Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλέ κοντεύουμε τις 1000 σελίδες;;;; :eek: τώρα το πρόσεξα...

Λοιπόν, από όσα θυμάμαι:

[b]4γιου στείλε πληροφορίες για παγουράκι, γιατί είχα το sigg και χάλασε η εσωτερική επένδυση και τα έχω πάρει κρανίο.... :mad:[/b]

Βασια, αν κατάλαβα καλά, έχεις πρόταση για δουλειά; καλή επιτυχία!

Καλαμαρού (πως μου αρεσει να σε λεω έτσι :tongue:, σαν να λέω μυλωνού :D:tongue:) συγχαρητήρια!

Αρετή, ξεπατώνεσαι ρε πουλάκι μου στις δουλειές, χαρά στο κουράγιο σου, σίφουνας κι εσύ! Εγώ ούτε να ακούσω για δουλειες τελέυταία δε θέλω... καταρρέωωω...

Τινταιλ (δε θυμάμαι το μικρό σου :(:confused:) υπέροχα κουκλάκια, να σου ζήσουν, μου αρέσει αυτή που είναι αγκαλιά μωρά και μετά μεγάλα αγκαλίτσα... τι καλά!

Νάσια, κρίμα για τη δουλειά, σε διώχνουν τελικά; :(

Δε θυμάμαι άλλα...

Καλά που διάβασα και ολόκληρες 3 σελίδες προς τα πίσω :tongue::tongue::tongue:, για να δω τα νέα σας... γίναν παλιά κιόλας...;)

Α, για το μηλόξυδο, το παίρνω από σουπερ εκει που έχει τα ξύδια, τα κανονικά εεεεε;;; :D:D τα άλλα ήταν π.π :tongue::rolleyes: (προ παιδιών)

Από το αιθέριο βάζω μια σταγόνα και απωθεί τις ψείρες η μυρωδιά του, νομίζω τις εξοντώνει κιόλας αν κολλήσουν τελικά (τυλίγεις με σκουφάκι τα μαλλιά για να σκάσουν οι ψείρες και μετά χτενίζεις αν θυμάμαι καλά τις οδηγίες), αλλά μέχρι στιγμής μια φορά χρειάστηκε να βάλω τειόδεντρο σε φάση ψείρας στο σταθμό κι εμείς τπτ ευτυχώς!!!:rolleyes:

Καλημέρα,

αν θες να δεις γιατι αποφάσισα να αγοράσω το Ecolife δες τα σχετικά λινκ σε προηγουμενες σελίδες (δεν τα έχω κρατήσει)

Τα sigg είναι αλουμίνιο το λέει και στην επίσημη σελίδα τους ... έχω βάλει και αυτό το λινκ εδώ ...

Αν πάλι θες να σου στείλω τις πιστοποιήσεις που ζήτησα απο τον προμηθευτή της Ecolife στείλε μου με πμ ενα e-mail για αποστολή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να' μαι πάλι!!!

Έχω ένα άγχος σήμερα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας.Μετατρέψαμε την κούνια της μικρής σε κρεβάτι και σήμερα κοιμάται εκεί για πρώτη φορά.Μέχρι τώρα αν θυμάστε κοιμόταν μαζί μας.Λοιπόν σήμερα αφού έφτιαξε ο άντρας μου το κρεβάτι ,το είδε πήγε μόνη της ξάπλωσε της είπαμε ότι αυτό είναι το κρεβάτι της και θα κοιμάται εκεί,το πήρε θετικά(μάλλον!!!).Τώρα το βράδυ της έφτιαξα γάλα το ήπιε και πήγαμε στο κρεβάτι της για να της διαβάσω παραμύθι,το διαβάσαμε της είπα κι ένα νανούρισμα και την πήρε ο ύπνος.

Καλά το χειρίστηκα,τι λέτε???

Βέβαια δεν ξέρω τι θα γίνει αν κάποια στιγμή ξυπνήσει,αν θα την προλάβω κοιμισμένη να την ξανανανουρίσω ή αν θα προλάβει να σηκωθεί μόνη της και να έρθει σε μας...

Ουφ πρόβλημα κι αυτό...

