Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Eflenew είπε:

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες περιμένουμε τις χοριακες μας❤️ Πέρασες πολλά,ομως  αυτή τη φορά εύχομαι να δεις μια μεγάλη χοριακη 🥰 Οι γιατροί τι λένε σχετικά με τις προηγούμενες εμβρυομεταφορες σου?

      Εγώ αύριο θα πάω για την επαναληπτική και ελπίζω να μην φάω χαστούκι..εμενα η πρώτη μου εμβρυομεταφορά ήταν μηδενική,τυχαίο γεγονός όπως είπε ο γιατρός η επόμενη που είχα βάλει δυο είχε παλινδρομήσει το ένα,όμως το άλλο είναι η κορούλα μου και τώρα είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορά.

       

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Να' μαι πάλι!!!

Έχω ένα άγχος σήμερα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας.Μετατρέψαμε την κούνια της μικρής σε κρεβάτι και σήμερα κοιμάται εκεί για πρώτη φορά.Μέχρι τώρα αν θυμάστε κοιμόταν μαζί μας.Λοιπόν σήμερα αφού έφτιαξε ο άντρας μου το κρεβάτι ,το είδε πήγε μόνη της ξάπλωσε της είπαμε ότι αυτό είναι το κρεβάτι της και θα κοιμάται εκεί,το πήρε θετικά(μάλλον!!!).Τώρα το βράδυ της έφτιαξα γάλα το ήπιε και πήγαμε στο κρεβάτι της για να της διαβάσω παραμύθι,το διαβάσαμε της είπα κι ένα νανούρισμα και την πήρε ο ύπνος.

Καλά το χειρίστηκα,τι λέτε???

Βέβαια δεν ξέρω τι θα γίνει αν κάποια στιγμή ξυπνήσει,αν θα την προλάβω κοιμισμένη να την ξανανανουρίσω ή αν θα προλάβει να σηκωθεί μόνη της και να έρθει σε μας...

Ουφ πρόβλημα κι αυτό...

Αλλά κάναμε κι άλλη μια πρόοδο,έκανε κακά της πρώτη φορά στη λεκάνη με αυτό το παιδικό που ενσωματώνεται στη λεκάνη(δεν θυμάμαι πως το λένε) και ενθουσιάστηκε και όταν είμαστε σπίτι και θέλει κακά της μας το λέει και την πάμε τουαλέτα...

Μήπως είναι πολλά τα καινούρια πράγματα και φάμε τα μούτρα μας τελικά???

Αυτά τα προβλήματά μου αυτό το σκ...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πέρα από τα προβλήματα λοιπόν σήμερα που έλειπαν τα καμάρια μου στις κούνιες, έκανα τις λίστες οργάνωσής μου για δουλειές που πρέπει να γίνουν,για πληρωμές τώρα που έρχεται ο καινούριος μήνας,για τα γενέθλια της μικρής που έρχονται.

Μου πήρε 2 ωρίτσες περίπου μέχρι να τα συγκεντρώσω όλα αλλά μου έφυγε κι ένα βάρος γιατί τώρα ξέρω τι μου γίνεται!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιώτα δεν κάναμε μπάνιο.....είχε δροσούλα με ήλιο μαζί :)

Irene μια χαρά τα πήγες με τον ύπνο...αν ξυπνήσει την ξαναπάς....για να μάθει ότι μεγάλωσε και έχει κρεβάτι πια...εγώ έτσι έκανα!

Turwethiel ευχαριστώ πολύ!!! μακάρι να τα καταφέρω :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εδώ είμαι πάλι κ εγώ.

άπλωσα δύο πλυντήρια

έκανα ένα ντουζάκι κ πριν πάω για ύπνο έκανα μία επίσκεψη εδώ.

λοιπόν τα νέα του σκ έχουν ώς εξής:

σάββατο πήγαμε το πρωί για εξετάσεις αίματος - μας άκουσε όλη η πόλη. ο μεγάλος δεν καθόταν με τίποτα κ στο τέλος του έγινε μία ωραιότατη μελανιά στο χέρι, η μικρή οκ είναι μικρή ακόμα δεν καταλαβαίνει κ πολλά.

έφτιαξα μουστοκούλουρα τέλεια κ πάνε φοβερά με τον καφέ.

πήγαμε σε μία βάφτιση κ περάσαμε όμορφα. από τις τελευταίες μας για φέτος εκτός κ άν προκύψει. μέχρι στιγμής έχουμε πάει σε 5 βαφτίσεις κ 1 γάμο. καταλαβαίνετε τι εστί οικονομικά αυτό ε; είναι όμως όλοι φίλοι κ χαλάλι τους.

