Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανούλες Οκτωβρίου 2024


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, RouLou1 είπε:

Κ εμεις θα κάνουμε γιατί κάναμε κ στο πρώτο κ θα ήθελα ότι έκανα στο πρώτο να κάνω κ στο δεύτερο. Αλλά μάλλον το πάρτυ θα το κάνουμε Ιούνιο γιατί τον Μάιο θα έχει το παιδάκι μ ένα χειρουργείο κ δε νομίζω να έχω όρεξη να κάνω πάρτυ 

Περαστικά κ σιδερένιο εύχομαι να είναι το παιδάκι σου. καταλαβαίνω πώς νιώθεις 2 χειρουργεία έχουμε περάσει. Ένα στα 3 και ένα στα 6..

Για δώσε ιδέες για το πάρτυ.

Δεν έχω ιδέα τι ακριβως γίνεται που θα βρω πράγματα κλπ.. 

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Περαστικά κ σιδερένιο εύχομαι να είναι το παιδάκι σου. καταλαβαίνω πώς νιώθεις 2 χειρουργεία έχουμε περάσει. Ένα στα 3 και ένα στα 6..

Για δώσε ιδέες για το πάρτυ.

Δεν έχω ιδέα τι ακριβως γίνεται που θα βρω πράγματα κλπ.. 

ναι περαστικά να είναι!! απλα έτυχε κ η εγκυμοσύνη π ήθελα να την προγραμματίσω για μετά αλλά μας ήρθε χωρις να το περιμένουμε!!!

αυτα τα πάρτυ στα διοργανώνουν άλλοι πχ η αδερφή σου ή κουμπαρα σου δλδ το ξέρει μόνο ένα άτομο το φύλο κ πάει κ κάνει το μπαλόνι ή τι θα επιλέξει να αποκαλυφθεί το φύλο του μωρού. 
 

φετος θα το διοργανωσω μόνη μου θα πω στη γιατρο να μου γράψει σε ένα φάκελο το φύλο κ θα το πάω εκεί π θα πάρω τα πράγματα για την αποκάλυψη κ θα ξέρει μόνο αυτή π θα μου τα δώσει, θα της δώσω τον φάκελο κ θα τα κανονίσει!! Κανεις ούτε εμεις θα το μάθουν όλοι εκείνη την ημέρα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2024 at 6:32 ΜΜ, ElriaDim είπε:

Γεια σού κορίτσι μου!Να σου πω κι εγώ την δική μου κατάσταση!!! Λοιπόν μετά απο ανεξήγητη υπογονιμότητα και από εμένα και απο τον σύζυγό,και ενώ όλα ήταν πολύ καλά δεν είχαμε ποτέ συλλάβει.Ετσι κάναμε εξωσωματική σε φυσικό κύκλο.Δηλαδη ξεκίνησα φαρμακακια με την περίοδο, κάναμε ωοληψια,και περάσαμε στην εμβρυομεταφορα όπου και έπιασε η προσπαθεια μας με την πρώτη! Είμαι 12 εβδομάδων και συνεχίζω τις ενέσεις για την θρομβοφιλια.Οι προγεστερονες που έκανα ήταν μια ένεση κάθε μέρα,και πρωι-μεσημερι-βραδυ υπόθετο κολπικα!!!! Αυτά τελείωσαν την 10η εβδομάδα.Η αυχενική διαφάνεια έχει προγραμματιστεί για τις 4/4 που μπαίνω στην 13η εβδομάδα.Τις  3 τελευταίες εβδομάδες πολύ ναυτία και εμετός.... τώρα που βγαινω απο το πρώτο τρίμηνο σιγά σιγά αποχωρουν!Επιτελους!!!!Πιο δυσκολες μου ηταν οι αναγουλες παρα οι ενέσεις!!!!Καλη δυναμη κορίτσι ελπιζω να σε βοήθησα.

Πολύ ευχάριστο! Κι εμας μας συμβούλεψε ο γιατρός όταν βρήκαμε τα προβλήματα και τα λύσαμε να προσπαθήσουμε κάνα 6μηνο μόνοι μας, ωστόσο επιλέξαμε την εξωσωματική γιατί δεν είχαμε δυνάμεις και λόγω λάθος ιατρών και πρωτοκόλλου είχαμε ήδη ταλαιπωρηθεί 1 χρόνο++ με χάπια serpafar/femara και στοχευμένες επαφές βάσει συστηματικής ιατρικής παρακολούθησης και 2 αποτυχημένων σπερματεγχησεων.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Εγώ αύριο μπαίνω στην 10η εβδομάδα και περιμένω πως και πως το Πάσχα να κάνουμε την αυχενική για να χαρούμε λίγο!

