Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Despoina1988 είπε:

 

Και όλα αυτά με 3 παιδιά ???φίλε σε θαυμάζω τι να πω !!με ένα παιδί και δική μας δουλειά που σημαίνει αν δεν είμαι καλά δεν πάω κιόλας και νιώθω σαν κουράδα 😂😂😂

Δοκίμασε σόδα αυτή με το λεμόνι..εντάξει δεν κάνει θαύματα αλλά βοηθάει αρκετά ...

Έχουμε καλή συνεργασία με το σύζυγο στα θέματα της δουλειάς, βρίσκουμε λύση. Η δουλειά είναι αναγκαία, αν χρειαστεί να αφιερώσω λίγο παραπάνω χρόνο για να λύσω τα προβλήματα, ασχολείται εκείνος με τα παιδιά.

 

Κορίτσια η μέση σήμερα με έχει γονατίσει δε μπορώ να βγω από το αμάξιιιιιι. Το απόγευμα έχω γυναικολόγο, ή 6μιση ή 7μιση, εγώ θα πάω 6μιση και βλέπουμε. Εξετάσεις δεν έκανα τελικά, κάποια στιγμή θα γίνει κι αυτό. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Στους δικούς μου ακόμα δεν το είπα γιατί θα έχω κράξιμο φουλ. Το ξέρει ο σύζυγος, μια συνάδελφος που με βοηθάει στα κουβαληματα και 2 ξαδέρφες μου. Ούτε στην κολλητή μου δεν το είπα, ούτε στη μέλλουσα νονά, ούτε στον αδερφό μου, πουθενά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 229
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Έχουμε καλή συνεργασία με το σύζυγο στα θέματα της δουλειάς, βρίσκουμε λύση. Η δουλειά είναι αναγκαία, αν χρειαστεί να αφιερώσω λίγο παραπάνω χρόνο για να λύσω τα προβλήματα, ασχολείται εκείνος με τα παιδιά.

 

Κορίτσια η μέση σήμερα με έχει γονατίσει δε μπορώ να βγω από το αμάξιιιιιι. Το απόγευμα έχω γυναικολόγο, ή 6μιση ή 7μιση, εγώ θα πάω 6μιση και βλέπουμε. Εξετάσεις δεν έκανα τελικά, κάποια στιγμή θα γίνει κι αυτό. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Στους δικούς μου ακόμα δεν το είπα γιατί θα έχω κράξιμο φουλ. Το ξέρει ο σύζυγος, μια συνάδελφος που με βοηθάει στα κουβαληματα και 2 ξαδέρφες μου. Ούτε στην κολλητή μου δεν το είπα, ούτε στη μέλλουσα νονά, ούτε στον αδερφό μου, πουθενά...

Μπράβο γιατί αν το ζευγάρι έχει συννενόηση και πρόγραμμα είναι πάρα πολύ σημαντικό!!εμένα ο καημένος και αν θέλει φεύγει χαράματα και γυρίζει βράδυ τα δύσκολα του ελεύθερου επαγγελματία...αλλά πάλι δόξα τον Θεό όσο μπορεί με βοηθάει παράπονο δεν έχω ...

Καλά κάνεις και δεν το λες και εμείς σε ελάχιστα άτομα το έχουμε πει ...

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Despoina1988 είπε:

Μπράβο γιατί αν το ζευγάρι έχει συννενόηση και πρόγραμμα είναι πάρα πολύ σημαντικό!!εμένα ο καημένος και αν θέλει φεύγει χαράματα και γυρίζει βράδυ τα δύσκολα του ελεύθερου επαγγελματία...αλλά πάλι δόξα τον Θεό όσο μπορεί με βοηθάει παράπονο δεν έχω ...

Καλά κάνεις και δεν το λες και εμείς σε ελάχιστα άτομα το έχουμε πει ...

Γιατί νομίζεις καλά καλά το έχω συνειδητοποιήσει εγώ;

Εν τω μεταξύ το άλλο, ο γιος μου ο μικρός θα κλείσει το καλοκαίρι τα 3. Μιλάει αλλά όχι καθαρά, όσοι τον ζουν καθημερινά τον καταλαβαίνουν. Ο παιδίατρος δεν ανησυχεί. Μοιάζει με 2 χρόνων γενικά. Και δε μπορεί ακόμα να βγάλει την πάνα του. Το βράδυ δηλαδή ακόμα κάνει τσισα στον ύπνο του, δεν το έχει σταματήσει. Έχω κι αυτό το άγχος μήπως υπάρχει θέμα. Στο σχολείο δε μού έχουν πει κάτι αλλά έχω τις αμφιβολίες μου.. εσείς βγάλατε πάνα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Γιατί νομίζεις καλά καλά το έχω συνειδητοποιήσει εγώ;