Αλλά κάναμε κι άλλη μια πρόοδο,έκανε κακά της πρώτη φορά στη λεκάνη με αυτό το παιδικό που ενσωματώνεται στη λεκάνη(δεν θυμάμαι πως το λένε) και ενθουσιάστηκε και όταν είμαστε σπίτι και θέλει κακά της μας το λέει και την πάμε τουαλέτα...

Μήπως είναι πολλά τα καινούρια πράγματα και φάμε τα μούτρα μας τελικά???

Αυτά τα προβλήματά μου αυτό το σκ...

Μια χαρά τα εκανες όλα μην αγχώνεσαι! Θα ήταν καλύτερα αν δεν προχωρούσατε και στα 2 ταυτόχρονα αλλά επειδή το κάθε παιδί είναι διαφορετικό, ξεχωριστό και μοναδικό όπως και ο κάθε άνθρωπος δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν μπορεί να τα διαχεισριστεί. Αν δεις ότι δυσκολεύεται σε ενα απο τα 2 κρατάς το ένα και προχωράς στο επόμενο όταν έχετε κατακτήσει το 1ο ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μικρούλες μου!

Καλή μας εβδομάδα! :D

Πως είστε?

Εμείς ξυπνήσαμε ήρεμοι αν και το φιογκάκι το πονούσε λίγο η κοιλίτσα του {έχει, ας πούμε, "άγχος" για το σχολείο, είμαι σίγουρη γιατί συμβαίνει κάθε καινούργια σχολική χρονιά... :-( }, οπότε θα ξαναπάω σε λίγο στο σχολείο, στο 1ο διάλειμμα γιατί μου το ζήτησε. Θα του παω και ένα χυμουδάκι να πιει και ελπίζω να νιώθει καλύτερα.

Πήγα λοιπόν το μικρό μου σχολείο και μετά αποθήκη χαρτικών {για οδοντόκρεμες και αφρόλουτρο του φιογκακίου} και μετά για ντοματούλες αφού το μενου έχει γεμιστά ;) .

Ξεκινώ να κάνω προετοιμασία στο φαγάκι και εδώ γύρω θα είμαι.. :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα αφεντικό!!! ότι πείτε!!!!

Αν όλα πάνε καλά {γιατί ποτέ δεν ξέρεις... :rolleyes:}, το φιογκοπάρτυ θα γίνει στις 2/11, για να ξέρεις! :tongue:

Αν αναποδογυρίσω εγώ τα καλά μου ποτήρια....θα με κρεμάσει ο άντρας μου απο το ταβάνι χαχαχαχα!!!!

Καρδούλα μου, δεν είναι ανάγκη να είναι τα καλά σου! :)

φιογκοday λοιπον! μια χαρα!!! υπεροχη ταινια, την εχουμε δει σινεμα! αχ βενετια.....

η φωτο πολυ ωραιες!!

χαχχαχαχα φιογκοday!!!! :lol::lol::lol:

Α, για το μηλόξυδο, το παίρνω από σουπερ εκει που έχει τα ξύδια, τα κανονικά εεεεε;;; :D:D τα άλλα ήταν π.π :tongue::rolleyes: (προ παιδιών)

Σας ευχαριστώ για την υπέροχη ιδέα! Μπράβο κόρες! ;)

Να' μαι πάλι!!!

Έχω ένα άγχος σήμερα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας.Μετατρέψαμε την κούνια της μικρής σε κρεβάτι και σήμερα κοιμάται εκεί για πρώτη φορά.Μέχρι τώρα αν θυμάστε κοιμόταν μαζί μας.Λοιπόν σήμερα αφού έφτιαξε ο άντρας μου το κρεβάτι ,το είδε πήγε μόνη της ξάπλωσε της είπαμε ότι αυτό είναι το κρεβάτι της και θα κοιμάται εκεί,το πήρε θετικά(μάλλον!!!).Τώρα το βράδυ της έφτιαξα γάλα το ήπιε και πήγαμε στο κρεβάτι της για να της διαβάσω παραμύθι,το διαβάσαμε της είπα κι ένα νανούρισμα και την πήρε ο ύπνος.

