Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα φιλενάδες!Τι κάνετε σήμερα?

Εδώ επιτέλους έφιαξε ο καιρός,αν και τη χρειαζόμασταν τη βροχή, και αυτό σημαίνει πως με περιμένουν πολλές δουλειές.για σήμερα έχω πλύσιμο βεράντες,τζάμια,καθάρισμα υπνοδωμάτια και κάποιες εξωτερικές δουλειές που δεν νομίζω να τις αποφύγω


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα αγάπες μου ! :P

Τι κάνετε?

Εγώ, άμα έχει καλο καιρό... ΠΕΤΑΩ!!!!!!!!!!:!: Το καλοκαίρι κυριολεκτικά απογειώνομαι! :tongue:

Σήμερα το φιογκάκι είναι φιόγκος-καουμπόυς! :tongue::tongue::tongue: Μασκαρεύτηκε γιατί έχουν πάρτυ μασκέ στο σχολείο και το περίμενε πως και τι!

Θα σχολάσουν σχετικά νωρίς.

Και το απόγευμα πάλι πάρτυ μασκέ σε παιδότοπο που έχει γεννέθλια έταιρη φιογκούλα μιας φίλης μου και θα πάμ. Σήμερα είναι η μέρα των φιόγκων!!! :lol::lol::lol:

Ξεκίνησα ήδη δουλειές γιατί έχω πολύ όρεξη σήμερα.

Άπλωσα το πλυντήριο νύχτας που είχα με τα σκούρα.

Μόλις έβαλα ένα πλυντήριο (μου τη σπάνε τα πλυντήρια ημερας αλλά καμιά φορά... :rolleyes: ) με το πάπλωμα του μικρού μου, αφού θα έχει καλή μέρα να στεγνώσει μέχρι το βράδυ!

Πάω γιατί έχω πολλά να κάνω.

Later girls...

Υ.Γ. Είδατε το καταπληκτικό νέο φούξια που ανέβασα χθες το βράδυ? Δεν είναι τέλειο???!!!!! Αχ... το λάτρεψα! :tongue:

Κάτι τα χρώματα κάτι ο καιρος,φευγει η μουντίλα του Χειμώνα...Πολύ εντυπωσιακό...:wink:;-)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Χρύσα μήπως να την ανέβαλες την βεράντα? Την Δευτέρα βροχές λένε σε όλη την χώρα. Τσάμπα κόπος βρε παιδί μου...

Ειρήνη , με την μισή Ελλάδα άρρωστη μην σας βρει τίποτα καινούριο στον παιδότοπο...

Ας ετοιμαστώ σιγά σιγά γιατί έχω ραντεβού για αποτρίχωση. Λέω να μην πάρω και αυτοκίνητο. 15 λεπτά περπάτημα είναι. Ας περπατήσω και λίγο...


Link to comment
Share on other sites

- Τίναξα τα ριχτάρια των 3 καναπέδων του σαλονιού μου και τα ξανα-έστρωσα τέλεια. Φαίνονται πανέμορφα στρωμένα σωστά και δίνουν μια νότα ηρεμίας στον χώρο... :)

- Μάζεψα τις κάλτσες που είχα απλωμένες (τρόπος του λέγειν γιατί σας έχω πει δεν ασχολούμαι μαζί τους..! :tongue: ) τις ξεδιάλεξα και τις έκανα ζευγαράκια. Ήδη είναι στα συρτάρια που τους πρέπει! :lol:

- Ξεσκόνισα πολύ καλά την κρεβατοκάμαρα μας.

- Τακτοποίησα τα διάφορα πλυμμένα (από το στραγγιστήρι) πιατικά στα ντουλάπια τους.

- Ξεσκόνισα τραπεζαρία και σαλόνι

- Ξεσκόνισα παιδικό

- Καθάρισα τους καθρέπτες του σπιτιού.