Εν τω μεταξύ το άλλο, ο γιος μου ο μικρός θα κλείσει το καλοκαίρι τα 3. Μιλάει αλλά όχι καθαρά, όσοι τον ζουν καθημερινά τον καταλαβαίνουν. Ο παιδίατρος δεν ανησυχεί. Μοιάζει με 2 χρόνων γενικά. Και δε μπορεί ακόμα να βγάλει την πάνα του. Το βράδυ δηλαδή ακόμα κάνει τσισα στον ύπνο του, δεν το έχει σταματήσει. Έχω κι αυτό το άγχος μήπως υπάρχει θέμα. Στο σχολείο δε μού έχουν πει κάτι αλλά έχω τις αμφιβολίες μου.. εσείς βγάλατε πάνα;

Γιατί να έχει θέμα το παιδί επειδή φοράει ακόμα πάνα ???ο δικός μου τώρα έκοψε την πάνα που είναι 3 χρόνων και το βράδυ φοράμε ακόμα εννοείται ...δεν είναι δείγμα αυτό ότι δεν πάει καλά ρε συ!!!επίσης ο ανιψιός μου 4 χρόνων ακόμα δεν μιλάει καθαρά και τώρα ξεκίνησε λογοθεραπεία αλλά είναι 4 το τονίζω ...δώσε χρόνο στο παιδί και φυσικά να έχεις τα μάτια ανοιχτά για την εξέλιξη δεν το συζητώ ..

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Despoina1988 είπε:

 

Και όλα αυτά με 3 παιδιά ???φίλε σε θαυμάζω τι να πω !!με ένα παιδί και δική μας δουλειά που σημαίνει αν δεν είμαι καλά δεν πάω κιόλας και νιώθω σαν κουράδα 😂😂😂

Δοκίμασε σόδα αυτή με το λεμόνι..εντάξει δεν κάνει θαύματα αλλά βοηθάει αρκετά ...

Σιχαίνομαι την σόδα.

Και εγώ με μια αντάρτη μέσα στο σπίτι έναν άντρα και 2 σκυλιά θέλω να πάρω τα βουνα

5 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Έχουμε καλή συνεργασία με το σύζυγο στα θέματα της δουλειάς, βρίσκουμε λύση. Η δουλειά είναι αναγκαία, αν χρειαστεί να αφιερώσω λίγο παραπάνω χρόνο για να λύσω τα προβλήματα, ασχολείται εκείνος με τα παιδιά.

 

Κορίτσια η μέση σήμερα με έχει γονατίσει δε μπορώ να βγω από το αμάξιιιιιι. Το απόγευμα έχω γυναικολόγο, ή 6μιση ή 7μιση, εγώ θα πάω 6μιση και βλέπουμε. Εξετάσεις δεν έκανα τελικά, κάποια στιγμή θα γίνει κι αυτό. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Στους δικούς μου ακόμα δεν το είπα γιατί θα έχω κράξιμο φουλ. Το ξέρει ο σύζυγος, μια συνάδελφος που με βοηθάει στα κουβαληματα και 2 ξαδέρφες μου. Ούτε στην κολλητή μου δεν το είπα, ούτε στη μέλλουσα νονά, ούτε στον αδερφό μου, πουθενά...

Μπράβο στον σύζυγο πολύ χαίρομαι που ακούω ότι υπάρχουν τέτοια ζευγάρια.

Μοιράζονται τις δουλειές βοηθάνε ο ένας τον άλλον και με τα παιδιά είναι κ οι 2 δεν τρέχει μόνο ο ενας

4 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Γιατί νομίζεις καλά καλά το έχω συνειδητοποιήσει εγώ;

Εν τω μεταξύ το άλλο, ο γιος μου ο μικρός θα κλείσει το καλοκαίρι τα 3. Μιλάει αλλά όχι καθαρά, όσοι τον ζουν καθημερινά τον καταλαβαίνουν. Ο παιδίατρος δεν ανησυχεί. Μοιάζει με 2 χρόνων γενικά. Και δε μπορεί ακόμα να βγάλει την πάνα του. Το βράδυ δηλαδή ακόμα κάνει τσισα στον ύπνο του, δεν το έχει σταματήσει. Έχω κι αυτό το άγχος μήπως υπάρχει θέμα. Στο σχολείο δε μού έχουν πει κάτι αλλά έχω τις αμφιβολίες μου.. εσείς βγάλατε πάνα;

Καλέ ο ανιψιός μου μίλησε καθαρά στα 7 (στο εξωτερικό δεν πιέζουν τα παιδιά) της ξαδέρφης μου τα παιδιά στο νηπιαγωγείο. Δώσε χρόνο στο παιδί και θα δεις. Εμένα η κόρη μου έκοψε την πάνα ένα μήνα πριν γίνει 2 χρόνων.απο μόνη της. Από μικρή Τσιτσιολίνα δεν ήθελε να έχει τίποτα πάνω της. Όσο τον πιέζεις τόσο τα αντίθετα αποτελέσματα θα έχεις.

