Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανούλες Οκτωβρίου 2024


Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , Joy1990 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα! Εγώ τη Δευτέρα μπαίνω στην 9η εβδομάδα και επίσημα στον 3ο μήνα! 

Είδαμε σάκο για πρώτη φορά αρχές της 6ης εβδομάδας, την 7η είδαμε λεθικικο σακο και τη καρδούλα να πάλλεται και την 8η την ακούσαμε επίσημα να χτυπάει γρήγορα και δυνατά! 

Πραγματικά το θαύμα της φύσης θα πω μιας και μετά από ταλαιπωρία 5 ετών και ανεξήγητη υπογονιμότητα (είμαι 34 ετών με πολυκυστικες) είναι η 1η μου εγκυμοσύνη με εξωσωματική και βλαστοκυστες 5 ημερών!!!

Ήθελα να σας ρωτήσω αρχικά για την αυχενική ποτέ σας έχει πει ο γιατρός σας ότι γίνεται και για όσες είστε από εξωσωματική πως αντέχετε με τα φάρμακα! (Κολπικά υπόθετα προγεστερόνης πρωί βράδυ, ένεση προγεστερόνης ανά δύο μέρες, ένεση για τη θρομβοφιλια καθημερινά και άλλα χαπακια...). 

Έχω κουραστεί και είναι πολύ νωρίς, έχει καμία σας παρόμοια κύηση να με βοηθήσει;;;

Καλή επιτυχία σε όλες μας!! Με το καλό να κρατήσουμε τα φθινοπωρινά μωράκια μας στις αγκαλιές μας.

 

Καλησπέρα και καλή επιτυχία! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.

εγώ είμαι 8η+6 και από αρχες της 8ης έχω ακριβώς τα ίδια! Ξυπνάω πλέον το βράδυ για τουαλέτα και μετά δυσκολεύομαι να κοιμηθώ, απίστευτες αναγουλες ευτυχώς χωρίς εμετούς και υπερβολική δυσπεψία και υπνηλία.

Επίσης έχω πολύ συχνούς και έντονους πονοκεφάλους.

Πιστεύω ότι είναι θετικά σημάδια ότι μεγαλώνουν τα μπεμπακια μας! Υπομονή...❤️

Καλώς ήρθες κορίτσι μου και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Εγώ είμαι 10&5 κ μ έκλεισε η γιατρος αυχενική 12/4 τότε θα είμαι 12&4

εγω από συμπτώματα έχω αναγούλες πρωί κυρίως π ξυπνάω κ το βράδυ, νυστάζω έχω ζαλάδες καποιες φορες νιώθω κουρασμένη συνέχεια.
 

Βγήκαν κ οι εξετάσεις των αιματολογικών σήμερα κ έχω πολύ χαμηλό σάκχαρο κ μάλλον για αυτό νιώθω κουρασμένη έχω ατονία ζαλίζομαι κτλ, θα μιλήσω με τη γιατρο από Δευτέρα να μου πει τι σημαίνει αυτό κ πως προχωράμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, RouLou1 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Εγώ είμαι 10&5 κ μ έκλεισε η γιατρος αυχενική 12/4 τότε θα είμαι 12&4

εγω από συμπτώματα έχω αναγούλες πρωί κυρίως π ξυπνάω κ το βράδυ, νυστάζω έχω ζαλάδες καποιες φορες νιώθω κουρασμένη συνέχεια.
 

Βγήκαν κ οι εξετάσεις των αιματολογικών σήμερα κ έχω πολύ χαμηλό σάκχαρο κ μάλλον για αυτό νιώθω κουρασμένη έχω ατονία ζαλίζομαι κτλ, θα μιλήσω με τη γιατρο από Δευτέρα να μου πει τι σημαίνει αυτό κ πως προχωράμε 

Όλα θα πάνε καλά, με το καλό να βγουν τα αποτελέσματα σου και θα περιμένουμε νέα. Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και εύχομαι να έχουμε υγιή μωράκια σύντομα στις αγκαλιές μας. ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Joy1990 είπε:

Όλα θα πάνε καλά, με το καλό να βγουν τα αποτελέσματα σου και θα περιμένουμε νέα. Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και εύχομαι να έχουμε υγιή μωράκια σύντομα στις αγκαλιές μας. ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Θα αναμένουμε κ τα δικά σου νέα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλο μηνα! 12 εβδομαδων και σημερα ειχα στο σερβιετακι λιγο καφε κολπικό υγρό.  Βάζω utrogestan κάθε βράδυ. Έχει τύχει σε κάποια πρέπει να ανησυχησω; περιμένω τον γιατρο να με καλέσει 

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2024 at 7:44 ΜΜ, Joy1990 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα! Εγώ τη Δευτέρα μπαίνω στην 9η εβδομάδα και επίσημα στον 3ο μήνα! 

