Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

περαστικά του μικρού σου!

σε ευχαριστώ πολύ fefi μου!!

Ειμαι εδώ marilou μου.

Irene's Pretty Nails :D

http://www.facebook.com/profile.php?id=100003323381942

σου έκανα request! :)

fefi κι εγώ έτσι όπως λέει η Ειρήνη σταμάτησα να τρώω τα νύχια μου - και μιλάμε για μανία! Άντε ξεκίνα και θα νιώσεις άλλος άνθρωπος :)


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια!

καλέ πολύ ασθένεια έπεσε...Περαστικά σε μικρούς και μεγάλους... ευτυχώς εμείς είμαστε όλοι καλά, δεν πιστεύω να μας κολλήσετε τίποτα διαδικτυακά:tongue: Να φτερνίζεστε μακρυά απο το pc:tongue::tongue:

Αψούυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::lol::lol:

Εγώ Απο Δευτέρα σταμάτησα τη δουλειά και βάζω σε πρόγραμμα τις δουλείτσες μου. Αυτό που με αγχώνει είναι το παιδικό. Πολύ παιχνιδομάνι και άπειρα λούτρινα. Τον Απρίλιο γεννάω και αυτή την ώρα η κούνια είναι φουλ στα λούτρινα. Η μόνη λύση είναι να πάνε στο πατάρι αλλά τί θα κάνω με την κόρη μου που θα τα ζητάει....:rolleyes:
Μισώ τα λούτρινα... :rolleyes: Κυριολεκτικά τα βλέπω και βγάζω καντίλες! Φαντάσου δηλαδή, αν τα έβλεπα μέσα στην κούνια του μικρού μου με τόσα μικρόβια πάνω τους...!

Μήπως να αρχίσεις να τα... "εξαφανίζεις" σιγά-σιγά??? :confused: Σιγά-σιγά φυσικά να μην έχεις κλάματα με το μπεμπακι σου!

Επίσης πρέπει να κατεβάσω μωρουδιακά για πλύσιμο και να κάνω αναπροσαρμογή στην ντουλάπα και συρταριέρα του παιδικού για να χωρέσουν όλα....
Όλα θα γίνουν! Ολα! Αρκεί να είσαι καλά. Γι' αυτό οργάνωσε τα στο μυαλό σου και μετά πέρασε στην πράξη. Σιγά-σιγά! Εσύ τώρα κοίτα να προσέχεις τον εαυτό σου και την κοιλίτσα σου!
Ειρήνη, μην χαλιέσαι βρε για την μεταφορά του καφέ, που και εγώ χαμπάρι δεν πήρα γιατί το έχω στα θέματα που παρακολουθώ επομένως το φορτώνει στον πίνακα ελέγχου χωρίς να ψάξω, μάλλον κάποιοι κάνουν easy living στο φόρουμ...''συναδελφική αλληλεγγύη'' επομένως....:tongue:
:wink:;-):lol:

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μισώ τα λούτρινα... :rolleyes: Κυριολεκτικά τα βλέπω και βγάζω καντίλες! Φαντάσου δηλαδή, αν τα έβλεπα μέσα στην κούνια του μικρού μου με τόσα μικρόβια πάνω τους...!

Εγώ κάποτε αγχωνόμουν πολύ με τα μικρόβια.

Μην πιάσει αυτό το παιδί, είναι βρώμικο, μην ακουμπήσει εκεί, δεν είναι καθαρα κτλ.

Από τότε όμως που άρχισε να βάζει τα πάντα στο στόμα της, να γλύφει χαλιά και πάτωμα (μπορεί και 5 μέρες ασκούπιστα και ασφουγγάριστα), να γλύφει τα ροδάκια της καρέκλας και το μέρος αυτό της καρέκλας με τα ροδάκια που ακουμπάμε τα πόδια μας (και δεν φοράμε πάντα παντόφλες στο σπίτι αλλά και παπούτσια) (που πριν τα γλύψει μπορεί να μην τα είχα καθαρίσει και ποτέ), (εννοείται πως δεν την αφήνω να τα γλύψει, αλλά δεν την προλαβαίνω πάντα), από τότε λοιπόν έχω αρχίσει να παθαίνω μια σχετική ανοσία άγχους σχετικά με το αν υπάρχουν μικρόβια εδώ κι εκεί κτλ.


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Αν και με συνοδία οξείας τεμπελίασης(μαλλον λόγω καιρού),μαγείρεψα,άναψα φωτιά,έστρωσα κρεβάτια και συμμάζεψα τα υπνοδωμάτια,έκανα ένα καλό πλύσιμο στα ντουλάπια της κουζίνας και στις εσωτερικές πόρτες.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποτε αγχωνόμουν πολύ με τα μικρόβια.

