Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Lila86 είπε:

      Καλημέρα! Δεν είναι απαραίτητο ότι θα νιώσεις κάτι! Μπορεί και όλη σου την εγκυμοσύνη να μην καταλάβεις τίποτα!! Μακάρι δλδ να μη καταλάβεις τίποτα! 🙂

      Καλημέρα! Οι γιατροι γράφουν αναλόγως τη περίπτωση αναρρωτικες. Αφού σου είπε η μαία σου ότι χρειάζεσαι λόγω δουλειάς αυτό και θα γίνει! Δεν είναι κάτι απλώς θα στείλεις την αναρρωτικη στην εργασία σου. Κι εγώ έχω ορθοστασία και βάρη στη δουλειά και έχουμε ήδη πει ότι θα μου ξεκινήσει αναρρωτικη από τη πρώτη μέρα. Τώρα για τα ανάλατα σε τι να υπάρχει θέμα γιατί δεν κατάλαβα. Ίσα ίσα αν έχεις πίεση όσο λιγότερο αλάτι τόσο το καλύτερο!

      Για το παιδι αλλα απο οτι είδα δεν χρειάζεται νατριο

Μανούλες Οκτωβρίου 2024


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, White_Rose είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Εμείς εχθές μάθαμε ότι περιμένουμε αγοράκι! 💙👶  Εσείς μάθατε το φύλο;

Άντε με το καλό.

Εμείς πιθανότατα αγόρι μας είπαν.

  • Λουλούδια 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 185
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Άντε με το καλό.

Εμείς πιθανότατα αγόρι μας είπαν.

Γεια σας κορίτσια!Κι εμαε αγορακι μας είπαν και στην αυχενική και στη γυναικολόγο!Θα ξαναδούμε τώρα μεθαύριο στον υπέρηχο!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, White_Rose είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Εμείς εχθές μάθαμε ότι περιμένουμε αγοράκι! 💙👶  Εσείς μάθατε το φύλο;

Με το καλό το αγοράκι σας ❤️ 

εμεις ακόμη δε ξέρουμε, τελος του Ιούνη θα κάνουμε ένα πάρτυ 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, RouLou1 είπε:

Με το καλό το αγοράκι σας ❤️ 

εμεις ακόμη δε ξέρουμε, τελος του Ιούνη θα κάνουμε ένα πάρτυ 

 

20 ώρες πρίν, ElriaDim είπε:

Γεια σας κορίτσια!Κι εμαε αγορακι μας είπαν και στην αυχενική και στη γυναικολόγο!Θα ξαναδούμε τώρα μεθαύριο στον υπέρηχο!

 

On 13/5/2024 at 5:41 ΜΜ, Ζαχαρωτο είπε:

Άντε με το καλό.

Εμείς πιθανότατα αγόρι μας είπαν.

Τι ωραία!!! Υγειές να είναι τα μωράκια μας και ο,τι ναι το φύλο! Με το καλό σε όλες μας! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια! 

Πώς είσαστε; Μεγαλώνει η κοιλίτσα σας; Eμένα μεγάλωσε πάρα πολύ και πήρα 8,5 κιλά μέχρι τώρα! Το μωράκι μου άρχισα να το νιώθω πολύ πιο έντονα τώρα. Έχω ακόμα αυπνία και ζαλαδές και πολύ κούραση...  Tην άλλη Παρασκεύη έχω την Β' επιπέδου! και ανυπομονώ... 

Εσείς πως τα πάτε;

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/5/2024 at 12:45 ΜΜ, White_Rose είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Πώς είσαστε; Μεγαλώνει η κοιλίτσα σας; Eμένα μεγάλωσε πάρα πολύ και πήρα 8,5 κιλά μέχρι τώρα! Το μωράκι μου άρχισα να το νιώθω πολύ πιο έντονα τώρα. Έχω ακόμα αυπνία και ζαλαδές και πολύ κούραση...  Tην άλλη Παρασκεύη έχω την Β' επιπέδου! και ανυπομονώ... 

