Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 58 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ηταν καπως υψηλη η θρμοκρασια,συνηθως στους 180 τα ψηνω.Μηπως τα εβαλες χαμηλα στο φούρνο?

εκει που μαγειρευω παντα, κ εχω και κατω απο την σκαρα που βαζω το ταψι, μια λαμαρινα του φουρνου για να μην λερωνεται ο φουρνος.

μηπως εφταιγε ο αερας? θα το δοκιμασω στους 180 την επομενη, βγηκαν καπου 15 μπιφτεκια, τα αλλα τα εβαλα στην καταψυξη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑλησπερα κοριτσακια.

Κοιμαται η μικρη και θ ξπλωσω και εγω σε λιγακι.

Ειδα πιασατε τα θεματ διαπαιδαγωγησης...αχ....ελεγα οταν ημουν εγκυος οτι θα ειμαι η αυστηρη και ο αντρας μου ο χαλαρος που θα κανει ολα τα χατηρια και ειμαστε τωρα τα αναποδα...:oops:

Λιγο ψευτοκλαιει και παθαινω....αχ...τι θα την κανω ειναι και θεατρινα απο τωρα....

Στο δευτερο παιδι θα τα χω μαθει ε?????

Ειρηνη μου περαστικα σας. ΚΑλη ξεκουραση.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

εκει που μαγειρευω παντα, κ εχω και κατω απο την σκαρα που βαζω το ταψι, μια λαμαρινα του φουρνου για να μην λερωνεται ο φουρνος.

μηπως εφταιγε ο αερας? θα το δοκιμασω στους 180 την επομενη, βγηκαν καπου 15 μπιφτεκια, τα αλλα τα εβαλα στην καταψυξη

Δεν ξερω...Συνηθως τα ψηνω σε λαδωμενο ταψι,οχι σε λαδοκολα,αλλα δεν φταιει αυτο.Απλα χαμηλωσε τη θερμοκρασια λίγο .Αν δεν εχουν στεγνωσει από πάνω μια χαρα θα ειναι...καλη ορεξη!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα κοριτσακια.

Κοιμαται η μικρη και θ ξπλωσω και εγω σε λιγακι.

Ειδα πιασατε τα θεματ διαπαιδαγωγησης...αχ....ελεγα οταν ημουν εγκυος οτι θα ειμαι η αυστηρη και ο αντρας μου ο χαλαρος που θα κανει ολα τα χατηρια και ειμαστε τωρα τα αναποδα...:oops:

Λιγο ψευτοκλαιει και παθαινω....αχ...τι θα την κανω ειναι και θεατρινα απο τωρα....

Στο δευτερο παιδι θα τα χω μαθει ε?????

Ειρηνη μου περαστικα σας. ΚΑλη ξεκουραση.

ευα μου κ εγω τα ιδια, παθαινω οταν κλαιει, αλλα προσπαθω να μην της κανω ολα τα χατηρια, κ γενικα δεν κλαιει η μικρη, φαντασου λεει η πεθερα μου, το κλαμα της δεν θα το ακουσουμε? προσπαθω στα βασικα να ειμαι αυστηρη, φαγητο, μπανιο, υπνος κ στα υπολοιπα χαλαρη!

τι να πω, ελπιζω να κανω καλα.... στο 2ο σιγουρα θα εχουμε αλλη ανεση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξερω...Συνηθως τα ψηνω σε λαδωμενο ταψι,οχι σε λαδοκολα,αλλα δεν φταιει αυτο.Απλα χαμηλωσε τη θερμοκρασια λίγο .Αν δεν εχουν στεγνωσει από πάνω μια χαρα θα ειναι...καλη ορεξη!:)

λιγο μωρε αρπαξαν, την επομενη στους 180! αντε αργει ο αντρας μου κ εχω ξελιγωθει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα...

Σοφία μου περαστικά σας!Τι είναι αυτό που έγραψες από το μουστάκα παιχνίδι?

Εύα μην αγχώνεσαι και μένα δεν τρελαινόταν για φρουτόκρεμα.Από 9 μηνών δεν ήθελε αλεσμένα και σιχαινόταν το πορτοκάλι.Τώρα που της το ξαναέδωσα πίνει μισό ποτήρι χωρίς ανάσα,απλά δεν το ήθελε μάλλον με την φρουτόκρεμα.