  • Χαχα 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω απλά πού και πού ανησυχώ γιατί μπαίνω σε σύγκριση με άλλα παιδάκια. Θα τού δώσω χρόνο και βλέπουμε....

 

@Despoina1988 πηγαα

Είμαι 7ε4η, μού λέει "όλα τέλεια, είσαι 6ε5η" τι όλα τέλεια τού λέω αφού είμαι πιο πολύ δεν είμαι τόσο, το ξαναμετραει, μού λέει 7ε1η. Νταξει λέω ο,τι πείτε, αν τα βλέπετε εσείς καλά εμένα μού περισσεύει. Είχαμε καρδιογράφημα καλό, αυχενική 15/5. Δε θα ξαναπάω τώρα, εκτός απροόπτου δηλαδή. Μού έγραψε και σίδηρο. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Δεν ξέρω απλά πού και πού ανησυχώ γιατί μπαίνω σε σύγκριση με άλλα παιδάκια. Θα τού δώσω χρόνο και βλέπουμε....

 

@Despoina1988 πηγαα

Είμαι 7ε4η, μού λέει "όλα τέλεια, είσαι 6ε5η" τι όλα τέλεια τού λέω αφού είμαι πιο πολύ δεν είμαι τόσο, το ξαναμετραει, μού λέει 7ε1η. Νταξει λέω ο,τι πείτε, αν τα βλέπετε εσείς καλά εμένα μού περισσεύει. Είχαμε καρδιογράφημα καλό, αυχενική 15/5. Δε θα ξαναπάω τώρα, εκτός απροόπτου δηλαδή. Μού έγραψε και σίδηρο. 

 

Κάθε παιδί είναι διαφορετικό. 

Μια χαρά είναι οι μετρήσεις στην τσαπερδονα μου είχα μια εβδομάδα απόκλιση.....όλα βαίνουν καλώς αυτό έχει σημασία.

 

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!! Είμαι η Ειρηνη και είμαι 33 χρόνων έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι μετά από μια αποβολή! Είμαι 6+1 εύχομαι σε όλες καλη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! ❤️🤞🏼

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ειρηνη990 είπε:

Καλησπέρα και από μένα!! Είμαι η Ειρηνη και είμαι 33 χρόνων έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι μετά από μια αποβολή! Είμαι 6+1 εύχομαι σε όλες καλη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! ❤️🤞🏼

Καλώς ήρθες Ειρήνη! Είσαι τέλη του μήνα λοιπόν κι εσύ, σαν εμένα! Άντε, να είναι κι ακόμα μια εδώ κοντά στη δική μου εβδομάδα γιατί όλο ακούω από τα κορίτσια που είναι πιο μπροστά για υπερήχους, αυχενικες, αναγουλες κι εγώ ντιπ τίποτα! Και ζηλεύω χαχα (όχι τους εμετούς 😂😂)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , marpi91 είπε:

Καλώς ήρθες Ειρήνη! Είσαι τέλη του μήνα λοιπόν κι εσύ, σαν εμένα! Άντε, να είναι κι ακόμα μια εδώ κοντά στη δική μου εβδομάδα γιατί όλο ακούω από τα κορίτσια που είναι πιο μπροστά για υπερήχους, αυχενικες, αναγουλες κι εγώ ντιπ τίποτα! Και ζηλεύω χαχα (όχι τους εμετούς 😂😂)

Καλώς σας βρηκα!! Χαίρομαι που είσαι και εσυ μαζί μου! Εγώ σήμερα είχα ραντεβού η αλήθεια είναι στον γιατρο! Κανονικά θα ήμουν 7+5 αλλά είμαι τελικά 6+1 βάση με τον υπέρηχο! 🙂 είδαμε έμβρυο είδαμε καρδούλα.. αλλά δεν ακούσαμε πολύ καλα! Έχω ραντεβού πάλι την άλλη βδομάδα! Εσυ που βρίσκεσαι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Δεν ξέρω απλά πού και πού ανησυχώ γιατί μπαίνω σε σύγκριση με άλλα παιδάκια. Θα τού δώσω χρόνο και βλέπουμε....

