Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε παιδιά γιατί να ζητήσεις καλύτερη τιμή χωρίς απόδειξη αφού διάβασα ότι αν το πασ στο ΙΚΑ σου πληρώνει 8 ευρώ κάνεις ένσταση και σου πληρώνει το υπόλοιπο άρα δεν συμφέρει χωρίς απόδειξη σωστά;;;

      Τι ακριβώς εννοείς? Η αυχενικη κοστίζει γύρω στα 120-150+, δεν εχω ακούσει να σου δικαιολογεί κάτι ο ΕΟΠΠΥ, πιθανόν να είναι αμελητέο το ποσό και αν δεν κόψεις απόδειξη να κερδίζεις παραπανω. Εσένα τι ποσό σου έχουν πει ότι δικαιολογειται? Και γιατί να γίνεται ένσταση αφού τα ποσά που δικαιολογουνται πάντα είναι συγκεκριμένα?

2η αποτυχία εμβρυομεταφορας


Recommended Posts

Δημοσιεύτηκαν (επεξεργάστηκε)

Καλησπέρα κορίτσια. Είπα να γράψω να μοιραστώ μαζί σας τον πόνο μου. Προχθές έκανα χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες 5αβ κ 4αα και ήταν αρνητική. Ήταν η δεύτερη προσπαθεια. Προφανώς θα φταίει η ποιότητα των εμβρύων. Το πρόβλημα μου είναι ότι έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου στο γιατρό.  Παραμονές της εμβρυομεταφορας μαλώναμε γιατί μου ζητουσε 1500 αμοιβή γιατρού για την εμβρυομεταφορα ( η ωολληψια είχε γίνει σε άλλο κέντρο) . Όταν του είπα ότι είναι υπέρογκο το ποσό μου είπε ότι στην επόμενη ωολληψια θα σου ζητήσω λιγότερα. ( Ένιωσα σαν να προδικάζει το αποτέλεσμα). Επίσης μόλις ολοκληρώθηκε η εμβρυομεταφορα και ενώ ήμουν στο χειρουργείο μου είπε τα έμβρυα σου είναι μέτριας ποιότητας (ένιωσα εκεινη τη στιγμή οτι δεν έπρεπε να μου το υπενθυμίσει) .   Πώς σας ακούγονται όλα αυτά; Μόνο εμένα μου ακούγονται παράξενα ; 

Υ.γ είδα αίμα 2 ώρες μετά την εμβρυομεταφορα. Του το είπα και απάντηση δεν πήρα. 

Επεξεργάστηκαν by despoinaki87
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, despoinaki87 said:

Καλησπέρα κορίτσια. Είπα να γράψω να μοιραστώ μαζί σας τον πόνο μου. Προχθές έκανα χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες 5αβ κ 4αα και ήταν αρνητική. Ήταν η δεύτερη προσπαθεια. Προφανώς θα φταίει η ποιότητα των εμβρύων. Το πρόβλημα μου είναι ότι έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου στο γιατρό.  Παραμονές της εμβρυομεταφορας μαλώναμε γιατί μου ζητουσε 1500 αμοιβή γιατρού για την εμβρυομεταφορα ( η ωολληψια είχε γίνει σε άλλο κέντρο) . Όταν του είπα ότι είναι υπέρογκο το ποσό μου είπε ότι στην επόμενη ωολληψια θα σου ζητήσω λιγότερα. ( Ένιωσα σαν να προδικάζει το αποτέλεσμα). Επίσης μόλις ολοκληρώθηκε η εμβρυομεταφορα και ενώ ήμουν στο χειρουργείο μου είπε τα έμβρυα σου είναι μέτριας ποιότητας (ένιωσα εκεινη τη στιγμή οτι δεν έπρεπε να μου το υπενθυμίσει) .   Πώς σας ακούγονται όλα αυτά; Μόνο εμένα μου ακούγονται παράξενα ; 

Υ.γ είδα αίμα 2 ώρες μετά την εμβρυομεταφορα. Του το είπα και απάντηση δεν πήρα. 

