Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλά μετά τη σημερινή ημέρα μου χρειάζεται ένα καυτό ντουζ!

Σχεδόν ολοκλήρωσα το transform της κουζίνας. Έχει μείνει το ντουλάπι κάτω απ τον νεροχύτη -που το σιχαίνομαι- και το ντουλάπι με τα κατσαρολικά. Έχει μείνει και χώρος σε κάποια ντουλάπια ώστε να αδειάσει τελείως το ένα ντουλάπι του μπουφέ από σκεύη κουζίνας ώστε να γίνει αποκλειστικά ρημαδοντούλαπο! Διέκοψα για να πιω καφέ και μάλλον θα συνεχίσω να τα τελειώσω.

Θα χαιρόμουν να μάθω νέα της φιογκοοικογένειας οπότε όποια έχει τη δυνατότητα ας κάνει ένα τηλεφωνάκι στην Ειρήνη μας!

4U όποτε έχεις χρόνο, μπορείς να με ενημερώσεις για τα online μαθήματα σε ένα pm? :-)


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε κοριτσια μου ετυχε ενα σκηνικο σημερα με μια γειτονισσα που εχει 2 σκελη κ με εφερε πραγματικα σε δυσκολη θεση. θελω να σας το πω, αλλα επειδη κανει πολυ μπαμ κολλαω!!!! αλλα αν δεν το πω θα λυσαξω!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes: τι να κανω οεο????

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια μου ετυχε ενα σκηνικο σημερα με μια γειτονισσα που εχει 2 σκελη κ με εφερε πραγματικα σε δυσκολη θεση. θελω να σας το πω, αλλα επειδη κανει πολυ μπαμ κολλαω!!!! αλλα αν δεν το πω θα λυσαξω!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes: τι να κανω οεο????

πες το με τρόπο....μην πεις και πολλές λεπτομέρειες!!!

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα δεν με πήρε τηλ σήμερα.....την προηγούμενη φορά μου είπε ότι τρέχουν εφορίες για να ετοιμάσουν τα χαρτιά του γραφείου επειδή ακόμα δεν έχει ανοίξει....οπότε δύο τινά ισχύουν Η' με απέρριψε οπότε τι είχαμε τι χάσαμε.... Η' με επέλεξε απλά δεν με πήρε τηλ γιατί το γραφείο ακόμα δεν έχει έτοιμα χαρτιά!!! Δεν ξέρω...προσπαθώ να μην ελπίζω και να μην το σκέφτομαι....και ευτυχώς ήρθε και το swap και ξεχνιέμαι αλλιώς θα έτρωγα τα νύχια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θα πάνε mamavasia κάθε εμπόδιο για καλό!

Ανέβασα το site του swap και στο προφίλ μου και τα κορίτσια έχουν αρχίσει να μαζεύουν πραγματάκια που δεν θέλουν πια! Σούπερ!

Από δουλειές τίποτα, μόνο τα πολύ πολύ βασικά! Έφερε ο σύζυξ τα χειμωνιάτικα από αποθήκη και εγώ έβαλα καφέ για το φόρουμ....Παρασκευή απόγευμα είναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δήμητρα δεν με πήρε τηλ σήμερα.....την προηγούμενη φορά μου είπε ότι τρέχουν εφορίες για να ετοιμάσουν τα χαρτιά του γραφείου επειδή ακόμα δεν έχει ανοίξει....οπότε δύο τινά ισχύουν Η' με απέρριψε οπότε τι είχαμε τι χάσαμε.... Η' με επέλεξε απλά δεν με πήρε τηλ γιατί το γραφείο ακόμα δεν έχει έτοιμα χαρτιά!!! Δεν ξέρω...προσπαθώ να μην ελπίζω και να μην το σκέφτομαι....και ευτυχώς ήρθε και το swap και ξεχνιέμαι αλλιώς θα έτρωγα τα νύχια μου!!!

αυτο ακριβως εχει γινει!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοιμήθηκα λίγο μετά τη δουλειά και στάνιαρα, δεν την πάλευα με τόσο λίγο ύπνο. Μετά τα μάζεψα και τώρα σας γράφω από το τροχόσπιτο. Το αγόρι μου είναι στις κλωσσομηχανές και βρήκα ευκαιρία!

ravT τέλειες φωτογραφίες και ζήλεψα τις ετικέτες! το θέλω κι εγώ καιρό αλλά τώρα με τη μετακόμιση, όλα τα πρότζεκτ έχουν παγώσει! Σχετικά με το φούρνο μικροκυμάτων νομίζω δεν κάνει να βάζουμε τίποτα από πάνω, ιδίως μεταλλικό (για την κοπέλα που είχε ένα ταψί... η Χριστίνα ήταν;). Δεν είμαι σίγουρη, μπορεί να λέω βλακεία. Σίγουρα όμως δεν κάνει να μπλοκάρουμε εκεί που έχει κάτι σχισμές για να βγαίνει ο αέρας.

