Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ακόμη τα περισσότερα,αν όχι όλα φροντίζω να τα κάνω και πραγματικά νιώθω πολύ καλύτερα.Δεν΄ξέρω πως θα είμαστε στο πέρασμα του χρόνου αλλά για την υγεία μας και γιατί όχι ,για την όμορφη εμφάνισή μας ,αξίζουν κάποιες θυσίες:wink::wink:Ακίμη και αν δεν τα καταφέρεις όλα ότι και αν κάνεις σε καλό θα σου βγει:):)

Σιγουρα οτι και αν κανουμε καλο ειναι και ανεβαζει κ την αυτοπεποιθηση μας!!

και εγω το εχω καθιερωσει!κΑΘΕ εβδομαδα κανω πηλιγκ,μασκα προσωπου,μαλλιων,απλωνω ενυδατικες καθε βραδυ,ισιωνω τα μαλλια μου οποτε τα λουζω,περιποιουμαι το προσωπο μου,φτιαχνω το νυχακι στην αισθητικο,,, κανω οτι μπορω για να αισθανομαι καλα με τον εαυτο μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτό με τα μαύρα στίγματα είναι ένα πρόβλημα!Εγω ότι και αν κάνω - κ κάνω πολλά- δεν καταφέρνω να τα διώξω από το πρόσωπό μου. Εχει βρει καμιά σας κανένα μαγικό προιον - κολπάκι να τα εξολοθρεύσουμε??

αχχχ αστα!!!το μονιμο προβλημα μου!!

εχω δοκιμασει και εγω πολλα,το μονο καλο ειναι ο καθαρισμος απο την αισθητικο.ελα ομως που βαριεμαι να πηγαινω καθε 20 μερες και ειναι και αυτο ενα εξοδο!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αχχχ αστα!!!το μονιμο προβλημα μου!!

εχω δοκιμασει και εγω πολλα,το μονο καλο ειναι ο καθαρισμος απο την αισθητικο.ελα ομως που βαριεμαι να πηγαινω καθε 20 μερες και ειναι και αυτο ενα εξοδο!:rolleyes:

Ναι με καθαρισμό από αισθητικό φεύγουν προσωρινά όμως, εμένα το αποτέλεσμα διαρκεί το πολύ μια εβδομάδα. Άσε που πλέον δεν υπάρχει ούτε χρόνος ούτε χρήμα για τέτοια....Δοκιμάζω διάφορα καλλυντικά και μάσκες αλλά δεν έχω καταφέρει το ποθητό αποτέλεσμα με τίποτα. Αρχίζω να πιστεύω ότι δεν υπάρχει λύση...:-(


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κορίτσια, πονεμένο το θέμα με τα μαύρα στίγματα..

:mad: Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω και ό,τι και να κάνω δεν βελτιώνεται θεαματικά η κατάσταση. Την περασμένη εβδομάδα μάλιστα δοκίμασα καθαρισμό με υπέρηχο (αν το λέω και σωστά), αλλά δεν είδα καμιά διαφορά από τον κλασσικό με τον ατμό (που κι αυτόν τον έχω κόψει λόγω οικονομικών). Νομίζω το μόνο που μας μένει να κάνουμε είναι ένα σταθερό πρόγραμμα καθαρισμού στο σπίτι. Εγώ κάνω τον light και τον ενισχυμένο! :lol: Δηλαδή, κάθε Τετάρτη κάνω ένα scrub πριν την κρέμα νυχτός και κάθε Σάββατο κάνω scrub, μάσκα καθαρισμού και μάσκα ενυδάτωσης και βάζω και αυτό το άσπρο στριπ για τα μαύρα στίγματα. Μπορώ να πω ότι είμαι και ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα :)