Καλλιοπάκι και μένα αν τσαντιστεί κάθεται κάτω και κλαίει πολύ και χτυπάει τα πόδια της για να περάσει το δικό της.την αγνοώ και μετά έρχεται και κλαίει στα πόδια μου.κατεβαίνω στο ύψος της και προσπαθώ να της εξηγήσω.πολλές φορές λειτουργεί,άλλες όχι.

Αν είναι κι άλλα παιδάκια άρρωστα περαστικά,τα διάβασα όλα πολύ γρήγορα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι πάλι κι εγώ... Τάισα τη μικρή, η μεγάλη έφαγε στον παιδικό (περιέργως) και τώρα βλέπει παιδικά με το φρουτάκι της, κι εγώ πίνω τσαγάκι...:? Πονάνε τα αυτιά μου όταν καταπίνω, κι άρχισα φτέρνισμα :|, μάλλον μου μετέφερε την ίωση ο πατέρας μου από τη μάνα μου χτες που με είδε...:cry: Θα δείξει... Το ντεπονάκι μου πάντως το πήρα προληπτικά...

Σοφάκι,περαστικά του μικρού σου, ελπίζω να μην είναι τπτ...

Νόνι, με το καλό η πριγκιπισσούλα σας! Ωραία η αλλαγή ε; ;) Με τον δεύτερο ταλαιπωρήθηκε πολύ στον ύπνο; Δηλ αγκαλιές κλπ ή ξυπνήματα;

Μαριάννα, εύχομαι με το καλό στον άντρα σου και σε όλους τους άνεργους, σύντομα μια δουλειά!

Καλλιοπάκι, όσο για το θέμα σου με τη μικρή, Temper tantrum λέγεται, είναι θυμός και φόβος μαζί, και ο γρηγορότερος τρόπος να περάσει είναι να μην κάνεις τπτ απολύτως. Ουσιαστικά είναι το ξέσπασμα έντονων συναισθημάτων που δεν ξέρουν πώς να χειριστούν τα μικρά μας.

Μην παρεξηγηθώ, το λινκ που έβαλα για το βίντεο, δείχνει αυτό ακριβώς που είπαν και τα κορίτσια, ότι είναι "χειρισμός" των γονιών. Δεν υποτιμώ την αγωνία σου, απλά στο έβαλα για να δεις και την αστεία πλευρά του θέματος, μέσα από τα μάτια των παιδιών. Είναι εκνευριστικό πάντως, ειδικά στα μεγαλύτερα, που απλώς φαίνονται κακομαθημένα. Στο εξωτερικό κυκλοφορεί και ένα "άρωμα" που δίνουν στα παιδάκια και κατευνάζει την ανησυχία αυτή. Είναι φράουλα, μπανάνα και μπαχαρικά και κάνει ό,τι και το reboot στο pc. :-P

Βάσια, το μπυρόψωμο το εόχα κάνει πολύ παλιά, αλλά δεν με είχε ενθουσιάσει και πολύ, για πες πώς το ψήνεις να ξαναδοκιμάσω κάποια στιγμή, γιατί με τόση πέραση μάλλον κάτι δεν έκανα εγώ καλά. Βάζεις και μέλι;

Ευα, και μένα η μικρή τα ίδια κάνει στο φαΐ, και φρουτόκρεμα, μάλλον θέλει κομματάκια και μόνη της, αλλά με το κρέας δεν τα καταφέρνει κι αναγκαστικά λιώνω το περισσότερο φαί και την αφήνω να παίρνει το υπόλοιπο κομματάκια μόνη της. Αναρωτιέμαι όμως, γιαούρτι και κρέμα το βράδυ (δεν πίνει γάλα) πώς με αφήνει με το κουτάλι;;;:?

Τιγράκι, καλή επιτυχία και καλά τελειώματα με το δωμάτιο του νέου μέλους σας!

Χρύσα, πώς είναι ο μικρός σου;

Ειρήνη, ο δικός σου πιτσιρίκος; καλά η δασκάλα σίγουρα δεν έχει παιδιά!

Αρετή, με γειά σου τα δωράκια!

Χαρά, σολωμός και ψητά λαχανικά και γαριδούλες και μαριδούλα, μμμμ....... Να στείλω τάπερ;;; λατρεμένα φαγητάκια όλα! Καλα θα πάς και για τρίτο!!!;;;; Μπράβο!!!