- Καθάρισα τα τζάμια της κουζίνας

- Μόλις άπλωσα το πάπλωμα του Ανδρεούλη! :wink:

Αυτά για την ώρα κοριτσάκια μου... αχ νιώθω καλά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ ειρηνη μου δε μπορω να κανω τιποτα ολο ζαλαδες και ανακατωσουρες δεν εχω κουραγιο για τιποτα ενα πραγμα κανω δεκα ωρες καθομαι αλλα που θα παει θα το φερω στα κεντρα του ςιγα σιγα

Πόσο σε νιώθω... :(

Στην εγκυμοσύνη μου ήμουν ένα μάτσο χάλια μέχρι 4 μηνών.... Ξερνοβόλαγα σαν το γατί όλη μέρα, ένιωθα τη ζωή μου να τελειώνει και πραγματικά δεν ζούσα εκείνη την εποχή. Μετράγαμε τους εμετούς (γιατί πάνω από 6 θα έπρεπε να νοσηλευτώ ώστε να μου χορηγηθεί ορός για το ενδεχόμενο αφυδάτωσης), δεν μπορούσα να σταθώ ώρα όρθια και ήμουν 46 κιλά.... :(:(:(

Υπομονήκαι βράσε το σπίτι!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Χρύσα μήπως να την ανέβαλες την βεράντα? Την Δευτέρα βροχές λένε σε όλη την χώρα. Τσάμπα κόπος βρε παιδί μου...

Ειρήνη , με την μισή Ελλάδα άρρωστη μην σας βρει τίποτα καινούριο στον παιδότοπο...

Ας ετοιμαστώ σιγά σιγά γιατί έχω ραντεβού για αποτρίχωση. Λέω να μην πάρω και αυτοκίνητο. 15 λεπτά περπάτημα είναι. Ας περπατήσω και λίγο...

Το σκέφτηκα κοριτσάκι μου... και φρίκαρα στη σκέψη και μόνο.

Αλλά δεν μπορούμε να λείψουμε. Εκτος που η κοπέλα είναι δικός μου άνθρωπος και είχαν έρθει και εκείνοι στο πάρτυ μας, ο μικρός φιόγκος το περιμένει πως και τι!!! Καταλαβαίνεις...:(

Καλή αποτρίχωση! Δερματάκι φίνο!!;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας σας βρηκα και εγω μεχρι στιγμης εχω διαβασει μεχρι την σελιδα 35 και συνεχιζω ακαθεκτη αλλα για 2-3 μερες μην γραφετε 1.5 σελιδα την μερα μπας και σας προλαβω χιχιχι. Να σας πω και εγω τον πονο μου....Πριν παντρευτω εμενα και εγς και ο συζυγος μονοι μας οποτε μαζευτηκαν 2 νοικοκυρια σε ενα σπιτι + δωρα του γαμου ειχαμε αρκετα αλλα δεν χρειαζομασταν και κατι (2 νοικοκυρια λειτουργικα και μου εμειναν και αυτα) Πριν απο 1.5 χρονο μεναμε στο σπιτ μου που ειχε μια αποθηκη 70τμ ολο το κεκλιμενο του σπιτιου και εκει εχωνα οτι δεν χρειαζομουν + επιπλα κηπου. Μετα μετακομισαμε και ηρ8ε ο κακος χαμος. Το σπιτι που βρηκαμε ειναι στα ιδια τετραγωνικα χωρις το παταρι και δεν εχει καθολου παταρι ενα μικρο αποθηκακι εχει που χωραει τα ξυλα του τζακιου τα δευτερα πλυντηρια που εχουμε γιατι ειναι καινουρια και δεν εχουμε που να τα δωσουμε οι πιο κοντινοι φιλοιι και συγγενεις εχουν και δεν θελουμε και να τα δωσουμε σε ξενο τα χριστουγεννιατικα και τα λογοτεχνιακ βιβλια μου + βιβλια σχολων μεταπτυχιακων που δεν τα πεταω....Περιγραφη!!!!Ειρηνη και λοιπα κοριτσια επειδη ειμαι εκνευριστικα σπαστικη με καποια πραγματα τα εκανα και πριν σας γνωρισω δηλαδη ρουχα ο καθενας την ντουλαπα του....Κρεμαστες κοοιτανε προς την πλατη ντουλαπας και πανε απο σκουρα προς ανοιχτα με την εξης διαφορα.Παντελονια απο μαυρο προς ασπρο πουκαμισα απο ασπρο προς μαυρο συνεχεια του προηγουμενου σακακια απο μαυρο προς ασπρο κλπ.Οποτε τα εχω ξεχωρισει ωστε το χερι να πηγαινει κατευθειαν σε πουκαμισο και στο ματι τα χρωματα κανουν σαν συνεχομενο ουρανιο τοξο.Εχωω ομως απειρα παπουτσια Που Δεν Τα Δινω ΑΛΛΑ ολα στα σακουλακια τους και στα κουτια τους και απλα κατεβαζω απο τα πανω φυλλα τα χειμωτικα το χειμωνα....Δεν μου φτανουν ομως τα ντουλαπια γιατι καπου πρεπει να μπουν και οι τσαντες!!!ΠΟΥ???? Εχω το τριτο δωματιο αποθηκη και εκνευριζομαι ειναι τα επιπλα κηπου-μπλακονιου η απλωστρα η πρεσσα το σιδερο που να τα βαλω η γυναικα στην ντουλαπα αυτου του δωματιου εχω τα παλτα μας + καλοκαιρινα + ρουχα που δεν πολυφοραμε κουτσουμια συζυγου βραδυνα δικα μου + σεντονια κουβερτες τραπεζομαντηλα+ βαλιτσες+ πορτ μπεμπε αυγουλιερα και λοιπα μωρου που δεν μπορω να τα βαλω αποθηκη μιας και εχει τρελλη υγρασια και ενω εχω βαλει σακουλα και αφρυγραντηρα φανταστειτε οτι οταν ανεβαζω ξυλα για τζακι πρεπει να τα βγαλω μπαλκονι να αεριστουν ειδαλλως βρωμανε....