Επίσης, αν θέλετε να δοκιμάσετε μια συνταγή για σπιτικό στριπ: Μια κουταλιά της σούπας ζελατίνη σε σκόνη και μια κουταλιά της σούπας γάλα. Τα ανακατεύετε, βάζετε το μείγμα για λίγο στο φούρνο μικροκυμάτων να ζεσταθεί και αμέσως με ένα πινέλο το απλώνετε στο πρόσωπο ή μόνο στις περιοχές με στίγματα (μύτη, πιγούνι, μέτωπο). Θέλει κανά δεκάλεπτο να στεγνώσει και μετά το ξεφλουδίζετε..Σε εμένα δεν έκανε τίποτα σπουδαίο, σε άλλες κοπέλες όμως δούλεψε..τι να πω, ανάλογα το δέρμα προφανώς, αλλά δεν χάνετε τίποτα να το δοκιμάσετε :)

*Θα κανω κοιλιακους για να ριξω την κοιλιτσα!

*Πηρα και αδυνατιστικη κρεμουλα σημερα και θα την βαζω καθε βραδυ οπως μου ειπε η φαρμακοποιος.

*Θα κανω ενα προγραμμα διατροφης για να χασω λιγα κοιλακια!

*Θα σταματησω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να τρωω τις παρανυχιδες μου!Αγορασα και ειδικο λαδακι σημερα για να τους βαζω!

*Θα τηρω ενα σωστο προγραμμα για το προσωπο μου και δεν θα πειραζω τα μαυρα στιγματα!

*Θα πινω 8 ποτηρια νερο τη μερα!

*Θα μειωσω το τσιγαρο!

Ελπιζω να τα καταφερω κοριτσια!

Καλή επιτυχία!!! εκτός από τις παρανυχίδες που δεν τις τραβάω πια, σε όλα τα άλλα συμπάσχουμε :lol:


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ κορίτσια, πονεμένο το θέμα με τα μαύρα στίγματα..

:mad: Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω και ό,τι και να κάνω δεν βελτιώνεται θεαματικά η κατάσταση. Την περασμένη εβδομάδα μάλιστα δοκίμασα καθαρισμό με υπέρηχο (αν το λέω και σωστά), αλλά δεν είδα καμιά διαφορά από τον κλασσικό με τον ατμό (που κι αυτόν τον έχω κόψει λόγω οικονομικών). Νομίζω το μόνο που μας μένει να κάνουμε είναι ένα σταθερό πρόγραμμα καθαρισμού στο σπίτι. Εγώ κάνω τον light και τον ενισχυμένο! :lol: Δηλαδή, κάθε Τετάρτη κάνω ένα scrub πριν την κρέμα νυχτός και κάθε Σάββατο κάνω scrub, μάσκα καθαρισμού και μάσκα ενυδάτωσης και βάζω και αυτό το άσπρο στριπ για τα μαύρα στίγματα. Μπορώ να πω ότι είμαι και ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα :)

Επίσης, αν θέλετε να δοκιμάσετε μια συνταγή για σπιτικό στριπ: Μια κουταλιά της σούπας ζελατίνη σε σκόνη και μια κουταλιά της σούπας γάλα. Τα ανακατεύετε, βάζετε το μείγμα για λίγο στο φούρνο μικροκυμάτων να ζεσταθεί και αμέσως με ένα πινέλο το απλώνετε στο πρόσωπο ή μόνο στις περιοχές με στίγματα (μύτη, πιγούνι, μέτωπο). Θέλει κανά δεκάλεπτο να στεγνώσει και μετά το ξεφλουδίζετε..Σε εμένα δεν έκανε τίποτα σπουδαίο, σε άλλες κοπέλες όμως δούλεψε..τι να πω, ανάλογα το δέρμα προφανώς, αλλά δεν χάνετε τίποτα να το δοκιμάσετε :)

Καλή επιτυχία!!! εκτός από τις παρανυχίδες που δεν τις τραβάω πια, σε όλα τα άλλα συμπάσχουμε :lol:

Παρομοίως και εγώ έχω μαυρα στίγματα.Κάνω πήλινγκ κάθε εβδομάδα μαζί με μάσκα καθαρισμού και ενίοτε άλλο ΄ενα πήλινγκ μες την εβδομάδα.Οταν τηρώ κανονικά το πρόγραμμα είναι σε καλύτερη κατάσταση αλλά ποτέ δεν απαλλάσομαι και επειδή το δέρμα μου είναι μεικτό και ευαίσθητο δεν μπορώ να βάλω κρέμα για λιπαρά δερματα μήπως βοηθήσει.Εννοείτε πως χρηματα για βαθύ καθαρισμό από αισθητικό δεν περισσεύουν!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοείτε πως χρηματα για βαθύ καθαρισμό από αισθητικό δεν περισσεύουν!