Είδαμε σάκο για πρώτη φορά αρχές της 6ης εβδομάδας, την 7η είδαμε λεθικικο σακο και τη καρδούλα να πάλλεται και την 8η την ακούσαμε επίσημα να χτυπάει γρήγορα και δυνατά! 

Πραγματικά το θαύμα της φύσης θα πω μιας και μετά από ταλαιπωρία 5 ετών και ανεξήγητη υπογονιμότητα (είμαι 34 ετών με πολυκυστικες) είναι η 1η μου εγκυμοσύνη με εξωσωματική και βλαστοκυστες 5 ημερών!!!

Ήθελα να σας ρωτήσω αρχικά για την αυχενική ποτέ σας έχει πει ο γιατρός σας ότι γίνεται και για όσες είστε από εξωσωματική πως αντέχετε με τα φάρμακα! (Κολπικά υπόθετα προγεστερόνης πρωί βράδυ, ένεση προγεστερόνης ανά δύο μέρες, ένεση για τη θρομβοφιλια καθημερινά και άλλα χαπακια...). 

Έχω κουραστεί και είναι πολύ νωρίς, έχει καμία σας παρόμοια κύηση να με βοηθήσει;;;

Καλή επιτυχία σε όλες μας!! Με το καλό να κρατήσουμε τα φθινοπωρινά μωράκια μας στις αγκαλιές μας.

 

Καλησπέρα και καλή επιτυχία! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.

εγώ είμαι 8η+6 και από αρχες της 8ης έχω ακριβώς τα ίδια! Ξυπνάω πλέον το βράδυ για τουαλέτα και μετά δυσκολεύομαι να κοιμηθώ, απίστευτες αναγουλες ευτυχώς χωρίς εμετούς και υπερβολική δυσπεψία και υπνηλία.

Επίσης έχω πολύ συχνούς και έντονους πονοκεφάλους.

Πιστεύω ότι είναι θετικά σημάδια ότι μεγαλώνουν τα μπεμπακια μας! Υπομονή...❤️

Γεια σού κορίτσι μου!Να σου πω κι εγώ την δική μου κατάσταση!!! Λοιπόν μετά απο ανεξήγητη υπογονιμότητα και από εμένα και απο τον σύζυγό,και ενώ όλα ήταν πολύ καλά δεν είχαμε ποτέ συλλάβει.Ετσι κάναμε εξωσωματική σε φυσικό κύκλο.Δηλαδη ξεκίνησα φαρμακακια με την περίοδο, κάναμε ωοληψια,και περάσαμε στην εμβρυομεταφορα όπου και έπιασε η προσπαθεια μας με την πρώτη! Είμαι 12 εβδομάδων και συνεχίζω τις ενέσεις για την θρομβοφιλια.Οι προγεστερονες που έκανα ήταν μια ένεση κάθε μέρα,και πρωι-μεσημερι-βραδυ υπόθετο κολπικα!!!! Αυτά τελείωσαν την 10η εβδομάδα.Η αυχενική διαφάνεια έχει προγραμματιστεί για τις 4/4 που μπαίνω στην 13η εβδομάδα.Τις  3 τελευταίες εβδομάδες πολύ ναυτία και εμετός.... τώρα που βγαινω απο το πρώτο τρίμηνο σιγά σιγά αποχωρουν!Επιτελους!!!!Πιο δυσκολες μου ηταν οι αναγουλες παρα οι ενέσεις!!!!Καλη δυναμη κορίτσι ελπιζω να σε βοήθησα.

  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Maraki2891 είπε:

Καλημερα καλο μηνα! 12 εβδομαδων και σημερα ειχα στο σερβιετακι λιγο καφε κολπικό υγρό.  Βάζω utrogestan κάθε βράδυ. Έχει τύχει σε κάποια πρέπει να ανησυχησω; περιμένω τον γιατρο να με καλέσει 

Κορίτσι μου μίλησες με το γιατρο;; Ξεκουρασου κ δε θα είναι τίποτα ισως κουράστηκες λίγο περισσότερο 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Maraki2891 είπε:

Καλημερα καλο μηνα! 12 εβδομαδων και σημερα ειχα στο σερβιετακι λιγο καφε κολπικό υγρό.  Βάζω utrogestan κάθε βράδυ. Έχει τύχει σε κάποια πρέπει να ανησυχησω; περιμένω τον γιατρο να με καλέσει 

Καλό μήνα!