Πως ήταν η εξέταση σου 4/04;;; Αναμένω νέα σου. ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2024 at 8:49 ΠΜ, Joy1990 είπε:

Πολύ ευχάριστο! Κι εμας μας συμβούλεψε ο γιατρός όταν βρήκαμε τα προβλήματα και τα λύσαμε να προσπαθήσουμε κάνα 6μηνο μόνοι μας, ωστόσο επιλέξαμε την εξωσωματική γιατί δεν είχαμε δυνάμεις και λόγω λάθος ιατρών και πρωτοκόλλου είχαμε ήδη ταλαιπωρηθεί 1 χρόνο++ με χάπια serpafar/femara και στοχευμένες επαφές βάσει συστηματικής ιατρικής παρακολούθησης και 2 αποτυχημένων σπερματεγχησεων.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Εγώ αύριο μπαίνω στην 10η εβδομάδα και περιμένω πως και πως το Πάσχα να κάνουμε την αυχενική για να χαρούμε λίγο!

Πως ήταν η εξέταση σου 4/04;;; Αναμένω νέα σου. ❤️

Καλημέρα καλημέρα! Κάναμε την αυχενική την Πέμπτη στην Θεσσαλονίκη.Ηταν εξαιρετική εμπειρία!Δεν σταμάτησα να κλαιω για καμιά ώρα....😂!Ο γιατρός εξαιρετικός,τα εξηγησς όλα οπως πρέπει απλά και κατανοητά.Ολα βαίνουν καλώς συμφωνα με τον υπερηχο της αυχενικής... Τώρα σε συνδυασμό με τις εξετασεις μου  Papp-A με ενημέρωσαν οτι υπάρχει μια πιθανότητα (1 στα 150) να υπάρχει σύνδρομο down λόγω της ηλικίας μου(38 ετών).Να σας πω την αλήθεια δεν φοβήθηκα θεωρώ πως αυτά ειναι στατιστικά και πρέπει να τα καλύψουν όλα τα ενδεχόμενα και οι γιατροί...Και προφανώς θα με στειλουν για καποια περαιτέρω εξέταση.... Για μα δούμε....

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, RouLou1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα είμαι 12 εβδομάδα κ ανυπομονώ για την αυχενική μ την Παρασκευή!! 
 

σημερα δεν έχω καθόλου αναγούλες καθόλου ζαλάδες γενικά είμαι καλά!! 

Να πάμε όλα καλά αν και είναι δεδομένο! Θα περιμένουμε νέα σου ❤️❤️❤️

Εγώ είμαι στη 10η εβδομάδα έχω ακόμα...χιχι

4 ώρες πρίν, ElriaDim είπε:

Καλημέρα καλημέρα! Κάναμε την αυχενική την Πέμπτη στην Θεσσαλονίκη.Ηταν εξαιρετική εμπειρία!Δεν σταμάτησα να κλαιω για καμιά ώρα....😂!Ο γιατρός εξαιρετικός,τα εξηγησς όλα οπως πρέπει απλά και κατανοητά.Ολα βαίνουν καλώς συμφωνα με τον υπερηχο της αυχενικής... Τώρα σε συνδυασμό με τις εξετασεις μου  Papp-A με ενημέρωσαν οτι υπάρχει μια πιθανότητα (1 στα 150) να υπάρχει σύνδρομο down λόγω της ηλικίας μου(38 ετών).Να σας πω την αλήθεια δεν φοβήθηκα θεωρώ πως αυτά ειναι στατιστικά και πρέπει να τα καλύψουν όλα τα ενδεχόμενα και οι γιατροί...Και προφανώς θα με στειλουν για καποια περαιτέρω εξέταση.... Για μα δούμε....

