Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αρετή, δε σου είπα χρόνια πολλά! Πολύχρονη και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ κοριτσάκια μου καλησπέρα,

Μου λείψατε τόσες ημέρες αλλά έχω να μπω πάνω από μία εβδομάδα. Αυτές οι ημέρες ήταν τόσο γεμάτες που δεν έπαιρνε περισσότερο. Κάναμε την Κυριακή και τη μετακόμιση της αδερφούλας μου, είχαμε και το Παρασκευόσάββατο τον ετήσιο δειγματισμό μας και ήμασταν συνέχεια στην έκθεση (παρεμπιπτόντως είχε τόσο ωραία πραγματάκια που ήθελα να τα πάρουμε όλα για το μαγαζί αλλά δυστυχώς οι αγορές μας, τουλάχιστον για αρχή ήταν πολύ προσεκτικές). Δεν έχω διαβάσει τίποτα από ότι έχετε γράψει, ίσως να προλάβω αύριο να διαβάσω κάτι, γιατί αρχίζει σιγά-σιγά η δουλειά στο μαγαζί και πρέπει να οργανωθούμε με καινούρια δείγματα, νέες παραλαβές, να αναδιοργανώσω το site με τα νέα πράγματα που υπάρχουν και τόοοοσα άλλα (δουλειά να υπάρχει και όλα τα άλλα

γίνονται....).

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες σας, δουλειά να έχουμε όλες και οι άντρες μας και όσοι δεν δουλεύουν να βρουν ΑΜΕΣΟΤΑΤΑ.

Ειρηνάκι μου μια ξεχωριστή καλησπέρα σε εσένα [το σπίτι μου είναι ...... λιγάκι...... μπάχαλο αλλά εσύ μην ακούς..... (πάλι καλά που ήρθε η μανούλα μου για να κρατήσει τα παιδάκια το ΣΚ που τρέχαμε και έβαλε μία σκούπα και σφουγγάρισε γιατί αλλιώς)..... αλλά δεν γινόταν διαφορετικά, γυρνούσα στο σπίτι μετά τις 11 και δεν είχα κουράγιο ούτε να κάνω μπάνιο].

Φιλιά πολλά και καληνύχτα σε όλες σας!!!!!!!

Γλυκό μου κοριτσάκι, σιγά-σιγά!

Ολα θα γίνουν αρκεί εσύ να είσαι καλά!

Υ.Γ. Θαυμάζω τις νέες σας αγορές! Καλές δουλειές!!!! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αν του κάνεις και το εύκολο ψωμί που έβαλα συνταγή, εκεί να δεις σπέσιαλ σάντουιτς ο άντρας σου που θα πάρει! θα γουρλώσει το μάτι!!!

Μην με βάλεις να κάνω και ψωμί... όχι ρε τμήμα marketing.. πόσα να κάνω η γυναίκα??!!! ΑΡΝΟΥΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

...εκατσα μαζι της 10 λεπτα, εφυγα, εκλαιγε περιπου 15-20 λεπτα, εντωμεταξυ πηγα 3-4 φορες της εβαλα πιπιλα, της εβαλα το παιχνιδι της να παιξει μουσικη, τελικα την πηρα για 2 λεπτα αγκαλια να ηρεμισει, την ξαπλωσα κατω, ξανα το παιχνιδι με μουσικη κ εφυγα, μαλλον εχει κοιμηθει. για να δουμε πως θα παει σημερα. παντως απο αλλες φορες κοιμηθηκε γρηγοροτερα.

αλλα ρε κοριτσια οταν κλαιει δεν μπορω, τρελαινομαι......

Σε καταλαβαίνω Γιωτάκι μου,

αλλα να θυμάσαι το εξής.

Το κλάμα είναι το Νο. 1 "όπλο" χειραγώγησης του γονέα στα χέρια των μικρών μας... ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για το θέμα του ύπνου εκτός από το "Κοιμίσου παιδί μου" (που προσωπικά θεωρώ λίιιιγο βάρβαρο, τουλάχιστον για μένα), υπάρχει και το "No cry sleep solution", το έχω ηλεκτρονικά όποια θέλει να της το στείλω. Είναι πιο ήπια προσέγγιση.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

πηρα ντονατσακια απο τα γνωστα πλεον ΝΑΝΟU, ειχα παρει διαφανη ζελατινα κ κορδελιτσα τα εκοψα κ τα εδεσα σαν πουγκακια κ θα τα παω αυριο κερασμα στον παιδικο σταθμο του μικρου.

πως σας φαινεται η ιδεα? δεν ηθελα σοκοφρετακια κ καραμελες που δινουν συνηθως.

το παρτυ μας θα γινει το Σαββατο παρηγγειλα μπαλονια, τουρτα κ τυπωμενες σοκολατες για ευχαριστηριο δωρακι κ θα τις βαλω σε ενα κουτι ben10 που αγορασα. αυτα προς το παρον.

Με το καλό το παρτυ σας!

Ωραιότατο κέρασμα!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

...Πέρασα πολύ δύσκολο βράδυ κοιμήθηκα στις 01,30 μέχρι να μαζεψω και να κάνω τα διάφορα μου,,, και κατα τις 02,00 σηκώθηκε ο μικρουλης μου, και ζήταγε νεράκι, πηγα να του βάλω αλλα τον ειδα κόκκινο και ειχε πυρετο απο το πουθενά, 38,5 - 39 του έδωσα αντιπυρετικό και μετα δεν ξανακοιμηθηκα μέχρι να του πεσει σηκώθηκα στις 06,00 χωρις να ξέρω τι να κάνω με την δουλειά....τελικά ( ΜΕ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ) ηρθε η μάμα μου να τον προσέχει ( του ειχε πέσει και ο πυρετος, τώρα εχει 37) στην δουλεια δεν μπορώ να λειπω πολύ γιατι συνέχεια μας δίνουν και αναγκαστική άδεια....τελοσπαντων!!! αυτα απλά σήμερα συγχωρέστε με δεν θα ειμαι και στα καλύτερα μου...μου την έχει δώσει που δεν με πολυκαταλαβαινουν οι γυρω μου...σας φιλώ γλυκά!!!

