Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Sisii είπε:

Καλώς σας βρήκα Μαρπι μου! Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα είμαι ανάλαφρη σαν πεταλουδιτσα… 

Μαλλον θα κάνω κάποιες δουλειές και έγκυος. Θα δείξει πως θα πάει! Ανάλογα τα κέφια. Έτσι και αλλιώς δεν έχω ανάγκη τα χρήματα, να ναι καλά ο σύζυγος(φαρμακοποιός) :) 
 

Εσείς κορίτσια μου μέχρι ποιον μήνα λετε να εργαστείτε; 


Και εγω στην προηγούμενη εγκυμοσυνη όσες κρέμες εβαλα από φαρμακευτικές δεν βοήθησαν, εκανα κανονικά ραγαδούλες και χρειάστηκαν καμποσεσ συνεδρίες λειζερ για να φύγουν. 

Α, εγώ δεν θέλω καθόλου να σταματήσω να εργάζομαι..δεν με παίρνει και οικονομικά δλδ. Αν και υπάρχει περίπτωση να πρέπει να μείνω σπίτι πάλι για κάποιο διάστημα λόγω ανεπάρκειας τραχήλου. Θα κάνω τα μαθήματα μου διαδικτυακά!

Καλέ ρωτά τον σύζυγό σου να μας προτείνει καμία καλή κρεμουλα. Εκείνος θα ξέρει από αυτά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 227
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , marpi91 είπε:

Α, εγώ δεν θέλω καθόλου να σταματήσω να εργάζομαι..δεν με παίρνει και οικονομικά δλδ. Αν και υπάρχει περίπτωση να πρέπει να μείνω σπίτι πάλι για κάποιο διάστημα λόγω ανεπάρκειας τραχήλου. Θα κάνω τα μαθήματα μου διαδικτυακά!

Καλέ ρωτά τον σύζυγό σου να μας προτείνει καμία καλή κρεμουλα. Εκείνος θα ξέρει από αυτά. 

Φίλη ότι δοκίμασα από φαρμακείο δεν έκανε δουλειά. Το δερματακι μου είναι πολύ σφιχτό και σκάει εύκολα 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Εννοείται ότι πιστεύω! Γιατί έτσι ρε φίλε; Δεν είναι εύκολο να το αγνοήσεις φαντάζομαι

Περνάνε οι εβδομάδες... Εμένα με ενοχλεί πολύ η χλωρίνη. Τι κάνεις για τις αναγουλες; 

Χαίρομαι που είσαι καλά!!! Την ίδια ακριβώς αίσθηση έχω στο στήθος. Τα χάλια μας έχουμε εν ολίγοις αλλά είναι καλό χαχαχαχ 

Όλη την ώρα αναγουλιαζω, πονάει πολύ το στήθος μου, με ενοχλούν τα πάντα, μια κρυώνω μια ζεσταίνομαι.....

Καλημέρα!Υπομονή κάνω με τις αναγουλες τι να κάνω ...μέχρι και το να πιω νερό μου φαίνεται βουνό 🥴 ευτυχώς κάποια ουδέτερα πράγματα μπορώ να τα φάω άσχετα μετά την αναγουλα ... μπανάνα,ψωμί με βούτυρο κλπ ...

8 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Καλησπέρα κούκλες! Και εγω νομίζω τον Νοβεμπερ θα γεννήσω. Νιωθω πως φεύγουν πολύ γρήγορα οι κοιλιακοί μου αυτή την φορά(είμαι μοντέλο) οπότε νομίζω πως έχω κορίτσι!!!! SO EXCITED

Επίσης ξέρετε καμια καλή κρεμα για ραγάδες;;; Σος

Γεια σου καλώς ήρθες με το καλό το μπεμπακι! δεύτερο από ότι κατάλαβα !εγώ για κρέμα που ρώτησα και στην πρώτη εγκυμοσύνη την δερματολόγο να σου πω την αλήθεια μου είχε πει πως αν είναι να κάνεις ραγαδες δεν σε σώζει κανένα προϊόν 🥴 η αλήθεια εγώ δεν έβαζα τίποτα στον γιο μου και δεν έκανα καθόλου...τώρα τι ισχύει στα αλήθεια δεν έχω ιδέα ...