Έτσι σου είπε την επόμενη θα σου πάρω λιγότερα ;;;; Τσαρλατάνος … σίγουρα και εγώ δ άου κρύβω σκέφτομαι και λέω μήπως υο κέντρο μου έβαλε μέτρια βλαστοκύστη μήπως μήπως κλπ κλπ αλλά αυτά είναι στα πλαίσια της ανασφάλειας και σκέψεις που οκ τις κρατάς για μενα αλλά τώρα με αυτό που σου είπε δεν ξέρω δεν συμφωνώ δεν είναι ενθαρρυντικό καταρχάς … τι να πω 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου είπε ναι: στην επόμενη ωολληψια θα σου πάρω λιγότερα. Σκέφτομαι ο Θεός να μας δίνει υπομονή να παλεύουμε. Αυτή τη φορά κατέρρευσα ψυχολογικά. Ευχαριστώ για την απάντηση. 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, despoinaki87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είπα να γράψω να μοιραστώ μαζί σας τον πόνο μου. Προχθές έκανα χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες 5αβ κ 4αα και ήταν αρνητική. Ήταν η δεύτερη προσπαθεια. Προφανώς θα φταίει η ποιότητα των εμβρύων. Το πρόβλημα μου είναι ότι έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου στο γιατρό.  Παραμονές της εμβρυομεταφορας μαλώναμε γιατί μου ζητουσε 1500 αμοιβή γιατρού για την εμβρυομεταφορα ( η ωολληψια είχε γίνει σε άλλο κέντρο) . Όταν του είπα ότι είναι υπέρογκο το ποσό μου είπε ότι στην επόμενη ωολληψια θα σου ζητήσω λιγότερα. ( Ένιωσα σαν να προδικάζει το αποτέλεσμα). Επίσης μόλις ολοκληρώθηκε η εμβρυομεταφορα και ενώ ήμουν στο χειρουργείο μου είπε τα έμβρυα σου είναι μέτριας ποιότητας (ένιωσα εκεινη τη στιγμή οτι δεν έπρεπε να μου το υπενθυμίσει) .   Πώς σας ακούγονται όλα αυτά; Μόνο εμένα μου ακούγονται παράξενα ; 

Υ.γ είδα αίμα 2 ώρες μετά την εμβρυομεταφορα. Του το είπα και απάντηση δεν πήρα. 

Εντελώς γαϊδουρινή η συμπεριφορά του, δεν το συζητώ.. λογικό να έχεις δεύτερες σκέψεις.. και προφανώς δεν έπρεπε να σου πει εκείνη την ώρα τη γνώμη του για την ποιότητα των ωαρίων. Έτσι κι αλλιώς αφού αυτός έκανε μόνο την ετ και η υπόλοιπη διαδικασία είχε γίνει αλλού, δε θα βάραινε και ακριβώς αυτόν ένα αρνητικό αποτέλεσμα . Θα μπορούσε να είναι πιο ενθαρρυντικός και ο,τι είχε να πει, να το έλεγε ΑΝ χρειαζόταν αργότερα.

Στο θέμα των χρημάτων πάντως, τόσα παίρνουν, το λιγότερο δλδ.. μη σου πω πόσα έπαιρνε ο δικός μου.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

Εντελώς γαϊδουρινή η συμπεριφορά του, δεν το συζητώ.. λογικό να έχεις δεύτερες σκέψεις.. και προφανώς δεν έπρεπε να σου πει εκείνη την ώρα τη γνώμη του για την ποιότητα των ωαρίων. Έτσι κι αλλιώς αφού αυτός έκανε μόνο την ετ και η υπόλοιπη διαδικασία είχε γίνει αλλού, δε θα βάραινε και ακριβώς αυτόν ένα αρνητικό αποτέλεσμα . Θα μπορούσε να είναι πιο ενθαρρυντικός και ο,τι είχε να πει, να το έλεγε ΑΝ χρειαζόταν αργότερα.

