Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλά, νέα δεν διάβασα τπτ, ελπίζω να είστε καλά, πάω να διαβάσω λίγο προς τα πίσω όσο προλάβω, γιατί ψάχνω και μπαταρία νιπτήρα... και είναι πανάκριβες όλες!!!!

Επεξεργάστηκαν by Turwethiel
Έντιτ: ενα κόμμα (,)

ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά νέα δεν διάβασα τπτ, ελπίζω να είστε καλά, πάω να διαβάσω λίγο προς τα πίσω όσο προλάβω, γιατί ψάχνω και μπαταρία νιπτήρα... και είναι πανάκριβες όλες!!!!

Να σας ζήσει η νεοφώτιστη, κοριτσάκι μου!!!!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μας δύο!!!! :tongue::tongue:

Εγώ φταίω? Από το απόγευμα σας λέω "ελάτε έχω πολύ φαϊ" και δεν ήρθε καμία. Φταιω? Ε? Ε? Φταίω???:lol::lol:

εγώ το έκανα και πέρυσι! 3 μαξιλάρια έφτιαξα ;) σας το είχα δείξει νομίζω :confused:

όχι καλέ εγώ το λέω για τις ποσότητες που φάγατε!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έκανα και πέρυσι! 3 μαξιλάρια έφτιαξα ;) σας το είχα δείξει νομίζω :confused:

όχι καλέ εγώ το λέω για τις ποσότητες που φάγατε!!!!

Ναι!!!!!

Υ.Γ. Το κατάλαβα αλλά λες και τώρα θα μας μάθεις! :twisted::twisted:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

4U στην μικρόπολις έχει είσοδο????

το θέμα είναι οτι δεν υπάρχει μικρόπολις! δλδ πήγαμε 7 απογευμα και τπτ ούτε αφίσα ουτε τπτ.

Το είχα βρει και στο νετ (σας το είχα ποστάρει) αλλά το αναφέρουν και σε βιβλιαράκι - πρόγραμμα της Τεχνόπολις που έχω απο το καλοκαίρι....

?ακυρώθηκε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ δεν τους βάζω τέτοια....τα φοβάμαι....τους βάζω όμως κολώνια μυρτώ στα μαλλάκια :) κάνει δουλειά και αυτό!!!!

Εμείς ψείρες τις γλυτώσαμε ως τώρα, αλλά επιδή δε προτιμώ φάρμακα, βάζω προληπτικά το μηλόξιδο από σούπερ μάρκετ.

Σε μεγάλη έξαρση ψειρών στο σχολείο, βάζω μια σταγόνα αιθέριο έλαιο τειόδεντρου.

Τα θεωρώ δυνατά φάρμακα για το κεφαλάκι των παιδιών σε καθημερινή βάση, για κάποια χρόνια, που θα χρειάζεται η πρόληψη.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει η νεοφώτιστη, κοριτσάκι μου!!!!!!!!!

Ευχαριστώ Ειρηνάκι, και εσύ πάντα άξια νονά! Όλα καλά εσάς; :D


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσοπαρέα! :D

Μια εβδομάδα τώρα, κάνω την καλύτερη ψυχοθεραπεία ever: μπογιατίζω! :tongue:

Έχω σχεδόν τελειώσει με ένα παλιό έπιπλο μπουφέ/βιτρίνα και πέφτω σέκος κάθε βράδυ...

Αχάραγα φεύγω το πρωί από το σπίτι, να μοιράσω παιδί στο νήπιο, άντρα στο γραφείο και μπέμπα στη μαμά, και μετά αφού γυρίσω 4-5 μαγαζιά για αλλαγές ρούχων από βάφτιση, πιάνω το ρολό και του δίνω να καταλάβει, μέχρι να σκοτεινιάσει και να τρέξω να ξαναμαζέψω τους πάντες για επιστροφή σπίτι...... Το ίδιο και σήμερα, και μάλλον και από βδομάδα, γιατί έχω πολύυυυ βάψιμο ακόμα... ντουλάπες, πόρτες, καλοριφέρ... :rolleyes: και καλλιτεχνικά: μια τραπεζαρία, κι ένα σετ μπαμπού για το μπαλκόνι...

τέλεια!!!!

πολυ μου αρέσουν οι δουλειές που κάνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάνω ακριβώς το ίδιο {εχω δημοσιεύσει σχετικό μήνυμα και εδώ και στο blog μας :) }. Δες το δικό μου ψάθινο καλαθάκι, το οποίο έχω στην εσωτερική πλευρά του πάσου της κουζίνας μου και εκεί τακτοποιώ τα "αναγκαία" που δεν θέλω να φαίνονται αλλά επειδή τα χρειάζομαι θέλω να είναι μαζεμένα και συγκεντρωμένα, καθώς και τις αποδείξεις της εβδομάδας μέχρι να μπουν στο κλασέρ τους. Με έχει βοηθήσει τόσο πολύ.. σκέψου εκεί τοποθετώ ακόμα και τη θήκη των γυαλιών του συζύγου ή/και τη θήκη του ηχοσυστήματος του αυτοκινήτου. Ολα μαζεμένα και τακτοποιημένα. :D

2-5.jpg

Αν έχεις πολλά τέτοια, μακρόστενα κουτιά {πόσο με εκνευρίζουν! :rolleyes: } τότε ναι, αξίζει!