Γιωτάκι-Σιφουνάκι ;), στους 200 με αέρα, είναι σαν να έψηνες στους 220, μάλλον δυνατή η θερμοκρασία μου φαίνεται.

Ουφ.... νομίζω είπα όσα θυμόμουν! :tongue::rolleyes:


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξέχασα, Βάσια, για ρίξε συνταγή για πεΐνιρλί! Θα με κάνετε να φτιάξω κι εγώ το μωσαΐκό στο τέλος, αααααχχχχχχ, κακούργες, κι έκοψα τα πολλά -πολλά.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

kalliopaki κανε απλά υπομονή, φάση είναι θα περάσει

Μαριάννα ευχαριστώ για τις πληροφοριες

My billy να χαίρεσαι το γιόκα σου!

Αρετή πολύχρονη!

Noni με το καλό η μπουμπού, θα σας ξετρελάνει θα δεις...

Γιώτα και γω οπαδός του "No cry sleep solution", το κλάμα στο κρεβατάκι τους θεωρώ ότι τα κάνει να αισθάνονται παραμελημένα...όταν θα ρθει η ωρα τους όλα τα παιδάκια κοιμούνται σερι ολόκληρο βραδυ


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα...

Σοφία μου περαστικά σας!Τι είναι αυτό που έγραψες από το μουστάκα παιχνίδι?

Εύα μην αγχώνεσαι και μένα δεν τρελαινόταν για φρουτόκρεμα.Από 9 μηνών δεν ήθελε αλεσμένα και σιχαινόταν το πορτοκάλι.Τώρα που της το ξαναέδωσα πίνει μισό ποτήρι χωρίς ανάσα,απλά δεν το ήθελε μάλλον με την φρουτόκρεμα.

Καλλιοπάκι και μένα αν τσαντιστεί κάθεται κάτω και κλαίει πολύ και χτυπάει τα πόδια της για να περάσει το δικό της.την αγνοώ και μετά έρχεται και κλαίει στα πόδια μου.κατεβαίνω στο ύψος της και προσπαθώ να της εξηγήσω.πολλές φορές λειτουργεί,άλλες όχι.

Αν είναι κι άλλα παιδάκια άρρωστα περαστικά,τα διάβασα όλα πολύ γρήγορα...

τωρα που το λες κ εγω εχω ξεκινησει απο εχτες να λεμε για τον υπνο, της ειπα εχτες, τωρα θα σε βαλω για υπνο, θα κατσω λιγο κ θα φυγω, να κοιμηθεις μονη σου σαν μεγαλη κοπελα, αν το βραδυ ξυπνησεις να παρεις την πιπιλα σου κ να κανεις μιου μιου μιου. τι θα κανεις κοριτσακι μου αν ξυπνησεις? ΜΑΜΑ! οχι βρε μαμα θα παρεις την πιπιλα σου και...... μια απο τα ιδια, το ειπαμε καμια δεκαρια φορες. κ τωρα το μεσημερι της το ειπα, μια χαρα μου βγηκε. τι να πω μακαρι να συνεχισει ετσι. για το θεμα της τσαντιλας κ κανω εδω κ καιρο, δεν εχω ιδιαιτερα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Μυρτώ, εγώ έβαλα για το "No cry sleep solution" και πράγματι, όταν έρθει η ώρα τους σε όλα θα τα κάνουν... Διάβασα κάπου ότι το Κοιμίσου παιδί μου, είναι πολύ σκληρό για παιδάκια κάτω του έτους. Πάντως εγώ δεν το αντέχω να το κάνω, προτιμώ τα πηγαινέλα...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

A! Noni και οποια άλλη κοπέλα εχει/κάνει τρίτο μωράκι πείτε εντυπώσεις κ εμπειρίες από τα τρίτα γιατί η σκέψη στριφογυρνάει κ μενα στο μυαλό μου...

λοιπόν μάσκα προσώπου:

1 κουτ. μέλι και 1 κουτ. κανέλα, ανακατεύω , βάζω στο μικροκυμάτων για 10 δευτερα, βάζω το πρόσωπο για 15-20 λεπτά, ξεπλένω και...θαυμάζω;).πολύ καλή για λιπαρό δερμα, πόρους κλπ


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...