Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Lila ki είπε:

      Το έχω περάσει παλαιότερα και ξέρω πως είναι … αλλά το αντιμετώπισα πολύ χαλαρά και με μεγάλη δύναμη απλά και μόνο για να μην με αποτρέψει από την επόμενη προσπάθεια μου… έχεις μια ακόμη βλαστοκύστη πράγμα πολύ πολύ θετικό … όσον αφορά εμένα δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη αλλά έχει ο θεός τι να πω … θα δείξει πραγματικά … δεν ξέρω γιατί να τα περνάμε όλα αυτά … εύχομαι όμως σύντομα να προσπαθήσεις ξανά και μην πτοείσαι … 

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημέρα!

σας διαβάσω πότε-πότε στα πεταχτά! μου λείπετε, αλλά ο χρόνος είναι πολύ περιορισμένος!

βρε κορίτσια να σας πω τον πόνο μου? η μικρή μου, 16μηνών, όταν δεν γίνεται το δικό της, πέφτει και κυλιέται στα πατώματα, "θυμωμένη" με γοερό κλάμα. Αχ τι θα κάνω? τρομάζω στην ιδέα να συνεχιστέι αυτό..... Εσάς κάνουν τέτοια? πώς το κόβεις?

Ο μόνος τρόπος για να τα κόψεις αυτά είναι "να κλείσεις τα μάτια και τα αυτιά σου για όση ώρα τα κάνεις". Το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να το κάνεις αλλά αν μπορέσεις και πείσεις τον εαυτό σου ότι "είναι πολύ έξυπνα τα πιτσιρίκια και τα κάνουν όλα γιατί ξέρουν ότι έτσι θα πετύχουν αυτό που θέλουν" θα πισμώσεις και θα αντέξεις. Αν το κάνεις μία, δύο, τρεις σου εγγυόμαι ότι θα το κόψει μαχαίρι γιατί θα δει ότι ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσακια μου τιο μου κανετε???

εγω εχω ξεκινησει γενικη στη κουζινα γι αυτο αρχισα να μπω σημερα

ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΩΣΑΙΚΟ κακουργιες με καταστρεψατε εγω σημερα εκανα σολωμο στο φουρνο για μενα με βραστα λαχανικα και γαριδουλες ψητες και του αντρουλη μου θα του κανω μαριδα τηγανητη και σαγανακι και χορτα αυτα

αρετη χρονια πολλα

mymsofia ευχομαι να μην ειναι τιποτα απλα να σε ενημερωσω οτι και εμενα ετσι ξεκινησε ξαφνικα το βραδυ πυρετο μετα τιποτα την αλλη μερα το απογευμα 39,2 την αλλη μερα το απογευμα π[αλι 38,5 και δε ξαναεκανε αλλα μετα αρχισε βηχα, μυτη κλπ ευχομαι εσας να μην ειναι τιποτα

θα ξαναμπω σε ,λιγο

μυ βιλυ πολυχρονο το αγορακι σου


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Γλυκό μου κοριτσάκι, σιγά-σιγά!

Ολα θα γίνουν αρκεί εσύ να είσαι καλά!

Υ.Γ. Θαυμάζω τις νέες σας αγορές! Καλές δουλειές!!!! :P

Ευχαριστώ πολύ πολύ Ειρηνάκι μου, ευχαριστώ!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Αρετή μου Χρόνια σου Πολλά

My billy να χαίρεσαι το παιδάκι σου.

Και... βρε κοριτσάκια, επειδή δεν έχω διαβάσει όλες τις προηγούμενες σελίδες (δεν έχω προλάβει ακόμη) μήπως μπορεί κάποια να ξαναβάλει τη συνταγή γι' αυτό το μωσαϊκό που κοντεύω να γεννήσω από τις φωτογραφίες;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κρεμασα την πρωτη κουρτινα και τωρα ειναι σχεδον και η δευτερη ετοιμη.Εκανα όλες τις μοκετες με καρπεξ και ξυδι,εβαλα σκούpα,εβαλα πατάτες του μικrου και ψαρι να φαει και για εμενα και τον αντρα μου υπάρχει χτεσινο φαγhτο από τη μαμά μου.

Ειρηνη μου ,παρε ενα ντεπονάκι και ξεκουρασου.Ελπίζω να γινει συντομα καλά ο φιογκος.

Αρετη,με γεια τα δωρα από την αδερφη σου!Πολύ ωραιο δωρο!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρετή μου Χρόνια σου Πολλά

My billy να χαίρεσαι το παιδάκι σου.

Και... βρε κοριτσάκια, επειδή δεν έχω διαβάσει όλες τις προηγούμενες σελίδες (δεν έχω προλάβει ακόμη) μήπως μπορεί κάποια να ξαναβάλει τη συνταγή γι' αυτό το μωσαϊκό που κοντεύω να γεννήσω από τις φωτογραφίες;;;;

χαχαχαχαχααχ

Συνταγή για μωσαικό!

