Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Natasa24 είπε:

      kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

      κοριτσι μου καλησπερα επειδη ειχα βρεθει στην θεση σου ακριβως πριν λιγα χρονια εχοντας πολυκυστικες αλλα ελαφριας μορφης συνδρομο και ο συζυγος προβλημα με το σπερμα η γνωμη μου ειναι να προχωρησεις σε εξωσωματικη και εμενα τα ιδια ποσοστα μου εδιναν και επιασα με την πρωτη φορα(ειναι βεβαια κ θεμα τυχης)και τωρα κοιταω το γιο μου και δεν το μετανιωνω καθολου.Σιγουρα βεβαια να κανεις αυτο που νιωθεις εσυ πιο ανετα γιατι ειναι δικο σου το σωμα και μονο εσυ εχεις λογο πανω σε αυτο.Δεν ειναι και τοσο φοβερη σαν διαδικασια φαντασου θα πηγαινα παλι με χαρα αν ηθελα δευτερο!!ευχομαι να πανε ολα καλα με οτι αποφασισεις!!

1ο Τρίμηνο Εγκυμοσύνης!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια που με αγωνία περιμένουν την άφιξη ενός υγιές μωρού! Γνωρίζουμε τις δυσκολίες και την αναμονή προκειμένου να επιτευχθει μια εγκυμοσύνη οσες ήδη βρισκόμαστε στο 1ο τρίμηνο αυτής και σας καλώ στο θέμα αυτο να γνωριστούμε και να μοιραστούμε τις αγωνίες που επονται... Επίσης μπορούμε να φανούμε χρησιμες και σε κοπελες που βρισκονται στην προσπαθεια για το μωρακι τους. Ευχαριστως να μοιραστουμε τις εμπειρίες μας με οποια τις χρειαζεται!:P


tt10204303fltt.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν βρισκομαι στο 1ο τριμηνο ουτε ειναι το πρωτο μου παιδι αλλα θελω να ρωτησω που να αφησω τα αλλα παιδια μου οταν ειμαι στο μαιευτηριο;:confused:

:DΠόσα παιδάκια έχεις Μαρια μου;; Σε μαμα-πεθερα (αν υπαρχουν)ή με το συζυγο στο σπιτι. Για την κλινικη μπορεις να εχεις μια αποκλειστικη νοσοκομα 1-2 μερες να σε βοηθαει.


tt10204303fltt.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 αλλα το πρόβλημα είναι πως και οι δυο παππούδες και γιαγιάδες είναι Θεσσαλονίκη και δε θα έρθουν Αθήνα

Τοτε μπορεις να κανεις το δευτερο. Δηλαδη με το συζυγο στο σπιτι. Εναλλακτικα ή παιρνεις κοπελα στο σπιτι για τα παιδια 1-2 μερες ή παιρνεις νοσοκομα για σενα στην κλινικη για οποια βοηθεια 1-2 μερες. Δε νομιζω οτι υπαρχει κατι αλλο που μπορεις να κανεις εκτος αν εχετε καποιο φιλο που μπορει να βοηθησει.


tt10204303fltt.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πωπω χαζεψα...τωρα εδα το τικερακι σου!κοντα ειμαστε!για μενα δεν ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη..οχι ομως κ οτι εχω κ παιδι αλλα αστο καλυτερα...

οποτε εχω αρκετες εμπειριες κ μπορω να βοηθησω για εξετασεις..κτλ!


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

πωπω χαζεψα...τωρα εδα το τικερακι σου!κοντα ειμαστε!για μενα δεν ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη..οχι ομως κ οτι εχω κ παιδι αλλα αστο καλυτερα...

οποτε εχω αρκετες εμπειριες κ μπορω να βοηθησω για εξετασεις..κτλ!

Καλημερα!! Πώς σε λένε; Ναι,ειμαστε κοντα! Στις 9 Νοεμβρίου πάω για αυχενική διαφάνεια και ομολογώ οτι εχω μια αγωνία.... Εσύ προφανώς την εχεις κανει,ε; Όλα καλα; Πόσο κοστίζει αληθεια; Ξεχασα να ρωτησω το γιατρο μου!