Καλά το χειρίστηκα,τι λέτε???

Βέβαια δεν ξέρω τι θα γίνει αν κάποια στιγμή ξυπνήσει,αν θα την προλάβω κοιμισμένη να την ξανανανουρίσω ή αν θα προλάβει να σηκωθεί μόνη της και να έρθει σε μας...

Ουφ πρόβλημα κι αυτό...

Αλλά κάναμε κι άλλη μια πρόοδο,έκανε κακά της πρώτη φορά στη λεκάνη με αυτό το παιδικό που ενσωματώνεται στη λεκάνη(δεν θυμάμαι πως το λένε) και ενθουσιάστηκε και όταν είμαστε σπίτι και θέλει κακά της μας το λέει και την πάμε τουαλέτα...

Μήπως είναι πολλά τα καινούρια πράγματα και φάμε τα μούτρα μας τελικά???

Αυτά τα προβλήματά μου αυτό το σκ...

Πως πήγε? Κοιμήθηκε εκει?

Like!!! ;)

στο μεταξύ έχω τελειώσει με τις ντουλάπες, έχω αφήσει κ εγώ λίγα καλοκαιρινά έξω. όσο κ να προσπάθησα δεν κατάφερα να τις αδειάσω κ ιδιαίτερα γιατί τελευταία εγώ δεν έχω ψωνίσει ρούχα λόγω εγκυμοσύνης κ κιλών. οπότε θα πρέπει να δω πως θα πάω με το χάσιμο κιλών κ να πορευτώ σε αγορές κ αλλαγές. ουφ κ μου φαίνονται όλα εκτός μόδας δεν ξέρω τι θα κάνω γι αυτό το θέμα κ κονδύλι δεν προβλέπεται.

έχω αλλάξει κουρτίνες στα υπνοδωμάτια κ μου μένουν κουζίνα σαλόνι.

χαλιά είπα να στρώσω μέσα οκτώβρη. αν κ εδώ αν αρχίσουν βροχές κ κρύο χρειάζεται να στρωθουν πιο νωρίς.

Μεγάλη δουλειά τελειωσες! Μπράβο!

Ελπίζω να τα χάσεις τα κιλάκια που θες ώστε και να μην ξοδευτείς αλλά και να νιώθεις όμορφα. :)

Και......

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ

ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Επίσης, αγαπημένη μου!

καλημέρα κορίτσια!

είδα που έγραψαν οι δυο βασούλες και είπα να γράψω κι εγώ από κάτω για να γίνουμε τρεις :)

είμαι στη δουλειά από τις 05.30 αλλά ευτυχώς κοιμήθηκα καλά το βράδυ!

κατά τα άλλα, οι δουλειές του σπιτιού έχουν περάσει σε δεύτερη μοίρα γιατί πακετάρω για τη μετακόμιση. υπολόγισα με βάση το πρόγραμμα της δουλειάς ότι, αν και μετακομίζω αρχές νοέμβρη, έχω διαθέσιμες μόνο 5 μέρες (κι αυτές λειψές) για να ολοκληρώσω το πακετάρισμα. ξεκίνησα νωρίς κι ελπίζω να προλάβω χωρίς άγχος.

στέλνω σε όλες τις ευχές μου για μια καλή μέρα και μια καλή εβδομάδα! (και για καλό μήνα από αύριο!)

φιλιά σε όλες, μία μία!

Πω-πω... δύσκολο task.. μόνο 5 μέρες για να τακτοποιηθείς? :roll:

Καλά κουράγια, εμείς εδώ είμαστε για υποστήριξη! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το σπιτάκι μου, είναι απόλυτα μαζεμένο... χθες, πριν ξαπλώσω, ψιλομάζεψα, σήμερα το πρωί και όσο το φιογκάκι έπαιζε λιγάκι, έστρωσα κρεβάτι, οπότε μπήκα σε ένα σπίτι {γυρίζοντας από το σχλείο} μαζεμένο. Το μάτι μου είναι ήρεμο....

Ετοιμο το ρυζάκι, τακτοποίησα τις λίγες αγορές μου, ντύνομαι να πεταχτώ στο σχολείο και επιστρέφω.

