Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Μπράβο!!!!  Πολύ χαίρομαι για σας!!! Μια χαρά αυξάνεται!!!! Όλα με το καλό!!!  Εγώ έκανα σήμερα επαναληπτική 5650.

      Έκανα!! 5650!!!

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

Έκτακτη Περιδεση


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Περιμένω το δεύτερο παιδί και πριν δύο εβδομάδες στην Β επιπέδου, είδαμε ότι έπεσε απότομα ο τράχηλο στο 1 εκ. Μέχρι να μπω στο νοσοκομείο για έκτακτη Περιδεση είχα κάνει διαστολή 1-2.τελικα η περιδεση έγινε και μέχρι στιγμής είμαι σπίτι όσο γίνεται ξάπλα. Τις τελευταίες μέρες όμως, νιώθω το μωρό να με κλοτσαει πολύ χαμηλά. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία? Επίσης ξέρετε περιπτώσεις σαν τις δικές μου που να πήγαν καλά? Τώρα είμαι στην 23 εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Ακριβώς ίδια περίπτωση με σένα ήμουν και εγώ και μάλιστα ο δικός μου τράχηλος ειχε μήκος λιγότερο από 1 εκ. Όλα ευτυχώς πήγαν καλά και το μωράκι μου είναι δίπλα μου υγειεστατο! Και να φανταστείς ότι μέσα σε όλα είχα διαβήτη κύησης, ένα τεράστιο ινομυωμα να με χαιρετάει και καρδιόσχημο μήτρα... Γι'αυτό όσο μπορείς ψυχραιμία και είμαι σίγουρη ότι σε λίγους μήνες θα κρατάς και εσύ αγκαλιά το μωράκι σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα κοριτσι μου! Θελω να σου πω την εμπειρία μου γιατί κ εγώ τοτε έψαχνα κάποιον να έχει ζήσει κάτι παρόμοιο και θυμάμαι πόση αγωνία είχα. Πριν 4 χρόνο στην β επιπέδου ο τράχηλος ήταν μισό εκατοστό και δυστυχώς δεν μπορούσαμε να κάνουμε περιδεση όποτε έμεινα στο κρεββάτι. Το μόνο που έκανα ήταν να βάζω κολπικά utrogestan. Μετά από μια βδομάδα δεν είχα καθολου τράχηλο. Έμεινα έτσι στο κρεββάτι 10 βδομάδας και γέννησα ένα κοριτσάκι υγιέστατο. Ποσό μάλλον εσυ που έχεις κάνει και περιδεση. Όλα Καλα θα πάνε. Ότι θελεις να πεις, είναι εδώ να το διαβάσω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσι μ

Εγώ έκανα περιδεση την 13 εβδομάδα καθώς δεν είχα καθόλου τράχηλο λόγω προηγούμενων χειρουργείων..έκατσα στο κρεβάτι μέχρι της 39 εβδομάδες βάζοντας και utrogestan και παίρνοντας 3 Μαγνησία Μαξ την ημέρα..κάθε μήνα έκανα κολπικό για τυχόν μύκητες και έπαιρνα και αντιβίωση..γέννησα 39w 4d με καισαρική καθώς δεν άνοιγε με τπτ ο τράχηλος μ....όλα καλά θα πάνε έχε πίστη 🙏

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...