Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

σημερα σας ειπα οτι θα το εφτιαχνα δεν απεκρυψα καμμια πληροφορια εγω:tongue:

το φτιαξαμε με τον μικρο οταν τον πηρα απο τον σταθμο. τον εβαλα να σπασει τα μπισκοτα, τα εβαλα σε μια σακουλα καταψυξης κ του εδωσα το ξυλινο σφυρι που κοπαναω το κρεας κ το καταευχαριστηθηκε!

εν κατακλειδι αφου το εφτιαξα σκεφτηκα να το παει κερασμα ο αντρας μου αυριο στην δουλεια για τα γεννεθλια του μικρου, αλλα κρατησα λιγο κ το δοκιμασαμε οικογενειακως:-P σουπερ κ ο μικρος που δεν ειναι του γλυκου κ γενικα του φαγητου:rolleyes: ξετρελαθηκε!

α κοριτσια εγω προσθεσα κ 1 κουταλια της σουπας κονιακ κ την επομενη μπορει να βαλω κ καρυδια.

πηρα ντονατσακια απο τα γνωστα πλεον ΝΑΝΟU, ειχα παρει διαφανη ζελατινα κ κορδελιτσα τα εκοψα κ τα εδεσα σαν πουγκακια κ θα τα παω αυριο κερασμα στον παιδικο σταθμο του μικρου.

πως σας φαινεται η ιδεα? δεν ηθελα σοκοφρετακια κ καραμελες που δινουν συνηθως.

το παρτυ μας θα γινει το Σαββατο παρηγγειλα μπαλονια, τουρτα κ τυπωμενες σοκολατες για ευχαριστηριο δωρακι κ θα τις βαλω σε ενα κουτι ben10 που αγορασα. αυτα προς το παρον.

Να τον χαιρεσαι το γιοκα σου,παντα χαρούμενος να ειναι και υγιης!

Η ιδεα με τα ντονατσ για το σχολειο ,πολύ μου αρεσε,μπραβο σου!

Με το καλό και το πάρτυ σας!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

...Πέρασα πολύ δύσκολο βράδυ κοιμήθηκα στις 01,30 μέχρι να μαζεψω και να κάνω τα διάφορα μου,,, και κατα τις 02,00 σηκώθηκε ο μικρουλης μου, και ζήταγε νεράκι, πηγα να του βάλω αλλα τον ειδα κόκκινο και ειχε πυρετο απο το πουθενά, 38,5 - 39 του έδωσα αντιπυρετικό και μετα δεν ξανακοιμηθηκα μέχρι να του πεσει σηκώθηκα στις 06,00 χωρις να ξέρω τι να κάνω με την δουλειά....τελικά ( ΜΕ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ) ηρθε η μάμα μου να τον προσέχει ( του ειχε πέσει και ο πυρετος, τώρα εχει 37) στην δουλεια δεν μπορώ να λειπω πολύ γιατι συνέχεια μας δίνουν και αναγκαστική άδεια....τελοσπαντων!!! αυτα απλά σήμερα συγχωρέστε με δεν θα ειμαι και στα καλύτερα μου...μου την έχει δώσει που δεν με πολυκαταλαβαινουν οι γυρω μου...σας φιλώ γλυκά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπιλακι να χαίρεσαι το γιόκα σου. Αρετή δηλ. κι εσύ γεννεθλια σήμερα; Μπαίνω από κινητό χωμένη κάτω από πάπλωμα. Νυστααααααζω άργησα πολύ χτες. Έβαλα βέβαια κρέας να βράζει, ταΐσα τη μικρή, την κοίμησα και σε λίγο θα σηκωθώ....