Εσείς πως τα πάτε;

Γεια σου!!! 🥰 Είμαι στην 21 εβδομάδα,και δεν έχω βάλει καθόλου κιλά προς το παρον! Τρώω αλλα με μετρο δεν μπορώ να πω οτι πεινάω πολύ και στερούμαι κάτι...Εχει πεταχτεί η κοιλιά αλλά λίγο βασικα δεν φαινεται μαλλον λόγο σωματότυπου.Εδει δυο εβδομάδες ππυ το νιώθω κι εγώ το νινι... κυρίως σαν φτερουγισμα,ομως μου έριξε και μια δυνατή τις προάλλες τόσο που τρόμαξα!!!!Χαχαχα!!!Εγω εχω β επιπέδου την Δευτέρα 10/6.Ειναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; Εμένα ναι.Δεν εργαζομαι αυτον τον καιρό από επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ElriaDim είπε:

Γεια σου!!! 🥰 Είμαι στην 21 εβδομάδα,και δεν έχω βάλει καθόλου κιλά προς το παρον! Τρώω αλλα με μετρο δεν μπορώ να πω οτι πεινάω πολύ και στερούμαι κάτι...Εχει πεταχτεί η κοιλιά αλλά λίγο βασικα δεν φαινεται μαλλον λόγο σωματότυπου.Εδει δυο εβδομάδες ππυ το νιώθω κι εγώ το νινι... κυρίως σαν φτερουγισμα,ομως μου έριξε και μια δυνατή τις προάλλες τόσο που τρόμαξα!!!!Χαχαχα!!!Εγω εχω β επιπέδου την Δευτέρα 10/6.Ειναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; Εμένα ναι.Δεν εργαζομαι αυτον τον καιρό από επιλογή...

Ναι είναι η πρώτη μου! Εγώ φαίνομαι σανα και είμαι 7 μηνών 🤣 Άντε με καλό να πάει η εξέταση σου!!!🙏💓

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια εγώ έκανα την β επιπέδου το Σάββατο κ όλα είναι καλά! Εγώ 4 κιλα έβαλα αν κ 2η εγκυμοσύνη φαίνομαι λες κ είμαι 3ον μηνών! Αν δεν το αναφέρω εκεί π πάω κτλ δεν φαίνεται ότι είμαι εγκυος εκτός αν φοράω κάτι πολύ στενο οκ… το μωρό αρχισα να το νιωθω από 17η εβ. Σήμερα είμαι 20εβ 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2024 at 6:57 ΜΜ, RouLou1 είπε:

Γεια σας κορίτσια εγώ έκανα την β επιπέδου το Σάββατο κ όλα είναι καλά! Εγώ 4 κιλα έβαλα αν κ 2η εγκυμοσύνη φαίνομαι λες κ είμαι 3ον μηνών! Αν δεν το αναφέρω εκεί π πάω κτλ δεν φαίνεται ότι είμαι εγκυος εκτός αν φοράω κάτι πολύ στενο οκ… το μωρό αρχισα να το νιωθω από 17η εβ. Σήμερα είμαι 20εβ 

Tι ωραία!!! Έκανα και εγώ την β επιπέδου την Παρασκευή και όλα καλά με τον μικρούλη μας! Εγώ έβαλα 11 κιλά και μοιάζω 7 μηνών.  🤣  Δυσκολεύομαι να κάνω τα πάντα και κουράζομαι πολύ εύκολα. 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,

 

Τον Οκτώβριο περιμένουμε και εμείς την ψιψινέλ μας όμως όσο περνάει ο καιρός αγχώνομαι να τα έχω όλα έτοιμα και σωστά καθότι είμαι εντελώς άσχετη.

Αν μπορεί να βοηθησει κάποια, για αρχή πόσες πιπίλες και μπιμπερό πρέπει να πάρουμε?

Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια!!! Με το καλό σε όλες μας!! Εμεις είμαστε 21 εβδομαδες. Β επιπεδου έχουμε 27 Ιουνίου. Μάλλον κοριτσάκι μας είπαν. Δευτέρα έχουμε ξανα υπέρηχο και συνεχίζουμε.. και εγώ θέλω βοήθεια με το δωμάτιο. Δεν ξέρω θέλω ιδέες και είμαι άσχετη. Πολύ θα βοηθούσε αν ανεβαζαμε φωτογραφίες του δωματίου και έδινε ιδέες η μια στην άλλη 😙😙😉😉

Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2024 at 10:55 ΠΜ, LenakiLenio είπε:

Γειά σας κορίτσια,

 

Τον Οκτώβριο περιμένουμε και εμείς την ψιψινέλ μας όμως όσο περνάει ο καιρός αγχώνομαι να τα έχω όλα έτοιμα και σωστά καθότι είμαι εντελώς άσχετη.