Στο θέμα των χρημάτων πάντως, τόσα παίρνουν, το λιγότερο δλδ.. μη σου πω πόσα έπαιρνε ο δικός μου.. 

Έχεις δίκιο σ' αυτό που λες. Ένιωσα ότι ήθελε να πετάξει από πάνω του την ευθύνη. Ούτως η άλλως είχαμε μιλήσει για την ποιότητα των εμβρύων πολλές φορές. Σε κάθε ευκαιρία μου το έλεγε.  Τι να πεις.. 

Θα το ξέρω για τα χρήματα,για να μην παραπονιέμαι άλλη φορά. Είχα απλώς συνήθισει σε άλλες τιμές στο άλλο κέντρο. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, despoinaki87 said:

Έτσι μου είπε ναι: στην επόμενη ωολληψια θα σου πάρω λιγότερα. Σκέφτομαι ο Θεός να μας δίνει υπομονή να παλεύουμε. Αυτή τη φορά κατέρρευσα ψυχολογικά. Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Στο εξωτερικό μιλάμε για διπλάσια τιμή … απλά εντάξει καμία φορά είναι ο τρόπος των ανθρώπων … να ανακτήσεις την υπομονή και τις δυνάμεις σου και να μην το βάλεις κάτω …

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, despoinaki87 είπε:

Έτσι μου είπε ναι: στην επόμενη ωολληψια θα σου πάρω λιγότερα. Σκέφτομαι ο Θεός να μας δίνει υπομονή να παλεύουμε. Αυτή τη φορά κατέρρευσα ψυχολογικά. Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Κορίτσι μου άλλαξε κλινική.Μπορεις να μεταφέρεις τα έμβρυα σου άλλου,όπου θα σου φερθουν με επαγγελματισμό και πάνω απ' όλα ανθρώπινα ❤️

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσι μου άλλαξε κλινική.Μπορεις να μεταφέρεις τα έμβρυα σου άλλου,όπου θα σου φερθουν με επαγγελματισμό και πάνω απ' όλα ανθρώπινα ❤️

Κανονικά έτσι πρέπει να γίνει. Σ' ευχαριστώ. ,💗

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, despoinaki87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είπα να γράψω να μοιραστώ μαζί σας τον πόνο μου. Προχθές έκανα χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες 5αβ κ 4αα και ήταν αρνητική. Ήταν η δεύτερη προσπαθεια. Προφανώς θα φταίει η ποιότητα των εμβρύων. Το πρόβλημα μου είναι ότι έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου στο γιατρό.  Παραμονές της εμβρυομεταφορας μαλώναμε γιατί μου ζητουσε 1500 αμοιβή γιατρού για την εμβρυομεταφορα ( η ωολληψια είχε γίνει σε άλλο κέντρο) . Όταν του είπα ότι είναι υπέρογκο το ποσό μου είπε ότι στην επόμενη ωολληψια θα σου ζητήσω λιγότερα. ( Ένιωσα σαν να προδικάζει το αποτέλεσμα). Επίσης μόλις ολοκληρώθηκε η εμβρυομεταφορα και ενώ ήμουν στο χειρουργείο μου είπε τα έμβρυα σου είναι μέτριας ποιότητας (ένιωσα εκεινη τη στιγμή οτι δεν έπρεπε να μου το υπενθυμίσει) .   Πώς σας ακούγονται όλα αυτά; Μόνο εμένα μου ακούγονται παράξενα ; 

Υ.γ είδα αίμα 2 ώρες μετά την εμβρυομεταφορα. Του το είπα και απάντηση δεν πήρα. 

