Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 3

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Περιμένουμε νεα

 

Αχχχ και δεν τα πίνω αυτά. Μην μου κάνεις τέτοια τώρα.εγω έπινα λεμονάδα, και στην κόρη μου.μεχρι που έκανα εμετό είχε απίστευτη πίκρα κ την σιχαθηκα

Αν δεν πίνεις τέτοια είσαι τυχερή. Με βλέπω να ανεβάζω ζάχαρο με αυτά που πίνω...

@marpi91 καλή επιτυχία!

@Despoina1988έλα ντε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 227
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας κορίτσια!

Πήγαμε στον γιατρό, είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία, καλό μέγεθος, καλό σημείο.. αυτά! Κατά τα άλλα, είχα καθυστερημένη σύλληψη προφανώς, με βγάζει 5&5 αντί για 6 βάσει περιόδου. Οπότε μου λέει σε δύο εβδομάδες πάλι, για καρδούλα και αιματολογικές. Μου είπε ότι είναι καλή η εικόνα, δεν ανησυχούμε για κάτι. 

Μου αύξησε το utrogestan σε δύο την ημέρα και από αύριο ξεκινάω ενέσεις αντιπηκτικες 😩🥲

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!

Πήγαμε στον γιατρό, είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία, καλό μέγεθος, καλό σημείο.. αυτά! Κατά τα άλλα, είχα καθυστερημένη σύλληψη προφανώς, με βγάζει 5&5 αντί για 6 βάσει περιόδου. Οπότε μου λέει σε δύο εβδομάδες πάλι, για καρδούλα και αιματολογικές. Μου είπε ότι είναι καλή η εικόνα, δεν ανησυχούμε για κάτι. 

Μου αύξησε το utrogestan σε δύο την ημέρα και από αύριο ξεκινάω ενέσεις αντιπηκτικες 😩🥲

Έχεις κι εσύ θέματα με την πήξη του αίματος; Νταξει λίγο ζόρι αλλά είναι για καλό!

Κλείσατε το επόμενο ραντεβού;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!

Πήγαμε στον γιατρό, είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία, καλό μέγεθος, καλό σημείο.. αυτά! Κατά τα άλλα, είχα καθυστερημένη σύλληψη προφανώς, με βγάζει 5&5 αντί για 6 βάσει περιόδου. Οπότε μου λέει σε δύο εβδομάδες πάλι, για καρδούλα και αιματολογικές. Μου είπε ότι είναι καλή η εικόνα, δεν ανησυχούμε για κάτι. 

Μου αύξησε το utrogestan σε δύο την ημέρα και από αύριο ξεκινάω ενέσεις αντιπηκτικες 😩🥲

Α ίδια περίπτωση με εμένα.. υπομονή τώρα να περάσουν οι μέρες !!

Εγώ έκανα προχθές αιματολογικά και περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Έχεις κι εσύ θέματα με την πήξη του αίματος; Νταξει λίγο ζόρι αλλά είναι για καλό!

Κλείσατε το επόμενο ραντεβού;

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την πήξη, αλλά τις κάνω προληπτικά λόγω ιστορικού. Έχω μια αποβολή 2ου τριμήνου και μια παλινδρομη. Στον γιο μου έκανα από την αυχενική και μετά, αλλά τώρα μου είπε να ξεκινήσω ασπιρίνη ή ένεση. Προτιμώ την ένεση,για πολλούς λόγους! Μου τα είχε εξηγήσει ο αιματολογος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω αν θα άντεχα τις ενέσεις... Καλή δύναμη κορίτσια!!!

 

Σήμερα άλλαξα εβδομάδα, είμαι 7εβδομαδων ακριβώς. Έχω μια ανακατωσουρα αλλά πολύ φοβάμαι ότι είναι γαστρεντερίτιδα. Πάντως πονάει πάρα πολύ η κοιλιά μου, έχω όλη την ώρα σουβλιες...