Πρέπει να ετοιμάσω τα γεμιστά μου και να γίνει το μπάνιο, οπωσδήποτε.:D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!!

Σήμερα είμαι σπιτάκι χαλαρά.....έχω να φτιάξω μπριάμ, να φτιάξω τσάντες με πράγματα για swap, να κάνω κάποια σημαντικά τηλέφωνα και ότι άλλο βγει απο δουλειές...!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας τι κάνετε; εγώ ετοιμάζομαι να περάσω την κουρτίνα στην κουζίνα - καθιστικό.

ο γιαννάκης με τον μπαμπά του έφυγαν για δουλειά κ σχολείο.

μαγείρεψα φασολάκια

έβαλα ψωμί στον αρτοπαρασκευαστή - ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙ άκου τι κάνω εγώ, βάζω χλιαρό νερό κ γίνεται νομίζω πιο νόστιμο κ αφράτο. δοκιμασε το κ πές μου.

έβαλα σίδερο να σιδερώσω κουρτίνα, πάω να καθαρίσω το κουρτινόξυλο. τα λέμε μετά

Link to comment
Share on other sites

Βασούλα, καλές δουλίτσες.

amelie καλή δύναμη με το πακετάρισμα και τη μετακόμιση. Αν κι έχω μετακομίσει μόνο μία φορά σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Χρύσα, Πέμπτη πάμε. Θεωρείται από τις δύσκολες τάξεις όπως και η Τρίτη. Για την Τρίτη μπορώ να σας πω ότι δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, την περάσαμε ανώδυνα ελπίζω και φέτος το ίδιο. Όλα πάντως εξαρτώνται από τον εκπαιδευτικό. Φέτος η δασκάλα που έχουμε, έχει κάνει το παιδί μου ν' αγαπήσει τα Μαθηματικά που τα είχε άγχος. Κι αυτό γιατί τους τα εξηγεί πάρα πολύ καλά και δεν τους φωνάζει όταν δίνουν λάθος απαντήσεις. Θεωρώ σημαντικό τουλάχιστον στη Γλώσσα και τα Μαθηματικά να πάρουν τα παιδιά μας γερές και σωστές βάσεις από το Δημοτικό.

Ειρήνη και Βάσια ωραία φαγάκια. Και τα δύο αγαπημένα.

Ειρήνη μου τι έγινε με το παιδί;; Τον πόναγε ακόμα η κοιλίτσα του;;

Αχ αυτό το άγχος!!!!


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγα ενα ωραιοτατο περπάτημα και επέστρεψα.Ηταν πολύ ομορφα γιατι εχει λιγο συνωεφια και πήγα και σε μια διαδρομη που δεν την ηξερα.Εννοειται νιωθω πολύ πολύ καλύτερα αν και αδιαθετη!

Εκανα ντουζακι και λούστηκα,εκανα ενα πέρασμα το μπάνιο και συνεχιζω το καφεδάκι μου.Και για εμας το μενού εχει ή γεμιστα ή χορτα ακι ψαρια.Πρεπει να μιλήσω ομως και με τη μαμά μου γιατι ισως ετοιμαζει εκείνη φαγητο.Δεν εχω βγαλει μενου εβδομαδας και ζοριζομαι.

Βασιλικη ,συμφωνω μαζι σου για τα πιτσιρικια.Για εμένα ειναι σημαντικο να αγαπήσουν τη μαθηση πρωτα και μετα να αποκτησουν καλές βασεις.Ολα αυτα στη θεωρια βεβαια ,γιατι στην πραξη ειναι δυσκολα.Πρεπει να βοηθησει πολύ ο εκπαιδευτικός.

Ειρηνη ,καλύτερα ειναι το φιογκάκι?Ελπίζω με το παιχνιδι να ξεχαστηκε.

Ιrene,δεν προλαβα να σου γραψω πριν..Ειναι αρκετα και τα δυο ,συνεχισε με το κρεβάτι για να μην εχεις πισωγυρίσματα ,και πήγαινε πιο χαλαρα το θεμα της πάνας.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλή εβδομάδα στην όμορφη παρέα!!!