Τωρα οσο αφορά την δουλειά έχουμε δική μας οπότε είμαι τυχερή λείπω όσο θέλω και τώρα δλδ που είμαι έτσι χάλια με τις αναγουλες δεν πάω ...


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Sisii με το καλό το μωρό σου! Καλώς ήρθες στην παρέα. Είχε πλάκα να διαβάζω το μήνυμά σου, ο,τι είχα έρθει από τη δουλειά κομμάτια και μασαμπούκιαζα γιατί δεν έχω φάει όλη μέρα και βλέπω "κοιλιακοί", "μοντέλο", αυτό που ανέφερες για τη δουλειά και τις συνεδρίες λέιζερ και είμαι σε φάση ότι ναι τελικά υπάρχουν κι αυτές οι γυναίκες δεν είναι μόνο στη φαντασία μας🤣 μπράβο σου, αλήθεια!!! Πόσο είναι το παιδάκι σου;; 

Εγώ δοκίμασα διαφορα ξηρά λάδια (δε μού έκαναν δουλειά), μια βαζελίνη ειδική (δεν έκανε δουλειά) και μια κρέμα της φρεζιντερμ και μάντεψε: δεν έκανε δουλειά 🤣. Ίσως να έκανα περισσότερες αν δεν τις χρησιμοποιούσα.

Εγώ δεν ξέρω μέχρι πότε θ δουλεύω, αρχικά να πάει καλά η εγκυμοσύνη και μετά βλέπουμε.

 

Το παραχεσα σήμερα για θέμα, όλη μέρα νηστική, περπάτημα φουλ... Ξέρω οτι δεν πρέπει αλλά με αυτά που γίνονται στη δουλειά δε μπορώ να κάνω αλλιώς... Ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα να πάω στο γιατρό. (Δεν έχω κάνει ακόμα εξετάσεις)

@Pepi88 κι εμένα με αναγουλιαζει το νερό, με ηρεμεί λίγο η λεμονάδα... Με αυτό το κλίμα που έχουμε σήμερα εδώ στην Αθήνα (σκόνη+ζεστή) γονάτισα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Giannoula92 είπε:

Εγώ δυστυχώς σημερα έκανα χοριακη και από 200 μονάδες π ήταν την Πέμπτη σήμερα έπεσε στις 65 .βιοχημική κύηση.δεν προλάβαμε να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας δλδ.

Κρίμα ρε κορίτσι... Αφού έγινε μια φορά θα ξαναγίνει σύντομα, μετά από κάτι τέτοιο είναι πολύ εύκολο να ξαναγίνει σύλληψη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Κρίμα ρε κορίτσι... Αφού έγινε μια φορά θα ξαναγίνει σύντομα, μετά από κάτι τέτοιο είναι πολύ εύκολο να ξαναγίνει σύλληψη.

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν θα είναι πολύ εύκολο γιατί προσπαθούσαμε 1μιση χρόνο .έχουμε πολύ κακό σπέρμα δυστυχώς που δεν βελτιώνεται γιατί είναι λόγω χειρουργείου.η αλήθεια είναι ότι αυτός ήταν ο πρώτος μήνας π προσπαθήσαμε με τεστ ωορρηξίας περισσότερες επαφές τις σωστές ημέρες κ ξάπλα στο κρεβάτι μετά με μαξιλάρι κάτω απ' τη μέση...οπότε θα ξαναδοκιμασουμε τον τρόπο αφού δούλεψε.ελπιζω να είναι τυχαίο γεγονός η αποβολή αν κ φοβάμαι μήπως λόγο του κακού σπέρματος επαναληφθεί.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Giannoula92 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν θα είναι πολύ εύκολο γιατί προσπαθούσαμε 1μιση χρόνο .έχουμε πολύ κακό σπέρμα δυστυχώς που δεν βελτιώνεται γιατί είναι λόγω χειρουργείου.η αλήθεια είναι ότι αυτός ήταν ο πρώτος μήνας π προσπαθήσαμε με τεστ ωορρηξίας περισσότερες επαφές τις σωστές ημέρες κ ξάπλα στο κρεβάτι μετά με μαξιλάρι κάτω απ' τη μέση...οπότε θα ξαναδοκιμασουμε τον τρόπο αφού δούλεψε.ελπιζω να είναι τυχαίο γεγονός η αποβολή αν κ φοβάμαι μήπως λόγο του κακού σπέρματος επαναληφθεί.

