Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μυρτώ, εγώ έβαλα για το "No cry sleep solution" και πράγματι, όταν έρθει η ώρα τους σε όλα θα τα κάνουν... Διάβασα κάπου ότι το Κοιμίσου παιδί μου, είναι πολύ σκληρό για παιδάκια κάτω του έτους. Πάντως εγώ δεν το αντέχω να το κάνω, προτιμώ τα πηγαινέλα...

και γω το ίδιο...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι πάλι κι εγώ... Τάισα τη μικρή, η μεγάλη έφαγε στον παιδικό (περιέργως) και τώρα βλέπει παιδικά με το φρουτάκι της, κι εγώ πίνω τσαγάκι...:? Πονάνε τα αυτιά μου όταν καταπίνω, κι άρχισα φτέρνισμα :|, μάλλον μου μετέφερε την ίωση ο πατέρας μου από τη μάνα μου χτες που με είδε...:cry: Θα δείξει... Το ντεπονάκι μου πάντως το πήρα προληπτικά...

Γιωτάκι-Σιφουνάκι ;), στους 200 με αέρα, είναι σαν να έψηνες στους 220, μάλλον δυνατή η θερμοκρασία μου φαίνεται.

Ουφ.... νομίζω είπα όσα θυμόμουν! :tongue::rolleyes:

βικακι τι κανεις? μαλλον εχεις δικιο! περαστηκα, ελπιζω να μην ειναι τιποτα!

kalliopaki κανε απλά υπομονή, φάση είναι θα περάσει

Μαριάννα ευχαριστώ για τις πληροφοριες

My billy να χαίρεσαι το γιόκα σου!

Αρετή πολύχρονη!

Noni με το καλό η μπουμπού, θα σας ξετρελάνει θα δεις...

Γιώτα και γω οπαδός του "No cry sleep solution", το κλάμα στο κρεβατάκι τους θεωρώ ότι τα κάνει να αισθάνονται παραμελημένα...όταν θα ρθει η ωρα τους όλα τα παιδάκια κοιμούνται σερι ολόκληρο βραδυ

μυρτουλα μου σε ξεχασα τελειως με το καρεκλακι! σορρυ! ειναι παρα πολυ σταθερο αλλα δεν ξερω για ποσα κιλα, θα το βρω στο νετ κ θα σου πω.

κ εγω οπαδος ειμαι, κ γιαυτο δεν εχει κλαψει ποτε, αλλα τωρα κ μεγαλη ειναι καταλαβαινει καποια πραγματα κ βαρια ειναι, δεν μπορω να την περνω αγκαλια που θελει. δεν την αφηνω να κλαιει κ απαρηγορητα, πηγαινοερχομαι, σιγα σιγα θα το κοψει!:P

Link to comment
Share on other sites

Βάσια, το μπυρόψωμο το εόχα κάνει πολύ παλιά, αλλά δεν με είχε ενθουσιάσει και πολύ, για πες πώς το ψήνεις να ξαναδοκιμάσω κάποια στιγμή, γιατί με τόση πέραση μάλλον κάτι δεν έκανα εγώ καλά. Βάζεις και μέλι;

Βάζω 330 μλ μπύρα (1 κουτάκι) σε ένα μπώλ, αδείάζω 500 γρ αλεύρι φαρινάπ μέσα, ρίγανη και αλάτι με το μάτι (1 κοφτό κ. γλυκού), ανακτεύω να γίνει ζυμάρι και έχω λίγο φαρινάπ καβάτζα για να μην κολλάει στα χέρια, μόλις γίνει μια ωραία ζύμη, το βάζω σε λαδόκολλα στον φούρνο, για 30 λεπτά στους 200

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.sylvanianfamilies.com/

για αυτη την σειρα λέω πήραμε την κουζίνα το σαλονι και κάνουν απο ότι μου ειπαν και για το σπιτι playmobil

είναι πολύ γλυκούλια...:D με γειά σας.από πόσο χρονών μπορείς να τα πάρεις και να τους τα δώσεις??/εννοώ πόσο είναι σε μέγεθος?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

A! Noni και οποια άλλη κοπέλα εχει/κάνει τρίτο μωράκι πείτε εντυπώσεις κ εμπειρίες από τα τρίτα γιατί η σκέψη στριφογυρνάει κ μενα στο μυαλό μου...