σήμερα το πρωί είχε συμάζεμα σπίτι - είχα κάτι βάζα με βότανα όλο το καλοκαίρι στον ήλιο κ ήρθε η ωρα να τα μαζέψω. ασχολούμαι με τα χειροποίητα καλλυντικά κ είχα κάνει διάφορα το καλοκαίρι. ουφ το χα πολύ άγχος γιατί μου πιαναν όλο το περβάζι. ευτυχώς ήταν ο σύζυγος κ κράτησε την μικρή κ τα κανα με την ησυχία μου.

όπως λέει κ η ειρήνη μετά είχε κυριακάτικη περίθαλψη στην πεθερά.

έπλυνα το χαλάκι την ψάθα όπως προείπα έπλυνα καλά το μπαλκόνι κ ο άντρας μου με δούλευε. γιατί μου λέει αν βρέξει αύριο θα στο κάνει...δίκιο έχει άλλα έπρεπε να πλυθεί κ να ποτιστούν τα λουλούδια.

στο μεταξύ έχω τελειώσει με τις ντουλάπες, έχω αφήσει κ εγώ λίγα καλοκαιρινά έξω. όσο κ να προσπάθησα δεν κατάφερα να τις αδειάσω κ ιδιαίτερα γιατί τελευταία εγώ δεν έχω ψωνίσει ρούχα λόγω εγκυμοσύνης κ κιλών. οπότε θα πρέπει να δω πως θα πάω με το χάσιμο κιλών κ να πορευτώ σε αγορές κ αλλαγές. ουφ κ μου φαίνονται όλα εκτός μόδας δεν ξέρω τι θα κάνω γι αυτό το θέμα κ κονδύλι δεν προβλέπεται.

έχω αλλάξει κουρτίνες στα υπνοδωμάτια κ μου μένουν κουζίνα σαλόνι.

χαλιά είπα να στρώσω μέσα οκτώβρη. αν κ εδώ αν αρχίσουν βροχές κ κρύο χρειάζεται να στρωθουν πιο νωρίς.

ωραίες φώτο ravt ειδικά σε αυτή με τα κεριά τα άσπρα εμένα μου άρεσε η κουρτίνα πίσω, χαχα.

κ σύ δέσποινα πολύ όμορφες τις έκανες.

θέλω κ εγώ αλλά αδυνατώ λόγω χρόνου.

αυτά

πάω για ύπνο.

Link to comment
Share on other sites

Να' μαι κι εγώ.

Σας διάβαζα όλες αυτές τις μέρες αλλά λόγω μικροπροβλημάτων δεν είχα και πολλά κεφια να γράψω. Η παρεούλα σας όμως ήταν πολύτιμη και με βοηθούσε να ξεχαστώ.

Να ευχηθώ έστω και καθυστερημένα στην Αφροδίτη μας να είναι πάντα ευτυχισμένη και να χαίρεται τον αντρούλη της και τα παιδάκια της.

Με την Ειρήνη μας, τα είπα.

Πολλά ευχάριστα νέα. Επιτέλους, να ανέβουμε και λίγο.

Βάσια μου, καλή επιτυχία με τη δουλειά. Είμαι σίγουρη ότι θα είσαι η τελική επιλογή.

Καλαμαράκι μου γιούπιιιιιι και για σένα. Με το καλό να συναντήσεις τους καινούργιους σου μαθητές. Καλή σχολική χρονιά. Εμείς περιμένουμε ακόμα ειδικότητες.

Δημητρούλα,καλή επιτυχία με τα 5μηνα. Αν κάτσει, κάτι είναι κι αυτό.

Τίνα μου, υπέροχες φωτογραφίες. Να χαίρεσαι τους κούκλους σου και καλή επιτυχία με το δικαστήριο.

Irene πολύ καλή αρχή κάνατε και με την τουαλέτα και με τον ύπνο. Αφού έγινε το πρώτο βήμα όλα θα κυλήσουν ομαλά. Μπράβο στο παιδάκι σου.

Αλεξένια με το καλό. Κοντεύεις;;

Βικ δεν θυμάμαι αν σου έχω ευχηθεί για το παιδάκι σου. Να το χαίρεσαι και να είναι η ζωούλα του ανέμελη και γεμάτη χαρές.

Κική μου, όλα καλά;;;

Μπιλλάκι, σου στέλνω κι από εδώ μεγάλη αγκαλίτσα.

Για τα προληπτικά μέτρα εναντίον των ψειρών που συζητούσατε, έχω αρχίσει κι εγώ λοσιόν. Ο φαρμακοποιός μου είχε δώσει της propoline.