@despoinaki87 Η ενσυναισθηση και η συμπεριφορά του γιατρού ειναι το 50% της εξωσωματικης... καταλαβαίνω εν μέρει να θέλει να διώξει την ευθύνη αφού τα έμβρυα τα μεταφέρετε από άλλο κέντρο αλλά οκ...το λες 1 αντε 2 φορες και όχι συνέχεια να στρεσαρεις την γυναίκα.  Το αίμα στην εμβρυομεταφορα όφειλε να το εξηγήσει, έστω να το απάντησει. Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι στην εμβρυομεταφορα δε πρέπει να πληγώσεις μέσα γιατί αλλιώς κάνει συσπασεις η μήτρα και τα αποβάλει. Εγώ κάποιες εμβρυομεταφορες μου τις έκανα με μέθη γιατί έχω στενωση τραχήλου και δεν ήθελαν εκείνη την ώρα να πονέσω και να αντιδρασω άρα να πληγώσουν καπου. 

Αν τον θεωρεις καλό γιατρό κάνε μια συζήτηση μαζί του και ανέφερε όλα αυτά που μας είπες. Αν σου δώσει ικανοποιητικες απαντήσεις προχωράς μαζί του, αν και πάλι φανεί λίγος, φύγε! 

Ειλικρινά θυμώνω! Νομίζουν κάποιοι ότι ειναι μικροί θεοί. Δεν αντιμετωπίζουν με ευαισθησία και ανθρωπιά μια γυναίκα που περνάει τόσα....θα έπρεπε να υπήρχε αξιολόγηση απο ανεξαρτητη αρχη για όλους να φαίνονται σε όλα τα υποψήφια ζευγάρια να δεις πως θα άλλαζαν.

Εύχομαι ότι καλύτερο!!!!! Να πάρετε την πιο σωστή απόφαση!!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, despoinaki87 είπε:

Έχεις δίκιο σ' αυτό που λες. Ένιωσα ότι ήθελε να πετάξει από πάνω του την ευθύνη. Ούτως η άλλως είχαμε μιλήσει για την ποιότητα των εμβρύων πολλές φορές. Σε κάθε ευκαιρία μου το έλεγε.  Τι να πεις.. 

Θα το ξέρω για τα χρήματα,για να μην παραπονιέμαι άλλη φορά. Είχα απλώς συνήθισει σε άλλες τιμές στο άλλο κέντρο. 

Σου εύχομαι η επόμενη φορά να είναι και η τελευταία... Δυστυχώς, έχει γίνει βιομηχανία φασον όλη αυτή η ιστορία με τις εξωσωματικες και κάπου ξεχνάνε ότι σπούδασαν γιατροί και όχι έμποροι. 

Με το καλό όλα!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , LeneL είπε:

Σου εύχομαι η επόμενη φορά να είναι και η τελευταία... Δυστυχώς, έχει γίνει βιομηχανία φασον όλη αυτή η ιστορία με τις εξωσωματικες και κάπου ξεχνάνε ότι σπούδασαν γιατροί και όχι έμποροι. 

Με το καλό όλα!

 

 

Σε ευχαριστώ από καρδιάς. Θυμώνω γιατί όσες φορές ρωτησα για ποιο λόγο έβλεπα 1.5 μέρα αίμα μετά την εμβρυομεταφορα μου απαντούσε του στυλ "μην δίνεις σημασία", "δεν είναι κάτι". Όταν μετά είδα ξανά αίμα την τριτη μέρα η απαντηση του ήταν " θα δούμε τι θα πει η χοριακη" .  Για μένα αυτό δεν είναι ουσιαστική απάντηση. Διαβαζοντας εκ των υστέρων σε φόρουμ είδα ότι μάλλον οφείλεται  σε τραυματισμό κατά τη μεταφορά. Δυστυχώς κάποιοι ( όχι όλοι ευτυχως) εμπορεύονται τον ανθρώπινο πόνο. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, despoinaki87 είπε:

