Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

Μια χαρά την Δευτέρα θα έχεις μία καθαρή εικόνα από την χοριακη σου Κ θα δεις Κ τον σάκο αν είναι οκ . 

Όταν μ επερνε αίμα η κοπέλα της είπε ο γιατρός να κάνει κατευθείαν αραίωση γιατί είχα την προηγούμενη χοριακη υψηλή αλλά με μπέρδευαν με άλλη κοπέλα !!! Και φοβάμαι μήπως έκαναν λάθος και έβγαλαν λάθος αποτελέσματα και έχω φρικάρει άδικα !!! Και δεν περνάνε οι μέρες μέχρι την Δευτέρα ☹️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Bluee19 είπε:

Όταν μ επερνε αίμα η κοπέλα της είπε ο γιατρός να κάνει κατευθείαν αραίωση γιατί είχα την προηγούμενη χοριακη υψηλή αλλά με μπέρδευαν με άλλη κοπέλα !!! Και φοβάμαι μήπως έκαναν λάθος και έβγαλαν λάθος αποτελέσματα και έχω φρικάρει άδικα !!! Και δεν περνάνε οι μέρες μέχρι την Δευτέρα ☹️

Θα δείξει μην τρελενεσε έτσι Κ αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα . Όπως Κ να έχεις εσύ να σκέφτεσε ότι έμεινες με την πρώτη έγκυος έισαι μικρή έχεις πολλά στην καταψηξη Κ αυτό που σε ενδιαφέρει είναι μια υγιή εγκυμοσύνη. Δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα είσαι απτις πιο τυχερές ότι Κ να γίνει. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Με πήρε και ο εξωσωματικός τώρα και μου είπε πως είναι λίγο πίσω αλλά να κάνω το Σάββατο πάλι και θελουμε να είναι γύρω στης 1400 αν πηγαίνουν όλα καλά …

αλλα εγώ σκέφτομαι να πάω σε άλλο μικροβιολογικό γιατί αυτό που άκουσα σήμερα δεν μου άρεσε και φοβάμαι μην έκαναν λάθος …

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Bluee19 είπε:

Με πήρε και ο εξωσωματικός τώρα και μου είπε πως είναι λίγο πίσω αλλά να κάνω το Σάββατο πάλι και θελουμε να είναι γύρω στης 1400 αν πηγαίνουν όλα καλά …

αλλα εγώ σκέφτομαι να πάω σε άλλο μικροβιολογικό γιατί αυτό που άκουσα σήμερα δεν μου άρεσε και φοβάμαι μην έκαναν λάθος …

δεν αλλάζουμε μικροβιολογικό! και λάθος να έγινε μια φορά, δε θα γίνει και 2η!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

δεν αλλάζουμε μικροβιολογικό! και λάθος να έγινε μια φορά, δε θα γίνει και 2η!

Είπα να πάω και σήμερα μα μετρήσω σε άλλο μικροβιολογικό και πάλι το Σάββατο ώστε να έχω συγκρίση 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Bluee19 είπε:

Είπα να πάω και σήμερα μα μετρήσω σε άλλο μικροβιολογικό και πάλι το Σάββατο ώστε να έχω συγκρίση 

και αυτό μπορείς ν κανείς αλλά 4 μέρες έμειναν! κανε υπομονή, όσο το ψάχνεις τόσο μπερδεύεσαι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

και αυτό μπορείς ν κανείς αλλά 4 μέρες έμειναν! κανε υπομονή, όσο το ψάχνεις τόσο μπερδεύεσαι 

Πήγα την έκανα γιατί μου είπε ο γιατρός πως θέλει το Σάββατο για αυτό !!! Νταξει πόση αποκλείσει να έχουν δυο εργαστήρια 100 πάνω ή κάτω παραπάνω δεν νομίζω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Bluee19 είπε:

Είπα να πάω και σήμερα μα μετρήσω σε άλλο μικροβιολογικό και πάλι το Σάββατο ώστε να έχω συγκρίση 

Καλύτερα να μην αλλάξεις μικροβιολογικό κορίτσι μου. Θεωρώ ότι θα σε μπερδέψει περισσότερο γιατί δίνουν διαφορετικές τιμές. Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και πήγαινε το Σάββατο. Θα τρελαθείς με καθημερινές μετρήσεις. Και μην ξεχνάς ότι και μέσα σε αυτό το φόρουμ έχουν γράψει κορίτσια ότι ποτέ δεν πήραν διπλασιασμό στις χοριακές τους και τελικά πήγαν όλα καλά. Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή, προσπάθησε να παραμείνεις ψύχραιμη και αισιόδοξη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

Πήγα την έκανα γιατί μου είπε ο γιατρός πως θέλει το Σάββατο για αυτό !!! Νταξει πόση αποκλείσει να έχουν δυο εργαστήρια 100 πάνω ή κάτω παραπάνω δεν νομίζω 

δεν κρατιέσαι!! περιμένουμε νέα σ , ποτέ θα βγει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

δεν κρατιέσαι!! περιμένουμε νέα σ , ποτέ θα βγει;

Δεν περιμένω κάτι διαφορετικό να δείξει απλώς για να την έχω το Σάββατο που θα κάνω την επόμενη για να συγκρίνω μόνο για αυτό πήγα !!! Σε δυο ώρες περίπου μου είπαν !!!

