Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κοιμούνται όλοι και έφτιαξα καφεδάκι....και λίγο σερφάρισμα!

Turwethiel και γενικά όλα τα κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Να είμαστε όλες καλά και να χαιρόμαστε τα παιδάκια και τις οικογένειες μας!

Kalamaraki συγχαρητήρια για την θέση σου! Καλή σχολή χρονιά και κουράγιο!

Υ.Γ. αυτό με το σιδέρωμα που είχα πει μεσοβδόμαδα.....δεν το έχω ακόμη κάνει......έχω προγραμματίσει βόλτα το απόγευμα στην αδερφή μου για να γιορτάσουμε τα γενέθλια της και μόλις τελειώσω σε λίγο το καφεδάκι μου θα σιδερώσω λιγάκι (λιγάκι όμως)...

φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα αγαπημενες...τι κανετε?

Καλαμαρακι μπραβο κοριτσακι μου για την τοποθετηση..θα εισαι κοντα στο σπιτακι σου,μια χαρα..αντε καλη αρχη..

Σοφια μεγεια την ραπτομηχανη..τωρα θα κανεις ενα σωρο πραγματα,εσενα που πιανουν τα χερια σου..

Χρυσα και εγω αδιαθετησα πριν 10 μερες με παρα πολυ ροη και εξαντληθηκα..κανε μονο τα βασικα..

Γιωτακι καλα να περασετε..

Ευα μπορεις να την βαζεις να μαζευει μαζι με σενα για να μαθαινει..και στον παιδικο θα το κανουν..εγω της ελεγα της μεγαλης ελα να βαλουμε τα παιχνιδια σου για υπνο..

Βικτωρια καλα βαψιματα.ειναι οντως πολυ καλη ψυχοθεραπεια..να μας βαλεις φωτο..καλη συνεχεια..

Εμεις σηκωθηκαμε το πρωι εστρωσα κρεβατια,απλωσα ενα πλυντηριο,μαζεψα τα στεγνα,τακτοποιησα οτι κυκλοφορουσε εκτος θεσης ταισα τα φρουτα στην μικρη και φυγαμε μαζι με την αδερφη μου και την οικογενεια για το αλσος..τα παιδια παιξανε εμεις πηραμε καφεδακι στο χερι..γυρισαμε καναμε μπανιο τις μικρες που απο τα χωματα ηταν χαλια ετοιμασα το φαγητο και φαγαμε μαζεψα την κουζινα και κοιμισα την μικρη..δεν κανω τιποτα αλλο σημερα εκτος απο το να πλυνω τα παπουτσακια των κοριτσιων γιατι εγιναν χαλια..χθες βραδυ ενω κοιμηθηκαν ξεκινησα να σιδερωνω με την πρεσα και ενω δεν ηταν παρα πολλα εκανα 2,5ωρες να τελειωσω γιατι η μικρη ηταν πολυ ανησυχη,κοιμοταν και ξυπναγε καθε δεκα λεπτα με εντονο κλαμα..τεσπα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρυσα απο αυριο λενε οτι αλλαζει το σκηνικο του καιρου με πτωση της θερμοκρασιας και βροχες,οποτε μαλλον μπαινουμε στο φθινοπωρο,γιατι σημερα θυμιζει καλοκαιρι..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαράκι συγχαρητήρια, καλή σχολική χρονιά καλή μου!!και εγω τοποθετήθηκα στο κοντινότερο σχολείο που μπορούσα!!5 λεπτά απ το σπίτι, γλιτώνω ετσι χρόνο κ χρήμα!!;)

Καλημέρα και καλή Κυριακή σε όλες!

Φθινοπωρινή διάθεση κανείς;

cb47284c8dc4a388b71e80bc423133f5.jpg

e76001b65298f0d9d391bf41216d54fa.jpg

τέλεια, τέλεια!!

Μυρτουλα ο μικρος σου ειναι οντως πολυ κοντα γεννημενος με τη δικια μου. Τον κραταει η μαμα σου? Εμενα απο τον Αυγουστο ειχε ζωηρεψει πολυ αλλα τον τελευταιο μηνα εγινε παιδακι......(φταιει και που μιλαει πολυ και ξεχνιεμαι οτι ειναι μεγαλυτερη).

