Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kate89 εγώ έχω κάνει μια φορά το μακρύ πρωτόκολλο και μου ταίριαξε πολύ. 10-13 ημέρες arvekap και 13 ημέρες διέγερση με 450 μονάδες ημερησίως με puregon. 
      τις 3 προηγούμενες είχα κάνει 13 ημέρες διέγερση με 300 μονάδες ημερησίως. 
      Με το μακρύ πηραμε πιο πολλά ωάρια! Στείλε μου inbox ότι θέλεις 

Σύγκαμα από αλλεργία;


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σας!! Εδώ και δύο μήνες έχουμε ξεκινήσει στερεές τροφές. Εδώ και περίπου έναν μήνα, εχω παρατηρήσει στο πωπουδακι του παιδιου ψηλά ότι είναι τραχύ και έχει ξεφλουδισει. Την πανα την αλλάζουμε κάθε 2 με 3 ώρες ή αμέσως στα κακα παντα με νεράκι, δεν χρησιμοποιώ μωρομαντηλα. Κρέμα βαζω τη sudocrem μετά από κάθε αλλαγή. Δεν έχει συγκαει ποτε με την έννοια να βγάλει τη γνωστή κοκκινίλα, εκτός από μια φορά που τον είχε πειράξει μια Κρέμα αλλαγής πανας.

Το ξεφλουδισμα αυτό τι είναι κοριτσια;; Αλλεργικό από κάποια τροφή; Συγκαμα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, AnnaKaterina12 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας!! Εδώ και δύο μήνες έχουμε ξεκινήσει στερεές τροφές. Εδώ και περίπου έναν μήνα, εχω παρατηρήσει στο πωπουδακι του παιδιου ψηλά ότι είναι τραχύ και έχει ξεφλουδισει. Την πανα την αλλάζουμε κάθε 2 με 3 ώρες ή αμέσως στα κακα παντα με νεράκι, δεν χρησιμοποιώ μωρομαντηλα. Κρέμα βαζω τη sudocrem μετά από κάθε αλλαγή. Δεν έχει συγκαει ποτε με την έννοια να βγάλει τη γνωστή κοκκινίλα, εκτός από μια φορά που τον είχε πειράξει μια Κρέμα αλλαγής πανας.

Το ξεφλουδισμα αυτό τι είναι κοριτσια;; Αλλεργικό από κάποια τροφή; Συγκαμα; 

Καλημερα, η αλλεργία συνήθως δίνει αλλα σημάδια αλλα καλό θα ητανε να το δει και ο παιδίατρος σας, Ισως σου προτείνει κάποια αλλη κρέμα.. Εμένα το δερματακι της ητανε ετσι στο λαιμό ( λίγο κόκκινο και σαν σκληρό) μας είπε να βάλουμε αναπλαστικη κρέμα κ σε λίγες μερες Εφυγε.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, AnnaKaterina12 είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας!! Εδώ και δύο μήνες έχουμε ξεκινήσει στερεές τροφές. Εδώ και περίπου έναν μήνα, εχω παρατηρήσει στο πωπουδακι του παιδιου ψηλά ότι είναι τραχύ και έχει ξεφλουδισει. Την πανα την αλλάζουμε κάθε 2 με 3 ώρες ή αμέσως στα κακα παντα με νεράκι, δεν χρησιμοποιώ μωρομαντηλα. Κρέμα βαζω τη sudocrem μετά από κάθε αλλαγή. Δεν έχει συγκαει ποτε με την έννοια να βγάλει τη γνωστή κοκκινίλα, εκτός από μια φορά που τον είχε πειράξει μια Κρέμα αλλαγής πανας.

