Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια για μωράκι


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια.Βασικά είναι η δεύτερη φορά που στέλνω εδώ μήνυμα και ο λόγος είναι ακριβώς ο ίδιος. Απλά θα είμαι πιο αναλυτική τώρα.

Με τον άντρα μου παντρευτήκαμε τον περασμένο Αύγουστο και δυστυχώς μέχρι τον Ιούνιο που μας έρχεται θα είμαστε από μακριά λόγω των δουλειών μας.

Από τον Αύγουστο μέχρι σήμερα (και μέχρι τον Ιούνιο) προγραμματίζω 1 ταξίδι μιας εβδομάδας κάθε μήνα (μετα την περίοδο μου), ώστε να βρίσκομαι μαζί του τις γονιμες μέρες μου.Μέχρι τώρα έχουμε πετύχει τις γόνιμες μέρες μου,αλλά μωράκι δεν έχει έρθει.

Αυτό το μήνα πάλι πετύχαμε το γόνιμο παράθυρο.Συγκεκριμένα οι 2 πιο γόνιμες μέρες μου ήταν η 11η(λευκά υγρά) η 12η και η 13η του κύκλου μου (επιβεβαιωμένες με τεστ οι 2 τελευταίες).Έχω σταθερή ωορρηξία  (με βάση το τεστ).

Σήμερα είναι η 31η μέρα του κύκλου,η περίοδος δεν έχει έρθει, έχω όλα όμως τα συμπτώματα που έχω όταν την περιμένω.Γενικά έχω σταθερό κύκλο (25-28 ημερών).

Την περασμένη φορά που σας έστειλα είχε γίνει ακριβώς το ίδιο με τώρα κ τελικά η περίοδος ήρθε την 33η μέρα του κύκλου.Δεν καταλαβαίνω πως έχω σταθερή ωορρηξία με απόκλιση 1 ή 2 ημερών και η περίοδος άργησε τόσο την προηγούμενη φορά και δυστυχώς πιστεύω και τώρα.

Ένα τεστ πιστεύω τώρα θα μου έδινε ξεκάθαρη απάντηση,αλλά φοβάμαι να κάνω γιατί θα ναι αρνητικό και θα απογοητευτώ πάλι.

Δεν θέλω να μιλησω σε κανέναν γιατι δεν θέλω να τους μεταδωσω την εμμονή και το υπερβολικό άγχος μου (ειδικά στον άντρα μου και στη μητέρα μου που προσπαθούν τόσο πολύ να με εμψυχώσουν).

Νιώθω πολύ μόνη μου σε όλο αυτό και δεν μπορώ να το διαχειριστώ.Έπαθα κ μια κρίση πανικού αυτό το μήνα,η οποία θεωρώ οφείλεται ξεκάθαρα σε αυτό.Όποια συμβουλή καλοδεχούμενη και πάλι.

Ευχαριστώ όλες εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Kate86 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια.Βασικά είναι η δεύτερη φορά που στέλνω εδώ μήνυμα και ο λόγος είναι ακριβώς ο ίδιος. Απλά θα είμαι πιο αναλυτική τώρα.

Με τον άντρα μου παντρευτήκαμε τον περασμένο Αύγουστο και δυστυχώς μέχρι τον Ιούνιο που μας έρχεται θα είμαστε από μακριά λόγω των δουλειών μας.

Από τον Αύγουστο μέχρι σήμερα (και μέχρι τον Ιούνιο) προγραμματίζω 1 ταξίδι μιας εβδομάδας κάθε μήνα (μετα την περίοδο μου), ώστε να βρίσκομαι μαζί του τις γονιμες μέρες μου.Μέχρι τώρα έχουμε πετύχει τις γόνιμες μέρες μου,αλλά μωράκι δεν έχει έρθει.

Αυτό το μήνα πάλι πετύχαμε το γόνιμο παράθυρο.Συγκεκριμένα οι 2 πιο γόνιμες μέρες μου ήταν η 11η(λευκά υγρά) η 12η και η 13η του κύκλου μου (επιβεβαιωμένες με τεστ οι 2 τελευταίες).Έχω σταθερή ωορρηξία  (με βάση το τεστ).

Σήμερα είναι η 31η μέρα του κύκλου,η περίοδος δεν έχει έρθει, έχω όλα όμως τα συμπτώματα που έχω όταν την περιμένω.Γενικά έχω σταθερό κύκλο (25-28 ημερών).

