Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 hours ago, Eflenew said:

      Στην 20η εβδομάδα το κατάλαβα. Νομιζα στην αρχή ήταν το έντερο. Στους υπέρηχους κανει σβούρες 😁

      Μπραβοοοο!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Να πάνε ολα καλα και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Μπήκα για να σου ευχηθώ για αύριο και είδα τα όμορφα νέα!!!!

      Καθόλου χοριακη ε? Τότε υπομονή και προσοχή μέχρι τον υπέρηχο!!!

      Σε ευχαριστω πολύ !!! Εύχομαι μετά από τόση ταλαιπωρία τόσο κλάμα κλπ κλπ κλπ αυτή τη φορά να είναι ένα υγιές έμβρυο και να μεγαλώσει με υγεία ! Ναι  εδώ χρειάζεται υπομονή δεν έχει χοριακες κ σκαν νωρίτερα από την 7η εβδομάδα, βέβαια μπορείς και ιδιωτικά αλλά και εκεί τα ίδια συνήθως λένε ότι σε δέχονται μετά την 7η η 9η εβδομάδα κάποια ! Ναι προσέχω πολύ και αναμένω δεν έχω άλλη λύση 

Καθ έξιν αποβολές


Recommended Posts

Ήθελα να σας πω την ιστορία μου μήπως βοηθήσω κάποιες κοπέλες. Εγώ είχα 5 αποβολές, όλες ήταν στην αρχή του πρώτου τριμήνου, οι 3 με φυσιολογικό τρόπο και οι άλλες δυο με εξωσωματική. Γενικά οι εξετάσεις που έκανα (παρά πολλές) δεν έδειχναν κάτι. Πήγα και στο Έλενα στο τμήμα ούτε εκεί βρήκαν κάτι. Για να μην σας πω όλη την ιστορία και δεν μας φτάνει ο χρόνος!! να σας πω ότι τελικά τα  καταφέραμε με τον άντρα μου και τον γιατρό μας (με μια αγωγή )να κάνουμε ένα αγοράκι με την τρίτη προσπάθεια εμβριομεταφοράς.. !!!! Είχα μπερδευτεί πολύ γιατί ακούς εμβόλια, φαρμακευτή που σου δίνει βιταμίνες , ειδικούς για αποβολές που δυστυχώς μόνο για να χαλάσεις ακόμα περισσότερα λεφτά….  Δυστυχώς πατάνε στον πόνο σου και την λαχτάρα σου για ένα παιδί… επειδή δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω το όνομα του γιατρού μου οποία θέλει ας μου στείλει μήνυμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/5/2024 at 7:30 ΜΜ, Irida0 είπε:

Ήθελα να σας πω την ιστορία μου μήπως βοηθήσω κάποιες κοπέλες. Εγώ είχα 5 αποβολές, όλες ήταν στην αρχή του πρώτου τριμήνου, οι 3 με φυσιολογικό τρόπο και οι άλλες δυο με εξωσωματική. Γενικά οι εξετάσεις που έκανα (παρά πολλές) δεν έδειχναν κάτι. Πήγα και στο Έλενα στο τμήμα ούτε εκεί βρήκαν κάτι. Για να μην σας πω όλη την ιστορία και δεν μας φτάνει ο χρόνος!! να σας πω ότι τελικά τα  καταφέραμε με τον άντρα μου και τον γιατρό μας (με μια αγωγή )να κάνουμε ένα αγοράκι με την τρίτη προσπάθεια εμβριομεταφοράς.. !!!! Είχα μπερδευτεί πολύ γιατί ακούς εμβόλια, φαρμακευτή που σου δίνει βιταμίνες , ειδικούς για αποβολές που δυστυχώς μόνο για να χαλάσεις ακόμα περισσότερα λεφτά….  Δυστυχώς πατάνε στον πόνο σου και την λαχτάρα σου για ένα παιδί… επειδή δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω το όνομα του γιατρού μου οποία θέλει ας μου στείλει μήνυμα. 

