Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

ΚΑΦΕ- "Απίστευτα 4χρονα ( 2005 )"


DALIA

Recommended Posts

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΕΥΘΥΝΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΡΑΤΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΝΤΑΝΤΑΔΕΣ Ή ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΙΑ ΓΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.... ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.

Αυτου του ειδους οι γονεις θα το βρουν μπροστα τους. Οταν το παιδι θα μπει στην εφηβεια και δε θα τους υπολογιζει, θα αναρωτιουνται το γιατι... Δυστυχως καποιοι ανθρωποι κανουν παιδια επειδη τους εχει πιασει κριση ηλικιας, ή ετσι απλα για να εχουν παιδια.

Τελος παντων, για πειτε εσεις που εχετε μεγαλυτερα παιδακια, εχουν ηρεμησει καθολου απο τοτε που ξεκινησαν σχολειο? Γιατι τα εχω βρει σκουρα με το γιο μου, και αν δεν τον παρουν στο προνηπιο του χρονου, αλοιμονο μας! Εμαθα οτι υπαρχουν και ολοημερα προνηπια...δεν το ηξερα!


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

tara μου εμένα που ήταν ήρεμος στο σχολείο ( από 20 μηνων τον στελνω ) ολα αυτα τα σχολικά του χρόνια τωρά στο νηπιαγωγείο...... εμένα ζωήρεψε.....

ναι υπαρχουν και ολοήμερα προνήπια . αλλά αν γεμίσουν με τα νηπιαγωγάκια τα πρωνηπια είναι δύσκολα να τα πάρουν......

και τώρα με την οικονομική κρίση οι περισσότεροι που θα τα στείλουν δημόσιο....

δεν θελω να σε απογοητεύσω.....

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά κι εγώ από το Δασκαλιό Δράμας είμαι, όμως μένω Αττική. Όσον αφορά στον παιδικό σταθμό, κι εγώ τον έστειλα τον Σεπτέμβριο στο προ προ νήπιο και πράγματι τον βοήθησε πάρα πολύ σε όλη του την συμπεριφορά. Ηρέμησε, απέκτησε τρόπους και λύθηκε η γλώσσα του. Δυστυχώς τον σταμάτησα τέλη Γενάρη γιατί μας την έπεσαν απανωτες αρρώστιες και σε συνδυασμό με το χρήμα που δεν περίσσευε(καθότι ιδιωτικό) τον σταματήσαμε και θα ξαναρχίσει τον Μάιο. Γενικά είμαι υπέρ του παιδικού από τα 3 και μετά γιατί τα βοηθάει να ανεξαρτοποιηθούν και να μάθουν πράγματα. Η παρέα με συνομίληκους είναι ότι καλύτερο για τα παιδιά. Απλά πρέπει να προσέξεις πολύ σε ποιον παιδικό θα το πας. Τα δημόσια π.χ. στην περιοχή μου είναι χάλια από ότι με έχουν πληροφορήσει. Είναι 30 παιδάκια, δεν τα μαθαινουν τίποτα και δεν τα προσέχουν διαρκώς(άρα χτυπάνε)!

Link to comment
Share on other sites

ειχα πολυ καλα παιδακια πριν το σχολειο στα νηπια ηταν αψογα στο δημοτικο εγινε ενας ψιλοχαμος αλλα σε λογικα πλαισια,απλα μπαινουν οι βρισιες και τα μπαμ μπουμ κ ολα καλα!!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

AX!!!!!!! TON ΚΡΑΤΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΒΗΧΑΚΙ................. ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΛΟ....... ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΗΣΥΧΟΣ:P:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

O καιρός υπέροχος σήμερα, ολότελα καλοκαιρινός. Από Κυριακή πάλι χαλάει γμτ. Ευτυχώς αύριο θα μου κρατήσει το παιδί η πεθερά μου για να βγω με τον άντρα μου, μετά από έναν ολόκληρο χρόνο. Θα σας φαίνεται κουτό που το αναφέρω με τόση χαρά αλλά για μένα είναι σημαντικό γεγονός μιας κι έχω βγει τα τελευταία 4 χρόνια μόνο 5 φορές έξω με τον άντρα μου. Θα πιω καμιά μπυρίτσα, θα φάω κανα τυλιχτό και θα γελάσω με την καρδιά μου!

