Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      εμένα μ είπε ο γιατρός από 9-13 ! εκεί γύρω 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αν σας ενδιαφέρει το θέμα και δεν έχετε προφίλ στο facebook, πείτε μου, να την ποστάρω και εδώ! ;)

Είμαι η πρώτη που θα σε ταλαιπωρήσω:mrgreen:Δεν κάνεις έναν κόπο βρε Ειρηνάκι ?Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον..


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειρήνη μου εγώ γενική κάνω πριν το Πάσχα,όπου ξεστρώνω κιόλας και τον Οκτώβρη πριν το στρώσιμο.Αρνούμαι να το επαναλάβω μες το χειμώνα:mrgreen:

Φέτος το Πάσχα είναι νωρίς και δεν ξεστρώνω,πρέπει όμως να καθαρίσω τη μοκέτα τουλάχιστον με καρπεξ και αυτό σύντομα.Κουρτίνες ίσως κάνω μετά με το ξέστρωμα,το ίδιο και τοίχους εκτός και αν καταφέρουμε να βάψουμε μες το καλοκαίρι.

οι κουρτίνες μου είναι πολύ λερωμένες κ τις βλέπω με μίσος!!!!!!!

θέλω να ανοίξει λιγάκι ο καιρός κ μία μία θα τις κάνω πάλι να λάμπουν!

κ εγώ όπως εσύ στρώνω κ ξεστρώνω!

την μοκέτα την καθαρίζεις στη βεράντα;

χαζή ερώτηση, αλλά δεν έχω καθαρίσει ποτέ μοκέτα ή χαλί.

Καλημέρα Ναντιούλα μου.

Υ.Γ. Και πολλά μπράβο για την οικολογική σου ευαισθησία! :)

πολύ όμορφα τα καλαθάκια!

Καλημερα σε ολη την παρεα.

Για την ανακυκλωση εγω εχω παρει ενα μεγαλο καδο και τον εχω στο μπαλκονι.Δεν γινοταν αλλο με τις σακουλες εδω κι εκει.

Την πετσετουλα την κρεμαω σε ενα γατζακι(αν παρεις ακριβο ειναι καλο και δεν ξεκολλαει)το εχω κολλησει στο κενο αναμεσα στον παγκο και τα ντουλαπια.Επισης δεν την πλενω καθε μερα:oops::oops:

Για τις επιφανειες κοπης μ'εχουν βολεψει πολυ αυτες που δεν ειναι ξυλινες και μπαινουν στο πλυντηριο πιατων και αισθανομαι οτι καθαριζουν καλυτερα.

Εχθες εκανα εκκαθαριση το φυλλο της ντουλαπας με τα κουστουμια και τα καλα φορεματα και αισθανομαι πολυ ξαλαφρωμενη.

μπράβο σου!

Πολύ ωραίοι αυτοί οι κάδοι, που τους βρίσκουμε;Δεν θα γεμίζουν όμως πολύ γρήγορα;Μικροί μου φαίνονται.Φαντάσου ότι εγω πάω περίπου μια φορά το μήνα στην ανακύκλωση.

Πίσω μπαλκόνι δεν εχω...εχω επάνω μπαλκόνι και θα πρέπει να τα ανεβοκατεβάζω εκεί γιατι στο μπροστά είναι η κύρια είσοδος του σπιτιού.

Πάντως κορίτσια πολύ το πλαστικο, παλια ανακύκλωνα μόνο μπουκάλια αλλα πλέον ανακυκλώνω ακομα και το πλαστικο απο τα μακαρόνια που ανοίγω.Οπότε φανταζεστε για τι ποσότητα μιλάμε.

συγχαρητήρια Νάντια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση βοήθεια κορίτσια! Όλες σε ταπεράκι τα βάζετε λοιπόν, σπεύδω να τα μεταφέρω :) Τα είχα βάλει σε σακούλες κατάψυξης από το Lidl και τις έκλεισα με κλιπ από το ΙΚΕΑ, αλλά προφανώς έτσι δεν κλείνουν αεροστεγώς..

