Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      @DizzyツMommy έκανες την ωοληψια ; Πως πήγε ;

      @Antonia_ πως πάει η προετοιμασία ; Ποτέ θα κανείς υπερήχο ;;

      Καλημέρα κορίτσια, όχι τελικά δεν έκανα την ωοληψια. Θα πάμε σε επόμενη προσπάθεια. Θα χρειαστώ gonal καθώς δεν μπορώ να ξαναπάρω απ' την επιτροπή τόσο σύντομα. Αν γνωρίζετε κάτι το εκτιμώ πάρα πολύ!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Kelly79 κι εγώ κάποια στιγμή είχα βρεθεί στην ίδια κατάσταση, 2 σπίτια ενώθηκαν σε 1. Με τον καιρό βρέθηκαν άνθρωποι που χρειάστηκαν τις συσκευές, κάποιες εξόπλισαν το γραφείο του άνδρα. Τα σκεύη κτλ τα διπλά και ότι δεν χρησιμοποιείται πολυ εστάλη στο χωριό του άντρα μου, στους γονείς του που έχουν και πολύ χώρο και το σύνδρομο του συλλέκτη (να μην πεταχτεί, κτλ), αλλά και στο εξοχικό της αδερφής του όπου μαζεύεται πολυς κόσμος και αυτά χρειάζονται.

Επίσης, έκανα την καρδιά μου πέτρα και ξεκαθάρισα σεντόνια και πετσέτες μπάνιου και κουζίνας και έδωσα 3 σακούλες στην κυρία που με βοηθούσε τότε στις δουλειές του σπιτιού. Μη νομίζεις, τα ντουλάπια μου ακόμα τίγκα είναι, ο άντρας μου λέει ότι έχουμε να κοιμίσουμε στρατό....

Τέλος σε 2 θήκες ψηλά στην ντουλάπια έχω βάλει πετσέτες κουζίνας και μπουρνούζια που θα κατεβάσω ως καινούργια στο επόμενο ξεκαθάρισμα που θα δώσω και πάλι πράγματα.

Πάντως όσος χώρος και να υπάρχει, πάντα περισσεύουν πράγματα, πόσο μάλλον όταν υπάρχουν 2 ακέραια νυκοκοιριά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σας σας βρηκα και εγω μεχρι στιγμης εχω διαβασει μεχρι την σελιδα 35 και συνεχιζω ακαθεκτη

Καλώς ήρθες Κέλυ μου και καλώς σε βρήκαμε.

Είναι όντως πρόβλημα όταν έχουμε 2 νοικοκυριά που ενώνονται.

Υπομονή και ευρηματικότητα... ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοριτσάκια μου ψιλο-ηρέμισα.

Βγήκα και αγόρασα το δωράκι για το αποψινό πάρτυ, πήγα βιβλιοπωλείο, πήρα το φιογκάκι από το σχολείο, επιστρέψαμε, φάγαμε και αράξαμε...

Έκανα μανικιούρ στα χεράκια μου.. (αμ πως... εγώ δηλαδή τι είμαι...? το μούλικο??? :tongue::lol::lol:), λούστηκα και τώρα κάνουμε λίγο γράψιμο με το φιογκάκι....

Αχ... όλα καλά! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα!!!!

Κελυ καλως σε βρηκαμε!!

εγω εκανα χθες μονιμο τζελ ενα περιεργο χρωμα με γκλιτερς! πολυ μοντερνο κ ανοιξιατικο!!!

Φαντάζομαι πόσο θα ανέβηκε η διάθεσή σου!

Εύγε καλό μου Χριστιανάκι! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έκανα μανικιούρ στα χεράκια μου.. (αμ πως... εγώ δηλαδή τι είμαι...? το μούλικο??? :tongue::lol::lol:), λούστηκα και τώρα κάνουμε λίγο γράψιμο με το φιογκάκι....

Με εχεις πάρει στο λαιμό σου!