Την κουζινα την εκανα οπως ειπατε , επισης πεταξα οτι δεν χρειαζοταν και ηταν περιττο αλλα και παλι ειναι πολλα....

Να σας πω και ενα κολπακι που δεν ξερω αν το εχετε πει σιγουρα μεχρι την σελιδα 35 δεν το ειχατε πει....Παω σουπερ και μολις γυρισω φτιαχνω τα τοστακι μου τα βαζω σε σακουλες φροοστ και καταψυξη ετσι και δεν πεταω και οταν 8ελουμε να φαμε ανοιγουμε καταψυξη και κατευθειαν τοστιερα...Επισης μην χρησιμοποιειται πλαστικα ταπερ ειναι καρκινογονα βγαινει ο πλαστικοποιητηςςκαι οτι τρωτε τον περιεχει μονο γυαλινα και οτι μπαινει σε ψυγειο σε γυαλινο ταπερ....Α επισης για τις σκουπες αν παρετε μια κρεμαστα με τις πολλες θεσεις για πισω απο τις πορτες και την βαλετε εξω κραματε ανετα τις σκουπες σφουγγαριστες...Επισης το κολπο με το σκεσκονισμα καντε το και με την παρκετεζα σας. χιντ. ραντιστε την παρκετεζα με το νερο + μαλακτικο κλειστε την με σακουλα για 4 ωρες και μετα χρησιμοποιηστε την θα με θυμηθειτε.Επισης οχι αλουμινοχαρτο στο φουρνο αντι για αλουμινοχαρτο βαλτε λαδοκολλα και απο πανω εφημεριδα κανει ακριβως την ιδια δουλεια και ειναι υγιεινοτατο. Θα σας πω και αλλα που δεν μπορω τωρα με το τερατακι μου διπλα να μου τραβαει το χερι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ααα αλλο που θυμηθηκα πουλοβερ απλωνονται σε κρεμαστρες και δεν θελουν σιδερω σεντονια και βαμβακερα μπλουζακια ψιλονωπα τα διπλωνετε πολυ καλα τα βαζετε το ενα πανω απο το αλλο κοντα στο καλοριφερ για το βραδυ με κατι βαρυ πανω τους βαζω τομο εγκυκλοπαιδειας και το πρωι κατευθειαν στην θεση τους σαν να την σιδερωμενα αν θελετε τα ψεκαζετε αφου τα διπλωσετε με το υγρο γιαξεσκονισμα και μοσχομυριζουν.....ααα και οι μπογες και τα καθαριστικα για τα παπουτσια του συζυγου ειναι στο συρταρι με τις καλτσες του και δεν τα βλεπω και ξερει που ειναι οταν τα χρειαζετε ευτυχως ο συζυγος δεν με κουραζει και πολυ γιατι θελει το σπιτι μαζεμενο οποτε οτι ειναι δικο του ειναι στην θεση του στην κουζινα μπαινει μονο για νερο μπυρα αναψυκτικο και για να βγαλει να φαει κανα τοστ....Και οτι χρησιμοποιησει το βαζει κατευθειαν μετα πλυντηριο