Την περασμένη φορά που σας έστειλα είχε γίνει ακριβώς το ίδιο με τώρα κ τελικά η περίοδος ήρθε την 33η μέρα του κύκλου.Δεν καταλαβαίνω πως έχω σταθερή ωορρηξία με απόκλιση 1 ή 2 ημερών και η περίοδος άργησε τόσο την προηγούμενη φορά και δυστυχώς πιστεύω και τώρα.

Ένα τεστ πιστεύω τώρα θα μου έδινε ξεκάθαρη απάντηση,αλλά φοβάμαι να κάνω γιατί θα ναι αρνητικό και θα απογοητευτώ πάλι.

Δεν θέλω να μιλησω σε κανέναν γιατι δεν θέλω να τους μεταδωσω την εμμονή και το υπερβολικό άγχος μου (ειδικά στον άντρα μου και στη μητέρα μου που προσπαθούν τόσο πολύ να με εμψυχώσουν).

Νιώθω πολύ μόνη μου σε όλο αυτό και δεν μπορώ να το διαχειριστώ.Έπαθα κ μια κρίση πανικού αυτό το μήνα,η οποία θεωρώ οφείλεται ξεκάθαρα σε αυτό.Όποια συμβουλή καλοδεχούμενη και πάλι.

Ευχαριστώ όλες εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.

Καταρχάς μην ανχωνεσε δεν προσπαθείς Κ τόσο πολύ καιρό. Η περίοδος έρχετε 14-16 μέρες μετά την ωορηξια. Από το θετικό τεστ η ωορρηξία δεν γίνετε την ίδια μέρα μπορεί να περάσουν 2-3 μέρες . Ποτε είχες θετικό τεστ ? 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Kate86 είπε:

Θετικό τεστ είχα τη 12η και 13η μερα του κύκλου δηλαδή στις 8 και στις 9 Φεβρουαρίου

Εάν δεν σου έρθει περίοδος Κ το πρωί να κάνεις ένα τεστακι. Κ να μην ανχωνεσε . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Elle12 είπε:

Καταρχας ποια μερα του κυκλου βρισκεις θετικο τεστ ωορρηξιας?

Γιατι αν ηρθε περιοδος 33η μερα, ωορρηξια θεωρητικα εκανες περιπου την 19η με 21η.

 

 

Λοιπόν την προηγούμενη φορά που η περίοδος ήρθε την 33η μέρα του κύκλου,είχα επιβεβαιωμένη με το τεστ ωορρηξία την 11η μέρα του κύκλου.Δηλαδή 15 Νοεμβρίου θετικό τεστ και η περίοδος ήρθε στις 7 Δεκεμβριου!!Αυτό είναι που με απασχολεί και μου φαίνεται περίεργο.Εκτός αν δεν είναι αξιόπιστο το τεστ ( clearblu πηρα)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kate86 είπε:

 

Λοιπόν την προηγούμενη φορά που η περίοδος ήρθε την 33η μέρα του κύκλου,είχα επιβεβαιωμένη με το τεστ ωορρηξία την 11η μέρα του κύκλου.Δηλαδή 15 Νοεμβρίου θετικό τεστ και η περίοδος ήρθε στις 7 Δεκεμβριου!!Αυτό είναι που με απασχολεί και μου φαίνεται περίεργο.Εκτός αν δεν είναι αξιόπιστο το τεστ ( clearblu πηρα)

Το πιο πιθανό είναι να είναι υπερευαίσθητα Κ σου δείχνουν λάθος ένδειξη δηλαδή ανιχνεύουν την ορμόνη πιο νωρίς λανθασμένα . Πάρε πιο φθηνά τις ταινίες από το ίντερνετ Κ κάνε περισσότερα τεστ μέσα στην μέρα . Μεσημέρι απόγευμα δηλαδή. 

Πάντως τώρα κάνε πάλι ένα τεστ εγκυμοσύνης εάν δεν έρθει Κ αύριο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Elle12 είπε:

Καταρχας ποια μερα του κυκλου βρισκεις θετικο τεστ ωορρηξιας?

Γιατι αν ηρθε περιοδος 33η μερα, ωορρηξια θεωρητικα εκανες περιπου την 19η με 21η.

 

 

Για να σας το εξηγήσω:

Την προηγούμενη φορά 15 Νοεμβρίου θετικό τεστ και 7 Δεκεμβρίου περίοδος.Είναι 23 μέρες μετά δηλαδή.