Έχω πολύ καιρό να μπω, άλλα σας διάβαζα συνέχεια (ένα είναι σίγουρο είστε ηρεμηστικό!!!!) (αφού να φανταστείτε έβαψα και εγώ το σπίτι το καλοκαίρι μόνη μου!), άλλα απο κει που είχαμε πολύ δουλειά και δεν προλαβαινά ούτε στο μπάνιο να πάω, ήρθε ένας νόμος και βρέθηκα χωρίς δουλειά (ανανεώσιμες πηγές ενέργειας)!!! τώρα σπιτάκι με τα παιδάκια μου!!! και να σας πω μ' αρέσει και ας δυσκολευτούμε στα οικονομικά.

Ελπίζω να με καλοδεχτήτε και να είμαι ευπρόσδεκτη στην όμορφη παρέα σας.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κ από μένα!!

Irene και γω θα προχωρούσα πρώτα με το κρεβάτι κ μετά με την πάνα, εκτός και αν τα δέχεται καλά και τα δυο το παιδί οπότε όλα καλά!αν εχει πρόβλημα με το κρεβάτι μπορείς να κοιμηθείς μερικές μέρες μαζί της και να φεύγεις μετά μέχρι να το συνηθίσει


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

ουφ κρέμασα μισές κουρτίνες γιατί οι άλλες είναι στο δωμάτιο που κοιμάται η μικρή κ δεν της πήρα χθές ουφ διπλή δουλειά. ευτυχώς την ακούω να χει ξυπνήσει αλλά όπως καταλαβαίνετε είναι όλα στη μέση. σίδερο σιδερώστρα σκάλα. κ έλεγα να τα τελειωνα πριν ξυπνήσει η μικρη. τσπ.

κορίτσια τη γνώμη σας, έχω δαντελένιες κουρτίνες άσπρες, με την ταιριάζουνε σε ριντό; χρώμα κ ύφασμα; έχω ένα χοντρό λαδο μπέζ. λέτε;

Link to comment
Share on other sites

ουφ κρέμασα μισές κουρτίνες γιατί οι άλλες είναι στο δωμάτιο που κοιμάται η μικρή κ δεν της πήρα χθές ουφ διπλή δουλειά. ευτυχώς την ακούω να χει ξυπνήσει αλλά όπως καταλαβαίνετε είναι όλα στη μέση. σίδερο σιδερώστρα σκάλα. κ έλεγα να τα τελειωνα πριν ξυπνήσει η μικρη. τσπ.

κορίτσια τη γνώμη σας, έχω δαντελένιες κουρτίνες άσπρες, με την ταιριάζουνε σε ριντό; χρώμα κ ύφασμα; έχω ένα χοντρό λαδο μπέζ. λέτε;

Ετσι οπως τα λες μια χαρά ταιριαζουν.Ομως ταιριαζουν με τον υπόλοιπο χωρο?Τι χρωματα και λοιπά εχεις?

Μια χαρα τα καταφερες αφου κρεμασες τις μισες...την μισω αυτη τη δουλεια,αλλα χαιρομαι τη φρεσκάδα μετα.;)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στην όμορφη παρέα!!!

Έχω πολύ καιρό να μπω, άλλα σας διάβαζα συνέχεια (ένα είναι σίγουρο είστε ηρεμηστικό!!!!) (αφού να φανταστείτε έβαψα και εγώ το σπίτι το καλοκαίρι μόνη μου!), άλλα απο κει που είχαμε πολύ δουλειά και δεν προλαβαινά ούτε στο μπάνιο να πάω, ήρθε ένας νόμος και βρέθηκα χωρίς δουλειά (ανανεώσιμες πηγές ενέργειας)!!! τώρα σπιτάκι με τα παιδάκια μου!!! και να σας πω μ' αρέσει και ας δυσκολευτούμε στα οικονομικά.

Ελπίζω να με καλοδεχτήτε και να είμαι ευπρόσδεκτη στην όμορφη παρέα σας.

Καλωσηρθες και πάλι λοιπόν!

Κριμα για τη δουλεια ,αλλα ,εαν εισαι ηρεμη και τα οικονομικά σας παλευονται τοτε μια χαρά!Να μπαινεις να μας γραφεις:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...