Μην πιάσει αυτό το παιδί, είναι βρώμικο, μην ακουμπήσει εκεί, δεν είναι καθαρα κτλ.

Από τότε όμως που άρχισε να βάζει τα πάντα στο στόμα της, να γλύφει χαλιά και πάτωμα (μπορεί και 5 μέρες ασκούπιστα και ασφουγγάριστα), να γλύφει τα ροδάκια της καρέκλας και το μέρος αυτό της καρέκλας με τα ροδάκια που ακουμπάμε τα πόδια μας (και δεν φοράμε πάντα παντόφλες στο σπίτι αλλά και παπούτσια) (που πριν τα γλύψει μπορεί να μην τα είχα καθαρίσει και ποτέ), (εννοείται πως δεν την αφήνω να τα γλύψει, αλλά δεν την προλαβαίνω πάντα), από τότε λοιπόν έχω αρχίσει να παθαίνω μια σχετική ανοσία άγχους σχετικά με το αν υπάρχουν μικρόβια εδώ κι εκεί κτλ.

χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Εμένα χθες, την ώρα που διαβαζαμε και γω σιδέρωνα, βλέπω το φιογκάκι, σβήνει με τη γόμα του και μετά παίρνει το μαύρο, σιχαμένο, απομεινάρι / σκουπίδι που απομένει απο τη γόμα όταν σβήνουμε και το βάζει στο στόμα του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek::eek::eek::eek::eek:

Εμεινα παγωτό!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::lol::lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σου έκανα request! :)

Ευχαριστώ και ... είσαι και μια κούκλα!! ;);)

fefi κι εγώ έτσι όπως λέει η Ειρήνη σταμάτησα να τρώω τα νύχια μου - και μιλάμε για μανία! Άντε ξεκίνα και θα νιώσεις άλλος άνθρωπος :)

Έτσι! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ fefi μου!!

fefi κι εγώ έτσι όπως λέει η Ειρήνη σταμάτησα να τρώω τα νύχια μου - και μιλάμε για μανία! Άντε ξεκίνα και θα νιώσεις άλλος άνθρωπος :)

κ ψεύτικα έχω βάλει κ μου τα έχουν βάψει κ γαλλικό έκανα...είμαι ανίατη περίπτωση!;):(

Εγώ κάποτε αγχωνόμουν πολύ με τα μικρόβια.

Μην πιάσει αυτό το παιδί, είναι βρώμικο, μην ακουμπήσει εκεί, δεν είναι καθαρα κτλ.

Από τότε όμως που άρχισε να βάζει τα πάντα στο στόμα της, να γλύφει χαλιά και πάτωμα (μπορεί και 5 μέρες ασκούπιστα και ασφουγγάριστα), να γλύφει τα ροδάκια της καρέκλας και το μέρος αυτό της καρέκλας με τα ροδάκια που ακουμπάμε τα πόδια μας (και δεν φοράμε πάντα παντόφλες στο σπίτι αλλά και παπούτσια) (που πριν τα γλύψει μπορεί να μην τα είχα καθαρίσει και ποτέ), (εννοείται πως δεν την αφήνω να τα γλύψει, αλλά δεν την προλαβαίνω πάντα), από τότε λοιπόν έχω αρχίσει να παθαίνω μια σχετική ανοσία άγχους σχετικά με το αν υπάρχουν μικρόβια εδώ κι εκεί κτλ.

στο περίπου έτσι όλες μας!

Αν και με συνοδία οξείας τεμπελίασης(μαλλον λόγω καιρού),μαγείρεψα,άναψα φωτιά,έστρωσα κρεβάτια και συμμάζεψα τα υπνοδωμάτια,έκανα ένα καλό πλύσιμο στα ντουλάπια της κουζίνας και στις εσωτερικές πόρτες.

εύγε!

πού κ να μην είχες τεμπελίαση!

χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Εμένα χθες, την ώρα που διαβαζαμε και γω σιδέρωνα, βλέπω το φιογκάκι, σβήνει με τη γόμα του και μετά παίρνει το μαύρο, σιχαμένο, απομεινάρι / σκουπίδι που απομένει απο τη γόμα όταν σβήνουμε και το βάζει στο στόμα του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek::eek::eek::eek::eek:

Εμεινα παγωτό!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::lol::lol::lol::lol:

εγώ ανατρίχιασα!:P

Link to comment
Share on other sites

Αν και με συνοδία οξείας τεμπελίασης(μαλλον λόγω καιρού),μαγείρεψα,άναψα φωτιά,έστρωσα κρεβάτια και συμμάζεψα τα υπνοδωμάτια,έκανα ένα καλό πλύσιμο στα ντουλάπια της κουζίνας και στις εσωτερικές πόρτες.

