Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2024


Recommended Posts

On 22/4/2024 at 6:11 ΠΜ, Ζαχαρωτο είπε:

Εξαγωγή εννοώ τον εμετό.χαχαχα.

Εύχομαι γρήγορα να περάσει αυτή η ταλαιπωρία.και τώρα που είσαι έγκυος πρέπει να είναι ακόμα πιο δύσκολα 

 

πρίν από 46 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

Ρε κορίτσι τι έχεις πάθει? Όλα μαζί σε βρήκαν εύχομαι να είναι κ το τελευταίο.

Εγώ μαγνήσιο στην πρώτη εγκυμοσύνη ξεκίνησα από τον τρίτο μήνα λόγω πολλών πόνων.

Για εκκρίσεις δεν είχα. Αλλά είχε η αδερφή μου. Κ της είχαν πει επειδή είναι καφέ να μην ανησυχεί κ ότι είναι παλιό αιμα

Οοοολα μαζί! Απίστευτο κ όμως αληθινό!Εν τέλει όλα καλά...Πονους δεν θα έλεγα ότι έχω κατι πολύ ψιλοτσιμπηματακια που τα θεωρώ φυσιολογικά όλα αλλάζουν εκει κάτω άλλωστε.Εμενα τώρα μου ξεκινάει μαγνήσιο και προς το παρόν ούτε ασβεστιο ούτε σίδηρο. 🤗 Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις πραγματικά νιώθω καλύτερα οταν μοιραζόμαστε τις αποριες και τις ανησυχιες μας!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, ElriaDim είπε:

Υπομονή κορίτσια όντως μπαίνοντας στον 4ο μήνα υποχωρούν τα συμπτώματα εμετού...Που θα πάει θα περάσουν.Εγω μετά την αυχενική έκανα καλλιέργεια ούρων και κολπικού, πριν απο ένα μήνα και είχα σταφυλόκοκκο στα ούρα, πήρα αντιβίωση και τώρα μεταφέρθηκε στον κολπο... Οπότε ξανά αντιβίωση.... ευτυχώς η γρίπη β πέρασε.... Επίσης σήμερα το πρωί καθως σκουπιστηκα είχα εκκρίσεις διάφανες με καφέ αίμα.... κάλεσα αμέσως τη γιατρό και μου ξεκινάει μαγνήσιο.Μεχρι πριν έπαιρνα μόνο Filicine & Πέρασα μια τρομάρα... βρίσκομαι κ εκτός της περιοχής μου κ έτσι πήγα σε αλλη γιατρό προληπτικά να ακούσουμε το νινι... ευτυχώς όλα καλά!Εσεις αποτε περνετε μαγνήσιο η σιδηρο η ασβέστιο; Είχε κάποια απο εσας κάποια κολπική έκκριση;

Εγώ βιταμίνες παιρνω έξτρα φυλλικό ασπιρίνη κ σίδηρο καμία έκκριση με αιμα. Γενικά έχω υγρά αλλ δε μυρίζουν κ είναι διάφανα περισσπτερο έχω πολλά στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοια υγρά. Μαγνησιο πήρα κ εγώ 14η εβ στην πρώτη μ εγκυμοσύνη γιατί είχα ένα ινομυωμα το οποίο εκφυλίστηκε κ είχα αιμορραγία κ πόνους περιόδου έντονες συσπάσεις κ με άρχισε μετά την θεραπεία μου μαγνησιο κ το σταμάτησα όταν γέννησα. Αλλά δεν μ ξανά έτυχε κάτι με αιμα αφού πήρα κ μαγνησιο κ αργότερα ασβέστιο 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, RouLou1 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε;;; Από συμπτώματα;; Εγώ ήδη νιώθω πολύ καλύτερα και σήμερα θα ξεκινήσω κ γυμναστική ξανά π τόσο μου έλειψε 

Γεια σου RouLou μου! Και εγώ άρχισα να νιώθω καλύτερα. Έχω ακόμη πολλά υγρά αλλα οι πολλές ζαλάδες περασαν και νιώθω λιγότερο κουρασμένη ευτυχώς. Τα βραδιά επίσης βελτιώθηκαν και άρχισα να κοιμάμαι λίγο καλύτερα. (Δεν είχα κοιμηθεί εδώ και 3 μήνες ένα βράδυ πέρα από 3-4 ώρες)  Τα νεύρα όμως δεν περνάνε… νευριάζω πολύ εύκολα και κυρίως με τον σύντροφο μου… ο γιατρός μας απαγόρευσε τις επαφές και νομίζω αυτός μας απομακρύνει ακόμα περισσότερο (εκτός από νεύρα μου). Έχω χαμηλό πλακούντα και είναι και πρόσθιος και πρέπει να είμαστε πολύ προσεχτικοί. 
 