Nadia, εγώ έχω στο μπαλκόνι της κουζίνας ένα τροχήλατο από το ΙΚΕΑ με τρεις κάδους/συρτάρια, δύο ρηχούς και έναν βαθύ. Στο πάνω συρτάρι έχω τις σκουπιδοσακούλες, στον δεύτερο τα κρεμμύδια και τις πατάτες (αν και διάβασα ότι δεν κάνει να τα έχουμε μαζί αυτά, και σύντομα κάτι θα κάνω γι' αυτό) και στο τρίτο που είναι πολύ βαθύ βάζω την ανακύκλωση..

elenatz, αυτά είναι τέλειαααα!!! Και τα έχουν τα Jumbo;; σούπερ, θα τα ψάξω οπωσδήποτε :D


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

οι κουρτίνες μου είναι πολύ λερωμένες κ τις βλέπω με μίσος!!!!!!!

θέλω να ανοίξει λιγάκι ο καιρός κ μία μία θα τις κάνω πάλι να λάμπουν!

κ εγώ όπως εσύ στρώνω κ ξεστρώνω!

την μοκέτα την καθαρίζεις στη βεράντα;

χαζή ερώτηση, αλλά δεν έχω καθαρίσει ποτέ μοκέτα ή χαλι

Την πλένω στην αυλή,καθ'οτι μένω σε χωριό και έχω αυτή την πολυτέλεια.Η βεράντα μου αν και μεγάλη δεν βολεύει γιατί τα σιφώνια είναι στο κέντρο της και όταν τα πλακώσω με τη μοκέτα δεν φευγει το νερό.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειρήνη μου εγώ γενική κάνω πριν το Πάσχα,όπου ξεστρώνω κιόλας και τον Οκτώβρη πριν το στρώσιμο.Αρνούμαι να το επαναλάβω μες το χειμώνα:mrgreen:

Φέτος το Πάσχα είναι νωρίς και δεν ξεστρώνω,πρέπει όμως να καθαρίσω τη μοκέτα τουλάχιστον με καρπεξ και αυτό σύντομα.Κουρτίνες ίσως κάνω μετά με το ξέστρωμα,το ίδιο και τοίχους εκτός και αν καταφέρουμε να βάψουμε μες το καλοκαίρι.

Αυτό είναι καθαρά προσωπική επιλογή Χρύσα μου και respect σε όλες! ;)

Παλιότερα, έτσι έκανα και γω. Πριν τα χριστούγεννα που έστρωνα και κοντά στο Πάσχα, όταν ξέστρωνα. Και κατέληγα πάντα στις γιορτές να είμαι ένα κουρέλι κούρασης, ένα ζόμπι έτοιμο για ύπνο.

Πλέον τις γενικές τις κάνω σιγά-σιγά και σε άσχετες εποχές. Με έχει βολέψει καλύτερα.;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε ταπεράκι τα βάζω ψιλοκομμένα κρεμμυδάκια και άλλα λαχανικά. Πήρα κάτι τέτοια από Jumbo, οπότε τα έχω και σε "μεριδούλες" έτοιμα για χρήση:

%CE%B4%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CF%85%CE%B2%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AD%CF%82

http://www.cosycorner.gr/el/category/%CF%8E%CF%81%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%86%CE%B1%CE%B3%CE%B7%CF%84%CF%8C/%CE%B4%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CF%85%CE%B2%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AD%CF%82/

ΥΠΕΡΟΧΑ!!!!!!!!!!!

Ευχαριστούμε κοριτσάκι! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα.

Για την ανακυκλωση εγω εχω παρει ενα μεγαλο καδο και τον εχω στο μπαλκονι.Δεν γινοταν αλλο με τις σακουλες εδω κι εκει.

Την πετσετουλα την κρεμαω σε ενα γατζακι(αν παρεις ακριβο ειναι καλο και δεν ξεκολλαει)το εχω κολλησει στο κενο αναμεσα στον παγκο και τα ντουλαπια.Επισης δεν την πλενω καθε μερα:oops::oops:

Για τις επιφανειες κοπης μ'εχουν βολεψει πολυ αυτες που δεν ειναι ξυλινες και μπαινουν στο πλυντηριο πιατων και αισθανομαι οτι καθαριζουν καλυτερα.