Το ξεφλουδισμα αυτό τι είναι κοριτσια;; Αλλεργικό από κάποια τροφή; Συγκαμα; 

κγω θεωρω οτι η αλλεργια θα εκανε εντονο συγκαμα,χωρις να ειμαι κ σιγουρη φυσικα

μπορεις να ρωτησεις τον γιατρο σας εννοειται για σιγουρια

την κρεμα που χρησιμοποιεις προσωπικα δ την προτιμουσα.μπορεις να βαλεις κεραλοιφη.η απλα μια ενυδατικη,γτ για ξηροδερμια μου κανει.υπαρχουν πολλες επιλογες,δ ξερω ποια σας δημιουργησε θεμα για να σου προτεινω κτ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , vikib είπε:

κγω θεωρω οτι η αλλεργια θα εκανε εντονο συγκαμα,χωρις να ειμαι κ σιγουρη φυσικα

μπορεις να ρωτησεις τον γιατρο σας εννοειται για σιγουρια

την κρεμα που χρησιμοποιεις προσωπικα δ την προτιμουσα.μπορεις να βαλεις κεραλοιφη.η απλα μια ενυδατικη,γτ για ξηροδερμια μου κανει.υπαρχουν πολλες επιλογες,δ ξερω ποια σας δημιουργησε θεμα για να σου προτεινω κτ

Τηλεφώνησα στον παιδιατρο και μου είπε ότι μπορεί να είναι πολλά και πρέπει να τον δει για να έχει εικόνα! Μου πρότεινε ορισμένες κρέμες.

Η αλήθεια η συγκεκριμένη κρεμα έχει βαριά σύσταση αλλά τον είχε βοηθήσει πολύ και έτσι την κράτησα! Έχω δοκιμάσει και της weleda όταν ήταν πιο μικρούλης αλλά δεν μπορώ να την βρω εύκολα, μόνο online..

 

πρίν από 43 λεπτά , Tintin είπε:

Καλημερα, η αλλεργία συνήθως δίνει αλλα σημάδια αλλα καλό θα ητανε να το δει και ο παιδίατρος σας, Ισως σου προτείνει κάποια αλλη κρέμα.. Εμένα το δερματακι της ητανε ετσι στο λαιμό ( λίγο κόκκινο και σαν σκληρό) μας είπε να βάλουμε αναπλαστικη κρέμα κ σε λίγες μερες Εφυγε.. 

Αναπλαστική κρέμα αν επιτρέπεται ποια χρησιμοποιησες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , AnnaKaterina12 είπε:

Τηλεφώνησα στον παιδιατρο και μου είπε ότι μπορεί να είναι πολλά και πρέπει να τον δει για να έχει εικόνα! Μου πρότεινε ορισμένες κρέμες.

Η αλήθεια η συγκεκριμένη κρεμα έχει βαριά σύσταση αλλά τον είχε βοηθήσει πολύ και έτσι την κράτησα! Έχω δοκιμάσει και της weleda όταν ήταν πιο μικρούλης αλλά δεν μπορώ να την βρω εύκολα, μόνο online..

 

Αναπλαστική κρέμα αν επιτρέπεται ποια χρησιμοποιησες;

Την cic...st της  la roche.. Συγγνώμη που το γράφω ετσι αλλα δεν ξερω αν κανει να το γράψω ολόκληρο.. Επισης εβαζα κ σπαθολαδο.. Αλλα και πάλι  επειδή μου το είπε ο παιδίατρος.. Και εγώ δεν χρησιμοποιω την συγκεκριμένη κρέμα που βαζεις, ειναι πολυ παχυρευστη σαν σύστασή, μονο αν εχει μεγαλο συγκαμα ( μεχρι τώρα δεν Εχουμε) επειδή ειναι πιο λιπαρη απ τις αλλες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!! Τελικά πήρα μια κρέμα που μου πρότεινε γνωστός φαρμακοποιός μας. Είναι η δεύτερη ημέρα και φαίνεται πιο μαλακό το σημείο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ η σουντοκρεμ στα μωρα ειναι σκετο εγκλημα και δεν ειναι καν αναπλαστικη/ενυδατικη.

Να ξερεις αποδεδειγμενα 8 με 12 μηνων αρχιζουντα συγκαματα στη περιοχη. Δε ξερω γιατι αλλα κ μενα που δεν ειχε ποτε θεμα 8 με 11 με ταραξε

Σπαθολαδο, νερακι κ καλο στεγνωμα!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...