Link to comment
Share on other sites

είναι σημαντικό γεγονός μιας κι έχω βγει τα τελευταία 4 χρόνια μόνο 5 φορές έξω με τον άντρα μου. μπυρίτσα, θα φάω

ΑΧ!!!! ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΑΒΑΜΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΟΝΟΙ....... ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΒΡΑΔΥ...... ΠΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΟΟΟΟΟΟΟΝΙΑ:P:p:p

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ.... ΠΙΕΙΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΤΗΡΑΚΙ....

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ!!!! ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΑΒΑΜΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΟΝΟΙ....... ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΒΡΑΔΥ...... ΠΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΟΟΟΟΟΟΟΝΙΑ:P:p:p

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ.... ΠΙΕΙΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΤΗΡΑΚΙ....

Αν έμενες Αθήνα πολύ ευχαρίστως να σου κράταγα τα παιδιά για να βγεις κι εσύ! Ξέρω πως είναι να "κλείνεσαι" μέσα και πολύ ευχαρίστως θα εξυπηρετούσα οποιονδήποτε θα ήθελε να βγει και να περάσει καλά. Αφού να φανταστείς όταν βγαίνουμε με τον άντρα μου μια στο τόσο κάνουμε σαν τα χαζά και μας κοροιδεύουν στον δρόμο. Τόση είναι η χαρά μας!

Link to comment
Share on other sites

Αν έμενες Αθήνα πολύ ευχαρίστως να σου κράταγα τα παιδιά για να βγεις κι εσύ! Ξέρω πως είναι να "κλείνεσαι" μέσα και πολύ ευχαρίστως θα εξυπηρετούσα οποιονδήποτε θα ήθελε να βγει και να περάσει καλά. Αφού να φανταστείς όταν βγαίνουμε με τον άντρα μου μια στο τόσο κάνουμε σαν τα χαζά και μας κοροιδεύουν στον δρόμο. Τόση είναι η χαρά μας!

:P:pΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ....

ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΩ ΘΑ ΣΕ ΕΧΩ ΣΤΑ ΥΠΟΨΗΝ ΜΟΥ!!!!:P:p

ΦΙΛΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, καλή εβδομάδα! Τι κάνετε κορίτσια? Πως τα περάσατε το ηλιόλουστο Σαββατοκύριακο? Εγώ βγήκα για την μπυρίτσα που σας έλεγα και πέρασα καλά. Τώρα ετοιμάζομαι να πάω βιβλιοπωλείο να αγοράσω πολυμερικό πηλό για να φτιάξω κατασκευές με τον μικρό στον ελεύθερο χρόνο. Είναι σαν πλαστελίνη και μετά το ψήνεις στον φούρνο σου και γίνεται κανονικό κεραμικό. Φτιάχνεις ποτήρια, κοσμήματα, πιάτα, σπιτάκια κ.α.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! το θυμαμαι αυτο το υλικο. το χρησιμοποιουσαμε στα καλλιτεχνικα στην εκτη δημοτικου. καναμε και μασκες απο γυψο. τελεια ιδεα! με πριζωσες να παω να παρω κι εγω!


XI64p2.png tk60p2.pngRvBSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και πήρα τον πηλό αλλά δεν είμαι ικανοποιημένη. Ενώ τον επεξεργαζόμουν καταλάθος έβαλα τα χέρια στο στόμα και ήταν σαν δηλητήριο. αποκλείεται να αφήσω το παιδί να παίξει με αυτό. Επίσης δεν βρίσκεις πουθενά επαρκείς οδηγίες για το πως να κάνεις κάποια κατασκευή της προκοπής. Ξόδεψα 26 ευρώ και μάλλον για το τίποτα. Ελπίζω να μπορέσω να γυρίσω τίποτα πίσω. Κι ο μικρός έξαλλος γιατί του έταξα(μεγάλο λάθος!) να παίξουμε με τον πηλό και μετά δεν τον άφησα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...