λοιπόν μάσκα προσώπου:

1 κουτ. μέλι και 1 κουτ. κανέλα, ανακατεύω , βάζω στο μικροκυμάτων για 10 δευτερα, βάζω το πρόσωπο για 15-20 λεπτά, ξεπλένω και...θαυμάζω;).πολύ καλή για λιπαρό δερμα, πόρους κλπ

Για πες, καθαρίζει πόρους;;; έχω να κάνω Beaute μησας πω από πότε...:?


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Μυρτώ, εγώ έβαλα για το "No cry sleep solution" και πράγματι, όταν έρθει η ώρα τους σε όλα θα τα κάνουν... Διάβασα κάπου ότι το Κοιμίσου παιδί μου, είναι πολύ σκληρό για παιδάκια κάτω του έτους. Πάντως εγώ δεν το αντέχω να το κάνω, προτιμώ τα πηγαινέλα...

Συμφωνω!Και επειδη εγω εγραψα για το κοιμησου παιδι μου,επειδη εχω διαβασει καλές κρητικες,δεν ξερω αν και ποσο σκληρο ειναι.Σιγουρα πάντως ούτε εγω θα αντεχα το κλαμα....


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε εχετε πει πολλα προσπαθησα να τα διαβασω οσο μπορουσα στα γρηγορα.

εμεις εδω κουραση ο αντρας μου συνεχιζει το δωματιο , το σαλονι εχει πραγματα , το μπανιο πινελα για πλυσιμο και γενικα ΧΑΜΟΣ:rolleyes:

ο μικρος σημερα δεν ειχε σχολειο και επειδη λυσαγε με τις μπογιες και ζαλιζε και τον αντρα μου τον πηρα και πηγαμε 2 ωρες παιδικη χαρα κουδουνιασα απο τον ηλιο γυρισαμε εφτιαξα ομελετα φαγαμε , ειχα και λιγα φασολακια απο χτες.

εν τω μεταξυ χωνω και πλυντηρια λογω ηλιου εβαλα τωρα και το μπουφαν που φοραω τωρα στη εγκυμοσυνη το αισθανομουν χαλια και σημερα μετα τη παιδικη ηταν οτι επρεπε το πλυσιμο.:?

θα βαλω το ανθρωπακι για μπανιο σε λιγο θα μπω και εγω και μετα σιδερο να φυγει γιατι αυριο θα εχει καθαρισμα στο σπιτι θα φωναξω βεβαια και τη μαμα μου γιατι μονη ειναι πολλα και δε μπορω.

λογικα σημερα θα τελειωσει το βαψιμο οποτε αυριο θα σας βαλω φωτο:P


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιωτάκι μάλλον με τριγυρναει , αλλα θα το παλέψω... Πόσα κιλά είναι η Ουρανίτσα;

Εγώ πάντως τη μεγάλη, τα "κατάφερα" και την είχα μέχρι 1,5 έτους και βάλε, με βόλτες κι αγκαλιές... Πολύ μετά χεράκι-πλατούλα, μετά δίπλα-δίπλα και πάνω που κάτι κάναμε ήρθε η μικρή κι έχουμε φυσικά ζήλιες, και τώρα έχει κατσικωθεί σχεδόν στο δικό μας!!! Υπομονήηηηηηηηηηηηη


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμφωνω!Και επειδη εγω εγραψα για το κοιμησου παιδι μου,επειδη εχω διαβασει καλές κρητικες,δεν ξερω αν και ποσο σκληρο ειναι.Σιγουρα πάντως ούτε εγω θα αντεχα το κλαμα....