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια!!! Ελπίζω να είσαστε όλες καλά!! εμείς είμαστε πολύ καλά.. φουσκώνουμε και βαραίνουμε!! το μεγαλύτερο νέο μας είναι ότι αυτή τη φορά έχουμε .... κοριτσάκι!!!! (το πετύχαμε με την τρίτη χαχαχαχαχαχα) και έχουμε αρχίσει να σκεφτόμαστε ροζ... εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο, προχθές λέω στο σύζυγο δεν μπορώ να μας φανταστώ με κοριτσάκι... και μου είπε... τι βλακείες είναι αυτές, φυσικά και μπορώ να μας φανταστώ με κοριτσάκι, μια χαρούλα :D χαίρεται μωρέ κρίμα!!!

Για να σας διαβάσω να μάθω τα νεάκια σας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σημερα σας ειπα οτι θα το εφτιαχνα δεν απεκρυψα καμμια πληροφορια εγω:tongue:

το φτιαξαμε με τον μικρο οταν τον πηρα απο τον σταθμο. τον εβαλα να σπασει τα μπισκοτα, τα εβαλα σε μια σακουλα καταψυξης κ του εδωσα το ξυλινο σφυρι που κοπαναω το κρεας κ το καταευχαριστηθηκε!

εν κατακλειδι αφου το εφτιαξα σκεφτηκα να το παει κερασμα ο αντρας μου αυριο στην δουλεια για τα γεννεθλια του μικρου, αλλα κρατησα λιγο κ το δοκιμασαμε οικογενειακως:-P σουπερ κ ο μικρος που δεν ειναι του γλυκου κ γενικα του φαγητου:rolleyes: ξετρελαθηκε!

α κοριτσια εγω προσθεσα κ 1 κουταλια της σουπας κονιακ κ την επομενη μπορει να βαλω κ καρυδια.

πηρα ντονατσακια απο τα γνωστα πλεον ΝΑΝΟU, ειχα παρει διαφανη ζελατινα κ κορδελιτσα τα εκοψα κ τα εδεσα σαν πουγκακια κ θα τα παω αυριο κερασμα στον παιδικο σταθμο του μικρου.

πως σας φαινεται η ιδεα? δεν ηθελα σοκοφρετακια κ καραμελες που δινουν συνηθως.

το παρτυ μας θα γινει το Σαββατο παρηγγειλα μπαλονια, τουρτα κ τυπωμενες σοκολατες για ευχαριστηριο δωρακι κ θα τις βαλω σε ενα κουτι ben10 που αγορασα. αυτα προς το παρον.

my billy να το χαίρεσαι το παληκάρι σου!!! πάντα γερός και ευτυχισμένος.

Η ιδέα σου με τα ντόνατς καταπληκτική, όλα τα πιτσιρίκια τρελαίνονται!!!!

Link to comment
Share on other sites

my billy να τον χαιρεσαι τον γιο σου! παντα να τον καμαρωνεις, να ειναι γερος και δυνατος!

αρετη, καλα καταλαβα οτι εχεις κι εσυ γενεθλια? αν ναι, να σε χαιρομαστε! να τα εκατοστησεις, να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Γιώτα και Μαριάννα - νομίζω εσεις το έχετε αν δεν κάνω λάθος - πήρα και εγω το καρεκλάκι φαγητού του ικεα, έχω βέβαια ενα της κόρης μου αλλά τελικά δεν μας εξυπηρετεί μόνο αυτό, στην παρούσα φάση χρειαζόμαστε δύο. Το πήρα σήμερα το πρωι...ήθελα λοιπόν να ρωτήσω απ την εμπειρία σας..είναι σταθερό?εχει όριο κιλών ή ηλικίας παιδιού?Το πρώτο που εχω είναι prenatal και είναι πολύ σταθερό και αξιόπιστο αλλά έκανε και 150Ε, δεν μπορούσα να ξαναδώσω πάλι τόσα....