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ.

Αφού έμεινες 1φορα θα τα καταφέρεις κ όλα θα πάνε καλά.

Ο γαμπρός μου με άθλιο σπέρμα έχει 2 παιδιά οι γιατροί γύρισαν κ τον ρώτησαν άμα είναι δικα του.

 

  • Χαχα 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Giannoula92 είπε:

Εγώ δυστυχώς σημερα έκανα χοριακη και από 200 μονάδες π ήταν την Πέμπτη σήμερα έπεσε στις 65 .βιοχημική κύηση.δεν προλάβαμε να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας δλδ.

Ειλικρινά λυπάμαι κορίτσι μου. Όμως το γεγονός ότι ήρθε μια φορά εγκυμοσύνη σημαίνει ότι θα ξαναέρθει σύντομα! Το σώμα μας θυμάται! Συνεχίστε τις προσπάθειες τώρα που βρήκατε εναν τρόπο που λειτουργεί! Εύχομαι σύντομα ένα ακόμα θετικό τεστ! 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Giannoula92 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν θα είναι πολύ εύκολο γιατί προσπαθούσαμε 1μιση χρόνο .έχουμε πολύ κακό σπέρμα δυστυχώς που δεν βελτιώνεται γιατί είναι λόγω χειρουργείου.η αλήθεια είναι ότι αυτός ήταν ο πρώτος μήνας π προσπαθήσαμε με τεστ ωορρηξίας περισσότερες επαφές τις σωστές ημέρες κ ξάπλα στο κρεβάτι μετά με μαξιλάρι κάτω απ' τη μέση...οπότε θα ξαναδοκιμασουμε τον τρόπο αφού δούλεψε.ελπιζω να είναι τυχαίο γεγονός η αποβολή αν κ φοβάμαι μήπως λόγο του κακού σπέρματος επαναληφθεί.

Ναι καλέ είναι εντελώς τυχαίο γεγονός! Επί της ουσίας μια στις 2 εγκυμοσύνες δεν καταλήγει σε γεννα. 

Όταν έχεις περάσει από αποβολή ή γέννα πιάνεις πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, Giannoula92 είπε:

Εγώ δυστυχώς σημερα έκανα χοριακη και από 200 μονάδες π ήταν την Πέμπτη σήμερα έπεσε στις 65 .βιοχημική κύηση.δεν προλάβαμε να χαρούμε την εγκυμοσύνη μας δλδ.

Πολύ λυπάμαι κοπέλα μου ...αλλά όπως είπαν και τα κορίτσια μετά από βιοχημική συχνά μένεις πολύ εύκολα και ελπίζω να έρθει ένα γερό μωράκι που θα μείνει!!

On 1/4/2024 at 8:53 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

@Sisii με το καλό το μωρό σου! Καλώς ήρθες στην παρέα. Είχε πλάκα να διαβάζω το μήνυμά σου, ο,τι είχα έρθει από τη δουλειά κομμάτια και μασαμπούκιαζα γιατί δεν έχω φάει όλη μέρα και βλέπω "κοιλιακοί", "μοντέλο", αυτό που ανέφερες για τη δουλειά και τις συνεδρίες λέιζερ και είμαι σε φάση ότι ναι τελικά υπάρχουν κι αυτές οι γυναίκες δεν είναι μόνο στη φαντασία μας🤣 μπράβο σου, αλήθεια!!! Πόσο είναι το παιδάκι σου;; 

Εγώ δοκίμασα διαφορα ξηρά λάδια (δε μού έκαναν δουλειά), μια βαζελίνη ειδική (δεν έκανε δουλειά) και μια κρέμα της φρεζιντερμ και μάντεψε: δεν έκανε δουλειά 🤣. Ίσως να έκανα περισσότερες αν δεν τις χρησιμοποιούσα.

