Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

ΚΑΦΕ- "Απίστευτα 4χρονα ( 2005 )"


DALIA

Recommended Posts

εγω κοριτσια περασα χαλια ...... επαθα παρασκευη απογευμα αλλεργικο σοκ...

παρα τριχα θυμαρακια... πρωτη φορα στη ζωη μου ειπα παει πεθαινω....

ευτυχως εφτασα στο νοσοκομειο στο τσακ.... δηλαδη εχασα την αναπνοη μου εντελως μολις εφτασα στην πορτα του νοσοκομειου... εξω μου δωσανε πρωτες βοηθειες και μετα με πηραν μεσα.... η πιεση μου 6 με 5,5.... καθησα εκει κανενα 5ωρο... ειχα εναν παρα πολυ καλο γιατρο συνεχεια κοντα μου. ενα πολυ καλο παλικαρι που γενικα ολους τους προσεχε.... αξιζει να λεμε και τα καλα.... και κοπελες που με παραλαβανε εξω σε αθλια κατασταση ηταν διπλα μου.... τελος παντων τωρα καλα με μικροπροβληματακια..... το ενα ειναι οτι εχω ακομα μια φοβια γι αυτο που επαθα... και το αλλο ειναι μου βρηκαν πολλα αιμοπεταλια και μου ειπαν να το ψαξω.αυριο εχω ραντεβου με γιατρο να δουμε τι θα γινει και μ αυτο.....

φιλακια πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω κοριτσια περασα χαλια ...... επαθα παρασκευη απογευμα αλλεργικο σοκ...

παρα τριχα θυμαρακια... πρωτη φορα στη ζωη μου ειπα παει πεθαινω....

ευτυχως εφτασα στο νοσοκομειο στο τσακ.... δηλαδη εχασα την αναπνοη μου εντελως μολις εφτασα στην πορτα του νοσοκομειου... εξω μου δωσανε πρωτες βοηθειες και μετα με πηραν μεσα.... η πιεση μου 6 με 5,5.... καθησα εκει κανενα 5ωρο... ειχα εναν παρα πολυ καλο γιατρο συνεχεια κοντα μου. ενα πολυ καλο παλικαρι που γενικα ολους τους προσεχε.... αξιζει να λεμε και τα καλα.... και κοπελες που με παραλαβανε εξω σε αθλια κατασταση ηταν διπλα μου.... τελος παντων τωρα καλα με μικροπροβληματακια..... το ενα ειναι οτι εχω ακομα μια φοβια γι αυτο που επαθα... και το αλλο ειναι μου βρηκαν πολλα αιμοπεταλια και μου ειπαν να το ψαξω.αυριο εχω ραντεβου με γιατρο να δουμε τι θα γινει και μ αυτο.....

φιλακια πολλα!!!

Καταρχήν περαστικά πολλά και μην ανησυχείς. Τι έφαγες και σου έκανε αυτή την αντίδραση? Το έχεις ξαναφάει? Υποθέτω ότι ήταν φαγητό. Έχω πάθει κι εγώ αλλεργικο σοκ όταν ήμουν δημοτικό εξαιτίας μια καμπιας που είχε μπει στην φανέλα μου και δεν την ειχα καταλαβει. Ευτυχως ο πατερας μου γιατρος και μου έκανε κατευθείαν κορτιζόνη ένεση, που πρέπει όλοι μας να έχουμε σπίτι σε περίπτωση ανάγκης. Μόλις μάθεις και για τα αιμοπετάλια πες μας τι έγινε.

Φιλακια πολλα και μην ανησυχείς, όλοι τα έχουμε περάσει. Οι εποχές είναι άκρως αλλεργικές

Link to comment
Share on other sites

tara καταρχην να σε κλ για το σαιτ του παραμυθα σημερα το ανοιξα και ο μικρος εκστασιαστηκε thank you!!!κυριακη πως εγινε αυτο?κατι σε ποιο ελφρια μορφη επαθα το 1ο καλοκαιρι που γεννησα τον μικρο αλλα δεν εφτασα μεχρι την δυσπνια απο τσιμπιμα μολυσμενης μελισσας ηρθε και καρφωθηκε στο μπουτι μου(το βρηκε τροφαντο φαινετε)και κατεληξα με αντιβιωση και πρηξιμο.περαστικα και καλα αποτελεσματα ρε κοριτσι με τις εξετασεις


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε κορίτσια? Που χαθηκατε? Εγώ πήζω με τις δουλειές του σπιτιού, την γύρη που μου λερώνει τα μπαλκονια και με τον γιόκα μου που "κάνει την επανάσταση" του.

Πόσο θα ήθελα να πάω ένα ταξιδάκι να χαλαρώσω σε κάποιο εξωτικό νησί. Επείδή βέβαια δεν μπορώ για πολλούς λόγους, τουλάχιστον θα το ονειρεύομαι...