ναι Ευα μου είναι πολύ κοντά τα ζουζούνια μας;). Ο μικρούλης μου κάθεται 3 μέρες την εβδομάδα με τον σύζυγο - που δουλευει άλλα ωράρια - και 2 μέρες με τη μαμά μου αλλά στο σπίτι μας οπότε δείχνει μια χαρά, δεν φαίνεται να τον επηρεάζει η ολιγόωρη απουσία μου.Ναι κ ο δικός μου έγινε παιδάκι όπως λες, ξέφυγε από το μωρουδέ, απλά εμάς επειδή είναι ο δεύτερός μας, μας φαίνεται ακόμα "ο μπέμπης μας", εχει το ρόλο του "μικρού":p


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Καλέ πόσα γράψατε πάλι!Τα διάβασα πολύ γρήγορα γιατί έχω ένα σωρό δουλειές!!!

Χτες η μικρή πήγε στο σπίτι της γιαγιάς μου και κοιμήθηκε εκεί με τη μαμά μου και τη γιαγιά μου κι έτσι εμείς βγήκαμε μόνοι και περάσαμε πολύ ωραία...!

Σήμερα σηκωθήκαμε ήπιαμε καφεδάκι και μετά πήγαμε μια κοντινή εκδρομή,πριν λίγο γυρίσαμε.Οπότε τώρα κάνω δουλίτσες.

Καλαμάρι συγχαρητήρια,πολύ χαίρομαι για σένα!

Για μένα δεν βλέπω φως φέτος,είναι λίγες οι πιστώσεις οπότε το κόβω να μένω σπιτάκι μου.Δεν πειράζει τι να κάνω.

Σοφία μεγειά η ραπτομηχανή!

Βικ ξεπατώνεσαι αλλά χαλάλι

Εύα κι εγώ παθαίνω τα ίδια με τη μικρή.Ενώ είχε μάθει να τακτοποιεί όταν βλέπει άλλα παιδάκια να τα πετάνε και να μην μαζεύουν μετά μου το κάνει και στο σπίτι.Και άντε πάλι από την αρχή να τα ξαναλές.Τι να κάνουμε υπομονή θα μεγαλώσουν.

Αχ δεν θυμάμαι άλλα και η μικρή με τραβάει από το φόρεμα,θα ξαναμπώ αργότερα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο μεημερι και απο μενα.

Μετα απο μια πολυ κουραστικη βδομαδα ηρθε ενα κουραστικο σκ με αποκορυφωμα σημερα το μνημοσυνο για το χρονο του παππου μου...

Γυρισαμε πριν λιγο και ευτυχως θα φαμε στη μαμα μου.

Αυτη τη βδομαδα θα ασχοληθω με το σπιτι περισσοτερο.

Ειρηνη μου ειναι ατακτοποιητο γτ η μικρη εμαθε την πρωτη της κακη συνηθεια στον παιδικο : πιανει τα κουτια με τα παιχνιδια και τα αναποδογυριζει και τα σκορπαει ολα στο πατωμα (καθιστικο και δικο της δωματιο) ενω πριν την ειχα μαθει και εψαχνε μεσα ηρεμα να βρει αυτο που ηθελε..... αλλα σκεφτομαι οτι ειναι ακομα μικρη και δεν μπορω να τη μαθω να συμμαζευει μετα ή κανω λαθος???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ΚΑλαμαρακι τελεια νεα μπραβο ! Καλη σχολικη χρονια!

οποτε σε διαβαζω τι κανετε με τον μικρο ανυπομονω να μεγαλωσει κ η δικη μου να κανουμε ετσι πραγματα μαζι ... Μπραβο μανουλα (και στον μπαμπα μπραβο βεβαιως βεβαιως) :D

Αρετη κ Γιωτα πολλες δουλειες βρε κοριτσια μπραβο σας θαυμαζω!

Χρυσα βαλε καμια φωτο του κηπου σου τωρα που φθινοπωριασε..:D

Ραβτ ωραιες φωτογραφιες... θελω κ εγω τετοια κερια (τρελαινομαι για κερια).

Τινακι ποτε συμπληρωνεις 3μηνο να ηρεμησεις?

όλα θα τα κάνετε Ευάκι μου, θα μεγαλώσει γρήγορα και δεν θα προλαβαίνετε να τρέχετε...! :)

Σήμερα σηκωθήκαμε στις 9. Φαγαμε πρωινό ήπιαμε καφέ, αέρισα το σπίτι και στρώσαμε κρεβάτια. Στις 11 φύγαμε και πήγαμε playmobil και περάσαμε απλά υπέροχα!!! Είχαμε παρέα άλλη μια φιλενάδα και αγοράσαμε και ένα δωράκι playmobil ;) Οι τιμές που έχουν δε στο κατάστημά τους είναι πολύ καλές και είχαν και αρκετές προσφορές και μεγάλη ποικιλία.