Αυτή τη φορά 8 και 9 Φεβρουαρίου θετικό τεστ και σήμερα 27 Φεβρουαρίου και ακόμα περίοδος.

Ενώ γενικά 11η ή 12η ή 13η μέρα ωορρηξία με μικρή απόκλιση και περίοδος 25η με 28η μερα.

Ενδεικτικά τον Ιανουάριο:12 Ιανουαρίου θετικό τεστ 28 Ιανουαρίου περίοδος.

Το θέμα είναι κατα πόσο είναι αξιόπιστο το τεστ τελικά ή αν κάτι παθολογικό καθυστερεί την περίοδο ακόμα κ αν έχω ωορρηξία την μέρα που λέει το τεστ.

Επιπλέον αγνοούσα ότι αν πχ το τεστ βγει σήμερα θετικό η ωορρηξια γίνεται 2 με 3 μέρες μετα.Εγώ νόμιζα οτι γίνεται 24 ωρες μετα το πρωτο θετικο αποτελεσμα.

Σας κουρασα κοριτσια,αλλα ειλικρινα νιωθω χαμενη καπως σε ολο αυτο

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

Το πιο πιθανό είναι να είναι υπερευαίσθητα Κ σου δείχνουν λάθος ένδειξη δηλαδή ανιχνεύουν την ορμόνη πιο νωρίς λανθασμένα . Πάρε πιο φθηνά τις ταινίες από το ίντερνετ Κ κάνε περισσότερα τεστ μέσα στην μέρα . Μεσημέρι απόγευμα δηλαδή. 

Πάντως τώρα κάνε πάλι ένα τεστ εγκυμοσύνης εάν δεν έρθει Κ αύριο 

Το μόνο λογικό είναι αυτό.Επομένως μάλλον θα πρέπει να θεωρήσω και ότι ο κύκλος μου δεν είναι τελικά όσο σταθερός θεωρούσα,καθώς τώρα που το παρακολουθώ πιο στενσ κ καταγράφω ημερομηνίες κλπ. βλέπω πως υπάρχουν αποκλισεις απο μηνα σε μηνα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Kate86 είπε:

 

Για να σας το εξηγήσω:

Την προηγούμενη φορά 15 Νοεμβρίου θετικό τεστ και 7 Δεκεμβρίου περίοδος.Είναι 23 μέρες μετά δηλαδή.

Αυτή τη φορά 8 και 9 Φεβρουαρίου θετικό τεστ και σήμερα 27 Φεβρουαρίου και ακόμα περίοδος.

Ενώ γενικά 11η ή 12η ή 13η μέρα ωορρηξία με μικρή απόκλιση και περίοδος 25η με 28η μερα.

Ενδεικτικά τον Ιανουάριο:12 Ιανουαρίου θετικό τεστ 28 Ιανουαρίου περίοδος.

Το θέμα είναι κατα πόσο είναι αξιόπιστο το τεστ τελικά ή αν κάτι παθολογικό καθυστερεί την περίοδο ακόμα κ αν έχω ωορρηξία την μέρα που λέει το τεστ.

Επιπλέον αγνοούσα ότι αν πχ το τεστ βγει σήμερα θετικό η ωορρηξια γίνεται 2 με 3 μέρες μετα.Εγώ νόμιζα οτι γίνεται 24 ωρες μετα το πρωτο θετικο αποτελεσμα.

Σας κουρασα κοριτσια,αλλα ειλικρινα νιωθω χαμενη καπως σε ολο αυτο

Το μόνο λογικό είναι αυτό.Επομένως μάλλον θα πρέπει να θεωρήσω και ότι ο κύκλος μου δεν είναι τελικά όσο σταθερός θεωρούσα,καθώς τώρα που το παρακολουθώ πιο στενσ κ καταγράφω ημερομηνίες κλπ. βλέπω πως υπάρχουν αποκλισεις απο μηνα σε μηνα!

Όταν ξεκινάνε οι ελεύθερες επαφές αλλάζει Κ λίγο ο κύκλος . Είναι λίγο το ανχος λίγο το ότι μπαίνει πια ένα ξένο υγρό στο σώμα πάντως συμβαίνει αρκετά συχνά να αλλάζει λίγο ο κύκλος μόλις ξεκινάνε οι προσπάθειες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

Όταν ξεκινάνε οι ελεύθερες επαφές αλλάζει Κ λίγο ο κύκλος . Είναι λίγο το ανχος λίγο το ότι μπαίνει πια ένα ξένο υγρό στο σώμα πάντως συμβαίνει αρκετά συχνά να αλλάζει λίγο ο κύκλος μόλις ξεκινάνε οι προσπάθειες 

Σε ευχαριστώ πολύ, ούτε αυτό το γνώριζα!