Link to comment
Share on other sites

αχ !!!! δεν το πιστεύω σας έγραψα ένα σωρο πράγματα και εγινε κατι και σβήστηκαν.... δεν το πιστεύω....:(:(:(

τελος παντων θα σας τα γραψω το απογευμα γιατι είμαι στην δουλεια τωρα και δεν μπορω να τα ξαναγραψω.......:(:(

φιλια πολλα και καλή σας μέρα.....:P:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κορίτσια,

Θα ήθελα να μοιραστώ τον θυμό μου για τις ανεύθυνες μανες που ενώ ξέρουν ότι τα παιδιά τους ειναι πολύ άρρωστα, πηγαίνουν επίσκεψη και κολλάνε τα άλλα παιδάκια που δεν τους φταίνε τίποτα. Εγώ ως μάνα το έχω αντιμετωπίσει πολλές φορές. Με έχουν επισκεφτεί άπειρες φορές με άρρωστα παιδιά κι ενώ τους κάνω εξήγηση απο την αρχη να μην έρθουν αν παίζει αρρώστια, τα φερνουν λέγοντας πως είναι δήθεν αλλεργία ή δήθεν ανήξερες δεν ξέρουν γιατί το παιδί τους είναι γεμάτο μύξες και βήχει σαν να έχει πνευμονια.

Συγνώμη αλλά έχω συγχυστεί γιατί έχω τις δίχρονες δίδυμες ανηψιές μου στο νοσοκομείο εξαιτίας μιας τέτοιας ανεύθυνης μάνας η οποία τυγχάνει να είναι παντρεμένη με τον άντρα της ξαδέλφης μου. Αυτή έχει ένα αγοράκι που είναι συνέχεια άρρωστο λόγω παιδικού. Η ξαδέρφη μου την έχει παρακαλέσει άπειρες φορές (του κάκου γιατί το πηγαίνει το παιδί της συνέχεια άρρωστο) να μην έρχεται επίσκεψη αν νομίζει ότι το παιδί της είναι άρρωστο. Τα καημένα τα διδυμάκια είχαν γεννηθεί 6 μηνών και έχουνε ακόμα πολλά προβλήματα με τα πνευμονάκια τους. Αυτή η γυναίκα όμως πήγε το παιδι της με ... ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ. Τώρα το ένα διδυμάκι είναι σε κρίσιμη κατάσταση και όλα αυτά γιατί πολλές μάνες εξακολουθούν να μην καταλαβαίνουν τα αυτονόητα. Θυμάμαι στα τρίτα γενέθλια του γιου μου είχε έρθει μια με την κόρη της με γαστρεντερίτιδα,την οποία έκρυψε αλλά έμαθα από αλλού. Την άλλη μέρα όλα τα παιδάκια του πάρτυ με εμετό και διάρροια. ΕΛΕΟΣ! Είναι τόσο δύσκολο να καταλάβουν ότι είναι απάνθρωπο να πηγαίνεις το άρρωστο παιδί σου σε κοινωνικές εκδηλώσεις?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ........

ηρθα και και γω....

ευχαριστω για τις ευχες σας και οσο για τις υπολοιπες εξετασεις που ηταν να κανω για τα αιμοπεταλια δεν μπορεσα γιατι αδιαθετησα.... τωρα μετα το Πασχα.......

οσο mamaculpa γι αυτο που λες εχω γνωρισει αρκετα ανευθυνες και αναισθητες μανες.................... ναι ετσι ειναι οπως τα λες....

δεν ξερω καμια φορα λεω μηπως εγω ειμαι υπερβολικη...... δεν ξερω παντως αν ειναι να βρεθουμε με κανενα φιλο του μικρου εγω λεω στη μαμα του πχ εχουμε βηχα εχουμε μυξουλες....

ρε τι να σου πω ...... μια μερα εχει παρτυ ενας φιλος του γιου μου και την ωρα που ξεκινουσαμε παιρνει τηλ μια φιλη και ρωταει θα πατε στο παρτυ? να λεω πηγαινουμε τωρα εσεις? μου απανταει δεν ξερω ο μικρος το μεσημερι μου εκανε 37,6 και τωρα δεν εχει τιποτα απλα μονο ψιλοβηχει............... τρελαθηκα την λεω πας καλα ? δεν σκεφτεσαι 1ον οτι θα επιδηνωθει η κατασταση του παιδιου σου στον παιδοτοπο? και 2ον οτι θα κολλησουν και τα αλλα παιδακια? και τι μου απανταει...... λες? ναι αλλα η μικρη ξεσηκωθηκε..... λεω τι να σου πω με την αναισθησια σου?? αλλα τελικα δεν ηρθαν.....

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή χάρηκα που είσαι καλά. Θα περιμένουμε να μας μας πεις και για τα αιμοπετάλια. Φέτος σκέφτομαι πρώτη χρονιά να πάω τον μικρό στον επιτάφιο, όχι τόσο γιατί είμαστε αυτών των εκδηλώσεων,αλλά γιατί νομίζω ότι το παιδί πρέπει να βλέπει τα έθιμα του τόπου του τέτοιες μέρες.

