Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Οκτωβρίου 2024


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, RouLou1 είπε:

Εμένα η χειρότερη μου εβδομάδα ήταν η 10η, 11η καπως μειώθηκαν οι αναγούλες κτλ 12η σχεδόν τίποτα αλλά σήμερα με έπιασε πάλι! Σιγά σιγά θα υποχωρούν! Κούραση έχω πολύ :( δουλεύω έχω ένα μωράκι άσε ελπίζω προς το β τρίμηνο να είναι καλύτερα τα πράγματα!! 

Πω εμένα είναι μεγάλη κ δεν την παλεύω.

Φαντάζομαι εσύ πως θα είσαι.. υπομονή που θα πάει θα περάσει κ αυτό.

Έχετε να προτείνετε καμία κρεμα σώματος?

Περισσότερο για την κοιλιά θέλω..με πιάνει φαγούρα κ έχω κοκκινίλες. Γενικά έχω θέματα με ατοπικη.


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Πω εμένα είναι μεγάλη κ δεν την παλεύω.

Φαντάζομαι εσύ πως θα είσαι.. υπομονή που θα πάει θα περάσει κ αυτό.

Έχετε να προτείνετε καμία κρεμα σώματος?

Περισσότερο για την κοιλιά θέλω..με πιάνει φαγούρα κ έχω κοκκινίλες. Γενικά έχω θέματα με ατοπικη.

Κορίτσι μου ψάξε για weleda skin food 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!! Χάθηκα λίγο αλλά διαβάζω τα νέα σας! Εγώ έκανα αυχενική και papp-a τη Δευτέρα και πήρα μια μεγάλη λαχτάρα!! Ενώ η αυχενική έδωσε 1:7500 για down οι αιματολογικές (που κατά λάθος μου εστάλησαν) έδιναν 1:184 και με κόκκινα γράμματα Υψηλός κίνδυνος!! Μου είπε ο γιατρός ότι αυτές οι δύο πάνε συνδυαστικά και ότι το τελικό αποτέλεσμα είναι 1:1590 τελικα… Είχε καμία παρόμοια εμπειρία;;

 

  Σε άλλα νέα σκεφτόμαστε να κάνουμε γονιδιακό έλεγχο γιατί όλοι στον κύκλο μας έχουν κάνει… (κοστίζει 550€) Τον γνωρίζετε; Σκέφτεστε να το κάνετε για παραπάνω ασφάλεια;;

Πολύ χαίρομαι που όλες προχωράμε καλά!!! 13 εβδομάδων ακριβώς σήμερα! ❤️

Να προσθέσω κάτι! Εγώ θα βάζω αμυγδαλέλαιο σε όλη την εγκυμοσύνη!! Πήρα 2 λίτρα να έχω με 12 ευρώ! Πιστεύω ότι είναι οικονομικό, φυτικό και αν είναι να δουλέψει θα δουλέψει… Το να δίνω για 200ml 20€ δυστυχώς δεν μπορώ να το υποστηρίξω! 

Από κρέμες μου έχουν προτείνει τη simulcium πάντως ως άριστη αν θέλει κάποια να τη δοκιμάσει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , DimitraGAP είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Χάθηκα λίγο αλλά διαβάζω τα νέα σας! Εγώ έκανα αυχενική και papp-a τη Δευτέρα και πήρα μια μεγάλη λαχτάρα!! Ενώ η αυχενική έδωσε 1:7500 για down οι αιματολογικές (που κατά λάθος μου εστάλησαν) έδιναν 1:184 και με κόκκινα γράμματα Υψηλός κίνδυνος!! Μου είπε ο γιατρός ότι αυτές οι δύο πάνε συνδυαστικά και ότι το τελικό αποτέλεσμα είναι 1:1590 τελικα… Είχε καμία παρόμοια εμπειρία;;

 

  Σε άλλα νέα σκεφτόμαστε να κάνουμε γονιδιακό έλεγχο γιατί όλοι στον κύκλο μας έχουν κάνει… (κοστίζει 550€) Τον γνωρίζετε; Σκέφτεστε να το κάνετε για παραπάνω ασφάλεια;;

Πολύ χαίρομαι που όλες προχωράμε καλά!!! 13 εβδομάδων ακριβώς σήμερα! ❤️

Να προσθέσω κάτι! Εγώ θα βάζω αμυγδαλέλαιο σε όλη την εγκυμοσύνη!! Πήρα 2 λίτρα να έχω με 12 ευρώ! Πιστεύω ότι είναι οικονομικό, φυτικό και αν είναι να δουλέψει θα δουλέψει… Το να δίνω για 200ml 20€ δυστυχώς δεν μπορώ να το υποστηρίξω! 

Από κρέμες μου έχουν προτείνει τη simulcium πάντως ως άριστη αν θέλει κάποια να τη δοκιμάσει!