Στη συνέχεια κατα τις 3 πήγαμε Μαρούσι και φάγαμε κάτι πρόχειρο και επιστρέψαμε στις 5 σπίτι κατάκοποι!!! Εβαλα μπιφτέκια με πατατες να φαμε για βραδινό και για να πάρει αύριο σχολείο ο γιος. Έβαλα και ενα πλυντήριο ρούχων και περιμένω να απλώσω!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσούδια....γυρίσαμε απο το χωριό...! Έκανα μπάνιο τα κορίτσια.....φάγαμε, κάναμε μπάνια και εμείς, τακτοποίησα τρόφιμα και ρούχα και άραξα!!!!

Απο εβδομάδα θα χαλάσει ο καιρός .......για να ξεκινήσουμε να γεμίζουμε σακουλίτσες με ρούχα και παιχνίδια που δεν χρειάζονται τα παιδάκια μας!!!!!! ;)

Αναμείνατε νεότερα....!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ από μένα, καλοκαιρινή μέρα κ εδώ. όντως άκουσα ότι αλλάζει ο καιρός από αύριο. εγώ έπλυνα σήμερα το απογευμα ένα χαλί ψάθα για να στεγνωσει. δεν έχω ασιδέρωτα άλλα έχω 2,3 πλυντήρια να βάλω. οπότε θα χω σε λίγες μέρες. θα σας πω τα νέα μου αργότερα.

καλαμαράκι πολύ όμορφα τα νέα σου μπράβο.

κοριτσάκια όμορφα να χουμε μία καλή βδομάδα.

βάσια να χεις εύχομαι ένα καλό τηλεφώνημα τις επόμενες μέρες. για πες πότε θα ναι το swapp;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κ από μένα, καλοκαιρινή μέρα κ εδώ. όντως άκουσα ότι αλλάζει ο καιρός από αύριο. εγώ έπλυνα σήμερα το απογευμα ένα χαλί ψάθα για να στεγνωσει. δεν έχω ασιδέρωτα άλλα έχω 2,3 πλυντήρια να βάλω. οπότε θα χω σε λίγες μέρες. θα σας πω τα νέα μου αργότερα.

καλαμαράκι πολύ όμορφα τα νέα σου μπράβο.

κοριτσάκια όμορφα να χουμε μία καλή βδομάδα.

βάσια να χεις εύχομαι ένα καλό τηλεφώνημα τις επόμενες μέρες. για πες πότε θα ναι το swapp;

Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπημένες μου.

Τι κάνουν τα κορίτσια μου?

Σήμερα ήταν μέρα "οικογένειας" και ιδιαίτερα φιογκακίου.

Ξυπνήσαμε με χάδια και φιλιά και φύγαμε για να παίξει το φιογκάκι. Πήγαμε στο Φλοίσβο, στις παιδικές χαρές και πραγματικά το καταχάρηκε! Εμείς πήραμε καφεδάκι στο χέρι από το σπίτι και εκείνο έπαιξε. Σκάσαμε από τη ζέστη όμως! :rolleyes:

Μετά για μεσημεριανή περίθαλψη στην πεθερά μου και επιστρεψαμε.. παραμύθια, ξεκούραση, αγκαλιές και εγώ αργότερα δουλίτσα. Επέστρεψα, διαβάσαμε με το φιογκάκι, ξεκουραστήκαμε, φάγαμε βραδυνό και τώρα το φιογκάκι {αφού κάναμε τα μπάνια μας} ξάπλωσε και η βραδιά είναι για τα 2 μας. Λέμε να δούμε το the tourist και να χαλαρώσουμε...

Σας φιλώ γλυκά όλες και εύχομαι να έχουμε μία καλή, νέα εβδομάδα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλη εβδομαδα να εχουμε indeed!!!

Εγω τυπωσα μονη μου τις φωτος σε καμβα (οκ δεν ειναι τελειες) και τις εβαλα στο σαλονι. Ασχολουμαι λιγακι με την φωτογραφια.

005bc3c3-f8f5-4c03-a85e-41daf06be076_zps5b99eb0a.jpg?t=1380477971

Σορρυ τα χρωματα ειναι χαλια (και το φυτο μου ναι.. οκ ! Δεν το'χω με τα φυτα ;)) γιατι την πηρα με το κινητο. Οι μικρες ειναι Α4... οι αλλες, διπλο Α4.

Αγορασα αυτα τα καμβαδακια απο τα Τζαμπο και τυπωσα τις φωτος σε υφασμα και μετα τις κολλησα επανω στα καμβαδακια.

Οταν τελιωσω και τον αλλον τοιχο με τις κορνιζαρισμενες φωτος θα σας τις βαλω!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...