Κολλητική πρέπει να είναι η τεμπελίαση σου γιατί και γω κολλησα.. :tongue: .

Πολύ χαλαρά έκανα:

1) Ετοίμασα άλλο πλυντήριο για την νύχτα

2) Έβαλα γαλοπούλα να ψήνεται στον φούρνο

3) Έβαλα ηλεκτρική σκούπα (επιτέλους....)

4) Έπλυνα νεροχύτη και τα διάφορα.

5) Έστρωσα τα κρεβάτια

Σε λίγο θα πάω να πάρω το φιογκάκι από το σχολείο, θα φάμε και με το που μπει ο άντρας μου, έφυγα για δουλίτσα.... ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Εμένα χθες, την ώρα που διαβαζαμε και γω σιδέρωνα, βλέπω το φιογκάκι, σβήνει με τη γόμα του και μετά παίρνει το μαύρο, σιχαμένο, απομεινάρι / σκουπίδι που απομένει απο τη γόμα όταν σβήνουμε και το βάζει στο στόμα του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek::eek::eek::eek::eek:

Εμεινα παγωτό!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::lol::lol::lol::lol:

Το παιδί σου ήθελε να διευρύνει τις γευστικές του εμπειρίες!!!Δεν υπάρχει αυτό,πως του ήρθε?:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κολλητική πρέπει να είναι η τεμπελίαση σου γιατί και γω κολλησα.. :tongue: .

Πολύ χαλαρά έκανα:

1) Ετοίμασα άλλο πλυντήριο για την νύχτα

2) Έβαλα γαλοπούλα να ψήνεται στον φούρνο

3) Έβαλα ηλεκτρική σκούπα (επιτέλους....)

4) Έπλυνα νεροχύτη και τα διάφορα.

5) Έστρωσα τα κρεβάτια

Σε λίγο θα πάω να πάρω το φιογκάκι από το σχολείο, θα φάμε και με το που μπει ο άντρας μου, έφυγα για δουλίτσα.... ;)

Παρόλα αυτά μια χαρά τα πας!

Η ενέργεια,καλή ή κακή είναι σίγουρα μεταδοτική.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαλοου κοριτσιααα!!

τι μου κανετε?

εγω δεν ειχα και πολυ καλη μερα..

ξυπνησα πρωι πρωι για γραφειοκρατικες δουλειες..

το ασανσερ δεν λειτουργουσε [χθες εμεινα και μεσα με το μωρο] και ετσι αναγκαστηκα να κατεβω 3 οροφους φορτωμενη με τσαντες και τη μικρουλα παραμασχαλα..

κατεβαινοντας κατω βλεπω μια κολλα στην εισοδο οπου ελεγε : η οδος σας θα παραμεινει κλειστη για ενα μηνα λογω εργων.:mad: τα νευρα μου λεω..

εφυγα 8.30 απο το σπιτι και επεστρεψα στις 12.30..αυτα παθαινεις αμα μπλεξεις με το δημοσιο.. ουφφφ..

οι εργατες δεν με αφηναν να παρκαρω στην πολυκατοικια και εκανα και μιση ωρα να βρω παρκινγκ..

με το μωρο παραμασχαλα παντα,με τσαντες, ψωνια, μες το κρυο και τον αερα για να καταφερω να ερθω σπιτι..

και σαν να μην φτανει αυτο δεν εχουμε και ασανσερ.. αντε 3 οροφους παλι με τα ποδια.. :(

και σκεφτομαι,τι θα κανω τωρα ενα μηνα που θα ειναι κλειστος ο δρομος? σπιτι θα την βγαλω?

αφηστε τη σκονη που σηκωσαν και το τι φασαρια κανουν.ουτε το μωρο δεν μπορει να κοιμηθει!!!!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαλαρά έκανα:

1) Ετοίμασα άλλο πλυντήριο για την νύχτα

2) Έβαλα γαλοπούλα να ψήνεται στον φούρνο

3) Έβαλα ηλεκτρική σκούπα (επιτέλους....)

4) Έπλυνα νεροχύτη και τα διάφορα.

5) Έστρωσα τα κρεβάτια

σε διαβαζω και σκεφτομαι..τι ωραια να μπορουσα και εγω ετσι χαλαρα να τα κανω ολα αυτα!