Λιώνεις 250 γρ βούτυρο (βιτάμ σοφτ) σε κατσαρολάκι, όσο λιώνει σπάς 1,5 πακέτο μπισκότα πτιμέρ.....μόλις λιώσει ρίχνεις 6-8 κουταλιές σούπας κακάο (δοκίμασε να δεις αν θες παραπάνω απο 6) και το ζαχαρούχο γάλα όλο!!! ανακατεύεις να ομογενοποιηθεί το μείγμα, αποσύρεις απο την φωτιά και ρίχνεις τα μπισκότα σιγά σιγά για να πάει παντού η σοκολάτα.....μετά το ρίχνεις σε μια βουτυρωμένη φόρμα κέικ, το στρώνεις ομοιόμορφα και το βάζεις κατάψυξη για 2 ώρες....έτοιμο και καλή χώνεψη!!!!

:tongue: :tongue::tongue: :tongue: :tongue: :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες!

Μου δώσατε κουράγιο πραγματικά. Θα το εφαρμόσω (ήδη προσπαθώ, αλλά είχα πισωγύρισμα γιατί δεν ήξερα εάν πράττω σωστά, φοβήθηκα και τις ζήλιες με τη μεγάλη.. καταλαβαίνετε....).

Θα επανέλθω με νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρατηλέφωνο απο το μέτωπο 37,5 ο μικρος!!! Τι μου λεει το αγοράκι μου απο το τηλέφωνο μαμα ειμαι να σπασει το κεφάλι μου!!!

Ο μικρος μου ειχε ζητησει κάποια πράγματα για τα playmobil του , κουζινα σαλόνι κτλ κτλ

Ευτυχως με βοηθησε μια κοπέλα και μου ειμε για τα sylvanian family στο μουστάκα που πραγματικά τα έχει πολυ φθηνα 3 και 4 ευρώ και ειναι σουπερ πολυ το χάρηκα...πήγε η αδερφή μου και τα πήρε για να χαρει λεει ο μικρος που έχει πυρετό.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!!!

μολις γυρισα σπιτι κατα τις 1.30, ξεκινησα κλασσικα, ταισα αλλαξα την μικρη, εστρωσα κρεβατια, εφτιαξα τα μπιφτεκια (χρυσα τα εβαλα σε αντικολλητικο ταψι, στους 200 στον αερα για μιση ωρα, ενω απο πανω γιναν ωραια, απο κατω αρπαξαν. γιατι?) παντως απο γευση δεν εχω δοκιμασει ακομα αλλα απο μυρωδια πεφτω κατω!

εκανα ενα συμμαζεματακι, καθαρισα την μια μπαλκονοπορτα γυρω γυρω επιασε υγρασια κ μαυριλα (τα νευρα μου!), καθαρισα κ τηγανισα πατατες, επλυνα πιατικα, εστρωσα τραπεζι κ περιμενω τον αντρα μου να φαμε.

να σας πω για το θεμα του υπνου, ποτε δεν ειχα προβλημα , παρα μονο απο τοτε που αρρωστησε, παντως τα παμε καλα, σημερα το μεσημερι την εβαλα κ δεν εκανε κιχ!

ιρενε αν χρειαστω την πολυτιμη βοηθεια σου θα σου στειλω! ευχαριστω πολυ παντως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κοριτσάκια!!! Ελπίζω να είσαστε όλες καλά!! εμείς είμαστε πολύ καλά.. φουσκώνουμε και βαραίνουμε!! το μεγαλύτερο νέο μας είναι ότι αυτή τη φορά έχουμε .... κοριτσάκι!!!! (το πετύχαμε με την τρίτη χαχαχαχαχαχα) και έχουμε αρχίσει να σκεφτόμαστε ροζ... εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο, προχθές λέω στο σύζυγο δεν μπορώ να μας φανταστώ με κοριτσάκι... και μου είπε... τι βλακείες είναι αυτές, φυσικά και μπορώ να μας φανταστώ με κοριτσάκι, μια χαρούλα :D χαίρεται μωρέ κρίμα!!!

Για να σας διαβάσω να μάθω τα νεάκια σας!!!!

αχ ελπιζω στο τριτο να την πετυχω και εγω τη κορη που την εχω τοσο καημο

γεια σας κοριτσακια!!!

γεια σου γιωτακι:P


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Πήρατηλέφωνο απο το μέτωπο 37,5 ο μικρος!!! Τι μου λεει το αγοράκι μου απο το τηλέφωνο μαμα ειμαι να σπασει το κεφάλι μου!!!

