Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

Στην αυχενική θα ξεκαθαρίσει το τοπίο πόσο είναι ακριβώς η καθεμία!και μένα πιο πίσω με βγάζει αλλά την Παρασκευή θα είμαι 9 εβδομάδων βάση ΤΕΡ ... @marpi91 εσύ έχεις 17 ραντεβού και εγώ 16 !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Despoina1988 είπε:

Στην αυχενική θα ξεκαθαρίσει το τοπίο πόσο είναι ακριβώς η καθεμία!και μένα πιο πίσω με βγάζει αλλά την Παρασκευή θα είμαι 9 εβδομάδων βάση ΤΕΡ ... @marpi91 εσύ έχεις 17 ραντεβού και εγώ 16 !

Εσένα ποτέ σου βγάζει πητ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Μόλις γύρισα από τον γιατρό.

Το ζουζούνι είναι 1 εβδομάδα μεγαλύτερο. Οπότε την άλλη εβδομάδα έχω αυχενική. Με ανησύχησε πολύ ότι έχω χαμηλή tsh και τον γιατρό τον είδα περίεργο. Μου είπε επειγόντως να με δει ενδοκρινολόγος αυτά τα νέα μας

  • Μου αρέσει 2

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Εσένα ποτέ σου βγάζει πητ;

15 Νοεμβρίου αλλα και τον γιο μου 2 μήνες νωρίτερα τον γέννησα οπότε άγνωστο το τοπίο !!!!

πρίν από 30 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Μόλις γύρισα από τον γιατρό.

Το ζουζούνι είναι 1 εβδομάδα μεγαλύτερο. Οπότε την άλλη εβδομάδα έχω αυχενική. Με ανησύχησε πολύ ότι έχω χαμηλή tsh και τον γιατρό τον είδα περίεργο. Μου είπε επειγόντως να με δει ενδοκρινολόγος αυτά τα νέα μας

Μπράβο ρε κορίτσι μου !!μόνο τέτοια νέα να ακούμε !!Ε τι αγχώθηκε ο γιατρός ? όλα ρυθμίζονται απλά κλείσε ραντεβού όσο πιο γρήγορα μπορείς !!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Μόλις γύρισα από τον γιατρό.

Το ζουζούνι είναι 1 εβδομάδα μεγαλύτερο. Οπότε την άλλη εβδομάδα έχω αυχενική. Με ανησύχησε πολύ ότι έχω χαμηλή tsh και τον γιατρό τον είδα περίεργο. Μου είπε επειγόντως να με δει ενδοκρινολόγος αυτά τα νέα μας

Αχ πολύ όμορφα νέα!!! 

Πόση είναι η tsh σου και αγχώθηκε; Να αγχωθει για υψηλή τιμή το καταλαβαίνω, αλλά για χαμηλή;! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , marpi91 είπε:

Αχ πολύ όμορφα νέα!!! 

Πόση είναι η tsh σου και αγχώθηκε; Να αγχωθει για υψηλή τιμή το καταλαβαίνω, αλλά για χαμηλή;! 

0.5 δεν ξέρω γιατί αλλά αγχωσε και εμένα.πηρα ενδοκρινολόγο για ραντεβού και μου είπε την άλλη εβδομάδα. Της εξήγησα ότι είμαι έγκυος κ έχω tsh0.5 και μου είπε παρε με το απόγευμα να σε βάλω κάπου αλλιώς να σου πω τι θα κανουμε

1 ώρα πρίν, Despoina1988 είπε:

15 Νοεμβρίου αλλα και τον γιο μου 2 μήνες νωρίτερα τον γέννησα οπότε άγνωστο το τοπίο !!!!

Μπράβο ρε κορίτσι μου !!μόνο τέτοια νέα να ακούμε !!Ε τι αγχώθηκε ο γιατρός ? όλα ρυθμίζονται απλά κλείσε ραντεβού όσο πιο γρήγορα μπορείς !!

Εγω βάζει Τερ 5-11 αλλά τώρα θα δούμε στην αυχενική. 2 μήνες νωρίτερα? Πόσα κιλά βγήκε? Μπήκε θερμοκοιτίδα?


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

0.5 δεν ξέρω γιατί αλλά αγχωσε και εμένα.πηρα ενδοκρινολόγο για ραντεβού και μου είπε την άλλη εβδομάδα. Της εξήγησα ότι είμαι έγκυος κ έχω tsh0.5 και μου είπε παρε με το απόγευμα να σε βάλω κάπου αλλιώς να σου πω τι θα κανουμε

Εγω βάζει Τερ 5-11 αλλά τώρα θα δούμε στην αυχενική. 2 μήνες νωρίτερα? Πόσα κιλά βγήκε? Μπήκε θερμοκοιτίδα?