Γενικά οι δυσκολίες οι ψυχολογικές είναι μεγάλες παρόλο που το θέλουμε πολύ και προσπαθούμε εδω και ενα χρόνο. Ο φόβος να μην πάει κάτι λάθος και να είναι καλά το μωρό, η κούραση, η αιπνια, τα νεύρα, οι πόνοι…. Δουλεύουμε και οι 2 πολύ σκληρά, χτίζουμε σπιτι παράλληλα…. Είναι πολύ φυσιολογικό μια γυναίκα να δυσκολεύεται και είναι εντάξει να νιώθουμε κάπως και να μην νιώθουμε τύψεις για αυτό γιατί είναι εντελώς ανθρώπινο.

Μανούλες μου είσαστε όλες ηρωίδες. Κουβαλούμε μέσα μας το πιο μεγάλο θαύμα της ζωής!  Είναι εντάξει να φοβόμαστε, είναι εντάξει να λυγίζουμε, είναι εντάξει να αγχωνόμαστε που βλέπουμε το σώμα μας να αλλάζει μέσα σε λίγες βδομαδες, είναι εντάξει να μην νιώθουμε ότι πετάμε στα ουράνια συνέχεια, είναι εντάξει και είναι απόλυτα φυσιολογικό. ❤️💕
 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια καλησπέρα, εγώ σήμερα είμαι 12&2 και αν εξαιρέσουμε την υπνηλία και τους πολλούς πονοκεφάλους δεν έχω άλλα συμπτώματα.

Έχω να πάω στον γιατρό 3 εβδομάδες και αγχώνομαι αν όλα πάνε καλα!! Εσείς αισθανθήκατε κάτι άλλο μπαίνοντας στον 4ο μήνα; 

Την άλλη εβδομάδα έχουμε 10/05 την αυχενική.

Καλό Πάσχα σε όλες και στα αυγουλάκια μας!με υγεία!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κοριτσαρες.Ειμαι 16 κ 6 εβδομάδων.Απο συμπτώματα τώρα έχω κόπωση, καούρα εχω μια αναγουλα αλλα δεν κάνω εμετό,απλά τρώω λίγο λίγο.Εχει αλλαξει τελείως το πρόγραμμα μου, νυστάζω πολύ νωρίς το βράδυ,ξυπναω νωρίς το πρωί αλλα δεν σηκώνομαι γιατί δεν έχω τι να κάνω!!!!Αυτον τον καιρό μενω με την μητερα μου καθώς ο αντρας μου δουλεύει σεζόν,δεν ειναι πανω απο δύο ώρες η απόσταση μας αλλά πρώτη φορά χωρίζομαστε για καιρό....Εγω δεν εργάζομαι εχω και την μαμα να με νταντευει κ δεν με αφηνει να κανω τίποτα και βαριέμαι απίστευτα!!!!Απο βιταμίνες παίρνω Φολικό το πρωί,μαγνησιο πρωι βράδυ και το μεσημέρι ενα utrogestan απο το  στομα...Μετα το Πάσχα έχω ραντεβού για υπέρηχο και με το καλό θα κλείσω και το ραντεβού για την β επιπέδου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2024 at 6:19 ΜΜ, White_Rose είπε:

Γεια σου RouLou μου! Και εγώ άρχισα να νιώθω καλύτερα. Έχω ακόμη πολλά υγρά αλλα οι πολλές ζαλάδες περασαν και νιώθω λιγότερο κουρασμένη ευτυχώς. Τα βραδιά επίσης βελτιώθηκαν και άρχισα να κοιμάμαι λίγο καλύτερα. (Δεν είχα κοιμηθεί εδώ και 3 μήνες ένα βράδυ πέρα από 3-4 ώρες)  Τα νεύρα όμως δεν περνάνε… νευριάζω πολύ εύκολα και κυρίως με τον σύντροφο μου… ο γιατρός μας απαγόρευσε τις επαφές και νομίζω αυτός μας απομακρύνει ακόμα περισσότερο (εκτός από νεύρα μου). Έχω χαμηλό πλακούντα και είναι και πρόσθιος και πρέπει να είμαστε πολύ προσεχτικοί. 
 

