Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

Μανούλες Ιουνίου 2024!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 hours ago, Elenipapak said:

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε;;; Για πείτε έχετε κλείσει για β επιπέδου; 

Kαλημέρα ! Ναι, εγώ έκλεισα για 8 Φεβρουαρίου.

Θα σιγουρέψουμε και το φύλο (ελπίζω), γιατί στον προηγούμενο υπέρηχο και αυχενική μας είπαν -μάλλον - αγοράκι, ενώ στον τελευταίο υπέρηχο πριν μια εβδομάδα οτι δεν βλέπουν τίποτα εκεί ανάμεσα ! χαχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, zouko είπε:

Kαλημέρα ! Ναι, εγώ έκλεισα για 8 Φεβρουαρίου.

Θα σιγουρέψουμε και το φύλο (ελπίζω), γιατί στον προηγούμενο υπέρηχο και αυχενική μας είπαν -μάλλον - αγοράκι, ενώ στον τελευταίο υπέρηχο πριν μια εβδομάδα οτι δεν βλέπουν τίποτα εκεί ανάμεσα ! χαχα

Αντε αντε το μικρούλικο ντρέπεται και κρύβεται. Γερό να είναι με το καλό εύχομαι!!! Εγώ έχω στις 26. Εμάς μας το έδειξε φάτσα φορά στον προηγούμενο υπέρηχο. Δεν υπήρχε περιθώριο λάθους. Ορθάνοιχτα ποδαράκια το αγοράκι μας. 

Link to comment
Share on other sites

Χεχε κι εμάς το αγοράκι μας μας το έδειξε ξεκάθαρα, στην αυχενική μας είχε πει κατά 90% αγόρι και στον τελευταίο υπέρηχο φαινόταν κι από εμάς τους αδαείς, χαχα!

Εγώ 30/1 τη β επιπέδου.
Με ανησυχεί λίγο που δεν έχω νιώσει ακόμα το μωρό, αλλά όλα καλά θα είναι (σήμερα μπήκα στην 21η εβδομάδα).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , marmaki είπε:

Χεχε κι εμάς το αγοράκι μας μας το έδειξε ξεκάθαρα, στην αυχενική μας είχε πει κατά 90% αγόρι και στον τελευταίο υπέρηχο φαινόταν κι από εμάς τους αδαείς, χαχα!

Εγώ 30/1 τη β επιπέδου.
Με ανησυχεί λίγο που δεν έχω νιώσει ακόμα το μωρό, αλλά όλα καλά θα είναι (σήμερα μπήκα στην 21η εβδομάδα).

Να μην σε ανησυχεί δεν είναι για όλες το ίδιο. Εγώ λίγες μέρες τώρα νομίζω ότι τον νιώθω αλλά δεν είμαι και σίγουρη.. Να το χαίρεσαι το αγοράκι σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; γνωρίζετε τίποτα σχετικά με αναρρωτική άδεια και πληρωμή εφκα; έχω βγει σε αναρρωτική από Δεκέμβρη, έχω κάνει την αίτηση μέσω εφκα, έχει οριστικοποιηθεί αλλά την Παρασκευή πληρώθηκα μια ημέρα από τον Οκτώβρη που είχα covid. Επίσης μου είχαν πει ότι θα με ενημερώνουν μέσω email να στείλω κάποιο υπερηχογραφημα σαν να περνάς επιτροπή. Ούτε αυτό έχει γίνει και έχω αρχίσει να ανησυχώ ότι δεν θα δω σύντομα χρήματα 

Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2024 at 1:45 PM, Elenipapak said:

Αντε αντε το μικρούλικο ντρέπεται και κρύβεται. Γερό να είναι με το καλό εύχομαι!!! Εγώ έχω στις 26. Εμάς μας το έδειξε φάτσα φορά στον προηγούμενο υπέρηχο. Δεν υπήρχε περιθώριο λάθους. Ορθάνοιχτα ποδαράκια το αγοράκι μας. 

Στο πρώτο μου που ήταν αγοράκι , φάτσα φόρα ήταν και εμάς. Δεν χωρούσε αμφιβολία. Ηταν και βδομάδα που είχαν ξεκάθαρα σχηματιστεί τα γενν.οργανα οπότε ΜΠΑΜ να το !