πες μου πλιζ!ποση ωρα σου πηρε?:tongue:

εμενα το σπιτι μου αυτη τη στιγμη ειναι ενα βομβαρδισμενο τοπιο..δεν ξερω απο που να αρχισω.και θα ξυπνησει κ η μικρουλα απο στιγμη σε στιγμη..

δεν ξερω τι να πρωτο κανω αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα και πιο πανω που μιλαγατε για στοχους.

Λοιπον εβαλα και εγω καποιους και θα τους γραψω και εδω για να ειστε μαρτυρες.

Μεχρι τελη του Απριλη που ειναι η βαφτιση :

*Θα κανω κοιλιακους για να ριξω την κοιλιτσα!

*Πηρα και αδυνατιστικη κρεμουλα σημερα και θα την βαζω καθε βραδυ οπως μου ειπε η φαρμακοποιος.

*Θα κανω ενα προγραμμα διατροφης για να χασω λιγα κοιλακια!

*Θα σταματησω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να τρωω τις παρανυχιδες μου!Αγορασα και ειδικο λαδακι σημερα για να τους βαζω!

*Θα τηρω ενα σωστο προγραμμα για το προσωπο μου και δεν θα πειραζω τα μαυρα στιγματα!

*Θα πινω 8 ποτηρια νερο τη μερα!

*Θα μειωσω το τσιγαρο!

Ελπιζω να τα καταφερω κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα και πιο πανω που μιλαγατε για στοχους.

Λοιπον εβαλα και εγω καποιους και θα τους γραψω και εδω για να ειστε μαρτυρες.

Μεχρι τελη του Απριλη που ειναι η βαφτιση :

*Θα κανω κοιλιακους για να ριξω την κοιλιτσα!

*Πηρα και αδυνατιστικη κρεμουλα σημερα και θα την βαζω καθε βραδυ οπως μου ειπε η φαρμακοποιος.

*Θα κανω ενα προγραμμα διατροφης για να χασω λιγα κοιλακια!

*Θα σταματησω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να τρωω τις παρανυχιδες μου!Αγορασα και ειδικο λαδακι σημερα για να τους βαζω!

*Θα τηρω ενα σωστο προγραμμα για το προσωπο μου και δεν θα πειραζω τα μαυρα στιγματα!

*Θα πινω 8 ποτηρια νερο τη μερα!

*Θα μειωσω το τσιγαρο!

Ελπιζω να τα καταφερω κοριτσια!

Ξεκίνα και καλή δύναμη!Σε βλέπω κορμάρα μέχρι το καλοκαίρι!

Λοιπόν πέρισυ τέτοιο καιρό το ΣΚΑΙ κάθε μεσημέρι είχε αυτές τις εκπομπές, who do i look? κ.τ.λ.Επειδη φρίκαρα βλέποντας τις,πως έδειχναν αυτές οι γυναίκες μετά την περιποιήση και πόσο πολύ είχαν παραμελήσει τον εαυτό τους,ξεκίνησα,χωρίς να το πολυκαταλάβω,να φροντίζω τον εαυτό μου.Πήγα κομμμωτήριο και άλλαξα αρκετά τα μαλλιά μου,καθε Σαββατο έκανα πήλινκγ και μάσκα στο πρόσωπο και πήλινγκ στο σώμα.Ανελλιπώς κάθε πρωί έπλενα και έβαζα ενυδατική στο πρόσωπο,την οποία τότε άλλαξα και πήρα αντιρυτιδική.Κάθε εβδομάδα περιποιηόμουν τα νύχια μου και τα έβαφα και όταν λουζόμουν πάντα έφιαχνα τα μαλλιά μου.

Ακόμη τα περισσότερα,αν όχι όλα φροντίζω να τα κάνω και πραγματικά νιώθω πολύ καλύτερα.Δεν΄ξέρω πως θα είμαστε στο πέρασμα του χρόνου αλλά για την υγεία μας και γιατί όχι ,για την όμορφη εμφάνισή μας ,αξίζουν κάποιες θυσίες:wink::wink:Ακίμη και αν δεν τα καταφέρεις όλα ότι και αν κάνεις σε καλό θα σου βγει:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

*Θα τηρω ενα σωστο προγραμμα για το προσωπο μου και δεν θα πειραζω τα μαυρα στιγματα!

Αυτό με τα μαύρα στίγματα είναι ένα πρόβλημα!Εγω ότι και αν κάνω - κ κάνω πολλά- δεν καταφέρνω να τα διώξω από το πρόσωπό μου. Εχει βρει καμιά σας κανένα μαγικό προιον - κολπάκι να τα εξολοθρεύσουμε??


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...