Γενικά οι δυσκολίες οι ψυχολογικές είναι μεγάλες παρόλο που το θέλουμε πολύ και προσπαθούμε εδω και ενα χρόνο. Ο φόβος να μην πάει κάτι λάθος και να είναι καλά το μωρό, η κούραση, η αιπνια, τα νεύρα, οι πόνοι…. Δουλεύουμε και οι 2 πολύ σκληρά, χτίζουμε σπιτι παράλληλα…. Είναι πολύ φυσιολογικό μια γυναίκα να δυσκολεύεται και είναι εντάξει να νιώθουμε κάπως και να μην νιώθουμε τύψεις για αυτό γιατί είναι εντελώς ανθρώπινο.

Μανούλες μου είσαστε όλες ηρωίδες. Κουβαλούμε μέσα μας το πιο μεγάλο θαύμα της ζωής!  Είναι εντάξει να φοβόμαστε, είναι εντάξει να λυγίζουμε, είναι εντάξει να αγχωνόμαστε που βλέπουμε το σώμα μας να αλλάζει μέσα σε λίγες βδομαδες, είναι εντάξει να μην νιώθουμε ότι πετάμε στα ουράνια συνέχεια, είναι εντάξει και είναι απόλυτα φυσιολογικό. ❤️💕
 

 

 

 

 

Αχ κορίτσι μου!! Έτσι είναι οπως τα λες είμαστε άνθρωποι με συναισθήματα το καλύτερο είναι να τα εξωτερικεύουμε για να μη τα κρατάμε μέσα μας 

On 30/4/2024 at 1:21 ΜΜ, Joy1990 είπε:

Βρε κορίτσια καλησπέρα, εγώ σήμερα είμαι 12&2 και αν εξαιρέσουμε την υπνηλία και τους πολλούς πονοκεφάλους δεν έχω άλλα συμπτώματα.

Έχω να πάω στον γιατρό 3 εβδομάδες και αγχώνομαι αν όλα πάνε καλα!! Εσείς αισθανθήκατε κάτι άλλο μπαίνοντας στον 4ο μήνα; 

Την άλλη εβδομάδα έχουμε 10/05 την αυχενική.

Καλό Πάσχα σε όλες και στα αυγουλάκια μας!με υγεία!! 

Τίποτα επιτελους νιώθω καλά!! Έτσι είναι στο β τρίμηνο δεν εχεις συμπτώματα τόσο έντονα!!! 

6 ώρες πρίν, ElriaDim είπε:

Γειά σας κοριτσαρες.Ειμαι 16 κ 6 εβδομάδων.Απο συμπτώματα τώρα έχω κόπωση, καούρα εχω μια αναγουλα αλλα δεν κάνω εμετό,απλά τρώω λίγο λίγο.Εχει αλλαξει τελείως το πρόγραμμα μου, νυστάζω πολύ νωρίς το βράδυ,ξυπναω νωρίς το πρωί αλλα δεν σηκώνομαι γιατί δεν έχω τι να κάνω!!!!Αυτον τον καιρό μενω με την μητερα μου καθώς ο αντρας μου δουλεύει σεζόν,δεν ειναι πανω απο δύο ώρες η απόσταση μας αλλά πρώτη φορά χωρίζομαστε για καιρό....Εγω δεν εργάζομαι εχω και την μαμα να με νταντευει κ δεν με αφηνει να κανω τίποτα και βαριέμαι απίστευτα!!!!Απο βιταμίνες παίρνω Φολικό το πρωί,μαγνησιο πρωι βράδυ και το μεσημέρι ενα utrogestan απο το  στομα...Μετα το Πάσχα έχω ραντεβού για υπέρηχο και με το καλό θα κλείσω και το ραντεβού για την β επιπέδου.

Έκλεισα β επιπέδου 5/6…εμένα τα συμπτώματα ευτυχως υποχώρησαν σήμερα είμαι 15&2! Εγώ κουράζομαι αρκετά έχω ήδη ενα παιδάκι 17 μηνών πάω δουλεια είμαι πτώμα κάθε μέρα…αλλά καλύτερα δεν έχω χρόνο να αγχωθώ καθόλου με την εγκυμοσύνη 

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...