σε αυτό που πήγαινα τόσο καιρό μου την έβγαζαν σε μια ωριτσα !!!

πρίν από 12 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλύτερα να μην αλλάξεις μικροβιολογικό κορίτσι μου. Θεωρώ ότι θα σε μπερδέψει περισσότερο γιατί δίνουν διαφορετικές τιμές. Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και πήγαινε το Σάββατο. Θα τρελαθείς με καθημερινές μετρήσεις. Και μην ξεχνάς ότι και μέσα σε αυτό το φόρουμ έχουν γράψει κορίτσια ότι ποτέ δεν πήραν διπλασιασμό στις χοριακές τους και τελικά πήγαν όλα καλά. Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή, προσπάθησε να παραμείνεις ψύχραιμη και αισιόδοξη.

Μακαρι θέλω πολύ να πάνε όλα καλά 🙏🏼

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια να μπω λίγο σφήνα στη συζήτηση … Η αμη θα βγει αύριο .. σήμερα είχα Fsh 8,4 τιμή είμαι 37 χρόνων υπέρηχος έδινε 7 ωάρια … αύριο έχουμε ραντεβού αλλά αγωνιώ … πως είναι αυτή η τιμή ; Δεν ξέρω εάν θα μ προτίμηση εξωσωματική με φυσικό ξύλο αύριο θα τα μάθουμε όλα !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

Κορίτσια να μπω λίγο σφήνα στη συζήτηση … Η αμη θα βγει αύριο .. σήμερα είχα Fsh 8,4 τιμή είμαι 37 χρόνων υπέρηχος έδινε 7 ωάρια … αύριο έχουμε ραντεβού αλλά αγωνιώ … πως είναι αυτή η τιμή ; Δεν ξέρω εάν θα μ προτίμηση εξωσωματική με φυσικό ξύλο αύριο θα τα μάθουμε όλα !

Πόσο είναι η Ε2 σου .? Η fsh συνυπολογίζεται σε σύγκριση με την Ε2 

Η Ε2 πρέπει να είναι τουλάχιστον κάτω από 50 με 60 για να είναι αληθή χαμηλά η fsh 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, linaa said:

Πόσο είναι η Ε2 σου .? Η fsh συνυπολογίζεται σε σύγκριση με την Ε2 

Η Ε2 πρέπει να είναι τουλάχιστον κάτω από 50 με 60 για να είναι αληθή χαμηλά η fsh 

Δεν μ το έχει βάλει δυστυχώς … στα προπερσινά αποτελέσματα Ελλάδας ήταν 41 και Fsh 9,5… 

Εδώ φέτος μόνο την fsh έχει που είναι 8,4 εδώ έχει μόνο τιμή 19,5 BMI δ ξέρω καν τι είναι αυτό … και αρνητική σε χλαμύδα και γονόρροια ..

8 minutes ago, Lila ki said:

Δεν μ το έχει βάλει δυστυχώς … στα προπερσινά αποτελέσματα Ελλάδας ήταν 41 και Fsh 9,5… 

Εδώ φέτος μόνο την fsh έχει που είναι 8,4 εδώ έχει μόνο τιμή 19,5 BMI δ ξέρω καν τι είναι αυτό … και αρνητική σε χλαμύδα και γονόρροια ..

Δείκτης μάζας σώματος είναι τώρα το είδα …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

Δεν μ το έχει βάλει δυστυχώς … στα προπερσινά αποτελέσματα Ελλάδας ήταν 41 και Fsh 9,5… 

Εδώ φέτος μόνο την fsh έχει που είναι 8,4 εδώ έχει μόνο τιμή 19,5 BMI δ ξέρω καν τι είναι αυτό … και αρνητική σε χλαμύδα και γονόρροια ..

Το BMI είναι άσχετο είναι η μάζα του σώματος σου σε σχέση με το ύψος αν είσαι οκ . Κακός που δεν στην μέτρησε την Ε2 δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα . Να την ζητήσεις αν κάνεις πάλι εξετάσεις σε επόμενο κύκλο γιατι έτσι δεν είσαι σίγουρη. Το 8.5 fsh είναι καλό αλλά από μόνο του δεν λέει Κ πολλά . 

Σε κάθε κύκλο η Ε2 μπορεί να διαφοροποιηθεί γι'αυτό στο λέω ανάλογα πχ αν υπάρχει κυστικο ωοθηλακιο ή κακή ποιότητα μπορεί να είναι μεγάλη Κ η fsh να δείχνει ψεύδος χαμηλή 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, linaa said:

Το BMI είναι άσχετο είναι η μάζα του σώματος σου σε σχέση με το ύψος αν είσαι οκ . Κακός που δεν στην μέτρησε την Ε2 δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα . Να την ζητήσεις αν κάνεις πάλι εξετάσεις σε επόμενο κύκλο γιατι έτσι δεν είσαι σίγουρη. Το 8.5 fsh είναι καλό αλλά από μόνο του δεν λέει Κ πολλά . 

Σε κάθε κύκλο η Ε2 μπορεί να διαφοροποιηθεί γι'αυτό στο λέω ανάλογα πχ αν υπάρχει κυστικο ωοθηλακιο ή κακή ποιότητα μπορεί να είναι μεγάλη Κ η fsh να δείχνει ψεύδος χαμηλή 

Ναι θα τους το πω αύριο πιστεύω το έχουν  απλά δ το έβαλε  στην αναφορά της ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...