Σοφάκι μου κουράγιο!!!

Πως είναι τώρα το παιδί? Εχει πυρετό?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

σας διαβάσω πότε-πότε στα πεταχτά! μου λείπετε, αλλά ο χρόνος είναι πολύ περιορισμένος!

βρε κορίτσια να σας πω τον πόνο μου? η μικρή μου, 16μηνών, όταν δεν γίνεται το δικό της, πέφτει και κυλιέται στα πατώματα, "θυμωμένη" με γοερό κλάμα. Αχ τι θα κάνω? τρομάζω στην ιδέα να συνεχιστέι αυτό..... Εσάς κάνουν τέτοια? πώς το κόβεις?

Θα σου πω τη δική μου άποψη που είναι λίγο "σκληρή". Εννοείται πως είναι παιδάκια και τους δίνουμε το περιθώριο να κάνουν τα δικά τους ;) . Αλλά αυτές οι συμπεριφορές δεν χρειάζονται "ενθάρρυνση".

Θυμάμαι κάποια στιγμή, ένα παρόμοιο περιστατικό πέρασε ένα παλιό μου μεγάλο αφεντικό και απευθυνθηκε σε ειδικό γιατί η μικρή μουσίτσα κρατούσε και την αναπνοή της και κάποια στιγμή έπεφτε κάτω και μελάνιαζε! :shock:

Ο ειδικός τους είπε πως δεν θα ασχολούνται καν. Να δείχνουν πως την έχουν δει πως κάτι τα δικά της, αν είναι δυνατόν να περνούν και από δίπλα της και να μη δίνουν καμία σημασία.

Έτσι και έκαναν και μετά από κάποιους μήνες η μικρούλα το κοψε...

Δεν θέλω να λέω μεγάλα λόγια ειδικά όταν είμαι έξω από το "πρόβλημα" αλλά κοντινή τακτική θα κρατούσα και γω.

Σε φιλώ γλυκά


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,

Εχω απίστευτη ημικρανία από την νυχτερινή αϋπνία.

Παω να ετοιμάσω φαγάκι και θα ξαπλώσω για λίγο γιατί δεν την παλεύω άλλο.

Σας φιλώ


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις ευχες σας να ειστε καλα να χαιρεστε τις οικογενειες σας..ποτε δεν εχω παρει τοσες ευχες και ειμαι πολυ χαρουμενη..

Σας ευχαριστω!!!


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα με το φαγακι πηγα με την αδερφη μου και τα μικρα βολτιτσα να εκμεταλλευτουμε τον ηλιο και μου πηρε δωρο μια φορμιτσα και ενα ζευγαρι μποτουλες πολυ ωραια και τα δυο..τωρα περιμενω τον αντρα μου και την κορη μου για να φαμε..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

...Πέρασα πολύ δύσκολο βράδυ κοιμήθηκα στις 01,30 μέχρι να μαζεψω και να κάνω τα διάφορα μου,,, και κατα τις 02,00 σηκώθηκε ο μικρουλης μου, και ζήταγε νεράκι, πηγα να του βάλω αλλα τον ειδα κόκκινο και ειχε πυρετο απο το πουθενά, 38,5 - 39 του έδωσα αντιπυρετικό και μετα δεν ξανακοιμηθηκα μέχρι να του πεσει σηκώθηκα στις 06,00 χωρις να ξέρω τι να κάνω με την δουλειά....τελικά ( ΜΕ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ) ηρθε η μάμα μου να τον προσέχει ( του ειχε πέσει και ο πυρετος, τώρα εχει 37) στην δουλεια δεν μπορώ να λειπω πολύ γιατι συνέχεια μας δίνουν και αναγκαστική άδεια....τελοσπαντων!!! αυτα απλά σήμερα συγχωρέστε με δεν θα ειμαι και στα καλύτερα μου...μου την έχει δώσει που δεν με πολυκαταλαβαινουν οι γυρω μου...σας φιλώ γλυκά!!!

Περαστικά του του παιδιού. Όταν αρρωσταίνουν αρρωσταίνω και εγώ. Με πιάνει ένας πανικός, τί έχουν, πόσο πυρετό θα κάνουν... αλλά για τους άλλους είμαι ψυχραιμότατη....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια!!! Ελπίζω να είσαστε όλες καλά!! εμείς είμαστε πολύ καλά.. φουσκώνουμε και βαραίνουμε!! το μεγαλύτερο νέο μας είναι ότι αυτή τη φορά έχουμε .... κοριτσάκι!!!! (το πετύχαμε με την τρίτη χαχαχαχαχαχα) και έχουμε αρχίσει να σκεφτόμαστε ροζ... εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο, προχθές λέω στο σύζυγο δεν μπορώ να μας φανταστώ με κοριτσάκι... και μου είπε... τι βλακείες είναι αυτές, φυσικά και μπορώ να μας φανταστώ με κοριτσάκι, μια χαρούλα :D χαίρεται μωρέ κρίμα!!!

Για να σας διαβάσω να μάθω τα νεάκια σας!!!!

Με το καλό να έρθει η μικρή σας πριγκιπισσούλα. Γερή και δυνατή!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...