Αν μπορεί να βοηθησει κάποια, για αρχή πόσες πιπίλες και μπιμπερό πρέπει να πάρουμε?

Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο?

Καλημέρα, εγώ στην κόρη μου αγόρασα 3 Μπίμπερο και 2 πιπίλες. Έτσι όπως τα πήρα έτσι τα έδωσα.

Η κόρη μου σκουλαρίκι στο στήθος.

Πιπίλα δεν θέλησε ποτέ. Ίσα ίσα που νευριαζε.  Οπότε πιστεύω είναι ανάλογα το παιδί και τι θες να κάνεις?

Θα θηλάζεις? Θα δώσεις ξένο? Θα αντλείς? Εάν θηλάζεις απέφυγε την πιπίλα δημιουργεί σύγχυση θηλών.

Εγώ σκέφτομαι αυτή την φορά την άντληση κ από μπουκάλα τα dr brown

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2024 at 10:55 ΠΜ, LenakiLenio είπε:

Γειά σας κορίτσια,

 

Τον Οκτώβριο περιμένουμε και εμείς την ψιψινέλ μας όμως όσο περνάει ο καιρός αγχώνομαι να τα έχω όλα έτοιμα και σωστά καθότι είμαι εντελώς άσχετη.

Αν μπορεί να βοηθησει κάποια, για αρχή πόσες πιπίλες και μπιμπερό πρέπει να πάρουμε?

Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο?

Εγώ στο γιο μου δε πήρα τίποτα μου έδωσαν αρκετά δείγματα στην κλινικη όποτε αποστείρωσα αυτά κ ότι θα του άρεσε θα πηγαίναμε να το αγοράσουμε. 
 

πιπιλα δεν κράτησε ποτέ, από μπιμπερό του άρεσαν τα μαμ έκανα μεικτό εγώ αλλά δεν έπαθε καμία σύγχυση ότι του έδινα έπινε γάλα είτε από στήθος είτε σε μπιμπερό…

On 14/6/2024 at 11:15 ΠΜ, Maraki2891 είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Με το καλό σε όλες μας!! Εμεις είμαστε 21 εβδομαδες. Β επιπεδου έχουμε 27 Ιουνίου. Μάλλον κοριτσάκι μας είπαν. Δευτέρα έχουμε ξανα υπέρηχο και συνεχίζουμε.. και εγώ θέλω βοήθεια με το δωμάτιο. Δεν ξέρω θέλω ιδέες και είμαι άσχετη. Πολύ θα βοηθούσε αν ανεβαζαμε φωτογραφίες του δωματίου και έδινε ιδέες η μια στην άλλη 😙😙😉😉

Εγώ στο γιο μου επειδή το σπίτι μας δεν ήταν έτοιμο πήρα πολύ βασικά πραγΜατα γιατί στο διαμέρισμα δε χωρούσαν. Όποτε μετά που πήγαμε στο σπίτι μας απλά πήρα ένα κρεβατακι κούνια, κ μια συρταριερα έξτρα! Για 4 μηνες τον είχα μαζί μου στο δωμάτιο μου, μετά τον έβαλα στην κούνια του! Πραγματικά δε χρειάζονται πολλά πράγματα λίγα κ πρακτικά! 

Link to comment
Share on other sites

Πετσέτες μπάνιου δεν ξέρω πόσες να πάρω...

Επίσης από κρέμα συγκάματος έχετε κάποια να προτείνετε ειδικά οι πιο έμπειρες?

Επειδή ζω εξωτερικό εδώ ως επί το πλείστον χρησιμοποιούν sudocrem, την έχετε δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,με το καλό εύχομαι σε όλες! Εγώ είμαι στην 25η εβδομάδα κ περιμένουμε αγοράκι.. γύρω στις 19/10.Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου,περισι γέννησα κοριτσάκι. Δύο χρόνια έγκυος στη σειρά!!! Δεν εργάζομαι από επιλογή, παρολ'αυτα είναι στιγμές που δεν έχω καθόλου ενέργεια.. Ίσως φταίει κ η υπόταση που εχω.. Εσείς πώς τα πάτε;

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...