πρίν από 33 λεπτά , linaa είπε:

Το πιο πιθανό είναι να είναι υπερευαίσθητα Κ σου δείχνουν λάθος ένδειξη δηλαδή ανιχνεύουν την ορμόνη πιο νωρίς λανθασμένα . Πάρε πιο φθηνά τις ταινίες από το ίντερνετ Κ κάνε περισσότερα τεστ μέσα στην μέρα . Μεσημέρι απόγευμα δηλαδή. 

Πάντως τώρα κάνε πάλι ένα τεστ εγκυμοσύνης εάν δεν έρθει Κ αύριο 

Ευχαριστώ πολύ.Αύριο το πρωί θα πάω ναμη πάρω ένα τεστ ναι!!Ελπίζω να μην έχει έρθει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω δε τα συμπαθω τα κλοαρμπλου ουτε για ωορρηξια ουτε για εγκυμοσυνη.

Παρε όνομα εταιρείας ταινιες που ειναι κ παμφθηνες. Κανε καθε μερα προς το μεσημερακι. Με την εντονη 2η γραμμη εχεις πιασει το πικ της LH και θα γινει ωορρηξια καπου στις επομενες 48 ωρες. Εγω σκεψου νομιζα κ λογω εφαρμογης οτι κανω ωορρηξια 16η-18η μερα κ εκεινον τον μηνα εκανα 23η! Εκανα σεξ καθε μερα επι 15 μερες, πριν και κατα τη διαρκεια της ωορρηξιας. Ειχα απελπιστει λεω δε παει να γαμηθει.. κυριολεκτικα ! 

7 ημερες μετα ενιωσα την εμφυτευση εναν οξυ στιγμιαιο πονο στο ξεμπαρκο στη μητρα. 5 μερες αργοτερα ειχα θετικο τεστ που μονο εγω εβλεπα γραμμη, την επομενη μια χοριακη 11.4. Αυτη τη στιγμη εχω ενα τερατακι 9 μηνων που μου ρουφαει το βυζι ενω κοιμαται και εγω σου γραφω.

Μην φρικαρεις, μην απελπιζεσαι. Ξερω ειναι μονο λογια αλλα εχω βρεθει στη θεση σου. Μας πηρε 14 μηνες και απειρες εξετασεις (ολες αψογες). Και τελικα ηταν οντως θεμα χρονου οπως επεμενε ο γιατρος μου..

 Υπομονη... και οτι θες εδω ειμαστε.. 

Ελπιζω να εχεις θετικο τεστακι και να μη χρειαστεις τιποτα απο ολα αυτα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate86 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια.Βασικά είναι η δεύτερη φορά που στέλνω εδώ μήνυμα και ο λόγος είναι ακριβώς ο ίδιος. Απλά θα είμαι πιο αναλυτική τώρα.

Με τον άντρα μου παντρευτήκαμε τον περασμένο Αύγουστο και δυστυχώς μέχρι τον Ιούνιο που μας έρχεται θα είμαστε από μακριά λόγω των δουλειών μας.

Από τον Αύγουστο μέχρι σήμερα (και μέχρι τον Ιούνιο) προγραμματίζω 1 ταξίδι μιας εβδομάδας κάθε μήνα (μετα την περίοδο μου), ώστε να βρίσκομαι μαζί του τις γονιμες μέρες μου.Μέχρι τώρα έχουμε πετύχει τις γόνιμες μέρες μου,αλλά μωράκι δεν έχει έρθει.

Αυτό το μήνα πάλι πετύχαμε το γόνιμο παράθυρο.Συγκεκριμένα οι 2 πιο γόνιμες μέρες μου ήταν η 11η(λευκά υγρά) η 12η και η 13η του κύκλου μου (επιβεβαιωμένες με τεστ οι 2 τελευταίες).Έχω σταθερή ωορρηξία  (με βάση το τεστ).

Σήμερα είναι η 31η μέρα του κύκλου,η περίοδος δεν έχει έρθει, έχω όλα όμως τα συμπτώματα που έχω όταν την περιμένω.Γενικά έχω σταθερό κύκλο (25-28 ημερών).