Εγώ δεν ξέρω μέχρι πότε θ δουλεύω, αρχικά να πάει καλά η εγκυμοσύνη και μετά βλέπουμε.

 

Το παραχεσα σήμερα για θέμα, όλη μέρα νηστική, περπάτημα φουλ... Ξέρω οτι δεν πρέπει αλλά με αυτά που γίνονται στη δουλειά δε μπορώ να κάνω αλλιώς... Ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα να πάω στο γιατρό. (Δεν έχω κάνει ακόμα εξετάσεις)

@Pepi88 κι εμένα με αναγουλιαζει το νερό, με ηρεμεί λίγο η λεμονάδα... Με αυτό το κλίμα που έχουμε σήμερα εδώ στην Αθήνα (σκόνη+ζεστή) γονάτισα....

Σήμερα ανακάλυψα ότι βοηθάει στην αναγουλα η σουρωτη με λεμόνι και λάιμ με ανακούφισε τόσο που δεν το πίστευα !!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Πολύ λυπάμαι κοπέλα μου ...αλλά όπως είπαν και τα κορίτσια μετά από βιοχημική συχνά μένεις πολύ εύκολα και ελπίζω να έρθει ένα γερό μωράκι που θα μείνει!!

Σήμερα ανακάλυψα ότι βοηθάει στην αναγουλα η σουρωτη με λεμόνι και λάιμ με ανακούφισε τόσο που δεν το πίστευα !!

Παίζει να ισχύει γιατί κι εγώ θέλω συνέχει λουξ λεμόνι...

Που θα πάει αυτή η κατάσταση με τις δουλειές θα μού πείτε;;; Πάλι χθες έκανα ένα σωρό και φοβάμαι. Δεν ένιωσα κάποια ενόχληση στην κοιλιά αλλά νομίζω ότι ένιωθα ένα βάρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο με τον γιατρό μου! 6 εβδομάδων! Θα σκάσω μέχρι τις 7!!! 

Θα μπω μετά να σας γράψω νέα και ελπίζω να είναι ευχάριστα!

Από το πρωί έχω αναγουλες και μια απίστευτη αποστροφή για οτιδήποτε έχει έντονη μυρωδιά... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!η @Pepi88 είμαι άλλαξα συσκευή και δεν μπορούσα να συνδεθώ και αναγκαστικά έκανα καινούργιο λογαριασμό 😅 @marpi91 θα περιμένουμε νέα!!

@ΧρυσαΜ τουλάχιστον με τις δουλειές προσπάθησε να τα κάνεις όσο πιο ήρεμα μπορείς ...δυστυχώς δεν μπορούμε να απαλλαγούμε 🥴

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο με τον γιατρό μου! 6 εβδομάδων! Θα σκάσω μέχρι τις 7!!! 

Θα μπω μετά να σας γράψω νέα και ελπίζω να είναι ευχάριστα!

Από το πρωί έχω αναγουλες και μια απίστευτη αποστροφή για οτιδήποτε έχει έντονη μυρωδιά... 

Περιμένουμε νεα

 

20 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Πολύ λυπάμαι κοπέλα μου ...αλλά όπως είπαν και τα κορίτσια μετά από βιοχημική συχνά μένεις πολύ εύκολα και ελπίζω να έρθει ένα γερό μωράκι που θα μείνει!!

Σήμερα ανακάλυψα ότι βοηθάει στην αναγουλα η σουρωτη με λεμόνι και λάιμ με ανακούφισε τόσο που δεν το πίστευα !!

Αχχχ και δεν τα πίνω αυτά. Μην μου κάνεις τέτοια τώρα.εγω έπινα λεμονάδα, και στην κόρη μου.μεχρι που έκανα εμετό είχε απίστευτη πίκρα κ την σιχαθηκα


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...