 

@Despoina1988 πηγαα

Είμαι 7ε4η, μού λέει "όλα τέλεια, είσαι 6ε5η" τι όλα τέλεια τού λέω αφού είμαι πιο πολύ δεν είμαι τόσο, το ξαναμετραει, μού λέει 7ε1η. Νταξει λέω ο,τι πείτε, αν τα βλέπετε εσείς καλά εμένα μού περισσεύει. Είχαμε καρδιογράφημα καλό, αυχενική 15/5. Δε θα ξαναπάω τώρα, εκτός απροόπτου δηλαδή. Μού έγραψε και σίδηρο. 

 

Τέλεια!!!!το πρώτο σημαντικό βήμα πάει με το καλό η αυχενική τώρα !!!και οι μετρήσεις πάντα έτσι είναι λίγο πίσω λιγο μπροστά !!

7 ώρες πρίν, Ειρηνη990 είπε:

Καλώς σας βρηκα!! Χαίρομαι που είσαι και εσυ μαζί μου! Εγώ σήμερα είχα ραντεβού η αλήθεια είναι στον γιατρο! Κανονικά θα ήμουν 7+5 αλλά είμαι τελικά 6+1 βάση με τον υπέρηχο! 🙂 είδαμε έμβρυο είδαμε καρδούλα.. αλλά δεν ακούσαμε πολύ καλα! Έχω ραντεβού πάλι την άλλη βδομάδα! Εσυ που βρίσκεσαι; 

Καλως ήρθες !ολα καλά να πάνε κορίτσι μου βήμα βήμα !!!

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Despoina1988 είπε:

Τέλεια!!!!το πρώτο σημαντικό βήμα πάει με το καλό η αυχενική τώρα !!!και οι μετρήσεις πάντα έτσι είναι λίγο πίσω λιγο μπροστά !!

Καλως ήρθες !ολα καλά να πάνε κορίτσι μου βήμα βήμα !!!

Ευχαριστώ πολύ το εύχομαι και εγώ να πάνε όλα καλα!!🤞🏼

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ειρηνη990 είπε:

Καλώς σας βρηκα!! Χαίρομαι που είσαι και εσυ μαζί μου! Εγώ σήμερα είχα ραντεβού η αλήθεια είναι στον γιατρο! Κανονικά θα ήμουν 7+5 αλλά είμαι τελικά 6+1 βάση με τον υπέρηχο! 🙂 είδαμε έμβρυο είδαμε καρδούλα.. αλλά δεν ακούσαμε πολύ καλα! Έχω ραντεβού πάλι την άλλη βδομάδα! Εσυ που βρίσκεσαι; 

Εγώ πήγα στον γιατρό την προηγούμενη Τετάρτη αλλά ενώ νόμιζα ότι είμαι 6w ο υπέρηχος με έβγαζε 5w5d και είδαμε μόνο σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία. Ο σάκος ήταν αρκετά μεγάλος μάλιστα, μου είπε ότι είναι πολύ καλά όλα. Εγώ έχω τα άγχη μου φυσικά, γιατί δεν έχω περάσει και λίγα! Αλλά περιμένω υπομονετικά στις 17/4 έχω πάλι ραντεβού! Θεωρητικά τώρα είμαι 6w4d

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ειρηνη990 είπε:

Καλησπέρα και από μένα!! Είμαι η Ειρηνη και είμαι 33 χρόνων έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι μετά από μια αποβολή! Είμαι 6+1 εύχομαι σε όλες καλη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! ❤️🤞🏼

Καλώς ήρθες!!! Με το καλοοοο!!!!

16 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλώς ήρθες Ειρήνη! Είσαι τέλη του μήνα λοιπόν κι εσύ, σαν εμένα! Άντε, να είναι κι ακόμα μια εδώ κοντά στη δική μου εβδομάδα γιατί όλο ακούω από τα κορίτσια που είναι πιο μπροστά για υπερήχους, αυχενικες, αναγουλες κι εγώ ντιπ τίποτα! Και ζηλεύω χαχα (όχι τους εμετούς 😂😂)

Άντε καλέ υπό άλλες συνθήκες θα με φώναζε κάθε10 μέρες αλλά τώρα το ξέρει ότι δεν έχω χρόνο, με βλέπει και χαλαρή γι αυτό μού είπε περίπου πότε θα είναι η αυχενική για να το κανονίσουμε. Δεν μού έχει ξανατυχει να πάω και να μού πει μετά να ξαναπάω για αυχενική χαχαχα.

Κι εγώ προς το τέλος του Νοεμβρίου είμαι, 20-21. 

Πάντως θέλαμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες το καλοκαίρι για να έχουμε και ένα ανοιξιάτικο μωρό, ο μεγάλος είναι φθινόπωρο, η κόρη χειμώνα, ο Βενιαμίν καλοκαίρι.

 

Άρα εσύ ξαναπάς τώρα την Τετάρτη ε; Τέλεια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...