Συγχαρητήρια!!!όλα να πάνε κατ ευχην! Κι εγώ πιστεύω ότι πρέπει να το πουν οπότε μην ανησυχείς!! Είδατε φύλο;;; Μια ώρα είναι η εξέταση;;;🥹

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Joy1990 είπε:

Να πάμε όλα καλά αν και είναι δεδομένο! Θα περιμένουμε νέα σου ❤️❤️❤️

Εγώ είμαι στη 10η εβδομάδα έχω ακόμα...χιχι

Συγχαρητήρια!!!όλα να πάνε κατ ευχην! Κι εγώ πιστεύω ότι πρέπει να το πουν οπότε μην ανησυχείς!! Είδατε φύλο;;; Μια ώρα είναι η εξέταση;;;🥹

Μισή ωρίτσα διαρκεί.Ειδε φύλο αλλά είπε οτι δεν είναι 100%σιγουρο....Μαλλον αγοράκι λέει!💙 Εσύ σε ποια περιοχή βρίσκεσαι;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, ElriaDim είπε:

Μισή ωρίτσα διαρκεί.Ειδε φύλο αλλά είπε οτι δεν είναι 100%σιγουρο....Μαλλον αγοράκι λέει!💙 Εσύ σε ποια περιοχή βρίσκεσαι;

Στην Αθήνα, Νέα Φιλαδέλφεια! 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια , τώρα γύρισα από το γιατρό.

Το σπορακι είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερο.  Όλα καλά. Απλά να παίρνω τον σίδηρο μου γιατί είναι πολύ χαμηλός ο αιματοκρίτης. Και να πάω επειγόντως σε ενδοκρινολόγο. Έχω χαμηλή tsh και είδα τον γιατρό ότι θορυβήθηκε. Αγχώθηκα κ εγώ λιγο

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2024 at 10:28 ΠΜ, Ζαχαρωτο είπε:

Καλημέρα κορίτσια , τώρα γύρισα από το γιατρό.

Το σπορακι είναι μια εβδομάδα μεγαλύτερο.  Όλα καλά. Απλά να παίρνω τον σίδηρο μου γιατί είναι πολύ χαμηλός ο αιματοκρίτης. Και να πάω επειγόντως σε ενδοκρινολόγο. Έχω χαμηλή tsh και είδα τον γιατρό ότι θορυβήθηκε. Αγχώθηκα κ εγώ λιγο

Γεια σου κορίτσι μου

μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι! Θα σου δώσει χάπι λογικά για να ρυθμιστεί 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, RouLou1 είπε:

Κορίτσια πως πατε από συμπτώματα;; Μειώθηκαν;;

Χάλια, προχτές έφυγα από την δουλειά νωρίτερα.Μόλις μπήκα σπίτι έκανα εμετό. Ναυτίες φουλ. Μου έγραψε ο γιατρός 5 μέρες άδεια να ηρεμήσω λίγο.

για να κάνω 1 πράγμα πρέπει να κάτσω να ξεκουραστώ 2 ωρες


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Χάλια, προχτές έφυγα από την δουλειά νωρίτερα.Μόλις μπήκα σπίτι έκανα εμετό. Ναυτίες φουλ. Μου έγραψε ο γιατρός 5 μέρες άδεια να ηρεμήσω λίγο.

για να κάνω 1 πράγμα πρέπει να κάτσω να ξεκουραστώ 2 ωρες

 

Πόσες εβδομαδες είσαι τώρα;;;

εγω έχει τώρα μια εβδομάδα ηρέμησα καπως έχω αναγούλες όχι τοσες πολλες κ άσχετες ώρες 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, RouLou1 είπε:

Πόσες εβδομαδες είσαι τώρα;;;

εγω έχει τώρα μια εβδομάδα ηρέμησα καπως έχω αναγούλες όχι τοσες πολλες κ άσχετες ώρες 

Βάση περιόδου 10 εβδομάδων..βάση μέτρησης 11.

Αχ ανυπομονώ να σταματήσουν. Από κούραση πως είσαι?


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Βάση περιόδου 10 εβδομάδων..βάση μέτρησης 11.

Αχ ανυπομονώ να σταματήσουν. Από κούραση πως είσαι?

Εμένα η χειρότερη μου εβδομάδα ήταν η 10η, 11η καπως μειώθηκαν οι αναγούλες κτλ 12η σχεδόν τίποτα αλλά σήμερα με έπιασε πάλι! Σιγά σιγά θα υποχωρούν! Κούραση έχω πολύ :( δουλεύω έχω ένα μωράκι άσε ελπίζω προς το β τρίμηνο να είναι καλύτερα τα πράγματα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...