Εγώ, επειδή μου τη δίνουν στα νεύρα έχω μόνο 2. Αλουμινόχαρτο και αντικολλητικό χαρτί. Τα έχω στο μάκρος τοποθετημένα, στο ντουλάπι με τα χαρτιά υγείας, το οποίο δεν χρησιμοποιώ "πολύ" οπότε ούτε με ενοχλούν, ούτε τα ενοχλώ! :D

Υπέροχη ιδέα.

Για μένα, ο τρόπος αποθήκευσης των φουλαριών, εξαρτάται από τον αριθμό που έχεις.

Προσωπικά τα λατρεύω.. φουλάρια / κασκώλ και επειδή έχω και μία ευαισθησία στον λαιμό, χρησιμοποιώ πολλά το χειμώνα για να τον "προστατεύω". Οπότε έχω αφιερώσει ένα συρτάρι ειδικά για τα φουλαρια μου και τα έχω σούπερ τακτοποιημένα :D:

DSC01895_zpsb3e5d743.jpg

Γι αυτό, θα σου βάλω ξεχωριστό μήνυμα! Εχω κάνει "τρελή" πατεντούλα ειδικά για τα φανελλάκια τους και είναι υπέροχα τακτοποιημένα! ;)

Ωραίες φωτό! Πατέντα για φανελάκια θέλω κι εγώ...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ψείρες τις γλυτώσαμε ως τώρα, αλλά επιδή δε προτιμώ φάρμακα, βάζω προληπτικά το μηλόξιδο από σούπερ μάρκετ.

Σε μεγάλη έξαρση ψειρών στο σχολείο, βάζω μια σταγόνα αιθέριο έλαιο τειόδεντρου.

Τα θεωρώ δυνατά φάρμακα για το κεφαλάκι των παιδιών σε καθημερινή βάση, για κάποια χρόνια, που θα χρειάζεται η πρόληψη.

επίσης ;)

Να χαίρεστε τη νεοφώτιστη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τέλεια!!!!

πολυ μου αρέσουν οι δουλειές που κάνεις ;)

Αχ, είναι κούραση, γιατί κάνω 5-7 ώρες βάψιμο συνεχόμενα, αλλά έχει αλλάξει τόσο πολύ και με χαροποιεί, βλέπω ότι κάνω κάτι παραγωγικό επιτέλους, εκτός των παιδιών/σπιτιού, κλπ, μιας και δε δουλεύω...

Α, κι έχω κατά νου, πολλά ακόμα να κάνω, με κυριότερο τη ζωγραφική στο παιδικό όταν τελειώσω με έπιπλα κλπ... Μετα λέω ταπετσαρία/ύφασμα (ή σχέδια με στένσιλ) σε ντουλαπόφυλλα...

Εσύ τέλειωσες με βαψίματα που είχες, νομίζω το καλοκαίρι; ή μιλάει ο κος αλτσχάιμερ πάλι;

ΥΓ Ευχαριστώ 4γιου!

Επεξεργάστηκαν by Turwethiel
ορθογραφικο λαθος/ συμπλήρωματικό κείμενο

ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχουμε εμείς επέτειο! Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου!

Θα βγούμε για φαγητό το βραδάκι με τις κόρες μας, το είχαμε κάνει και πέρυσι για πρώτη φορά και περάσαμε σούπερ!

Τίποτα το ιδιαίτερο, ταβερνίτσα και το καλύτερο παρεάκι που θα μπορούσαμε να έχουμε!

Happy anniversary!

Να τα χιλιάσετε αγαπημένοι!

ΥΓ. Ειρήνη κι εσείς επέτειο;;; Μπραβο, κι εσείς να τα χιλιάσετε πάντα ευτυχισμένοι και με υγεία! να χαίρεστε το φιογκάκι σας!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Αχ, είναι κούραση, γιατί κάνω 5-7 ώρες βάψιμο συνεχόμενα, αλλά έχει αλλάξει τόσο πολύ και με χαροποιεί, βλέπω ότι κάνω κάτι παραγωγικό επιτέλους, εκτός των παιδιών/σπιτιού, κλπ, μιας και δε δουλεύω...

Α, κι έχω κατά νου, πολλά ακόμα να κάνω, με κυριότερο τη ζωγραφική στο παιδικό όταν τελειώσω με έπιπλα κλπ... Μετα λέω ταπετσαρία/ύφασμα (ή σχέδια με στένσιλ) σε ντουλαπόφυλλα...

Εσύ τέλειωσες με βαψίματα που είχες, νομίζω το καλοκαίρι; ή μιλάει ο κος αλτσχάιμερ πάλι;

ΥΓ Ευχαριστώ 4γιου!

ναι τελείωσα τις πρώτες μέρες του Ιουνίου!

Εβαψα μπαλκόνια και καγκελα και όλο το σπίτι μέσα - τοίχους μόνο.

Κάποια στιγμή θα βάψω και τις εσωτερικές πόρτες και μετά όλο και κάτι άλλο θα βρω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Α, είναι πολύ καλή ψυχοθεραπεία πάντως... Γενικά αυτά τα διακοσμητικά "μερεμέτια" (ταπετσαριές κλπ) πολύ μου αρέσουν...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...