οτι ειναι σταθερο, ειναι. τα ποδια "ανοιγουν" ελαφρα προς τα εξω. και ενα αλλο που ειχα παλια στον γιωργο ετσι ηταν τα ποδια του, δεν ειχαμε ποτε θεμα να "τουμπαρει" ας πουμε (παρολο που ηταν ενας μικρος ταρζανουλης και εκανε τα παντα για να αποφυγει μια μπουκια :rolleyes: ) τωρα για το οριο βαρους, αμα σου πω οτι δεν το σκεφτηκα :oops: και τωρα που κοιταξα πανω του δεν γραφει τιποτα σχετικα, αλλα και τις οδηγιες τις πεταξα γιατι μου τις σκισανε τα ζιζανια.. :? παντως δεν αγχωνομαι και ιδιαιτερα, σκεφτομαι πως ο γιωργος ειναι 3,5 χρονων και μονο 16 κιλα, δεν πιστευω η μικρη να το χρησιμοποιησει τοοοοσο πολυ.

Υπάρχει ένα ενδεχόμενο αρκετά μεγάλο να μετακομίσουμε προς την άνοιξη και δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ και με αυτό.

ΑΧ ΑΧ ΑΧ! μεγαλη συζητηση επιασες τωρα.. :? τον δεκεμβριο του 2011 ηρθαμε σε αυτο το σπιτι (απο πλαταμωνα μετακομισαμε) λογω δουλειας του συζηγου, τον απριλιο απολυθηκε και τον επομενο μηνα που κλεινει χρονο παιρνουμε το τελευταιο μας επιδομα ανεργιας.. δεν το λεω για να κλαφτω, απλα απ'οτι φαινεται μαλλον παιζει πολυ σοβαρα να μετακομισουμε και παλι.. πιο βορεια, με γονεις ή παππουδες, θα δειξει.. :?

Με έπιασαν κάτι νεύρα, μα κάτι νεύρα που έβαλα τα κλάμματα πρωί πρωί......(εκεί ξεσπάω όταν έχω νεύρα, κλαίω), την μάλωσα, της φώναξα (όχι τόσο για την ζημιά όσο γιατί είναι γενικά απρόσεχτη και κάνει ζημιές απο την απροσεξία της), την έβαλα και διάβασε την ορθογραφία της με νεύρα, ήπιε στα γρήγορα το γάλα της και στο τσάκ προλάβαμε το λεοφωρείο!!

κι εγω στα νευρα μου κλαιω! :( και νομιζα οτι ημουν η μονη!

... το φιογκάκι το ξεκίνησε η κοιλίτσα... το πονάει.... :mad:

:( :( περαστικουλια ευχομαι.. και σε ολα τα αρρωστουλικα.. (καλα με τη δασκαλα επαθα!)

καλημέρα κοριτσάκια!!! Ελπίζω να είσαστε όλες καλά!! εμείς είμαστε πολύ καλά.. φουσκώνουμε και βαραίνουμε!! το μεγαλύτερο νέο μας είναι ότι αυτή τη φορά έχουμε .... κοριτσάκι!!!! (το πετύχαμε με την τρίτη χαχαχαχαχαχα) και έχουμε αρχίσει να σκεφτόμαστε ροζ... εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο, προχθές λέω στο σύζυγο δεν μπορώ να μας φανταστώ με κοριτσάκι... και μου είπε... τι βλακείες είναι αυτές, φυσικά και μπορώ να μας φανταστώ με κοριτσάκι, μια χαρούλα :D χαίρεται μωρέ κρίμα!!!

Για να σας διαβάσω να μάθω τα νεάκια σας!!!!

μπραβο! με το καλο η πριγκιπεσα σας! με υγεια να ερθει στην αγκαλια σου!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσια διαβάζω για τα ξενύχτια σας με τα μικράκια και λέω να ξαπλώσω για ύπνο τώρα και να ξυπνήσω πριν τον τοκετό χαχαχαχαχαχαχα... Υπομονή, φάση είναι και περνάει. και εμάς ο δεύτερος μέχρι τα 4 ξυπνούσε 1 ή 2 φορές τη νύχτα, έχει κανα εξάμηνο που κοιμόμαστε σαν άνθρωποι... Μέχρι 2 χρονών δε... καλύτερα να μην ξέρετε μας τέντωσε!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τα νεα μας

εμας χτες ηρθε η μαμα μου γιατι σημερα η αδερφη μου εγχειριζεται, βγαζει και τους 4 φρινιμητες λογω του οτι εμποδιζουν την "ιστορια" με τα σιδερακια..