Κορίτσι μου δε πιστεύω να χρειάζεται να το κανεις. Η πιθανότητα ειναι αρκετα μικρή, ο γιατρος τι σου είπε; 
 

εγω είχα κάνει στον γιο μου αυτό γιατί μας έβγαζε συνδιαστηκα με τις αίματος κ την αυχενική μεγάλη πιθανότητα για τρισωμια 18. Όποτε το κάναμε αν κ η γιατρος μ είπε να την κάνουμε λόγο πιθανοτήτων αλλά ήταν σογουρη ότι το μωρό ήταν υγιέστατο. 
 

εγω σε όλη μ την εγκυμοσύνη την πρώτη έβαζα την φρεζιντερμ δε χρειάστηκα περισσότερο από ένα κουτί. Δεν έβγαλα ούτε μια ραγάδα, βέβαια δεν έβαλα ούτε πολλά κιλα δε ξέρω αν παίζει ρολο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, RouLou1 είπε:

Κορίτσι μου δε πιστεύω να χρειάζεται να το κανεις. Η πιθανότητα ειναι αρκετα μικρή, ο γιατρος τι σου είπε; 
 

εγω είχα κάνει στον γιο μου αυτό γιατί μας έβγαζε συνδιαστηκα με τις αίματος κ την αυχενική μεγάλη πιθανότητα για τρισωμια 18. Όποτε το κάναμε αν κ η γιατρος μ είπε να την κάνουμε λόγο πιθανοτήτων αλλά ήταν σογουρη ότι το μωρό ήταν υγιέστατο. 
 

εγω σε όλη μ την εγκυμοσύνη την πρώτη έβαζα την φρεζιντερμ δε χρειάστηκα περισσότερο από ένα κουτί. Δεν έβγαλα ούτε μια ραγάδα, βέβαια δεν έβαλα ούτε πολλά κιλα δε ξέρω αν παίζει ρολο 

Εννοείται ότι παίζει ρόλο, εύχομαι κ σε αυτήν την εγκυμοσύνη να μην βάλεις.

3 ώρες πρίν, DimitraGAP είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Χάθηκα λίγο αλλά διαβάζω τα νέα σας! Εγώ έκανα αυχενική και papp-a τη Δευτέρα και πήρα μια μεγάλη λαχτάρα!! Ενώ η αυχενική έδωσε 1:7500 για down οι αιματολογικές (που κατά λάθος μου εστάλησαν) έδιναν 1:184 και με κόκκινα γράμματα Υψηλός κίνδυνος!! Μου είπε ο γιατρός ότι αυτές οι δύο πάνε συνδυαστικά και ότι το τελικό αποτέλεσμα είναι 1:1590 τελικα… Είχε καμία παρόμοια εμπειρία;;

 

  Σε άλλα νέα σκεφτόμαστε να κάνουμε γονιδιακό έλεγχο γιατί όλοι στον κύκλο μας έχουν κάνει… (κοστίζει 550€) Τον γνωρίζετε; Σκέφτεστε να το κάνετε για παραπάνω ασφάλεια;;

Πολύ χαίρομαι που όλες προχωράμε καλά!!! 13 εβδομάδων ακριβώς σήμερα! ❤️

Να προσθέσω κάτι! Εγώ θα βάζω αμυγδαλέλαιο σε όλη την εγκυμοσύνη!! Πήρα 2 λίτρα να έχω με 12 ευρώ! Πιστεύω ότι είναι οικονομικό, φυτικό και αν είναι να δουλέψει θα δουλέψει… Το να δίνω για 200ml 20€ δυστυχώς δεν μπορώ να το υποστηρίξω! 

Από κρέμες μου έχουν προτείνει τη simulcium πάντως ως άριστη αν θέλει κάποια να τη δοκιμάσει!

Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω για τον γονιδιακό. Αλλά άμα εσύ νιώθεις πως πρέπει να την κάνεις καντην να σου φύγει το άγχος.

Δεν ήξερα για το αμυγδαλελαιο θα πάω να το πάρω. 

On 12/4/2024 at 8:53 ΜΜ, RouLou1 είπε:

Κορίτσι μου ψάξε για weleda skin food 

Θα την ψάξω ευχαριστώ 

 

Την κάνετε με τις ναυτίες κ τους εμετους ρε κορίτσια?. Όσο περνάει ο καιρός ηρεμήσατε..εγώ κάθε μέρα μέχρι 3, ο πρώτος δίνω πόνο κ οι άλλοι ανάλογα. Με κούρασε πολυ


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 13/4/2024 at 10:20 ΜΜ, Ζαχαρωτο είπε:

Εννοείται ότι παίζει ρόλο, εύχομαι κ σε αυτήν την εγκυμοσύνη να μην βάλεις.

Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω για τον γονιδιακό. Αλλά άμα εσύ νιώθεις πως πρέπει να την κάνεις καντην να σου φύγει το άγχος.

Δεν ήξερα για το αμυγδαλελαιο θα πάω να το πάρω. 