Γιωτάκι περαστικά για τη μικρή! Στο αεροδρόμιο δουλεύω, δεν είναι ανοιχτό όλο το 24ωρο, οπότε αν χρειαστεί αεροδιακομιδή ανοίγουμε εκτάκτως. Τι έγινε με τη γειτόνισσα; Ήθελα να σου προτείνω να το γράψεις και να το σβήσεις αλλά μάλλον το έγραψες ήδη και το έχασα! Να πάρει!

Βάσια σου εύχομαι τα καλύτερα για τη δουλειά! Σιγά μην έχουν ξεμπερδέψει με τα χαρτιά! Μην το σκέφτεσαι για να το χαρείς περισσότερο μετά! Επίσης, ζηλεύω για το σγουαπ! Καλά να περάσετε και μπράβο για τη διοργάνωση! Δεν έρχεστε και στο νησί να μας βάλετε σε σειρά;

4u, κουράστηκα μόνο που τα διάβασα! Μπράβο σου πάντως, με το καλό και το δέντρο, που λέει και η Χριστίνα!

Δήμητρα, κι εγώ κρύωσα σήμερα! Πόσο μάλλον εσείς κει πάνω!

Όποια έχει νεότερα από Ειρήνη ας μας πει... Εύχομαι σύντομα να κάνετε αγκαλίτσες στο φιογκόσπιτο και να αρχίσει επισήμως η προετοιμασία για τα Χριστούγεννα που τόσο αγαπάς!

Link to comment
Share on other sites

Ντουλάπια ΚΑΙ ψυγείο ΤΕΕΕΕΕΕΕΛΟΣ! Ετοίμασα και τις σαλάτες μας για βραδινό και πάω να βάλω τη μικρή για ύπνο και να μπω για μπάνιο. Amelie σ ευχαριστώ που κατέθεσες την άποψή σου. Γενικά είμαι φοβιτσιάρα οπότε κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Τα έβαλα εκεί κυρίως επειδή χρησιμοποιώ σπάνια τα μικροκύματα οπότε δε μου είναι κόπος να τα κατεβάζω όποτε θέλω να το χρησιμοποιήσω!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ευγε ευγε!!!

αντε ετοιμαστητε ολες σκουπιστε σφουγγαριστε να ειμαστε ετοιμες οταν ερθει η μανα!!!!:D:D:D:D:D

η 4u ετοιμαστηκε κιολας!!!

:tongue:

η 4U έστρωσε και χαλιά, έκανε και τις ντουλάπες, μόνο το δέντρο δεν στόλισε ακόμα ;)

εγώ χθες κατάφερα να κάνω και το μεγαλύτερο μέρος από την ντουλάπα μου αλλά έχω δουλειά ακόμα, προχώρησα και με το project του υπογείου(εκεί κατεβαίνω αφού κοιμηθούν τα παιδιά), πρέπει να πάω να πάρω και μερικά κουτιά

για χαλιά δεν θυμάμαι ποια ρωτούσε εγώ έχω στρώσει μόνο το μεγάλο στο σαλόνι για θέμα ασφάλειας πιο πολύ και φυσικά στα παιδικά (που δεν ξέστρωσα)

μάλιστα .....

πλακώθηκα στις δουλειές και τα μαθήματα και πήρατε θάρρος ....

χμμμμμ..... για να σας δω στο σουαπ να σας ξεμαλλιάσω μια μια....

H αλήθεια είναι πως το σκέφτομαι κι εγώ να στρώσω χαλιά μιας και πλέον έχουμε 19-20 βαθμούς μέσα στο σπίτι και το πάτωμα είναι παγωμένο. Ίσως στις αρχές της επόμενης εβδομάδας τα καταφέρουμε.

Εγώ είμαι απ τις τυχερές. Τα δικά μας ρούχα χωράνε όλα στη ντουλάπα οπότε δεν ανεβοκατεβάζω κάθε σεζόν. Την είχα καθαρίσει κιόλας την άνοιξη οπότε είμαι οκ. Μόνο της μικρής έφτιαξα που έχει ρούχα που δεν της κάνουν και καινούργια ρούχα-παπούτσια.

Προ ολίγου έκανα κάτι που ήθελα πολύ καιρό να κάνω. Τύπωσα ετικέτες και τις κόλλησα στα βάζα μου ώστε να θυμάμαι πότε έφτιαξα/αγόρασα/λήγει κάποιο τρόφιμο.

DSCN1605_640x480_zps574bc601.jpg

Μου αρέσει τοοοοσο μα τοοοοοοοοσο πολύ το αποτέλεσμα! Μου έδωσε ώθηση να συνεχίσω με τα ντουλάπια μου (αφού ήρθε η μικρή, την έκανα μπάνιο, έφαγα, άδειασα το πλυντήριο πιάτων και έβαλα μέσα τα άπλυτα).

Καλό απόγευμα!

Σας είχα πει χτες ότι σκεφτόμουν να στρώσω μερικά.... να σας πω τι έγινε και τα έστρωσα όλα...