Χρύσα, η αλήθεια είναι ότι αυτό το βιβλίο εχει γίνει πραγματικά ευαγγέλιο για γονείς ξενυχτισμένους, ενώ υπάρχει και πιο ήπια προσέγγιση. Δεν ξέρω πώς τόση πέραση...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

βικακι τι κανεις? μαλλον εχεις δικιο! περαστηκα, ελπιζω να μην ειναι τιποτα!

μυρτουλα μου σε ξεχασα τελειως με το καρεκλακι! σορρυ! ειναι παρα πολυ σταθερο αλλα δεν ξερω για ποσα κιλα, θα το βρω στο νετ κ θα σου πω.

κ εγω οπαδος ειμαι, κ γιαυτο δεν εχει κλαψει ποτε, αλλα τωρα κ μεγαλη ειναι καταλαβαινει καποια πραγματα κ βαρια ειναι, δεν μπορω να την περνω αγκαλια που θελει. δεν την αφηνω να κλαιει κ απαρηγορητα, πηγαινοερχομαι, σιγα σιγα θα το κοψει!:P

thank you my dear!ναι θα το κόψει σε λίγο μην ανησυχείς καθόλου, στην ηλικία που είναι η δικιά σου περνάνε κάτι τέτοιες σύντομες φάσεις οι οποίες τελειώνουν γρήγορα...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βάζω 330 μλ μπύρα (1 κουτάκι) σε ένα μπώλ, αδείάζω 500 γρ αλεύρι φαρινάπ μέσα, ρίγανη και αλάτι με το μάτι (1 κοφτό κ. γλυκού), ανακτεύω να γίνει ζυμάρι και έχω λίγο φαρινάπ καβάτζα για να μην κολλάει στα χέρια, μόλις γίνει μια ωραία ζύμη, το βάζω σε λαδόκολλα στον φούρνο, για 30 λεπτά στους 200

σταματα ατιμη με τις συνταγες και δεν εχω παρει μπυρα, βαφουμε κιολας δηλ γινεται χαμος να με δει ο συζυξ να κανω και ψωμι στη τουρλα εδω μεσα θα μου ριξει αγιασμο:rolleyes::tongue:


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω!Και επειδη εγω εγραψα για το κοιμησου παιδι μου,επειδη εχω διαβασει καλές κρητικες,δεν ξερω αν και ποσο σκληρο ειναι.Σιγουρα πάντως ούτε εγω θα αντεχα το κλαμα....

ειχες χρυσα μου θεματακια με τον υπνο? πως τα αντιμετωπισες? εχεις κ παραπανω εμπειρια ως μαμα. το κομησου παιδι μου τι λεει δηλ, να τα αφηνουμε να κλαινε? δεν εχω διαβασει.

το θεμα μου ειναι το εξης: πως μεχρι πριν 1 μηνα την εβαζα, καθομουν 5 λεπτακια, της εδινα τον αγκαλιτσα, της εβαζα ενα παιχνιδακι με μουσικη κ εφευγα. επαιζε λιγο μονη της κ κοιμοταν. απο την μερα που αρρωστησε κ μετα, αστα να πανε!

Link to comment
Share on other sites

Βάζω 330 μλ μπύρα (1 κουτάκι) σε ένα μπώλ, αδείάζω 500 γρ αλεύρι φαρινάπ μέσα, ρίγανη και αλάτι με το μάτι (1 κοφτό κ. γλυκού), ανακτεύω να γίνει ζυμάρι και έχω λίγο φαρινάπ καβάτζα για να μην κολλάει στα χέρια, μόλις γίνει μια ωραία ζύμη, το βάζω σε λαδόκολλα στον φούρνο, για 30 λεπτά στους 200

Α, εγώ είχ ακάνει αυτό, έχει και μέλι, μάλλον θα το γλυκίζει πολύ...http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:kuAdDS_-ahMJ:www.sintagespareas.gr/sintages/to-mpiropsomo.html+&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr

Θα το δοκιμάσω ξάνα πάντως με τη δικιά σου συνταγή.;)


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...