Θα την ψάξω ευχαριστώ 

 

Την κάνετε με τις ναυτίες κ τους εμετους ρε κορίτσια?. Όσο περνάει ο καιρός ηρεμήσατε..εγώ κάθε μέρα μέχρι 3, ο πρώτος δίνω πόνο κ οι άλλοι ανάλογα. Με κούρασε πολυ

Εγώ ηρέμησα μετά την 10η εβδομάδα είχα πάλι αλλα όχι το ίδιο! Σήμερα μπηκα 13η εβδομάδα κ ήδη νιώθω καλύτερα 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , RouLou1 είπε:

Εγώ ηρέμησα μετά την 10η εβδομάδα είχα πάλι αλλα όχι το ίδιο! Σήμερα μπηκα 13η εβδομάδα κ ήδη νιώθω καλύτερα 

Καλησπέρα.

Και εγώ σήμερα μπορώ να πω είμαι πολύ καλύτερα από τις υπόλοιπες μέρες.

Το Σάββατο έκανα 5 εμετούς χωρίς να έχω να βγάλω κάτι .

Μείον 1 κιλό που ζυγιστηκα σημερα

  • Λυπημένη/-ος 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

Καλησπέρα.

Και εγώ σήμερα μπορώ να πω είμαι πολύ καλύτερα από τις υπόλοιπες μέρες.

Το Σάββατο έκανα 5 εμετούς χωρίς να έχω να βγάλω κάτι .

Μείον 1 κιλό που ζυγιστηκα σημερα

Έλα ρε κορίτσι μου υπομονή! Ξερεις να τρως κάτι εγώ ενιωθα καλύτερα όταν έτρωγε κριτσίνια δλδ κάθε 2 ώρες προσπαθούσα να φάω! Είχα χάσει κ εγώ ένα κιλό 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπομονή! Κι εγώ σήμερα μπήκα στην 11η εβδομάδα, δεν έχω εμετούς αλλά από αρχές της 10ης έχω φουλ ανακατωσουρες, πονοκεφάλους και τρελή υπνηλία! Μια φίλη μου που έχει μπει στον 4ο μου είπε πως στην 13η εβδομάδα μειώνονται σχεδόν εντελώς τα συμπτώματα αυτά! Για να δούμε...

Βαστατε γερά...

Εμένα ο γιατρός μου έκλεισε για την αυχενική ρβ την 10/05 που θα τελειώνει η 14η εβδομάδα, δεν είναι πολύ αργά;;

Την περίμενα νωρίτερα και έχω αγχωθει με την αναμονή!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Joy1990 είπε:

Κορίτσια υπομονή! Κι εγώ σήμερα μπήκα στην 11η εβδομάδα, δεν έχω εμετούς αλλά από αρχές της 10ης έχω φουλ ανακατωσουρες, πονοκεφάλους και τρελή υπνηλία! Μια φίλη μου που έχει μπει στον 4ο μου είπε πως στην 13η εβδομάδα μειώνονται σχεδόν εντελώς τα συμπτώματα αυτά! Για να δούμε...

Βαστατε γερά...

Εμένα ο γιατρός μου έκλεισε για την αυχενική ρβ την 10/05 που θα τελειώνει η 14η εβδομάδα, δεν είναι πολύ αργά;;

Την περίμενα νωρίτερα και έχω αγχωθει με την αναμονή!

Όλα καλά θα είναι, κ εγώ την Πέμπτη θα πάω που θα είμαι 13&3

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τώρα αγχώθηκα εγώ βάση Τερ είμαι 10 και 5 αύριο βάση υπερήχου του γιατρού είμαι 11 και 5 και αύριο έχω αυχενική λένε να μην γίνουν σωστές μετρήσεις?

Στην κόρη μου την 13η βδομάδα πήγα 


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ζαχαρωτο είπε:

Τώρα αγχώθηκα εγώ βάση Τερ είμαι 10 και 5 αύριο βάση υπερήχου του γιατρού είμαι 11 και 5 και αύριο έχω αυχενική λένε να μην γίνουν σωστές μετρήσεις?

Στην κόρη μου την 13η βδομάδα πήγα 

Ποτέ είναι να πας; 

πρίν από 1 λεπτό , Ζαχαρωτο είπε:

Τώρα αγχώθηκα εγώ βάση Τερ είμαι 10 και 5 αύριο βάση υπερήχου του γιατρού είμαι 11 και 5 και αύριο έχω αυχενική λένε να μην γίνουν σωστές μετρήσεις?

Στην κόρη μου την 13η βδομάδα πήγα 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Ανυπομονώ γιατί θα πήγαινα την Παρασκευή π πέρασε αλλά μας το ακύρωσε η γιατρος κάτι της έτυχε 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Αύριο το απογευμα

Αχ σορυ τώρα είδα ότι μας το έγραψες! Η αυχενική γίνεται από την 11η εβδομάδα ξέρω όποτε είσαι μια χαρά, άμα σε βγάζει ο υπέρηχος μεγαλύτερο δε θα εχεις κάποιο πρόβλημα!!! 
αντε θα περιμένουμε τα νέα σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...