Ο μικρος μου ειχε ζητησει κάποια πράγματα για τα playmobil του , κουζινα σαλόνι κτλ κτλ

Ευτυχως με βοηθησε μια κοπέλα και μου ειμε για τα sylvanian family στο μουστάκα που πραγματικά τα έχει πολυ φθηνα 3 και 4 ευρώ και ειναι σουπερ πολυ το χάρηκα...πήγε η αδερφή μου και τα πήρε για να χαρει λεει ο μικρος που έχει πυρετό.

παλι καλα που δεν ανεβασε παραπανω το παιδι....

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες!

Μου δώσατε κουράγιο πραγματικά. Θα το εφαρμόσω (ήδη προσπαθώ, αλλά είχα πισωγύρισμα γιατί δεν ήξερα εάν πράττω σωστά, φοβήθηκα και τις ζήλιες με τη μεγάλη.. καταλαβαίνετε....).

Θα επανέλθω με νεότερα.

καντο οσο ειναι νωρις! κ εγω γιαυτο τωρα κανω την σκληρη στο θεμα του υπνου!

χαχαχαχαχααχ

Συνταγή για μωσαικό!

Λιώνεις 250 γρ βούτυρο (βιτάμ σοφτ) σε κατσαρολάκι, όσο λιώνει σπάς 1,5 πακέτο μπισκότα πτιμέρ.....μόλις λιώσει ρίχνεις 6-8 κουταλιές σούπας κακάο (δοκίμασε να δεις αν θες παραπάνω απο 6) και το ζαχαρούχο γάλα όλο!!! ανακατεύεις να ομογενοποιηθεί το μείγμα, αποσύρεις απο την φωτιά και ρίχνεις τα μπισκότα σιγά σιγά για να πάει παντού η σοκολάτα.....μετά το ρίχνεις σε μια βουτυρωμένη φόρμα κέικ, το στρώνεις ομοιόμορφα και το βάζεις κατάψυξη για 2 ώρες....έτοιμο και καλή χώνεψη!!!!

:tongue: :tongue::tongue: :tongue: :tongue: :tongue:

ελεος βασια! θυμαστε που ειχα μπει σε ενα ωραιο ντιζελακι??? ε τωρα δεν μπαινω! κ φοβαμαι να ζυγιστω!!!

γεια σας κοριτσακια μου τιο μου κανετε???

εγω εχω ξεκινησει γενικη στη κουζινα γι αυτο αρχισα να μπω σημερα

ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΩΣΑΙΚΟ κακουργιες με καταστρεψατε εγω σημερα εκανα σολωμο στο φουρνο για μενα με βραστα λαχανικα και γαριδουλες ψητες και του αντρουλη μου θα του κανω μαριδα τηγανητη και σαγανακι και χορτα αυτα

κακουργα κ εσυ, θα με πεθανετε!!!

Μολις τελειωσα με το φαγακι πηγα με την αδερφη μου και τα μικρα βολτιτσα να εκμεταλλευτουμε τον ηλιο και μου πηρε δωρο μια φορμιτσα και ενα ζευγαρι μποτουλες πολυ ωραια και τα δυο..τωρα περιμενω τον αντρα μου και την κορη μου για να φαμε..

με γεια τα δωρακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,

Εχω απίστευτη ημικρανία από την νυχτερινή αϋπνία.

Παω να ετοιμάσω φαγάκι και θα ξαπλώσω για λίγο γιατί δεν την παλεύω άλλο.

Σας φιλώ

ειρηνη μου κουραγιο! παρε κανα ντεπονακι κ πηγαινε για υπνο!!!!

αχ ξερεις ποσο σε καταλαβαινω!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!!!

μολις γυρισα σπιτι κατα τις 1.30, ξεκινησα κλασσικα, ταισα αλλαξα την μικρη, εστρωσα κρεβατια, εφτιαξα τα μπιφτεκια (χρυσα τα εβαλα σε αντικολλητικο ταψι, στους 200 στον αερα για μιση ωρα, ενω απο πανω γιναν ωραια, απο κατω αρπαξαν. γιατι?) παντως απο γευση δεν εχω δοκιμασει ακομα αλλα απο μυρωδια πεφτω κατω!

εκανα ενα συμμαζεματακι, καθαρισα την μια μπαλκονοπορτα γυρω γυρω επιασε υγρασια κ μαυριλα (τα νευρα μου!), καθαρισα κ τηγανισα πατατες, επλυνα πιατικα, εστρωσα τραπεζι κ περιμενω τον αντρα μου να φαμε.

να σας πω για το θεμα του υπνου, ποτε δεν ειχα προβλημα , παρα μονο απο τοτε που αρρωστησε, παντως τα παμε καλα, σημερα το μεσημερι την εβαλα κ δεν εκανε κιχ!

ιρενε αν χρειαστω την πολυτιμη βοηθεια σου θα σου στειλω! ευχαριστω πολυ παντως!

Ηταν καπως υψηλη η θρμοκρασια,συνηθως στους 180 τα ψηνω.Μηπως τα εβαλες χαμηλα στο φούρνο?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...