Σε ευχαριστώ από καρδιάς. Θυμώνω γιατί όσες φορές ρωτησα για ποιο λόγο έβλεπα 1.5 μέρα αίμα μετά την εμβρυομεταφορα μου απαντούσε του στυλ "μην δίνεις σημασία", "δεν είναι κάτι". Όταν μετά είδα ξανά αίμα την τριτη μέρα η απαντηση του ήταν " θα δούμε τι θα πει η χοριακη" .  Για μένα αυτό δεν είναι ουσιαστική απάντηση. Διαβαζοντας εκ των υστέρων σε φόρουμ είδα ότι μάλλον οφείλεται  σε τραυματισμό κατά τη μεταφορά. Δυστυχώς κάποιοι ( όχι όλοι ευτυχως) εμπορεύονται τον ανθρώπινο πόνο. 

 

 

 

 

Αχ κοπέλα μου άλλαξε γιατρό..έχουμε τα ζόρια μας  όχι να έχουμε κ ανθρώπους που δεν μας νιώθουν κ να μας φορτίζουν περισσοτερο.. Εντωμεταξύ τα έμβρυα σου άριστα ήταν, ΑΑ κ ΑΒ δεν τα λες μέτρια


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Kathrin17 είπε:

Αχ κοπέλα μου άλλαξε γιατρό..έχουμε τα ζόρια μας  όχι να έχουμε κ ανθρώπους που δεν μας νιώθουν κ να μας φορτίζουν περισσοτερο.. Εντωμεταξύ τα έμβρυα σου άριστα ήταν, ΑΑ κ ΑΒ δεν τα λες μέτρια

Γι'αυτό βρίσκομαι σε σύγχυση : από το προηγούμενο κέντρο έλεγαν άριστα. Αυτός εξαρχής λέει μέτρια και μέτρια και όχι πολλές προσδοκίες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αισθάνομαι ότι από τη στιγμή που σε προβλημάτισε τοσο η συμπεριφορά του γιατρού σου, έχεις βάλει υποσυνείδητα ένα Χ. Για εμένα αυτό είναι αρκετό, ώστε να αναζητήσεις συναισθηματική ασφάλεια σε κάποιον άλλο γιατρό. Επίσης, αν τα δικά σου τα χαρακτήρισε μέτρια, τότε τα δικά μου πώς θα τα χαρακτήριζε που είναι ΒΒ;;; Στεναχωριέμαι που βρέθηκες σε αυτή τη θέση, αλλά τους άλλους δεν μπορούμε να τους ελέγξουμε. Μπορούμε μόνο να ελέγξουμε τις επιλογές μας. Αν συνεχίζει να σε ενοχλεί η συμπεριφορά του, όταν το σκέφτεσαι, τότε αξίζει να απευθυνθείς άλλου. Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο...

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2024 at 10:01 ΜΜ, Aγαπη είπε:

Καλησπέρα! Αισθάνομαι ότι από τη στιγμή που σε προβλημάτισε τοσο η συμπεριφορά του γιατρού σου, έχεις βάλει υποσυνείδητα ένα Χ. Για εμένα αυτό είναι αρκετό, ώστε να αναζητήσεις συναισθηματική ασφάλεια σε κάποιον άλλο γιατρό. Επίσης, αν τα δικά σου τα χαρακτήρισε μέτρια, τότε τα δικά μου πώς θα τα χαρακτήριζε που είναι ΒΒ;;; Στεναχωριέμαι που βρέθηκες σε αυτή τη θέση, αλλά τους άλλους δεν μπορούμε να τους ελέγξουμε. Μπορούμε μόνο να ελέγξουμε τις επιλογές μας. Αν συνεχίζει να σε ενοχλεί η συμπεριφορά του, όταν το σκέφτεσαι, τότε αξίζει να απευθυνθείς άλλου. Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο...

Να είσαι καλά. Ο Θεός να μας δίνει δύναμη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...