ο αντρας μου εχει εδω και 3 μερες εναν πονο κατω απο τα αριστερα του πλευρα, πηγε στο φαρμακειο και του ειπε οτι ειναι κατι σε σχεση με το εντερο και πρεπει να κανει διατροφη.. :?

στο σπιτι λιγες δουλιτσες εχω βασικες, τα περισσοτερα τα εκανα χτες. λιγα ποτηρακια στο νεροχυτη, ενα πλυντηριο εχω για απλωμα, καποια απ'εξω για μαζεμα, ισως βαλω κι αλλο ενα μιας κι εχει ωραια μερα.

τι να μαγειρεψω δεν ξερω, εχω μπλεξει.. απ'τη μια η αδερφη μου θα πρεπει για μια εβδομαδα να τα τρωει ολα αλεσμενα, απ'την αλλη ο συζηγος εχει το θεμα του κι εγω στη μεση να πρεπει να δω τι θα κανω.. ευτυχως εχω απο χτες φαϊ για τη μικρη ΟΥΦ!

να πω κι ενα ασχετο. προχτες εφτιαξα facebook! χαχα! τι κολλημα που ειναι το ατιμο βρε κοριτσια! βασια μου παλιοτερα μου ειχες στειλει το δικο σου. να σε κανω φιλη να με ενημερωνεις και για τα swap? και οποια αλλη κοπελα απο δω δηλαδη, δεν εχω θεμα αλλα μη σας γινω και φορτωμα :rolleyes:


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

έχω τα παιδιά στο σπίτι και όπως καταλαβαίνετε δεν έχω ησυχία.....ξυπνήσαμε στις 9.30 και οι 3!!!

Νόνι με το καλό να αποκτήσετε το κοριτσάκι σας

My billy να τον χαίρεσαι τον γιόκα σου!

Σήμερα θα φτιάξω μπιφτεκάκια με πουρέ ή με ρύζι....

θα σας δω μετά!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ βάσια μου!!!! όλες μαζί οι κοριτσομάνες θα με βοηθήσετε και λιγάκι γιατί δε σκαμπάζουμε πολλά από κορίτσια ε?????

εγώ σήμερα φασολάδα τρομερή, σούπερ ενισχυμένη με πράσο (γίνεται φανταστική) και όποιος αντέξει!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

σας διαβάσω πότε-πότε στα πεταχτά! μου λείπετε, αλλά ο χρόνος είναι πολύ περιορισμένος!

βρε κορίτσια να σας πω τον πόνο μου? η μικρή μου, 16μηνών, όταν δεν γίνεται το δικό της, πέφτει και κυλιέται στα πατώματα, "θυμωμένη" με γοερό κλάμα. Αχ τι θα κάνω? τρομάζω στην ιδέα να συνεχιστέι αυτό..... Εσάς κάνουν τέτοια? πώς το κόβεις?

φιλάκια

υγ. μαμάβάσια σίγουρα θα κάνω το ψωμί σου, μπορεί σήμερα κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα

Μολις χαλαρωσα λιγο και ειπα να σας διαβασω.

MyBilly να χαιρεσαι τον γιο σου και να τον καμαρωνεις παντα.

Αρετη χρονια πολλα και σε σενα οοοο,τι επιθυμις στο ευχομαι.

Noni μου αντε με το καλο τη ζουζου...ο αντρας σου θα παθει πλακα σημειωσε την ωρα που στο λεω ;)

ΜΑριαννα μου στειλε μου σε πμ το ονομα σου να σε κανω φιλη στο φβ και εσυ Βασια και οποια αλλη κοπελα θελει εννοειται...

Απο δουλιτσες ψιλοκαλα...δεν αντεχω να σιδερωσω δεν το πιρνω αποφαση...

Το ψωμι πολυ καλο και ευκολο!!!


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...