Τι μου θύμισες, λοιπόν τις προάλλες είδα βίντεο στο youtube για μάσκα καθαρισμού από...άμμο για γάτες! Λέει ότι βασικά η άμμος αυτή δεν είναι τίποτα άλλο από ηφαιστειακός πηλός, αν το μεταφράζω και σωστά δηλαδή, και έχει τις ίδιες ιδιότητες με τις ακριβές μάσκες. Δες το εδώ:

Ok, κι εγώ φρίκαρα αρχικά στην ιδέα, αλλά τελικά μπορεί την επόμενη φορά που θα πάω στο σούπερ να πάρω μια σακούλα άμμο να μου βρίσκεται...χαχαχα ;)


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμισες, λοιπόν τις προάλλες είδα βίντεο στο youtube για μάσκα καθαρισμού από...άμμο για γάτες! Λέει ότι βασικά η άμμος αυτή δεν είναι τίποτα άλλο από ηφαιστειακός πηλός, αν το μεταφράζω και σωστά δηλαδή, και έχει τις ίδιες ιδιότητες με τις ακριβές μάσκες. Δες το εδώ:

Ok, κι εγώ φρίκαρα αρχικά στην ιδέα, αλλά τελικά μπορεί την επόμενη φορά που θα πάω στο σούπερ να πάρω μια σακούλα άμμο να μου βρίσκεται...χαχαχα ;)

Αχ κορίτσια, εγώ δεν έχω μόνο μαύρα στίγματα αλλά και σπυράκια ακόμα (ακμής δηλαδή)! :confused: Όχι πολλά βέβαια, αλλά βγαίνουν συστηματικά από κάνα-δυο-τρία. Ησύχασα λίγο με την εγκυμοσύνη (αν εξαιρέσεις το πρώτο τρίμηνο) και την περίοδο μέχρι να ξανααδιαθετήσω πάλι για πρώτη φορά, και από τότε άρχισα να ξαναβγάζω πάλι.:mad: :mad: :mad:

Βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι δεν πολυπεριποιούμαι το πρόσωπό μου. (έχω μια ενυδατική κρεμούλα αλλά έχω να βάλω... δε θυμάμαι από πότε... :rolleyes:) Αλλά πιστεύω ότι είναι πιο πολύ κληρονομικό το θέμα γιατί και η μαμά μου είχε σπυράκια σε μεγάλη ηλικία.


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

αχχ κοριτσια ανοιξαμε πολυ πονεμενο θεμα τωρα..

εγω παντα εβγαζα 3-4 σπυρακια..μαυρα στιγματα δε πολλα-σε ολο το προσωπο.:mad:

σε καποια φαση πριν 3 χρονια περιπου που ειχα πολυ στρες και αγχος στη ζωη μου γεμισα σπυρακια!ντρεπομουν να κυκλοφορησω και ουτε το μεικαπ τα καλυπτε.

πηγα που λετε δερματολογο κ μου προτεινε θεραπεια με χαπια για να απαλλαγω μια για παντα απο αυτα.το σκεφτηκα κ την εκανα τελικα.

οσες ξερετε,δεν ειναι κ η πιο ευκολη θεραπεια, αλλα τα αποτελεσματα ηταν θεαματικα! απο τη δευτερη εβδομαδα το δερμα μου καθαρισε και απο σπυρακια κ απο στιγματα! ηταν τελειο! δεν χρειαζομουν ουτε καν μεικαπ!τιποτα!!