Την περασμένη φορά που σας έστειλα είχε γίνει ακριβώς το ίδιο με τώρα κ τελικά η περίοδος ήρθε την 33η μέρα του κύκλου.Δεν καταλαβαίνω πως έχω σταθερή ωορρηξία με απόκλιση 1 ή 2 ημερών και η περίοδος άργησε τόσο την προηγούμενη φορά και δυστυχώς πιστεύω και τώρα.

Ένα τεστ πιστεύω τώρα θα μου έδινε ξεκάθαρη απάντηση,αλλά φοβάμαι να κάνω γιατί θα ναι αρνητικό και θα απογοητευτώ πάλι.

Δεν θέλω να μιλησω σε κανέναν γιατι δεν θέλω να τους μεταδωσω την εμμονή και το υπερβολικό άγχος μου (ειδικά στον άντρα μου και στη μητέρα μου που προσπαθούν τόσο πολύ να με εμψυχώσουν).

Νιώθω πολύ μόνη μου σε όλο αυτό και δεν μπορώ να το διαχειριστώ.Έπαθα κ μια κρίση πανικού αυτό το μήνα,η οποία θεωρώ οφείλεται ξεκάθαρα σε αυτό.Όποια συμβουλή καλοδεχούμενη και πάλι.

Ευχαριστώ όλες εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.

Επειδή έχω βρεθεί στη θέση σου,ήμασταν με τον άντρα μου δύο χρόνια μακριά λόγω δουλειάς. Προσπαθούσαμε για μωρό αλλά δεν ερχόταν και εγώ απογοητευόμουν.

Με το που έπαψε το θέμα της απόστασης ήρθε μετά από 3 μήνες και το μωρό.

 

Εγώ αυτό που κατάλαβα από τη δική μου περίπτωση είναι ότι εκτός από τα ιατρικά θέματα είναι πάρα πολύ σημαντικό και το ψυχολογικό.Οσο και αν προσπαθείτε η απόσταση θα σε αγχώνει γιατί πολύ απλά πρέπει να προγραμματίζεις συνέχεια τα πάντα και αυτό δεν σε βοηθά.

Να ξέρεις ότι όσο και αν θεωρεις ότι ήταν σταθερός ο κύκλος σου αν δεν το ελέγχεις με τεστ ωορρηξίας που σου δείχνουν σίγουρα ποτέ γίνεται δεν μπορεί να είσαι σίγουρη..και εγώ πίστευα ότι πετύχαινα τις γόνιμες και την ωορρηξία αλλά έκανα λάθος. Όσο είχαμε απόσταση βέβαια δεν είχα χρησιμοποιήσει τεστ ωορρηξίας γιατί πίστευα ότι θα με άγχωναν περισσότερο. Βέβαια αν εσύ θεωρείς ότι σε βοηθούν  ψυχολογικά πιστεύω ότι είναι καλό να τα χρησιμοποιείς. 

Επίσης δεν προσπαθείτε πολύ καιρό και αν βάλεις και την απόσταση και το ψυχολογικό κομμάτι πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι ακόμα.

Μολις έρθεις κοντά αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε το μωράκι πιστεύω ότι θα έρθει.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anast. είπε:

Επειδή έχω βρεθεί στη θέση σου,ήμασταν με τον άντρα μου δύο χρόνια μακριά λόγω δουλειάς. Προσπαθούσαμε για μωρό αλλά δεν ερχόταν και εγώ απογοητευόμουν.

Με το που έπαψε το θέμα της απόστασης ήρθε μετά από 3 μήνες και το μωρό.

 

Εγώ αυτό που κατάλαβα από τη δική μου περίπτωση είναι ότι εκτός από τα ιατρικά θέματα είναι πάρα πολύ σημαντικό και το ψυχολογικό.Οσο και αν προσπαθείτε η απόσταση θα σε αγχώνει γιατί πολύ απλά πρέπει να προγραμματίζεις συνέχεια τα πάντα και αυτό δεν σε βοηθά.