Κακούργα:tongue:

Δυο βερνικια πήγα και πήρα σήμερα

Ενα βιολέ και ενα φούξια,χαρούμενα πολύ και τα δύο!!!

Βλέπω τα χεράκια με τα ωραία νυχάκια και τα υπέροχα χρώματα και ζηλεύω!!!

Αυτό μπήκα να σας πω...

Δεν εχω διαβασει τίποτα άλλο

Φιλάκια σε όλα τα κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

αν ανεβηκε η διαθεση μου.....πεταω!!

βλεπω το νυχακι που λαμπυριζει στο φως σαν ντισκο-μπαλα και χαιρομαι σαν χαζο!!αχαχχαα αρεσανε και πολυ στη μικρουλα μου!! :)

με γεια τα μανο περιστερακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σε νιώθω... :(

Στην εγκυμοσύνη μου ήμουν ένα μάτσο χάλια μέχρι 4 μηνών.... Ξερνοβόλαγα σαν το γατί όλη μέρα, ένιωθα τη ζωή μου να τελειώνει και πραγματικά δεν ζούσα εκείνη την εποχή. Μετράγαμε τους εμετούς (γιατί πάνω από 6 θα έπρεπε να νοσηλευτώ ώστε να μου χορηγηθεί ορός για το ενδεχόμενο αφυδάτωσης), δεν μπορούσα να σταθώ ώρα όρθια και ήμουν 46 κιλά.... :(:(:(

Υπομονήκαι βράσε το σπίτι!

γεια κουκλες μου τι μου κανετε?? τι τελεια μερα ηταν αυτη σημερα αμεσως μου ανεβασε τι ψυχολογια στα υψη μακαρι να κρατησει :D:D

ειρηνη μου το ξερω εγω στο πρωτο απο 2 μεχρι τεσσερο μια απο τα ιδια τωρα ξεκινησε πολυ νωρις ειδικα εχτες λυποθυμησα κιολας και μετα ολη μερα ζαλιζομουνα σημερα μια χαρα σα να μην ειμαι εγκυος νιωθω και μια που σημερα ενιωθα καλα αφησα το μικρο μου φιογκακι στη πεθερα και σιγα σιγα ψιλοεκανα δυο πραγματακια τουλαχιστον ειναι μαζεμενα και οχι τρελαμενα αυριο αν ειμαι παλι καλα θα κανω και ενα ξεσκονισμα ωστε το τριημερο να το περασω ξαπλα και τρωγοντας:D:D:D

καλα ρε κοριτσια να σας ρωτησω τις υπολοιπες γκαστρουλες πως τα καταφερνετε με παιδι εξω απο τη κοιλια με παιδι στη κοιλια και σπιτι??? εγω εχω αρχισει και αγχωνομαι οτι δε θα τα καταφερω για πειτε να αγχωθω??


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε κοριτσια να σας ρωτησω τις υπολοιπες γκαστρουλες πως τα καταφερνετε με παιδι εξω απο τη κοιλια με παιδι στη κοιλια και σπιτι??? εγω εχω αρχισει και αγχωνομαι οτι δε θα τα καταφερω για πειτε να αγχωθω??

εγώ προσωπικά είναι σαν να μην είμαι έγκυος. Δεν είχα καθόλου ενοχλήσεις μέχρι τώρα. Τελευταία άρχισε να με ταλαιπωρεί η μέση αλλά με λίγη ξεκούραση με αφήνει. Εμένα μου φαίνεται βουνό το δυο παιδιά έξω απο την κοιλιά και ειδικά το πρώτο διάστημα που οι ορμόνες χορεύουν και μπορεί να επειρεστεί και η ψυχολογία....Για σκέψου το....και ναι μπορείς να αγχωθείς με την ησυχία σου:tongue::tongue:


Link to comment
Share on other sites

καλα ρε κοριτσια να σας ρωτησω τις υπολοιπες γκαστρουλες πως τα καταφερνετε με παιδι εξω απο τη κοιλια με παιδι στη κοιλια και σπιτι??? εγω εχω αρχισει και αγχωνομαι οτι δε θα τα καταφερω για πειτε να αγχωθω??