μετα,με το που εμεινα εγκυος γεμισα παλι!!παρα τις υποσχεσεις του δερματολογου οτι δεν θα ξαναβγαλω ποτε! και οχι μονο στο προσωπο αλλα και στα ποδια!!:confused:

τωρα πια 10 μηνες μετα τη γεννα εχω ακομα λιγα.δηλαδη σε φαση που πρεπει οπωσδηποτε να βαζω κονσιλερ και μεικαπ οταν βγαινω εξω απο το σπιτι. και τα ποδια μου ειναι ακομα χαλια κ εχω δοκιμασει καθε ειδος αποτριχωσης,πηλιγκ κλπ..το καλοκαιρι να καταλαβετε την εβγαλα με παντελονια κ μακρια φορεματα για να μην φαινοντε!!:-(δεν ξερω τι αλλο να κανω πια.και αναρωτιεμαι αν θα απαλλαγω ποτε απο αυτα.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη θεραπεία μου την είχε προτείνει κι εμένα ο δερματολόγος, αλλά φοβήθηκα με τις παρενέργειες και δεν την έκανα. Είπα στον εαυτό μου θα προσπαθήσω με πιο ήπιες μεθόδους κι αν φύγουν έφυγαν, αν δεν φύγουν, ας φύγουν όταν γεράσω!! :mad:

Βασικά με τα μαύρα στίγματα δεν ασχολούμαι, τα σπυράκια με ενοχλούν. Έβαζα κάτι πολύ καλές αλοιφές πριν μείνω έγκυος αλλά στις παρενέργειες νομίζω έγραφαν να μη χρησιμοποιουνται όταν είσαι έγκυος ή όταν θηλάζεις, οπότε δεν παίζει να τις χρησιμοποιήσω :(. Η μία μάλιστα εξαφάνιζε το σπυράκι σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα, indoxil νομίζω λεγότανε. Την άλλη δεν τη θυμάμαι, ήταν για όλο το πρόσωπο. Τέλος πάντων, πέρασα σήμερα από το φαρμακείο και πήρα μια spot care της frezyderm. Ελπίζω να κάνει κάτι.


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

αχχ κοριτσια ανοιξαμε πολυ πονεμενο θεμα τωρα..

εγω παντα εβγαζα 3-4 σπυρακια..μαυρα στιγματα δε πολλα-σε ολο το προσωπο.:mad:

σε καποια φαση πριν 3 χρονια περιπου που ειχα πολυ στρες και αγχος στη ζωη μου γεμισα σπυρακια!ντρεπομουν να κυκλοφορησω και ουτε το μεικαπ τα καλυπτε.

πηγα που λετε δερματολογο κ μου προτεινε θεραπεια με χαπια για να απαλλαγω μια για παντα απο αυτα.το σκεφτηκα κ την εκανα τελικα.

οσες ξερετε,δεν ειναι κ η πιο ευκολη θεραπεια, αλλα τα αποτελεσματα ηταν θεαματικα! απο τη δευτερη εβδομαδα το δερμα μου καθαρισε και απο σπυρακια κ απο στιγματα! ηταν τελειο! δεν χρειαζομουν ουτε καν μεικαπ!τιποτα!!

μετα,με το που εμεινα εγκυος γεμισα παλι!!παρα τις υποσχεσεις του δερματολογου οτι δεν θα ξαναβγαλω ποτε! και οχι μονο στο προσωπο αλλα και στα ποδια!!:confused:

τωρα πια 10 μηνες μετα τη γεννα εχω ακομα λιγα.δηλαδη σε φαση που πρεπει οπωσδηποτε να βαζω κονσιλερ και μεικαπ οταν βγαινω εξω απο το σπιτι. και τα ποδια μου ειναι ακομα χαλια κ εχω δοκιμασει καθε ειδος αποτριχωσης,πηλιγκ κλπ..το καλοκαιρι να καταλαβετε την εβγαλα με παντελονια κ μακρια φορεματα για να μην φαινοντε!!:-(δεν ξερω τι αλλο να κανω πια.και αναρωτιεμαι αν θα απαλλαγω ποτε απο αυτα.:mad:

Νομίζω πως πρέπει να δεις πάλι δερματολόγο,ίσως και άλλον για δευτερη γνώμη,μήπως είναι μικρόβιο και όχι απλή ακμή....