Δεν είναι οτι μας νοιάζει το φύλο, γερό να είναι το μικράκι μας, απλώς γελάμε με το "ντέρμπι".

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2024 at 10:23 ΠΜ, Marlina είπε:

Εγώ γενικότερα δεν ειχα ιδιαίτερα συμπτώματα εγκυμοσύνης από την αρχή. Αυτό που είναι έντονο είναι το γεγονός ότι ξεχνάω παααρα πολυ, κ κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα. Δεν μπορω να περπαταω ή να στέκομαι πολυ ωρα ορθια. Επισης περιπου 1 φορά την εβδομάδα με πιάνει μια έντονη ταχυκαρδία θα το συζητήσω με το γιατρό μου την επόμενη εβδομάδα. Πάντως νομίζω ότι όταν αρχίζεις να νιώθεις τα μωράκια υπάρχει μια σιγουριά ότι όλα είναι καλά!!! 😍😍😍

Τι έκανες τελικά κορίτσι μου το συζήτησες με τον γιατρό σου;Τι σου είπε για τις ταχυκαρδίες;

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2024 at 7:26 ΜΜ, Elenipapak είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; γνωρίζετε τίποτα σχετικά με αναρρωτική άδεια και πληρωμή εφκα; έχω βγει σε αναρρωτική από Δεκέμβρη, έχω κάνει την αίτηση μέσω εφκα, έχει οριστικοποιηθεί αλλά την Παρασκευή πληρώθηκα μια ημέρα από τον Οκτώβρη που είχα covid. Επίσης μου είχαν πει ότι θα με ενημερώνουν μέσω email να στείλω κάποιο υπερηχογραφημα σαν να περνάς επιτροπή. Ούτε αυτό έχει γίνει και έχω αρχίσει να ανησυχώ ότι δεν θα δω σύντομα χρήματα 

Καλημερα με το καλό το μπεμπακι σου! Είμαι στην ίδια φάση με σένα.βγηκα με αναρρωτική το Δεκέμβρη και περιμένω επιτροπή.πηρα τηλ σήμερα το 1555 και μου είπε δε γνωρίζει ούτε μπορεί να το δει στο σύστημα.ομως μου είπε και μπήκα στο εφκα να κάνω αίτηση στο υποκατάστημα που ανήκω να δω τι γίνεται. Μπαίνεις στο ε-εφκα πάνω πάνω σου λέει προγραμματισμός ραντεβού πατάς και μετα καινούρια αίτηση γράφεις τα στοιχεία σου και μετά το θέλεις να ρωτήσεις .κι ο θεός βοηθός. Εγώ πάντως βλέπω ότι θα τ αργήσουν πολύ.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2024 at 9:11 ΠΜ, Mommy10875 είπε:

Καλημερα με το καλό το μπεμπακι σου! Είμαι στην ίδια φάση με σένα.βγηκα με αναρρωτική το Δεκέμβρη και περιμένω επιτροπή.πηρα τηλ σήμερα το 1555 και μου είπε δε γνωρίζει ούτε μπορεί να το δει στο σύστημα.ομως μου είπε και μπήκα στο εφκα να κάνω αίτηση στο υποκατάστημα που ανήκω να δω τι γίνεται. Μπαίνεις στο ε-εφκα πάνω πάνω σου λέει προγραμματισμός ραντεβού πατάς και μετα καινούρια αίτηση γράφεις τα στοιχεία σου και μετά το θέλεις να ρωτήσεις .κι ο θεός βοηθός. Εγώ πάντως βλέπω ότι θα τ αργήσουν πολύ.