Εχθες εκανα εκκαθαριση το φυλλο της ντουλαπας με τα κουστουμια και τα καλα φορεματα και αισθανομαι πολυ ξαλαφρωμενη.

Καλημέρα οπλαρχηγέ μου!!! :tongue:

Και γω δεν έχω ξύλινη επιφάνεια κοπής! ;)

Άπειρα μπράβο για την εκκαθάριση!!! Μπράβο!!! :!:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ χρύσα!

όντως στην αυλή βολεύει, γιατί απλώνεις στα κάγκελα κ δεν ενοχλείς κανέναν με τα νερά που τρέχουν! ούτε βουλώνουν τα σιφώνια!

έπλενε μια χρονιά η του 3ου ορόφου τις μοκέτες της κ τις άπλωνε στα κάγκελα. έσταζαν τα βρωμόνερα στις τέντες!!!!

της την είπα, γιατί μένω σε κάτω όροφο κ μου απάντησε ότι τις βαφτίζει τις μοκετες της, ότι τα νερά που τρέχουν είναι πεντακάθαρα!!!!!!!!

καλά δεν παλεύεται η βλακεία! είναι ανίκητη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι κι εγώ θέλω να μάθω για τα νυχάκια μας!! Και Ειρήνη πώς θα σε βρω στο φεις; Κάπου το είχες ξαναγράψει αλλά δεν το βρίσκω..

Ειμαι εδώ marilou μου.

Irene's Pretty Nails :D

http://www.facebook.com/profile.php?id=100003323381942


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ορίστε το κειμενάκι, κορίτσια μου :P:p

Πολλές από εμάς γκρινιάζουμε γιατί δεν μας αρέσει το σχήμα των χεριών και των δακτύλων μας. Δυστυχώς δεν γεννηθήκαμε όλες με μακριά και λεπτά δάχτυλα. Όμως υπάρχουν μικρά μυστικά, για να κρύψουμε τις "ατέλειες" που έχουν τα χέρια μας.

Αν έχουμε:

Λεπτά και μακριά δάχτυλα…

… με «στενά» νύχια; Χρησιμοποιείστε ανοιχτόχρωμα βερνίκια για να δώσουν «όγκο» στα νύχια σας. «Στολίστε» τα νύχια σας με διαγώνιες και οριζόντιες γραμμές και έντονα μοτίβα. Προτιμήστε ένα ελαφρύ οβάλ σχήμα στις άκρες, για να μοιάζουν τα νύχια σας πιο φυσικά.

Κοντά και χοντρά δάχτυλα…

… με φαρδιά τετράγωνα νύχια; Η καλύτερη λύση για εσάς είναι το γαλλικό μανικιούρ. Έτσι τα νύχια σας θα φαίνονται φυσικά. Το λευκό χρώμα στις άκρες των νυχιών σας θα κάνει τα δάχτυλά σας να φαίνονται πιο μακριά. Αποφύγετε τα έντονα, ανοιχτά βερνίκια και τα υπερβολικά σχέδια στο μανικιούρ, γιατί θα προσθέσουν «όγκο» στα δάχτυλά σας.

Αν τα νύχια σας είναι "στενά" επιλέξτε χρώμα και δώστε κοντό τετράγωνο σχήμα με οβάλ άκρες.

Λεπτά και μακριά δάχτυλα…

…με πολύ μικρά νύχια; Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε έντονα – ακόμα και περλέ – βερνίκια για να φαίνονται τα νύχια σας μεγαλύτερα. Είστε από τις τυχερές, γιατί στο μανικιούρ μπορείτε να κάνετε στα νύχια σας ό,τι σχέδια θέλετε.

Κυρίως μην ξεχνάτε την καλή σας διάθεση που κερδίζει όλα τα βλέμματα!;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ειρήνη! ευχαριστούμε.

για κοριτσάκια που δαγκώνουν τα νύχια τους, έχουν χοντρά κ κοντά δάχτυλα τί προτείνεις;

έχω δοκιμάσει γυαλιστικό, ένα άλλο ειδικό από φαρμακείο πικρό, τα έχω βάψει. τίποτα δεν με σταματησε!