Δεν ξέρω, ταράχτηκα και με κάτι θέματα με τη δουλειά. Απορώ δηλαδή, με ποιο δικαίωμα οι ανώτεροι μάς φωνάζουν; Και από πού κι ως πού να υποστηρίζουμε το παράλογο; Δηλαδή ακόμα κι αν.πληρωνομαστε καλά, αυτό τι σημαίνει ότι πρέπει να υποστηρίζεται η τρέλα; Δεν το καταλαβαίνω...

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Δεν ξέρω αν θα άντεχα τις ενέσεις... Καλή δύναμη κορίτσια!!!

 

Σήμερα άλλαξα εβδομάδα, είμαι 7εβδομαδων ακριβώς. Έχω μια ανακατωσουρα αλλά πολύ φοβάμαι ότι είναι γαστρεντερίτιδα. Πάντως πονάει πάρα πολύ η κοιλιά μου, έχω όλη την ώρα σουβλιες...

Δεν ξέρω, ταράχτηκα και με κάτι θέματα με τη δουλειά. Απορώ δηλαδή, με ποιο δικαίωμα οι ανώτεροι μάς φωνάζουν; Και από πού κι ως πού να υποστηρίζουμε το παράλογο; Δηλαδή ακόμα κι αν.πληρωνομαστε καλά, αυτό τι σημαίνει ότι πρέπει να υποστηρίζεται η τρέλα; Δεν το καταλαβαίνω...

 

Καλά από τις ενέσεις ήδη έχει μελανιασει η κοιλιά μου ....

Όσο αφορά την δουλειά που έχεις δει λογικά πράγματα???ειδικά αν σε  πληρώνουν καλά οι απαιτήσεις φτάνουν στον Θεό ...

Πήρα αιματολογικά βγήκα πάλι ότι έχω παλιά  αντισώματα στην ερυθρά και στον μεγαλοκυταροιο όπως ακριβώς και στον γιο μου ...κατά τα άλλα μόνο πολύ χαμηλός αιματοκρίτης ...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Despoina1988 είπε:

 

Πήρα αιματολογικά βγήκα πάλι ότι έχω παλιά  αντισώματα στην ερυθρά και στον μεγαλοκυταροιο όπως ακριβώς και στον γιο μου ...κατά τα άλλα μόνο πολύ χαμηλός αιματοκρίτης ...

Τι σημαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Despoina1988 είπε:

Οτι έχω αντισώματα ερυθράς και μεγαλοκυταροιου αλλά όχι πρόσφατης λοίμωξης ..οπότε δεν μας απασχολεί !

Μάλιστα... Δεν χρειάζεται κάτι σαν αντιβίωση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!

Πήγαμε στον γιατρό, είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία, καλό μέγεθος, καλό σημείο.. αυτά! Κατά τα άλλα, είχα καθυστερημένη σύλληψη προφανώς, με βγάζει 5&5 αντί για 6 βάσει περιόδου. Οπότε μου λέει σε δύο εβδομάδες πάλι, για καρδούλα και αιματολογικές. Μου είπε ότι είναι καλή η εικόνα, δεν ανησυχούμε για κάτι. 

Μου αύξησε το utrogestan σε δύο την ημέρα και από αύριο ξεκινάω ενέσεις αντιπηκτικες 😩🥲

Υπέροχα νέα.

Καλή δύναμη με τις αντιπηκτικες ήδη έχω γεμίσει μελανιές.

6 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Δεν ξέρω αν θα άντεχα τις ενέσεις... Καλή δύναμη κορίτσια!!!

 

Σήμερα άλλαξα εβδομάδα, είμαι 7εβδομαδων ακριβώς. Έχω μια ανακατωσουρα αλλά πολύ φοβάμαι ότι είναι γαστρεντερίτιδα. Πάντως πονάει πάρα πολύ η κοιλιά μου, έχω όλη την ώρα σουβλιες...

Δεν ξέρω, ταράχτηκα και με κάτι θέματα με τη δουλειά. Απορώ δηλαδή, με ποιο δικαίωμα οι ανώτεροι μάς φωνάζουν; Και από πού κι ως πού να υποστηρίζουμε το παράλογο; Δηλαδή ακόμα κι αν.πληρωνομαστε καλά, αυτό τι σημαίνει ότι πρέπει να υποστηρίζεται η τρέλα; Δεν το καταλαβαίνω...