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Χρύσα μήπως να την ανέβαλες την βεράντα? Την Δευτέρα βροχές λένε σε όλη την χώρα. Τσάμπα κόπος βρε παιδί μου...

Ειρήνη , με την μισή Ελλάδα άρρωστη μην σας βρει τίποτα καινούριο στον παιδότοπο...

Ας ετοιμαστώ σιγά σιγά γιατί έχω ραντεβού για αποτρίχωση. Λέω να μην πάρω και αυτοκίνητο. 15 λεπτά περπάτημα είναι. Ας περπατήσω και λίγο...

Τα έκανα ήδη Βίκυ.Το ξέρω για τον καιρό αλλά ήταν σε κακή κατάσταση και επειδή η βεράντα είναι και είσοδος του σπιτιού,καθ'οτι είναι μονοκατοικία σε χωριό,δεν είναι κάτι που αναββάλεται....

Τεσπα,άπλωσα ένα πλυντήριο και έβαλα άλλο ένα με τα σεντόνια μας,που άλλαξα,μαγείρεψα ενα σπανακόρυζο, είναι έτοιμο όταν γυρίσω.Το σαλόνι είναι σχετικά τακτοποιημένο αλλα μόλις επιστρέψω με περιμένουν τα υπνοδωμάτια για ένα καλό καθάρισμα.Φιλάκια...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σαπούνισα & χλωρίνιασα και το μπάνιο. Το άφησα λιγάκι και σε κανα 10λεπτο θα πάω να ρίξω καυτό νεράκι και τέλος... τέλος για σήμερα.

Πρέπει να φύγω σε λίγο, να πάω στο βιβλιοπωλείο να ψωνίσω κάτι για το φιογκάκι, μετά θα πάω σε ένα μαγαζί με ρουχα να πάρω το δώρο της μικρούλας για το βράδυ και μετά να πάρω το φιογκάκι από το σχολικό πάρτυ.

Το μεσημεράκι θα κάνω αυγουλάκια με λουκάνικα (όταν κάνουμε πολλές δουλίτσες φροντίζουμε να έχουμε εύκολο φαγητό! ;)) και μετά να κάνουμε μερικά από τα γραψίματα του μικρούλη. Στο διάστημα αυτό εγώ θα κάθομαι δίπλα του και θα σιδερώνω γιατί η ντάνα με τα ρούχα σε λίγο θα ονομαστεί σε λόφος! :lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κόρες. Χαίρομαι που αναρρώσατε όλες.

Μια γρήγορη ιδέα για την ανακύκλωση πήρα αυτές τις τσάντες http://ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=34262 και μόλις γεμίσει (που παίρνει χρόνο γιατί χωράει πρα πολλά πράγματα) την κατεβάζω. Για τη φίλη που ο κάδος είναι μακριά μπορεί να μόλις γεμίσει μία να τη βάλει στο πορτ μπαγκάζ και να τις πηγαίνει δύο δύο. Έχει και με φερμουάρ με πολύ ωραία χρώματα, οπότε και δε φαίνεται τι είναι και δε σκορπάνε.

Συγχαρητήρια στη γεμιστή κοιλίτσα....


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!

Εκανα τα βασικα σημερα κοριτσια!Οσα βλεπει η πεθερα που λενε!

Μαζεψα-σκουπισα-ξεσκονισα-επλυνα πιατα-μαγειρεψα-εβαλα ενα πλυντηριο κ πρεπει να το απλωσω τωρα-με τοση σκονη απο τα εργα εδω στο δρομο δεν ξερω που... επλυνα τα μανταλακια μου:tongue: αυτααα...

ωραιες αυτες οι τσαντουλες απο το ΙΚΕΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...