1800 βγήκε !! Έμεινε θερμοκοιτίδα 1 μήνα !!και τώρα ειναι πιο ανεπτυγμένος από κάθε παιδί στην ηλικία του που ξέρω ...3 χρονών 19 κιλά 1,06 ύψος ... καμαρώνω η μαμά κουκουβάγια!!και κυρίως συγκινούμαι γιατί περάσαμε πολλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Despoina1988 είπε:

1800 βγήκε !! Έμεινε θερμοκοιτίδα 1 μήνα !!και τώρα ειναι πιο ανεπτυγμένος από κάθε παιδί στην ηλικία του που ξέρω ...3 χρονών 19 κιλά 1,06 ύψος ... καμαρώνω η μαμά κουκουβάγια!!και κυρίως συγκινούμαι γιατί περάσαμε πολλά!

Συγκινήθηκα. Εύχομαι πάντα υγιές και δυνατός να είναι. Έδειξε την δύναμη του από τόσο δα.

Τώρα θα πάνε όλα καλά . Αισιοδοξία θέλω!!!!

  • Ευχαριστώ 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2024 at 3:39 ΜΜ, marpi91 είπε:

Εγώ πήγα στον γιατρό την προηγούμενη Τετάρτη αλλά ενώ νόμιζα ότι είμαι 6w ο υπέρηχος με έβγαζε 5w5d και είδαμε μόνο σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία. Ο σάκος ήταν αρκετά μεγάλος μάλιστα, μου είπε ότι είναι πολύ καλά όλα. Εγώ έχω τα άγχη μου φυσικά, γιατί δεν έχω περάσει και λίγα! Αλλά περιμένω υπομονετικά στις 17/4 έχω πάλι ραντεβού! Θεωρητικά τώρα είμαι 6w4d

Εύχομαι να είναι όλα καλα πρώτα ο θεός Δευτέρα θα πάω! Και εγώ εκεί είμαι 6+4, εγώ να δεις άγχος που έχω ακριβώς τα ίδια! Δεν έχω περάσει και λίγα! Είχα μια αποβολή πριν 2 χρόνια! Και τώρα φοβάμαι τόσο πολύ! .. 😮💨🙏🏼🤞🏼 εύχομαι να είναι όλα καλα σε όλες μας! 💝🤞🏼

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Ειρηνη990 είπε:

Εύχομαι να είναι όλα καλα πρώτα ο θεός Δευτέρα θα πάω! Και εγώ εκεί είμαι 6+4, εγώ να δεις άγχος που έχω ακριβώς τα ίδια! Δεν έχω περάσει και λίγα! Είχα μια αποβολή πριν 2 χρόνια! Και τώρα φοβάμαι τόσο πολύ! .. 😮💨🙏🏼🤞🏼 εύχομαι να είναι όλα καλα σε όλες μας! 💝🤞🏼

Σε καταλαβαίνω εγώ είχα 4 αποβολές ...και νομίζω όλες εδώ σχεδόν εδώ είχαν τουλάχιστον 1...θέλει να τα αφήνεις πίσω αυτά και με ψυχραιμία να προχωράς !

@Ζαχαρωτο @ΧρυσαΜ ευχαριστώ όλες να καμαρώνουμε τα παιδάκια μας !!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

@Despoina1988 να το χαίρεσαι το παιδάκι σου!!!

@Ζαχαρωτο νωρίς νωρίς εσυ!!! Καλά αποτελέσματα. Απ´ ο,τι καταλαβαίνω είναι κάτι που ρυθμίζεται σωστά;

Σωστά.

Χτες που μίλησα στο τηλ με ενδοκρινολόγο μου είπε ότι από μόνο του το 0.5 δεν σημαίνει κάτι αλλα πρέπει να κάνω και άλλες εξετάσεις να σιγουρευτούμε 

9 ώρες πρίν, Ειρηνη990 είπε:

Εύχομαι να είναι όλα καλα πρώτα ο θεός Δευτέρα θα πάω! Και εγώ εκεί είμαι 6+4, εγώ να δεις άγχος που έχω ακριβώς τα ίδια! Δεν έχω περάσει και λίγα! Είχα μια αποβολή πριν 2 χρόνια! Και τώρα φοβάμαι τόσο πολύ! .. 😮💨🙏🏼🤞🏼 εύχομαι να είναι όλα καλα σε όλες μας! 💝🤞🏼