Να ξέρεις ότι όσο και αν θεωρεις ότι ήταν σταθερός ο κύκλος σου αν δεν το ελέγχεις με τεστ ωορρηξίας που σου δείχνουν σίγουρα ποτέ γίνεται δεν μπορεί να είσαι σίγουρη..και εγώ πίστευα ότι πετύχαινα τις γόνιμες και την ωορρηξία αλλά έκανα λάθος. Όσο είχαμε απόσταση βέβαια δεν είχα χρησιμοποιήσει τεστ ωορρηξίας γιατί πίστευα ότι θα με άγχωναν περισσότερο. Βέβαια αν εσύ θεωρείς ότι σε βοηθούν  ψυχολογικά πιστεύω ότι είναι καλό να τα χρησιμοποιείς. 

Επίσης δεν προσπαθείτε πολύ καιρό και αν βάλεις και την απόσταση και το ψυχολογικό κομμάτι πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι ακόμα.

Μολις έρθεις κοντά αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε το μωράκι πιστεύω ότι θα έρθει.

 

 

Σας ευχαριστώ ρε κορίτσια πάρα πολύ όλες για τις απαντήεις, μου δίνετε πραγματικά πολλή δύναμη!!Να είστε καλά και να χαίρεστε τις οικογένειες σας!!Θα κάνω λίγο υπομονή και θα σας ξανά στείλω αν έχω κάποια ερώτηση ή κατι νεότερο!!😍🥰🥰🥰🥰

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλημέρα σε όλες και ελπίζω να είστε καλά!😍🥰

Έχουν περάσει αρκετές μέρες από όταν έγραψα εδώ και η περίοδος δεν μου ήρθε ακόμα.Αν υποθέσω ότι το τεστ ωορρηξίας έδωσε ακριβές αποτέλεσμα(ίσως όχι😏)-8 κ 9 Φεβρουαρίου θυμίζω 12η-13η μέρα,έπρεπε γύρω στις 28 του μήνα να αδιαθετήσω.Μπαίνω δηλαδή σήμερα στη 10η μέρα καθυστέρησης.Έχω πόνους στη μέση και κράμπες στην κοιλιά χαμηλά,συν δυσκοιλιότητα,τίποτα άλλο όμως πχ. ζαλάδες ή τάση για εμετό δεν έχω ή ευαισθησία στις μυρωδιές κλπ.

Αγόρασα τεστ,το οποίο ήταν να κάνω πριν μέρες,αλλά κάτι μέ σταματάει κ δεν το κάνω.Βασικά φοβάμαι τόσο πολύ το αρνητικό αποτέλεσμα και λέω άσε μια μέρα ακόμα να μη μου χαλάσει σήμερα η διάθεση.

Πριν λίγο συγκέντρωσα ούρα σε ένα κυπελάκι και το χω αφήσει στο μπάνιο,αλλά πάλι δεν το έκανα.

Δεν έχω ξανα νιώσει έτσι πραγματικά και πιέζομαι πολύ και εξωτερικά (κοινωνικός περίγυρος κλπ.).

Δεν ξέρω τι να κάνω πάλι.Το τεστ θα χει ακριβές αποτέλεσμα αν το κάνω τώρα;

πρίν από 19 λεπτά , Kate86 είπε:

Kορίτσια καλημέρα σε όλες και ελπίζω να είστε καλά!😍🥰

Έχουν περάσει αρκετές μέρες από όταν έγραψα εδώ και η περίοδος δεν μου ήρθε ακόμα.Αν υποθέσω ότι το τεστ ωορρηξίας έδωσε ακριβές αποτέλεσμα(ίσως όχι😏)-8 κ 9 Φεβρουαρίου θυμίζω 12η-13η μέρα,έπρεπε γύρω στις 28 του μήνα να αδιαθετήσω.Μπαίνω δηλαδή σήμερα στη 10η μέρα καθυστέρησης.Έχω πόνους στη μέση και κράμπες στην κοιλιά χαμηλά,συν δυσκοιλιότητα,τίποτα άλλο όμως πχ. ζαλάδες ή τάση για εμετό δεν έχω ή ευαισθησία στις μυρωδιές κλπ.

Αγόρασα τεστ,το οποίο ήταν να κάνω πριν μέρες,αλλά κάτι μέ σταματάει κ δεν το κάνω.Βασικά φοβάμαι τόσο πολύ το αρνητικό αποτέλεσμα και λέω άσε μια μέρα ακόμα να μη μου χαλάσει σήμερα η διάθεση.

Πριν λίγο συγκέντρωσα ούρα σε ένα κυπελάκι και το χω αφήσει στο μπάνιο,αλλά πάλι δεν το έκανα.