Ναι και γω συμφωνώ, με ένα μες στην κοιλιά και ενα έξω μια χαρά τα καταφέρνεις, όταν βγει και το δεύτερο δεν ξέρω τι γίνεται....μάλλον εκει θα ναι το ζόρι..


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα...Σήμερα ηταν μία μέρα με πολλές υποχρεώσεις αλλά είμαι ευχαριστημένη με όσα κατάφερα:)

Το πρωί βγήκα για εξωτερικές δουλειές και γύρισα αργά το μεσημέρι.Αφού φάγαμε πήγαμε στη θάλασσα οικογενειακώς στο εξοχικό μας για να κοιτάξουμε κάποιες επισκευές εκεί.Το αγοράκι μου το ευχαριστήθηκε πολύ,έτρεξε, έπαιξε με την καρδιά του και μόλις επιστρέψαμε ανέλαβα το σπίτι,έστρωσα κρεβάτια,τίναξα χαλιά και ξεσκόνισα στα υπνοδωμάτια ,έβαλα σκούπα,ξεσκόνισα σαλόνι και κουζίνα και έστρωσα την πλυμμένη μοκέτα στην κουζίνα.

Τελικά μου μένουν μόνο τα τζαμια και τα μπάνια για αύριο και μετά θα ξεκουραστώ και θα περιποιηθώ τον εαυτό μου.Ελπίζω δηλαδή,αν είμαστε καλά...:wink:;-)Πάω να βάλω για ύπνο το αγοράκι μου και να αράξω στο καναπέ...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια κουκλες μου τι μου κανετε?? τι τελεια μερα ηταν αυτη σημερα αμεσως μου ανεβασε τι ψυχολογια στα υψη μακαρι να κρατησει :D:D

ειρηνη μου το ξερω εγω στο πρωτο απο 2 μεχρι τεσσερο μια απο τα ιδια τωρα ξεκινησε πολυ νωρις ειδικα εχτες λυποθυμησα κιολας και μετα ολη μερα ζαλιζομουνα σημερα μια χαρα σα να μην ειμαι εγκυος νιωθω και μια που σημερα ενιωθα καλα αφησα το μικρο μου φιογκακι στη πεθερα και σιγα σιγα ψιλοεκανα δυο πραγματακια τουλαχιστον ειναι μαζεμενα και οχι τρελαμενα αυριο αν ειμαι παλι καλα θα κανω και ενα ξεσκονισμα ωστε το τριημερο να το περασω ξαπλα και τρωγοντας:D:D:D

καλα ρε κοριτσια να σας ρωτησω τις υπολοιπες γκαστρουλες πως τα καταφερνετε με παιδι εξω απο τη κοιλια με παιδι στη κοιλια και σπιτι??? εγω εχω αρχισει και αγχωνομαι οτι δε θα τα καταφερω για πειτε να αγχωθω??

Τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα,μετά συνηθίζεις!:-P

Αν και δεν έχω 2ο παιδάκι νομίζω πως με υπομονή όλα τα καταφέρνουμε,ελπίζω δηλαδή...:rolleyes::rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

α ωραια μου ανεβασατε τη ψυχολογια χαχαχα:D να αρχισω να κλαιω δηλαδη μολις γυρισω απο το μαιευτηριο νομιζω μεχρι εκει καλα θα περναω θα κοιμηθω 3 βραδια καλα εκει μεχρι να παω σπιτι για να εχω δυναμεις:tongue::tongue::tongue:


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερούδια!!!!

Τι ωραία μέρα και σήμερα:-P:-P Επλυνα τα μπάνια μου,έστρωσα κρεβάτια και συμμάζεψα και έβαλα φαγητό στο φούρνο.Μένει να καθαρίσω την κουζίνα και τα τζάμια,μετά θα πάμε με το παιδάκι μου βόλτα γιατί η μέρα σήμερα είναι για έξω:wink::D:D


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...