Θα πάνε όλα τέλεια θα το δείς.μην αγχώνεσαι και απόλαυσε τις στιγμές σου


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάμετε βρε τσουπρες??εδώ κλασικά το μαύρο μου το χαλί !!αναγουλες αηδιες κλπ...σημερα 9w ... Πως περνάνε οι μέρες ....έχει πρηστεί η κοιλιά μου σαν να είμαι 18 εβδομάδων...τι φάση με αυτό ?? νορμάλ είναι?οκ και στον γιο μου έκανα νωρίς κοιλιά αλλά όχι και έτσι ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Εγώ σήμερα -λογικα - 7w! Δεν έχω καταλάβει αν θα μετράω βάσει ΤΕΡ ή βάσει του υπερήχου... Που τι είδαμε δλδ; Ένα σάκο... πάντως παρόλο που δεν έχω εμετούς εγώ, νιώθω έτσι κάποιες αηδιες σε άκυρες ώρες μέσα στη μέρα. Τι στήθος είναι φουλ πρησμένο και η υπνηλία με έχει τσακίσει! Άρα?! Μάλλον προχωράει η φασουλα! 

@Despoina1988 αχ εγώ το εντελώς αντίθετο σκέφτομαι! Ότι μου φαίνεται αιώνας μέχρι να έρθει η Τετάρτη!Είχα πει θα κάνω χοριακες μέχρι να πάω, αλλά το άφησα στην τύχη του... Καλύτερα έτσι! Επίσης, εμένα πάντα κάνει μπαμ η κοιλιά μου από πολύ νωρίς! Τώρα ακόμα τίποτα, αλλά γενικά είναι νομίζω και πρήξιμο, νιώθω σαν τυμπανισμο μετά από το φαγητό  όσο ελαφρά κι αν φάω.

@Ζαχαρωτο πότε θα σε δει ο ενδοκρινολόγος; Πάντως, όσον αφορά τον θυρεοειδή, όλα ρυθμίζονται! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Despoina1988 είπε:

Τι κάμετε βρε τσουπρες??εδώ κλασικά το μαύρο μου το χαλί !!αναγουλες αηδιες κλπ...σημερα 9w ... Πως περνάνε οι μέρες ....έχει πρηστεί η κοιλιά μου σαν να είμαι 18 εβδομάδων...τι φάση με αυτό ?? νορμάλ είναι?οκ και στον γιο μου έκανα νωρίς κοιλιά αλλά όχι και έτσι ...

όντως τι συμβαίνει με την κοιλιά? Είχα κοιλίτσα αλλά τώρα έχει στρογγυλεψει, ο άντρας μου βασικά το παρατήρησε. Από κιλά δόξα τον θεο είμαι σταθερή ακόμα.

πρίν από 37 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ σήμερα -λογικα - 7w! Δεν έχω καταλάβει αν θα μετράω βάσει ΤΕΡ ή βάσει του υπερήχου... Που τι είδαμε δλδ; Ένα σάκο... πάντως παρόλο που δεν έχω εμετούς εγώ, νιώθω έτσι κάποιες αηδιες σε άκυρες ώρες μέσα στη μέρα. Τι στήθος είναι φουλ πρησμένο και η υπνηλία με έχει τσακίσει! Άρα?! Μάλλον προχωράει η φασουλα! μια χαρά προχωράει και Πάμελα Άντερσον θα γίνεις κ μακάρι με τις ανάγουλες να παραμείνεις εκεί.

@Despoina1988 αχ εγώ το εντελώς αντίθετο σκέφτομαι! Ότι μου φαίνεται αιώνας μέχρι να έρθει η Τετάρτη!Είχα πει θα κάνω χοριακες μέχρι να πάω, αλλά το άφησα στην τύχη του... Καλύτερα έτσι! Επίσης, εμένα πάντα κάνει μπαμ η κοιλιά μου από πολύ νωρίς! Τώρα ακόμα τίποτα, αλλά γενικά είναι νομίζω και πρήξιμο, νιώθω σαν τυμπανισμο μετά από το φαγητό  όσο ελαφρά κι αν φάω. μην μπαίνεις στο τρυπακι τον χοριακων αφού είδατε σάκο μια χαρά. Απόλαυσε το.

@Ζαχαρωτο πότε θα σε δει ο ενδοκρινολόγος; Πάντως, όσον αφορά τον θυρεοειδή, όλα ρυθμίζονται! 

την επόμενη εβδομάδα θα μου γράψει να κάνω εξετάσεις γιατί μου λέει από μόνο του οκ είναι χαμηλή όχι όμως ανησυχητικό.

 

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...