 

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω. Εμένα ο υπεύθυνος ζητάει πράγματά παράλογα λες και δεν ξέρει ότι είμαι έγκυος..και σπαζετε που δεν το κάνω... Έχει χάρη που έχω ανάγκη τα χρήματα αλλιώς θα είχα πάρει αναρρωτική 

5 ώρες πρίν, Despoina1988 είπε:

Καλά από τις ενέσεις ήδη έχει μελανιασει η κοιλιά μου ....

Όσο αφορά την δουλειά που έχεις δει λογικά πράγματα???ειδικά αν σε  πληρώνουν καλά οι απαιτήσεις φτάνουν στον Θεό ...

Πήρα αιματολογικά βγήκα πάλι ότι έχω παλιά  αντισώματα στην ερυθρά και στον μεγαλοκυταροιο όπως ακριβώς και στον γιο μου ...κατά τα άλλα μόνο πολύ χαμηλός αιματοκρίτης ...

Ακριβώς τα ίδια με τις αιματολογικές.

Και αιματοκρίτης 32 καλά το πάμε 😂😂

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ζαχαρωτο είπε:

Υπέροχα νέα.

Καλή δύναμη με τις αντιπηκτικες ήδη έχω γεμίσει μελανιές.

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω. Εμένα ο υπεύθυνος ζητάει πράγματά παράλογα λες και δεν ξέρει ότι είμαι έγκυος..και σπαζετε που δεν το κάνω... Έχει χάρη που έχω ανάγκη τα χρήματα αλλιώς θα είχα πάρει αναρρωτική 

Ακριβώς τα ίδια με τις αιματολογικές.

Και αιματοκρίτης 32 καλά το πάμε 😂😂

Δύσκολη φάση.... Εγώ δε φοβάμαι για τα χρήματα (όχι ότι δεν τα έχω ανάγκη) αλλά τα έχω βγάλει πέρα και με λιγότερα. Απλά αν φύγω τώρα θα πάνε στην περιοχή ευθύνης μου και θα δούνε ότι δεν κάνω αυτά που θέλουν, τα οποία είναι τραβηγμένα, άρα ευκαιρία για λασπολογία..

Πόσο είναι το όριο στον αιματοκρίτη; Ακόμα δεν πήγα για εξετάσεις, δεν ξέρω πότε θα πάω

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Μάλιστα... Δεν χρειάζεται κάτι σαν αντιβίωση;

Όχι δεν υπάρχει ενεργή λοίμωξη για να χρειάζεται αντιβίωση ..

10 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Υπέροχα νέα.

Καλή δύναμη με τις αντιπηκτικες ήδη έχω γεμίσει μελανιές.

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω. Εμένα ο υπεύθυνος ζητάει πράγματά παράλογα λες και δεν ξέρει ότι είμαι έγκυος..και σπαζετε που δεν το κάνω... Έχει χάρη που έχω ανάγκη τα χρήματα αλλιώς θα είχα πάρει αναρρωτική 

Ακριβώς τα ίδια με τις αιματολογικές.

Και αιματοκρίτης 32 καλά το πάμε 😂😂

Α τέλεια και εσύ !!ξεκίνησες σίδηρο ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.

Χθές με έπιασε νευρικός βήχας, δε μπορούσα να σταματήσω. Μάλλον από την σκόνη έξω με έπιασε αλλεργία. Ωστόσο πήρα τον γιατρό και με άκουσε πώς ήμουν και μού είπε ότι μπορώ να πάρω ξοζαλ! Σώθηκα εννοείται, σάς το λέω κι εσάς αν προκύψει κάτι παρόμοιο να έχετε το νου σας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια καλημέρα.

Χθές με έπιασε νευρικός βήχας, δε μπορούσα να σταματήσω. Μάλλον από την σκόνη έξω με έπιασε αλλεργία. Ωστόσο πήρα τον γιατρό και με άκουσε πώς ήμουν και μού είπε ότι μπορώ να πάρω ξοζαλ! Σώθηκα εννοείται, σάς το λέω κι εσάς αν προκύψει κάτι παρόμοιο να έχετε το νου σας 

Ωραία να το ξέρουμε και αυτό ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...