Άσχετο, αλλά όποια μαμά έχει LIDL κοντά της να πάει γιατί σήμερα έχει πολλές προσφορές σε παιδικά ρούχα. Εμείς τώρα ετοιμαζόμαστε να πάμε! Είναι πολύ φθηνά και σε πολύ καλή ποιότητα. Εμείς από εκεί αγοράζουμε πολύ συχνά γιατί έχω ένα δίπλα μου και το παιδί μου που έχει και μια αλλέργια στο δέρμα , αυτά τα ρουχαλάκια τα χαίρεται.

Όσον αφορά στις ανιψιές μου, η μία δίδυμη είναι ΑΚΟΜΑ στο νοσοκομείο γιατί η πνευμονία την τσάκισε. Δεν ξέρουμε πότε θα βγεί. Ας όψεται η ανεύθυνη μάνα που πήγε το άρρωστο παιδί της με πνευμονία σε παιδάκια που έχουν ήδη ένα θέμα με τα πνευμονάκια τους και το ξέρει....

Link to comment
Share on other sites

περαστικα στα παιδια και γρηγορα κοριτσι μου.εμεινα αναυδη διαβαζοντας για την ανευθυνοτητα της μανας !!!!!να πας το παιδι να δει τον επιταφιο.εγω περνω την κορη μου και καθετε μαζι μου στον στολισμο του.στην εκκλησια της ενοριας μας. αφου ειναι κατι που το κανω η ιδια απο μικρο παιδι.και τα τελευταια χρονια ερχονται και οι κολητες τις και μετα υπνο στο σπιτι μου ολες.το περιμενουν σαν τρελα!!!και ο μεγαλος παει ερχετε με φιλους σημερα καθε χρονο.οτι νιωθει ο καθενας καλο ειναι!!!ο μικρος μου βγαζει αυτο τον καιρο μια αναρχια μια φοβια να το πω?σιγουρα δεν εχει ξεπερασει το ατυχημα(επεσε και εσπασε τα δοντια του νσκμειο κτλ)και μας ζοριζει παρα πολυ.πχ.το βραδυ σηκωνετε συνεχεια και εφαρμοζουμε το συστημα 3φορες καληνυχτα φιλακι και μετα στο κρεβατι του χωρις τπτ παραπανω...εχουμε πεθανει.σηκωνει χερι γενικα,και προχτες που πηγαμε cosmos φυγαμε με κλαματα γτ δεν ηθελε να φυγει.γενικα δεν ξερω απο που να τον πιασω ας ελπιζω να κανω σωστες κνσεις και αν εχετε καμια συμβουλη καλοδεχουμενη.προσπαθω να ειμαι σταθερη λιγο αυστηρη και διαχιτικη προς αυτον ομως τρωω πιεση απο την συμπεριφορα του και ειναι προτογνωρη,δεν ειχα τετοιο προβλημα με τα μεγαλα ποτε.καλη ανασταση αν δεν μπω λογο ημερων και να περασετε πολυ πολυ καλα.


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Koυφετάκι δεν είμαι ψυχολόγος αν και στο πανεπιστήμιο κάναμε και λίγο από αυτό. θα σου πως λοιπόν την γνώμη μου σύμφωνα με αυτά που βλέπω και από το παιδί μου. Ο γιός μου και αυτός τον τελευταίο καιρό φωνάζει και σηκώνει χέρι. Δεν το κάνει για να μας πονέσει ή γιατί μας έχει άχτι. Από ότι κατάλαβα θέλει να μας τραβήξει την προσοχή και συνήθως η κακή συμπεριφορά τραβάει την προσοχή των γονιών. Εμένα είναι μοναχοπαίδι και είναι λογικό αυτό. Εσένα από ότι κατάλαβα είναι το τρίτο και στερνοπούλι. Προφανώς επειδή όταν γεννήθηκε βρήκε ήδη δύο αδέλφια έπρεπε να διεκδικήσει τον χώρο του στη ζωή σας και στο χρόνο σας. Εκμεταλλεύεται ίσως και την αδυναμία που του έχετε ως το πιο μπεμπε σας και ... τραβάει την προσοχή. Από ότι ακούω και από φίλες μου που έχουν 3 παιδιά, το μικρότερο τους κάνει κόνξες και όλοι το αντιμετωπίζουν σαν μοναχοπαίδι.

Η συμβουλή μου πάντα ως μη ειδικός είναι να δείχνεις την αγάπη στο παιδί σου, αλλά πάντα μα πάντα να του βάζεις όρια και να αποδοκιμάζεις την μη αποδεκτή συμπεριφορά του. Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω και μέχρι στιγμής έχω δει μια μικρη βελτίωση. Μην ανησυχείς πάντως γιατί είναι απόλυτα φυσιολογικό και είναι μια φάση που ολα τα παιδιά την περνάνε προκειμένου να βάλουν τη προσωπική τους σφραγίδα στην οικογένεια τους αλλά και αργότερα στην κοινωνία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...