Καλησπερα irida0 μετα απο μια ευκολη συλληψη και επιτυχημενο τοκετο κραταω το παιδακι μου στα χερια μου...ομως στην προσπαθεια για 2ο παιδι πλεον τα πραγματα ποιο δυσκολα...ηδη 2 ανεξηγητες αποβολες χωρις κανενα προβλημα ποσο μαλλον λογο και της πρωτης μου ευκολης εγκυμοσυνης...και 2 φυσιολογικες προσπαθειες για συλληψη χωρις αποτελεσμα....ο γιατρος δεν μου συνιστα καμμια μεθοδο εφοσον εχω ηδη ενα παιδακι...μετα τις 4 αποβολες μου ειπε θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Fofi! Ελπίζω η επόμενη σύλληψη να σου φέρει το δεύτερο παιδάκι σου. Μπορεί να είναι τυχαίο γεγονός ο γιατρός σου θα ξέρει καλύτερα από μένα σίγουρα, το μόνο που θα σου πω είναι αν θες να το ψάξεις πήγαινε στο νοσοκομείο Ελενα στο τμήμα αποβολών που όλα είναι δωρεάν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2024 at 8:57 ΜΜ, Irida0 είπε:

Καλησπέρα Fofi! Ελπίζω η επόμενη σύλληψη να σου φέρει το δεύτερο παιδάκι σου. Μπορεί να είναι τυχαίο γεγονός ο γιατρός σου θα ξέρει καλύτερα από μένα σίγουρα, το μόνο που θα σου πω είναι αν θες να το ψάξεις πήγαινε στο νοσοκομείο Ελενα στο τμήμα αποβολών που όλα είναι δωρεάν. 

Στην 2η αποβολη μου του ειπα να κανουμε περαιτερω εξετασεις αλλα λογο πρωτης επιτυχημενης πρωτης εγκυμοσυνης μου ειπε οτι δεν χρειαζεται...αν ξανα συμβει παντως θα το ψαξω να παω..

Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2024 at 7:30 ΜΜ, Irida0 είπε:

Ήθελα να σας πω την ιστορία μου μήπως βοηθήσω κάποιες κοπέλες. Εγώ είχα 5 αποβολές, όλες ήταν στην αρχή του πρώτου τριμήνου, οι 3 με φυσιολογικό τρόπο και οι άλλες δυο με εξωσωματική. Γενικά οι εξετάσεις που έκανα (παρά πολλές) δεν έδειχναν κάτι. Πήγα και στο Έλενα στο τμήμα ούτε εκεί βρήκαν κάτι. Για να μην σας πω όλη την ιστορία και δεν μας φτάνει ο χρόνος!! να σας πω ότι τελικά τα  καταφέραμε με τον άντρα μου και τον γιατρό μας (με μια αγωγή )να κάνουμε ένα αγοράκι με την τρίτη προσπάθεια εμβριομεταφοράς.. !!!! Είχα μπερδευτεί πολύ γιατί ακούς εμβόλια, φαρμακευτή που σου δίνει βιταμίνες , ειδικούς για αποβολές που δυστυχώς μόνο για να χαλάσεις ακόμα περισσότερα λεφτά….  Δυστυχώς πατάνε στον πόνο σου και την λαχτάρα σου για ένα παιδί… επειδή δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω το όνομα του γιατρού μου οποία θέλει ας μου στείλει μήνυμα. 

Χαιρομαι που τα καταφερες αν κ ταλαιπωρηθηκες! Τι εφταιγε ;σου ειπε ο γιατρος σου κατι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό που μου είπε ο γιατρός ειναι οτι η μήτρα μου έβλεπε σαν εχθρό τα έμβρυα και τα έδιωχνε… τι να πω.. αυτό που πήρα στην τελευταία εμβρυομεταφορά  ειναι οτι πήρα plaquenil. Και είχα πάρει πριν προβιοτικά! Και έβαλα ενα έμβρυο και όχι δυο. Τι να πω βρε κορίτσια δεν ξερω μπορεί να ήταν και θέμα τύχης… 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...