Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΚΑΦΕ- "Απίστευτα 4χρονα ( 2005 )"


DALIA

Recommended Posts

γεια σου κορνιλια αχ!κι εγω θελω τον σεπτεμβριο να ξεκινησουμε προνηπια στα μεγαλα μου ημουν ταμειας και πολυ ετρεχα και με αααρεζεεεε.ακομη μια φορα δεν με χαλαει καθολου γτ μετα στο δημοτικο δεν ειναι το ιδιο και μετα γυμνασιο-λυκειο ουτε καν.και ειναιτοσο καλα σε αυτη την ηλικια.ειχαμε και φοβερη νηπιαγωγο κανανε κεικ μεσα στην ταξη και το περνα το ψηνα στον φουρνο τους διοργανωναμε πρωινα με σερβιτσια τα παντα τους πηγαινα συχνα ζωακια γτ ειχα ενα φιλο που ειχε πετ σοπ και κανανε μαθημα πανω σε αυτα τι τρωει τι ειναι κτλ.ωραια πραγματα


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τα πραγματα εχουν αλλαξει παρα πολυ απο τοτε που πηγαιναν τα δικα μου,ομως θυμαμε πως ναι το ονομα τους ειχαν υλη που επρεπε να καλυψουν το καλυτερο ηταν μια γωνια που ειχε κανει η δασκαλα με δυο μεγαλα δεντρακια σε χαρτονι που καναν μαθημα για τν διατροφη το ενα δεντρο ηταν με φυλλα πρασσινο και το αλλο ξερο τα παιδια σε αυτην την ηλικια ειναι πολυ ενθερμα σε οτι τους δινεις σωστα ο δικος μου ο μεγαλος θυμαμε τηρουσε τα παντα.ας μας πει η κορνιλια καλυτερα που τα ζει αμεσα!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

ο δικος μου μαθαινει, αλλα δια της αντιγραφης περισσοτερο. δηλαδη π.χ. αν σημερα κανουν το "Κ", τους ρωταει λεξεις απο "Κ", τις γραφει στον πινακα κι επειτα τους βαζει να διαλεξουν μια λεξη και να την αντιγραψουν.


XI64p2.png tk60p2.pngRvBSp3.png
Link to comment
Share on other sites

και ειναι λογικο γτ η συναδελφος μου εχει το 3το της που παει τωρα 1δημοτικου και μου χουν πεσει τα μαλλια με αυτα που κανουν οποτε η προετημασια τους στα νηπια θα ειναι αναλογη.εχουν ρηματα, κλεινουν,τρελα πραγματα


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην τρελενεσε απο τωρα γτ ολο το συστημα ειναι μια φρικη ταρα μου.εχεις να δεεεις και αν πεσεις σε οργιο εκπαιδευτικο εκει να δεις.ενα θα σου πω συχνος ελγχος στον εκπαιδευτικο με συχνες επισκεψεις(για το δημτιοκο μιλαω τωρα)και απο κοντα το παιδι.και μετα στο γυνμασιο κυλανε τα πραγματα παλι λαθος καιερχετε το νεο συστημα του λυκειου που θα δουμε απο του χρονου...η κορη μου θα ειναι η 2η φουρνια και ευτυχως-δυστυχως ο μεγαλος του χρονου τελιωνει το λυκειο,ομως ποτε δεν μπορεσα να του πω προσπαθησε απο την στιγμη που δεν ειναι μορφωση αυτη που προσφερουν στα παιδια μας.ο ξες οτι περυσσι ο βασιλης μου εμεινε στα 12 απο τα 13 μαθηματα?και χωρις σχεδον καθολου διαβασμα τ περασε ολα το καλοκαρι ουτε δυο βδομαδες δεν διαβασε και φετος στα μαθηματα ειδικοτητας φυσαει και στα γενικης εχει βαθμο γτ βαριετε και το καλοκαιρι ξεκιναει προετοιμασια για τις πανελαδικες.μιλαμε για μυαλια που χανονται τζαμπα μεσα στο συστημα το εκπαιδευτικο που αντι να το εμπλουτιζουν το χαντακωνουν μεσα στο δημοσιουπαλληλικη και δεν εχουν τελιωμο.ακου ιστορια 2μιση ωρες μονο την εβδομαδα 2λυκειου απο του χρονου


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

μην τρελενεσε απο τωρα γτ ολο το συστημα ειναι μια φρικη ταρα μου.

Τα μαθαινω και απο τη συνυφαδα μου που εχει μεγαλυτερα παιδια και εχει φρικαρει και αυτη. Απαγορευεται και το home schooling...

ομως ποτε δεν μπορεσα να του πω προσπαθησε απο την στιγμη που δεν ειναι μορφωση αυτη που προσφερουν στα παιδια μας.

Tι να του πεις του παιδιου...

μιλαμε για μυαλια που χανονται τζαμπα μεσα στο συστημα το εκπαιδευτικο που αντι να το εμπλουτιζουν το χαντακωνουν μεσα στο δημοσιουπαλληλικη και δεν εχουν τελιωμο.

Μα ποσο δυσκολο ειναι να φτιαξουν ενα εκπαιδευτικο συστημα της προκοπης?:confused:


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πειτε καμια ιδεα για μαγαζι με οικονομικα παπουτσια. Μεχρι περσι ψωνιζαμε απο το Μουγερ, αλλα οπως βλεπω δεν εχουν ριξει τις τιμες καθολου. Κριμα να ξεπαραδιαστει ο νονος, και του γιου μου του παιρνω και καλα παπουτσια γιατι εχει πλατυποδια. Για πεδιλακι ενδιαφερομαι.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!

ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΟ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ.... ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ... ΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΣ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΘΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΡΟΝΗΠΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΙΔΙΟΤΙΚΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΓΡΑΦΑΝΕ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΛΕΞΟΥΛΕΣ.... ΑΛΛΑ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΑΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.... ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΤΡΕΛΑΝΟΥΜΕ... ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ... ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΚΟΜΑ.....

ΦΙΛΙΑ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...