Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!! Να σας ρωτήσω είχα κάνει τελευταία χοριακη το Σάββατο που ήταν 215 και έκλεισα ραντεβού για υπέρηχο στις 25/1 μου είπαν να μην ξανά κάνω χοριακη !!!

Αλλα αν συνέχιζα να κάνω θα έκανα σήμερα την 4η και θα ήταν περίπου 800 λογικά , έτσι λοιπόν έκανα ένα τεστ σήμερα ψηφιακό να δω τι γίνετε και μου έδειξε 2-3 βδομαδες !

κανονικα αν είχα 800 χοριακη δεν θα έπρεπε να δείχνει 3+; 
μήπως πάει κάτι λάθος ; Το ξέρω είναι δίκιο μου άγχος αλλά για αυτό ρωτάω μήπως ξέρετε 

Κορίτσι το τεστ δεν μετράει με ακρίβεια χοριακη . Αν είναι να ανχωνεσε γιατί δεν κάνεις πάλι χοριακη είναι τόσο απλό.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα... ο πίνακας που αναφέρουν με τις χοριακες ανά εβδομάδα κτλ από όσο γνωρίζω είναι τυπικός. Δεν ανεβαίνει με τον ίδιο τρόπο για όλες τις εγκυμοσύνες. Πχ εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης μου έδωσε πρώτη χοριακη περίπου 110 στο γιο μου και αντίστοιχα 92 στην κόρη μου. Αν αρχίζεις και διπλασιαζεις μετά από καμιά 10ρια μέρες θα έχουμε εμφανή διαφορά στις τιμές παρόλο που σε εβδομάδες ήταν το ίδιο. Σε διαβεβαιώνω ότι αυτά τα παιδιά γεννήθηκαν και όλα πήγαν καλά. Ο διπλασιασμός στην αρχή μας ενδιέφερε. Επίσης από κάποιο σημείο και μετά η χοριακη δεν διπλασιαζεται.

Μην μου αγχώνεσαι... αν δεν έχεις ανακατωσουρες απόλαυσε την περιποίηση των δικών σου, ονειρεψου και περίμενε 25/1 να ακούσεις το μαγικό χτυπο της καρδιας

Δεν έχω τίποτα απολύτως από σύμπτωμα πέρα από κάτι πόνους περιόδου που πλέον είναι ελάχιστοι !!!! Έκανα μόνο δυο χοριακης για να δούμε πως διπλασιάστηκε (1η 91 και 2η 215)και τώρα περιμένω αργά και βασανίστηκα τον υπέρηχο για να δούμε πως είναι όντως όλα καλά 😳

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Κορίτσι το τεστ δεν μετράει με ακρίβεια χοριακη . Αν είναι να ανχωνεσε γιατί δεν κάνεις πάλι χοριακη είναι τόσο απλό.... 

επειδή νομίζω πως με την χοριακη θα αγχωθώ περισσότερο 🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluee19 είπε:

Δεν έχω τίποτα απολύτως από σύμπτωμα πέρα από κάτι πόνους περιόδου που πλέον είναι ελάχιστοι !!!! Έκανα μόνο δυο χοριακης για να δούμε πως διπλασιάστηκε (1η 91 και 2η 215)και τώρα περιμένω αργά και βασανίστηκα τον υπέρηχο για να δούμε πως είναι όντως όλα καλά 😳

επειδή νομίζω πως με την χοριακη θα αγχωθώ περισσότερο 🤣

Το πιο πιθανο είναι όλα να πηγαίνουν καλα και να ξεαγχωθεις. Στη θέση σου θα πήγαινα για μια χοριακη ακόμη. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

Δεν έχω τίποτα απολύτως από σύμπτωμα πέρα από κάτι πόνους περιόδου που πλέον είναι ελάχιστοι !!!! Έκανα μόνο δυο χοριακης για να δούμε πως διπλασιάστηκε (1η 91 και 2η 215)και τώρα περιμένω αργά και βασανίστηκα τον υπέρηχο για να δούμε πως είναι όντως όλα καλά 😳

επειδή νομίζω πως με την χοριακη θα αγχωθώ περισσότερο 🤣

Δηλαδή άμα είναι καλή η χοριακη πως θα ανχωθεις βρε κορίτσι μην μας τρελάνεις . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, καλή τύχη στο νέο φόρουμ με πολλά ευχάριστα νέα μέσα στο 2024! 

Ερώτηση: αδιαθέτησα και έκανα σήμερα τις ορμονολογικές εξετάσεις για να προχωρήσουμε επιτέλους σε εμβρυομεταφορά. Θυμίζω ότι ο προηγούμενος κύκλος ακυρώθηκε λόγω covid. Μόλις έλαβα τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές και βλέπω την Ε2 λίγο τσιμπημένη στο 87. Δεν έχω ιδέα ποια πρέπει να είναι η τιμή της κατά την εμβρυομεταφορά, θυμάμαι μόνο ότι στη φάση της διέγερσης καλό είναι να μην ξεπερνά το 50. Τι παίζει τώρα? Στην προηγούμενη απόπειρα εμβρυομεταφοράς που ακυρώθηκε είχα ένα ωραιότατο 39 και τώρα αυτό! Η προγενεστερόνη μου είναι στο 0,3. Τα έστειλα στο κέντρο, θα επικοινωνήσουν αύριο μαζί μου. Μέχρι τότε θα με ενδιέφερε η εμπειρία σας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Soho24 είπε:

Γεια σας κορίτσια, καλή τύχη στο νέο φόρουμ με πολλά ευχάριστα νέα μέσα στο 2024! 