Δεν έχω ξανα νιώσει έτσι πραγματικά και πιέζομαι πολύ και εξωτερικά (κοινωνικός περίγυρος κλπ.).

Δεν ξέρω τι να κάνω πάλι.Το τεστ θα χει ακριβές αποτέλεσμα αν το κάνω τώρα;

 

πρίν από 26 λεπτά , Kate86 είπε:

Kορίτσια καλημέρα σε όλες και ελπίζω να είστε καλά!😍🥰

Έχουν περάσει αρκετές μέρες από όταν έγραψα εδώ και η περίοδος δεν μου ήρθε ακόμα.Αν υποθέσω ότι το τεστ ωορρηξίας έδωσε ακριβές αποτέλεσμα(ίσως όχι😏)-8 κ 9 Φεβρουαρίου θυμίζω 12η-13η μέρα,έπρεπε γύρω στις 28 του μήνα να αδιαθετήσω.Μπαίνω δηλαδή σήμερα στη 10η μέρα καθυστέρησης.Έχω πόνους στη μέση και κράμπες στην κοιλιά χαμηλά,συν δυσκοιλιότητα,τίποτα άλλο όμως πχ. ζαλάδες ή τάση για εμετό δεν έχω ή ευαισθησία στις μυρωδιές κλπ.

Αγόρασα τεστ,το οποίο ήταν να κάνω πριν μέρες,αλλά κάτι μέ σταματάει κ δεν το κάνω.Βασικά φοβάμαι τόσο πολύ το αρνητικό αποτέλεσμα και λέω άσε μια μέρα ακόμα να μη μου χαλάσει σήμερα η διάθεση.

Πριν λίγο συγκέντρωσα ούρα σε ένα κυπελάκι και το χω αφήσει στο μπάνιο,αλλά πάλι δεν το έκανα.

Δεν έχω ξανα νιώσει έτσι πραγματικά και πιέζομαι πολύ και εξωτερικά (κοινωνικός περίγυρος κλπ.).

Δεν ξέρω τι να κάνω πάλι.Το τεστ θα χει ακριβές αποτέλεσμα αν το κάνω τώρα;

 

Κοριτσιαα εκανα το τεστ!!Ειναι 2 οι γραμμουλες.Απλα η μια ειναι λιγο πιο αχνη απο την αλλη.Δεν ξερω πως να σας στειλω φωτο.Ειμαι εγκυος απο ο,τι φαινεταιι!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Kate86 είπε:

Kορίτσια καλημέρα σε όλες και ελπίζω να είστε καλά!😍🥰

Έχουν περάσει αρκετές μέρες από όταν έγραψα εδώ και η περίοδος δεν μου ήρθε ακόμα.Αν υποθέσω ότι το τεστ ωορρηξίας έδωσε ακριβές αποτέλεσμα(ίσως όχι😏)-8 κ 9 Φεβρουαρίου θυμίζω 12η-13η μέρα,έπρεπε γύρω στις 28 του μήνα να αδιαθετήσω.Μπαίνω δηλαδή σήμερα στη 10η μέρα καθυστέρησης.Έχω πόνους στη μέση και κράμπες στην κοιλιά χαμηλά,συν δυσκοιλιότητα,τίποτα άλλο όμως πχ. ζαλάδες ή τάση για εμετό δεν έχω ή ευαισθησία στις μυρωδιές κλπ.

Αγόρασα τεστ,το οποίο ήταν να κάνω πριν μέρες,αλλά κάτι μέ σταματάει κ δεν το κάνω.Βασικά φοβάμαι τόσο πολύ το αρνητικό αποτέλεσμα και λέω άσε μια μέρα ακόμα να μη μου χαλάσει σήμερα η διάθεση.

Πριν λίγο συγκέντρωσα ούρα σε ένα κυπελάκι και το χω αφήσει στο μπάνιο,αλλά πάλι δεν το έκανα.

Δεν έχω ξανα νιώσει έτσι πραγματικά και πιέζομαι πολύ και εξωτερικά (κοινωνικός περίγυρος κλπ.).

Δεν ξέρω τι να κάνω πάλι.Το τεστ θα χει ακριβές αποτέλεσμα αν το κάνω τώρα;

 

Καλημέρα!

Με 10 μέρες καθυστέρησης θα δώσει σίγουρα ακριβές αποτέλεσμα! Απορώ πώς αντέχεις 10 μέρες και δεν το έχεις κάνει ακόμα! 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι! 😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...