Καλημέρα σε όλες!:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι μου θύμισες, λοιπόν τις προάλλες είδα βίντεο στο youtube για μάσκα καθαρισμού από...άμμο για γάτες! Λέει ότι βασικά η άμμος αυτή δεν είναι τίποτα άλλο από ηφαιστειακός πηλός, αν το μεταφράζω και σωστά δηλαδή, και έχει τις ίδιες ιδιότητες με τις ακριβές μάσκες. Δες το εδώ:

Ok, κι εγώ φρίκαρα αρχικά στην ιδέα, αλλά τελικά μπορεί την επόμενη φορά που θα πάω στο σούπερ να πάρω μια σακούλα άμμο να μου βρίσκεται...χαχαχα ;)

Αυτό δεν νομίζω να το δοκίμαζα:rolleyes::confused:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρυσα! καλημερα μαρια!

θα βαλω τη μικρουλα για υπνο οπου να`ναι.

κοιματε μιση ωρα συνηθως.

για να δουμε..ποσα προλαβαινει να κανει μια νοικοκυρα σε μιση ωρα?το σπιτι ειναι ενα χαος!το αφησα ετσι απο χθες γιατι δεν ηξερα τι να πρωτοκανω..αλλα επειδη δε βλεπω να γινετε τιποτα απο μονο του ας σηκωθω επιτελους απο τον καναπε! τα λεμε σε λιγο λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βρέχει απο εχθές χωρίς σταματημό και θα είναι έτσι μέχρι και το βράδυ.Είχα πολλές εξωτερρικές δουλειές αλλά που να τρέχω με το παιδί με αυτό το καιρό:?:

Η μοκέτα μου είναι απλωμένη στο τραπέζι της βεράντας αλλά και εκεί την πιάνει η βροχή,δεν πρόκειται να στεγνώσει:rolleyes:.Τζάμια δεν μπορώ να κάνω και είναι χάλια,μάλλον μένουν για το Σαββατο.Πλυντήρια δεν μπορώ να βάλω γιατί δεν έχω που να τα στεγνώσω μετά.

Κατατ'άλλα το σπίτι είναι σε καλή κατάσταση,εχθές ξεσκόνισα λίγο και τον ενιαίο χώρο και το απόγευμα αραξα...κάθισα με το πιτσιρίκι μου και τον άντρα μου...

Α!κατέβασα και τα ρούχα τα καλοκαιρινά του μικρού να δω ποιά από αυτά του κάνουν, για να προγραμματίσω τις επόμενες αγορές και βέβαια τα ξαναφύλαξα.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Αχ... τρεχάτε ποδαράκια μου από χθες.

Ξεκίνησα δουλειά και επέστρεψα στις 9 στο σπίτι! :rolleyes:

Σήμερα ξύπνησα, πήγα τον μικρό σχολείο, μετά σε πελάτισσα, μετά στο Jumbo (παρηγοριά μου... :lol: ) να αγοράσω του μικρού μου φιόγκου αποκριάτικη στολή (ζήτησε να ντυθεί καουμπόυς φέτος!!! :tongue::tongue::tongue:) και μόλις επέστρεψα. Φόρτωσα ένα πεντικιουράκι στο site (σας αρέσει το χρώμα??? ;) ) και ψευτομαζεύω!!

Το σπίτι δεν είναι καθαρό αλλά κάνω πως δεν βλέπω γιατί έχω πολλά ραντεβού αυτές τις μέρες, λόγω της αποχής μου με την ασθένεια... :( .

Στις 2 θα πάω να πάρω το μικράκι από το σχολείο, θα τον φέρω σπίτι να φάει και μετά θα πάμε σε άλλη πελάτισσα-φίλη, ευτυχώς εδώ κοντά!

Ευτυχώς μετά θα επιστρέψω σπιτάκι μου να κάνω καμιά δουλίτσα!

Θα επανέλθω ομορφιές μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...