Ερώτηση: αδιαθέτησα και έκανα σήμερα τις ορμονολογικές εξετάσεις για να προχωρήσουμε επιτέλους σε εμβρυομεταφορά. Θυμίζω ότι ο προηγούμενος κύκλος ακυρώθηκε λόγω covid. Μόλις έλαβα τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές και βλέπω την Ε2 λίγο τσιμπημένη στο 87. Δεν έχω ιδέα ποια πρέπει να είναι η τιμή της κατά την εμβρυομεταφορά, θυμάμαι μόνο ότι στη φάση της διέγερσης καλό είναι να μην ξεπερνά το 50. Τι παίζει τώρα? Στην προηγούμενη απόπειρα εμβρυομεταφοράς που ακυρώθηκε είχα ένα ωραιότατο 39 και τώρα αυτό! Η προγενεστερόνη μου είναι στο 0,3. Τα έστειλα στο κέντρο, θα επικοινωνήσουν αύριο μαζί μου. Μέχρι τότε θα με ενδιέφερε η εμπειρία σας. 

Έχω την εντύπωση ότι στην ετ σε αυτή τη φάση σε νοιάζει η προγεστερονη η οποία είναι χαμηλή όπως πρέπει. Θα πας σε φυσικό ή τεχνητό κύκλο;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Σποράκι είπε:

Έχω την εντύπωση ότι στην ετ σε αυτή τη φάση σε νοιάζει η προγεστερονη η οποία είναι χαμηλή όπως πρέπει. Θα πας σε φυσικό ή τεχνητό κύκλο;

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Στη συζήτησή μας την προηγούμενη φορά ο γιατρός μου είχε πει ότι προτεραιότητά μας είναι ο φυσικός κύκλος. Φαντάζομαι ότι στον υπέρηχο που θα κάνουμε την άλλη εβδομάδα θα ξέρω περισσότερα. 

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κορίτσια έφαγα γαλακτομπούρεκο και μετά εβαλα τα χέρια και γράπωσα την κοιλιά μ μπας και νιώσω  τπτ ! κανα 4 λεπτό αφού τελείωσα ένιωσα χαμηλά αριστερά 2 ντουπ ντουπ στη παλάμη μ ακριβώς στο ίδιο σημείο  με διαφορά 1 λεπτού περίπου το καθένα , δυνατά όμως μέχρι και ο άντρας μ θα το καταλάβαινε αν είχε το χέρι τ! να ναι το πιτσι λέτε; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

λοιπόν κορίτσια έφαγα γαλακτομπούρεκο και μετά εβαλα τα χέρια και γράπωσα την κοιλιά μ μπας και νιώσω  τπτ ! κανα 4 λεπτό αφού τελείωσα ένιωσα χαμηλά αριστερά 2 ντουπ ντουπ στη παλάμη μ ακριβώς στο ίδιο σημείο  με διαφορά 1 λεπτού περίπου το καθένα ! να ναι το πιτσι λέτε; 

Το τζουτζουκακι είναι,σου είπε ευχαριστώ για το γαλακτομπούρεκο 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue Velvet είπε:

Το τζουτζουκακι είναι,σου είπε ευχαριστώ για το γαλακτομπούρεκο 

ε δεν ήταν έντερο αυτό σίγουρα ήταν ντουπ ντουπ !  το ένιωσα ξεκάθαρα ! θα δούμε αύριο θα ρωτησω τον γιατρό αν θεωρεί ότι μπορώ να το νιώσω έτσι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου ελπιζω το 2024 να ναι ενα θαυματουργο ετος για ολες.χρειαζομαι γκοναλ η μπεμφολα η ουλτραλιπιντ οποια εχει  και περισσευουν να μου πει.εχω μεριοφερτ αλλα ο νεπς γιατρος θεωρει ιδανικα τον συνδυασμο για το προφιλ μου κ μετα απο 3 αποτυχιες θελω να παω οσο γινεται πιο ιδανικα.εσεις ειδικα καταλβαινετε.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, linaa είπε:

Δηλαδή άμα είναι καλή η χοριακη πως θα ανχωθεις βρε κορίτσι μην μας τρελάνεις . 

Πήγα έκανα περιμένω τα αποτελέσματα ποσό πρέπει να είναι περίπου τώρα αφού το Σάββατο ήταν 215; Πρέπει να είναι 1000 σήμερα ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Bluee19 είπε:

 

 

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

 

νομίζω λίγο παραπάνω ! αφού σάββατο ήταν 215 , τη δευτέρα θα θέλαμε 430, την τετάρτη 860 , και την  παρασκευή δλδ αύριο 1720 !   αρα λιγότερο από 1720 και παραπάνω από 1000 αν τα σκέφτομαι σωστά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

 

νομίζω λίγο παραπάνω ! αφού σάββατο ήταν 215 , τη δευτέρα θα θέλαμε 430, την τετάρτη 860 , και την  παρασκευή δλδ αύριο 1720 !   αρα λιγότερο από 1720 και παραπάνω από 1000 αν τα σκέφτομαι σωστά 

Ναι κάπου εκεί σκεφτόμουν και εγώ 1000-1400 κάπου γιατί είναι ενδιάμεση μέρα και δεν ξέρω πως ανεβαίνει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Bluee19 είπε:

Ναι κάπου εκεί σκεφτόμουν και εγώ 1000-1400 κάπου γιατί είναι ενδιάμεση μέρα και δεν ξέρω πως ανεβαίνει 

εγώ πάντως στη θέση σου δεν θα εκανα άλλη!  τρομερό άγχος και επισης νομίζω σε αυτή τη φαση που η εγκυμοσυνη είναι στην αρχή της ! οτιδήποτε και να συμβεί θα σ δείξει συμπτώματα , θα είχες πόνος δυνατούς , αίμα  κλπ ! άρα θεωρώ πως πάνε όλα καλα με σένα και απλώς αγχώνεσαι α δικά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...