τί να κάνω; είναι κληρονομικό το χούι. αλήθεια! το είχε η μάνα μου, ο πατέρας της, ο παππούς της ...

σόι πάει το βασίλειο!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίοι αυτοί οι κάδοι, που τους βρίσκουμε;Δεν θα γεμίζουν όμως πολύ γρήγορα;Μικροί μου φαίνονται.Φαντάσου ότι εγω πάω περίπου μια φορά το μήνα στην ανακύκλωση.

Πίσω μπαλκόνι δεν εχω...εχω επάνω μπαλκόνι και θα πρέπει να τα ανεβοκατεβάζω εκεί γιατι στο μπροστά είναι η κύρια είσοδος του σπιτιού.

Πάντως κορίτσια πολύ το πλαστικο, παλια ανακύκλωνα μόνο μπουκάλια αλλα πλέον ανακυκλώνω ακομα και το πλαστικο απο τα μακαρόνια που ανοίγω.Οπότε φανταζεστε για τι ποσότητα μιλάμε.

Τους συγκεκριμένους στους έβαλα για δείγμα. Το internet βρωμάει. Και από σχέδια και από τιμές και από μεγέθη.

Δώσε στο google καδοι ανακύκλωσης και θα σου βγάλει ένα σωρό φωτογραφίες, με τιμές και καταστήματα. Επέλεξε αυτό που κάνει καλύτερα στις ανάγκες και το γούστο σου! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ειρήνη! ευχαριστούμε.

για κοριτσάκια που δαγκώνουν τα νύχια τους, έχουν χοντρά κ κοντά δάχτυλα τί προτείνεις;

έχω δοκιμάσει γυαλιστικό, ένα άλλο ειδικό από φαρμακείο πικρό, τα έχω βάψει. τίποτα δεν με σταματησε!

τί να κάνω; είναι κληρονομικό το χούι. αλήθεια! το είχε η μάνα μου, ο πατέρας της, ο παππούς της ...

σόι πάει το βασίλειο!

Παρακαλώ Φεφώνι μου.

Για μένα η λύση (για τις γυναίκες) είναι μόνο μία, όταν τρώνε τα νύχια τους.

ΤΟ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ!

Μόνο έτσι θα σταματήσεις να τα τρως, ειδικά αφού δοκίμασες τα πάντα.

Βρες μια καλή αισθητικό άκρων που να ειναι οικονομική και ξεκίνα ένα "πρόγραμμα" μαζί της.

Εγώ έτσι κάνω με 4 κοπέλες που έχω και έχουν αυτό το θέμα. Βάζουμε ένα πρόγραμμα και φτιάχνουμε, στην αρχή συχνά, τα νύχια τους, ώστε να περιορίζονται από την καλή εικόνα που ξεκινούν να αποκτούν τα νύχια τους. Αυτό αποθαρύνει από το να τα φάνε ξανά.

Σιγά -σιγά θα μάθεις να τα φτιάχνεις και μόνη σου και τότε θα χρειάζεσαι την αισθητικό σου μόνο για ιδιαίτερες περιπτώσεις ή για να φτιάξεις το κέφι σου.

Μου έχει τύχει, κατά διαστήματα, να υποτροπιάζουν και να τα ξανατρώνε αλλά αυτό συμβαίνει 1 το πολύ 2 φορές και όχι σε τόσο άσχημο επίπεδο από όταν τα ξεκινάμε.

Επίσης μου έχει τύχει, μια κοπέλα που έτρωγε πολύ (αλλά πολύ!) τα νυχάκια της που τύχαινε να λατρεύει το γαλλικό αλλά κανείς δεν της τα έκανε αφού τα νύχια της ήταν κυριολεκτικά μια σταλίτσα και σχεδόν μέσα στο κρέας των δαχτύλων της.

Ξεκινήσαμε λοιπόν (από την πρώτη φορά κι όλας), αφού της τα περιποιήθηκα να της τα βάφω Γαλλικό και εκείνη εκστασιάστηκε! Της έκανε τόσο καλή εντύπωση που ήταν γαλλικό μανικιούρ τα χέρια της, που έκοψε να τα τρώει "μαχαίρι"! Δεν το περίμενε ούτε η ίδια.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...