Λίγο και στα δικά μου τώρα.

Πολύ ωραίες και οι ιδέες σας για οργάνωση. Έχω ξεκινήσει τακτοποίηση-ξεκαθάρισμα ντουλαπιών δωματίων και κουζίνας. Προμηθεύτηκα κουτιά τακτοποίησης και διάφορα άλλα μικροπραγματάκια οργάνωσης και από εβδομάδα ξεκινάω. Κάθε απόγευμα ότι προλαβαίνω.Με τα βασικά που πρέπει να γίνονται κάθε μέρα ελπίζω να έχω χρόνο. Σήμερα όλο το απόγευμα σιδέρωνα για να μην έχω τουλάχιστον κι αυτό.Για την ώρα έφτιαξα την αποθηκούλα μου και ανάσανε. Τώρα βρίσκω τα πράγματά μου στο λεπτό.

Έχει πάντως να πεταχτεί πολύ πράγμα. Μάνα ακούς;;;

Έχουμε μπει δυναμικά και στα διαβάσματα.

Αρχίσαμε για τα καλά. Ιστορία, Φυσική. Μαθηματικά, Γλώσσα, Αγωγή του πολίτη, Γεωγραφία, δεύτερη ξένη γλώσσα συν τα μαθήματα ειδικοτήτων (αυτά δεν έχουν αρχίσει ακόμα). Πολύ διάβασμα το παιδάκι μου.

4uδάκι με την ευκαιρία να σε ευχαριστήσω και για τη συμβουλή σου σχετικά με τα μαθήματα πιάνου. Τελικά κάναμε μια επαφή με ωδείο και θα μας ειδοποιούσαν από εβδομάδα για εγγραφή αλλά εν τω μεταξύ μας πήραν κι από το Δήμο και μας είπαν ότι τελικά μπορούμε να πάμε (είχαμε κάνει αίτηση αλλά είμαστε δωδέκατη θέση επιλλαχόντες). Να και κάτι που είμαστε τυχεροί. Θα δούμε και τις δύο περιπτώσεις και θα αποφασίσουμε.

Καλή αρχή με τα μαθήματα.

Κάπου πήρε το μάτι μου και κάτι κανελόνια. Τι της λες τώρα;; Μετά τη μους ήρθε να με αποτελειώσει. Αχ ρε μάνα!!!

Πέρασε η ώρα και δεν το κατάλαβα. Πως την πατάω έτσι κάθε Κυριακή;; Πάω για μπανάκι και νάνι.

Καληνύχτα σε όλες και σε όσες ξέχασα ένα μεγάλο φιλί.

:P:p


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

είδα που έγραψαν οι δυο βασούλες και είπα να γράψω κι εγώ από κάτω για να γίνουμε τρεις :)

είμαι στη δουλειά από τις 05.30 αλλά ευτυχώς κοιμήθηκα καλά το βράδυ!

κατά τα άλλα, οι δουλειές του σπιτιού έχουν περάσει σε δεύτερη μοίρα γιατί πακετάρω για τη μετακόμιση. υπολόγισα με βάση το πρόγραμμα της δουλειάς ότι, αν και μετακομίζω αρχές νοέμβρη, έχω διαθέσιμες μόνο 5 μέρες (κι αυτές λειψές) για να ολοκληρώσω το πακετάρισμα. ξεκίνησα νωρίς κι ελπίζω να προλάβω χωρίς άγχος.

στέλνω σε όλες τις ευχές μου για μια καλή μέρα και μια καλή εβδομάδα! (και για καλό μήνα από αύριο!)

φιλιά σε όλες, μία μία!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,καλή εβδομαδα να εχουμε όλες!

Ξυπνησαμε νωρίς νωρις ,πήγα το πιτσιρικι στο λεωφορειο,επέστρεψα ,απλωσα ενα πλυντηριο που ειχα προγραμματισει από το βραδυ,εβαλα αλλο ενα και ευτυχως τωρα εχω αδεια καλάθια ,μαζεψα τα σκουπίδια και εφτιαξα καφεδακι.Περιμενω να περασει μια φιλη να πάμε για περπατημα γιατί πολύ μου εχει λείψει.

AMELIE,καλή δυναμη με τη μετακόμιση.

Βασιλική ,εκτη πάει το κοριτσακι σου?Πολύ φόρτωμα πραγματικά!Καλη συνεχεια με την τακτοποίηση.

Βασω,εμεις φετος " ευτυχως" δεν ειχαμε πολλά πολλά,του χρονου ,να ειμαστε καλά προβλέπεται φορτωμενα καλοκαιρι.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...