Δεν χρειάζεται να ανησυχήσεις! Μίλησε με το γιατρό σου βέβαια, λογικά θα σου πει ξεκούραση και utrogestan...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα καναμε αυχενική. Οριακα βέβαια δεν ξέρω πώς τα καταφεραμε. 10+6. Τελικά εγινε η εξεταση. Ολα καλά έπεσα σε πολυ καλό εμβρυολογο στο Ρεα. Με κοίταξε και κολπικα. Ολα καλα! Φυλο ειναι πολυ νωρις ακομα. Έχουμε καιρό μπροστά μας.... 

2 ώρες πρίν, RouLou1 είπε:

Κορίτσι μου μίλησες με το γιατρο;; Ξεκουρασου κ δε θα είναι τίποτα ισως κουράστηκες λίγο περισσότερο 

Ναι εκανα ντουλαπες εχθές και κουραστηκα η αληθεια είναι αλλα και ποιος να μου τα κανει; Αλλα ευτυχως δεν είχα άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Maraki2891 είπε:

Σημερα καναμε αυχενική. Οριακα βέβαια δεν ξέρω πώς τα καταφεραμε. 10+6. Τελικά εγινε η εξεταση. Ολα καλά έπεσα σε πολυ καλό εμβρυολογο στο Ρεα. Με κοίταξε και κολπικα. Ολα καλα! Φυλο ειναι πολυ νωρις ακομα. Έχουμε καιρό μπροστά μας.... 

Ναι εκανα ντουλαπες εχθές και κουραστηκα η αληθεια είναι αλλα και ποιος να μου τα κανει; Αλλα ευτυχως δεν είχα άλλο. 

Σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ στο σπίτι έχω ένα Ταρζάν 16 μηνών δεν ξεκουράζομαι καθόλου!!! Αλλά τώρα π εσυ είχες έστω λίγο καφέ προσπάθησε να ξεκουραστείς!!!

χαιρομαι που όλα πάνε καλά!!! Άντε να κάνουμε ολες την αυχενική κ να κάνουμε ένα πίνακα με την ΠΗΤ μας!!!

τωρα ποτέ εχεις ξανά ραντεβού;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε.

Αχ για συμπτώματα διαβάζω.

Κορίτσια τι ταλαιπωρία είναι αυτή?

8 χρόνια μετά το πρώτο πήρα απόφαση να ξανά κάνω παιδί.καλα να πάθω τώρα.

Ναυτίες μπόλικες δυστυχώς χωρίς εμετούς. Την προηγούμενη βδομάδα με ξεματιαζαν ασταμάτητα. Αυτή την εβδομάδα έχω πολλές ημικρανίες.

Τρώω 2 μπουκιες και νιώθω ότι έφαγα ολόκληρο αρνί. Αδυναμία φουλ και άντε να έχεις κ υπομονή με το πρωτακι? 

@Joy1990 στην κόρη μου έκανα ενέσεις, κολπικά ουτροτζεσταν , μαγνήσιο σίδηρο κ κάτι αλλά χάπια.

Υπομονή δυστυχώς το καλό για το καλό των μωρών μας. 40 εβδομάδες είναι αυτές που θα πάει θα περάσουν.

@Maraki2891 πως είσαι?

Σου είπε ο γιατρός από τι προήλθε το αίμα?

Το σπορακι στην αυχενική έκανε βολτουλες?

 

 

 

 

  • Ευχή 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πως είστε.

Αχ για συμπτώματα διαβάζω.

Κορίτσια τι ταλαιπωρία είναι αυτή?

8 χρόνια μετά το πρώτο πήρα απόφαση να ξανά κάνω παιδί.καλα να πάθω τώρα.

Ναυτίες μπόλικες δυστυχώς χωρίς εμετούς. Την προηγούμενη βδομάδα με ξεματιαζαν ασταμάτητα. Αυτή την εβδομάδα έχω πολλές ημικρανίες.

Τρώω 2 μπουκιες και νιώθω ότι έφαγα ολόκληρο αρνί. Αδυναμία φουλ και άντε να έχεις κ υπομονή με το πρωτακι? 

@Joy1990 στην κόρη μου έκανα ενέσεις, κολπικά ουτροτζεσταν , μαγνήσιο σίδηρο κ κάτι αλλά χάπια.

Υπομονή δυστυχώς το καλό για το καλό των μωρών μας. 40 εβδομάδες είναι αυτές που θα πάει θα περάσουν.

@Maraki2891 πως είσαι?

Σου είπε ο γιατρός από τι προήλθε το αίμα?

Το σπορακι στην αυχενική έκανε βολτουλες?