Ουτε κ εμενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη δυστυχως! Ειχα μια παλινδρομη τον Απριλη που μας περασε. :(Τραυματικη εμπειρια..... Τωρα ομως ελπιζουμε για το καλυτερο,ετσι;;:P


tt10204303fltt.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!! Πώς σε λένε; Ναι,ειμαστε κοντα! Στις 9 Νοεμβρίου πάω για αυχενική διαφάνεια και ομολογώ οτι εχω μια αγωνία.... Εσύ προφανώς την εχεις κανει,ε; Όλα καλα; Πόσο κοστίζει αληθεια; Ξεχασα να ρωτησω το γιατρο μου!

Ουτε κ εμενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη δυστυχως! Ειχα μια παλινδρομη τον Απριλη που μας περασε. :(Τραυματικη εμπειρια..... Τωρα ομως ελπιζουμε για το καλυτερο,ετσι;;:P

καλησπερα αφροδιτη...δυσκολη περιοδος αυτες οι μερες για μενα..τρεχω σε νοσοκ.με τον αντρα μου..προεκυψε κατι ξαφνικο αλλα αντιμετωπισημο.αυριο παω για αυχενικη κ δυστηχως θα ειμαι μονη!σημασια εχει ομως να πανε ολα καλα...γιατι δεν ημουν πολυ τυχερη μεχρι τωρα..εγω ειχα ισως το χειροτερο πριστατικο ενδομητριο θανατο..στη 36 εβδομαδα.κ αυτη η εγκυμσσυνη ειναι πολυ αγχωδης και δυσκολη!ευχομαι πραγματικα τα καλυτερα!!!!!!!!

σχετικα με τη τιμη της αυχενικης ειναι περιπου 100-150 αναλογα που θα τη κανεις!στο ιασω εχει περιπου 150 μαζι με το αιμα τη παπ Α δλδ στο ιατρειο του νεου μου γιατρου κοστιζει 100.ευχομαι να εισαι καλα....και να πανε ολα καλα!


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αφροδιτη...δυσκολη περιοδος αυτες οι μερες για μενα..τρεχω σε νοσοκ.με τον αντρα μου..προεκυψε κατι ξαφνικο αλλα αντιμετωπισημο.αυριο παω για αυχενικη κ δυστηχως θα ειμαι μονη!σημασια εχει ομως να πανε ολα καλα...γιατι δεν ημουν πολυ τυχερη μεχρι τωρα..εγω ειχα ισως το χειροτερο πριστατικο ενδομητριο θανατο..στη 36 εβδομαδα.κ αυτη η εγκυμσσυνη ειναι πολυ αγχωδης και δυσκολη!ευχομαι πραγματικα τα καλυτερα!!!!!!!!

σχετικα με τη τιμη της αυχενικης ειναι περιπου 100-150 αναλογα που θα τη κανεις!στο ιασω εχει περιπου 150 μαζι με το αιμα τη παπ Α δλδ στο ιατρειο του νεου μου γιατρου κοστιζει 100.ευχομαι να εισαι καλα....και να πανε ολα καλα!

Λυπάμαι πολυ γι αυτο που σου ετυχε.... Μπορω να σε νιωσω εστω στο 1 δεκατο με την παλινδρομη που ειχα... Αυτο ομως απο οσο γνωρισω ειναι αρκετα σπανιο, οποτε μην ανησυχεις για αυτη την εγκυμοσυνη! Βιοψια κανατε;Την αιτια τη βρηκατε; Αυτα γινονται μια φορα και δεν προκειται να ξανασυμβει! Η παναγιτσα να ειναι μαζι μας! Καλη επιτυχια και στην αυχενικη σου αυριο!Να μου πεις νεοτερα! Εγω θα την κανω στο Λητω. Αρα το 150 στο τσεπακι θα το εχω να τους το δωσω! Ας ειναι γερα....χαλαλι!! Περαστικα και στον αντρα σου! Καλη δυναμη! Και μην κουραζεσαι πολυ!:P


tt10204303fltt.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...