Καλησπέρα. Ναι έκλεισα και πήγα και εγώ. Δεν έβγαλα άκρη ιδιαίτερα. Μου είπε ότι τα χαρτιά μου έχουν φύγει από εκείνους και έχουν σταλθεί στην επιτροπή. Μου τα έλεγε μπερδεμένα. Μου είπε λόγω ότι είναι πολλών ημερών θα περάσω επιτροπή, αλλά όχι εγώ ή ίδια. Τα δικαιολογητικά μου. Μετά μου λέει ότι αφού τα ελέγξουν και τα εγκρίνουν θα μου έρθει email με την απόφαση. Την πάω σε εκείνους και στην επόμενη πληρωμή θα πληρωθώ. Αυτά μου είπε. Όταν πας και εσύ δες τι θα σου πουν μήπως στα εξηγήσουν καλύτερα. Πάντως στην ερώτηση ποτέ θα πληρωθώ απάντηση δεν πήρα. Μάλιστα μου είπε ότι είμαι και τυχερή που προλάβανε να στείλουν τώρα (τέλος Γενάρη) τα χαρτιά μου από την αναρρωτική του Δεκεμβρίου. Φαντάσου τι γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 23/1/2024 at 2:16 ΠΜ, Avocatto είπε:

Τι έκανες τελικά κορίτσι μου το συζήτησες με τον γιατρό σου;Τι σου είπε για τις ταχυκαρδίες;

Καλησπέρα!!! Έχω αρκετό καιρό να νιώσω τις Ταχυκαρδιες αλλά μου είπε ο γιατρός να κλείσω ραντεβού με καρδιολόγο. Στις 31/1 έχουμε την β-επιπεδου οπότε θα κλείσω μετά το ραντεβού!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elenipapak είπε:

Καλησπέρα. Ναι έκλεισα και πήγα και εγώ. Δεν έβγαλα άκρη ιδιαίτερα. Μου είπε ότι τα χαρτιά μου έχουν φύγει από εκείνους και έχουν σταλθεί στην επιτροπή. Μου τα έλεγε μπερδεμένα. Μου είπε λόγω ότι είναι πολλών ημερών θα περάσω επιτροπή, αλλά όχι εγώ ή ίδια. Τα δικαιολογητικά μου. Μετά μου λέει ότι αφού τα ελέγξουν και τα εγκρίνουν θα μου έρθει email με την απόφαση. Την πάω σε εκείνους και στην επόμενη πληρωμή θα πληρωθώ. Αυτά μου είπε. Όταν πας και εσύ δες τι θα σου πουν μήπως στα εξηγήσουν καλύτερα. Πάντως στην ερώτηση ποτέ θα πληρωθώ απάντηση δεν πήρα. Μάλιστα μου είπε ότι είμαι και τυχερή που προλάβανε να στείλουν τώρα (τέλος Γενάρη) τα χαρτιά μου από την αναρρωτική του Δεκεμβρίου. Φαντάσου τι γίνεται. 

Το πότε θα πληρωθείς εξαρτάται απ' το πότε θα περάσεις επιτροπή..που αυτό δεν το γνωρίζουν αυτοί..ναι μου το είπαν κι εμενα ότι περιμένει πολύς κόσμος ..τελοσπαντων ας ελπίσουμε να είναι σύντομα γιατί δε μας βλέπω καλα

  • Λυπημένη/-ος 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mommy10875 είπε:

Το πότε θα πληρωθείς εξαρτάται απ' το πότε θα περάσεις επιτροπή..που αυτό δεν το γνωρίζουν αυτοί..ναι μου το είπαν κι εμενα ότι περιμένει πολύς κόσμος ..τελοσπαντων ας ελπίσουμε να είναι σύντομα γιατί δε μας βλέπω καλα

Τελικά περνάμε επιτροπή ή η επιτροπή ελέγχει τα χαρτιά μας; δεν κατάλαβα 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Elenipapak είπε:

Τελικά περνάμε επιτροπή ή η επιτροπή ελέγχει τα χαρτιά μας; δεν κατάλαβα 

Εγώ είχα κλείσει ραντεβού στις παροχές του ΙΚΑ για να ρωτήσω τι γίνεται γιατί ειχαν περάσει 2 μήνες από την πρώτη αναρρωτικη και δεν με είχαν καλέσει για επιτροπή. Από εκεί είπαν ότι θα πληρωθώ 20 Ιανουαρίου και όντως τότε με πλήρωσαν. Και τελικα για αναρρωτικη Σεπτεμβρίου κ Οκτωβρίου πέρασα επιτροπή τέλος Δεκεμβρίου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...