 

Κωλοτουμπες εκανε!!! Την εκανα πολυ οριακα! Είπε ειναι φυσιολογικο. Βέβαια εκανα βλακεια γιατί ηρθαμε και σε επαφη με τον άντρα μου σημερα αλλα ολα καλα. 

 

 

 

13 ώρες πρίν, RouLou1 είπε:

Σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ στο σπίτι έχω ένα Ταρζάν 16 μηνών δεν ξεκουράζομαι καθόλου!!! Αλλά τώρα π εσυ είχες έστω λίγο καφέ προσπάθησε να ξεκουραστείς!!!

χαιρομαι που όλα πάνε καλά!!! Άντε να κάνουμε ολες την αυχενική κ να κάνουμε ένα πίνακα με την ΠΗΤ μας!!!

τωρα ποτέ εχεις ξανά ραντεβού;;;

Σε ενα μηνα περιπου εχω γυναικολογο. Ξεκίνησα σίδηρο και βιταμινες απο σημερα. Ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες! 19/10 βγαίνει ημερομηνια. Και περυσι 22/10 παντρευτηκαμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Πότε μάθατε φυλο; 

Είμαι 13 εβδομαδων και 6 ημερων ούτε στην αυχενικη διαφάνεια φάνηκε κάτι μου είπε βέβαια κάτι κατά 70% αλλά δεν ήταν παλι σίγουρος άλλαξε γνώμη μετά και χθες που πήγα στον δικό μου γιατρο πάλι δεν ήταν σίγουρος. Δεν μπορούσε να μου δώσει απάντηση ακόμα, ειναι πολύ μικρουλι. 🥰 πότε λέτε να μάθω φυλο; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Πότε μάθατε φυλο; 

Είμαι 13 εβδομαδων και 6 ημερων ούτε στην αυχενικη διαφάνεια φάνηκε κάτι μου είπε βέβαια κάτι κατά 70% αλλά δεν ήταν παλι σίγουρος άλλαξε γνώμη μετά και χθες που πήγα στον δικό μου γιατρο πάλι δεν ήταν σίγουρος. Δεν μπορούσε να μου δώσει απάντηση ακόμα, ειναι πολύ μικρουλι. 🥰 πότε λέτε να μάθω φυλο; 

Στο πρώτο μου παιδάκι μου είχε πει στην αυχενική ότι δε θα μου πει το φύλο ακόμη κ αν είναι 100% σίγουρη γιατί λέει πάντα υπάρχει η πιθανότητα λάθους! Κ ότι θα μου το πει η γιατρος μ την επόμενη φορά π θα την δω! Δλδ σε 2 εβδομαδες από την αυχενική…άρα κανε υπομονή κάπου 16η εβδομάδα κ μετά είναι πιο σίγουροι να σου πουνε 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Πότε μάθατε φυλο; 

Είμαι 13 εβδομαδων και 6 ημερων ούτε στην αυχενικη διαφάνεια φάνηκε κάτι μου είπε βέβαια κάτι κατά 70% αλλά δεν ήταν παλι σίγουρος άλλαξε γνώμη μετά και χθες που πήγα στον δικό μου γιατρο πάλι δεν ήταν σίγουρος. Δεν μπορούσε να μου δώσει απάντηση ακόμα, ειναι πολύ μικρουλι. 🥰 πότε λέτε να μάθω φυλο; 

Στην κόρη μου φύλλο έμαθα στην β επιπέδου.

Δεν καθόταν το άτιμο έκανε συνέχεια σβούρες με τον λορο αγκαλιά.

Τώρα η κόρη μου έχει φαγωθεί να κάνουμε πάρτι αγόρι ή κορίτσι μόλις μάθουμε.

Κάνει σχέδια πως θα στήσουμε το παρτι

  • Μου αρέσει 2

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Στην κόρη μου φύλλο έμαθα στην β επιπέδου.

Δεν καθόταν το άτιμο έκανε συνέχεια σβούρες με τον λορο αγκαλιά.

Τώρα η κόρη μου έχει φαγωθεί να κάνουμε πάρτι αγόρι ή κορίτσι μόλις μάθουμε.

Κάνει σχέδια πως θα στήσουμε το παρτι

Κ εμεις θα κάνουμε γιατί κάναμε κ στο πρώτο κ θα ήθελα ότι έκανα στο πρώτο να κάνω κ στο δεύτερο. Αλλά μάλλον το πάρτυ θα το κάνουμε Ιούνιο γιατί τον Μάιο θα έχει το παιδάκι μ ένα χειρουργείο κ δε νομίζω να έχω όρεξη να κάνω πάρτυ 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...