χτες μετα την παιδική χαρά πήγαμε επίσκεψη σε μια φιλενάδα του για παιχνίδι.... (ναι ναι ξέρω είναι ντουρασελ το παιδί μου... είναι το μόνο χαρακτηριστικό που πήρε απο εμένα!) Η μαμα της φιλενάδας είχε στρωσει χαλιά ...οπότε ο γιος σήμερα το πρωί και ενώ με χαιρετούσε στην πορτα για να πάει σχολείο με τον μπαμπα του μου είπε..... "Μαμά να στρώσεις τα χαλιά! Θέλω να κάνω τούμπες!" Οπότε με το που έκλεισα την πόρτα στρώθηκα στη δουλειά ;)

ΤΕΛΕΙΕΣ οι ετικέτες!

Καλησπέρα! Το σ/κ άρχισε, το φιογκάκι μετράει αντίστροφα για επιστροφή στο σπίτι γερό και σιδερένιο (αλήθεια, μίλησε καμία σήμερα; ), το Καλαμάρι γενεθλιάζει, οι καθαριότητες καλά κρατούν, το swap ε-ε-έρχεται, άρα έχουμε λόγους να χαμογελάμε ως topic :D!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, γλυκό Καλαμάρι!

Καλέ, από πότε το 36 πλησιάζει στο 40; 4 χρόνια είν' αυτά! Άλλο και τούτο! Και τι έχει, δλδ, το 40; Ειδικά άμα νιώθεις 15 ;); Άντε, το πολύ πολύ να προστεθεί καμιά BB cream στα καλλυντικά σου, κάνα serum παραπάνω και that's all :tongue:!

Τέλεια τα πινακάκια!

Γιατί άραγε :rolleyes:;

Γιωτάκι, γρήγορα περαστικά και στις δυο σας!

Γιατί? ξέρεις κάτι που δεν ξέρω ???? :tongue:

Hello!!!Παρασκευη σημερα γιουπιιιιιιι..

Αχ τι εχει να παθει ο μικρουλης μολις γυρισουν σπιτι..δεν θα τον αφησει σε χλωρο κλαρι..και πολυ καλα θα κανει βεβαιως βεβαιως..με το καλο κια σιδερενιος..

Καλαμαρακι μου να τα εκατοστησεις χρονια πολλα και καλα με την οικογενεια σου..

4U εισαι ετοιμη για τον χειμωνα..μαρεσει η αισθηση του στρωμενου σπιτιου..

Rav ευγε..πολυ ωραιες οι ετικετες..θα το κανω και εγω..ζηλεψα..

Γιωτα περαστκα στην μικρουλα σου ελπιζω να μην χρειαστει κατι αλλο..

Κικη και εγω προς το τελος του μηνα σχεδιαζω να στρωσω..ετσι κανω καθε χρονο..

ντουλαπες πρεπει και εγω να κανω το Σ/κ,τις δικες μας.των κοριτσιων ειναι ετοιμες..

Γυρισα φαγαμε τα ρεβυθακια μας(μουρλια)μαζεψα την κουζινα,επλυνα και αλλαξα την μικρη και την κοιμισα..κοιμηθηκε και η μεγαλη και πολυ φλερταρω με την ιδεα να ξαπλωσω και εγω..

και εμένα Αρετή μου παρα πολύ!;)

στα ιδια ειμαστε αλλα δεν εχει ορεξη, εφαγε 5 κουταλιες φαγητο κ μετα της εδωσα 1 φετα του τοστ με τυρακι. θα περιμενω να την ταισω στις 6,30 κ μετα θα την παρω τηλ.

γκρινια πολυ γκρινια!!!!

φιογκο νεα εχουμε?

ευχαριστω κοριτσια ολες για τα περαστηκα!

απο δουλειες τιποτα το ιδιαιτερο, φαγαμε, μαζεψα, εβαλα πιατα στο πλυντηριο, χλωρινιασα νεροχυτη.

Περαστικά σας ματάκια μου!

Φιογκονέα (απο το μεσημέρι) :

Το πρωί ήταν καλύτερα... σταμάτησε να οτν πονά η κοιλιά του (ναι τον πονούσε πάλι) Δεν τους άρεσε το πισωγύρισμα αλλά οι εξετάσεις ήταν καλές. Μπορεί όμως να χρειαστεί να κάνει αξονική!

Καλά μετά τη σημερινή ημέρα μου χρειάζεται ένα καυτό ντουζ!

Σχεδόν ολοκλήρωσα το transform της κουζίνας. Έχει μείνει το ντουλάπι κάτω απ τον νεροχύτη -που το σιχαίνομαι- και το ντουλάπι με τα κατσαρολικά. Έχει μείνει και χώρος σε κάποια ντουλάπια ώστε να αδειάσει τελείως το ένα ντουλάπι του μπουφέ από σκεύη κουζίνας ώστε να γίνει αποκλειστικά ρημαδοντούλαπο! Διέκοψα για να πιω καφέ και μάλλον θα συνεχίσω να τα τελειώσω.

Θα χαιρόμουν να μάθω νέα της φιογκοοικογένειας οπότε όποια έχει τη δυνατότητα ας κάνει ένα τηλεφωνάκι στην Ειρήνη μας!

4U όποτε έχεις χρόνο, μπορείς να με ενημερώσεις για τα online μαθήματα σε ένα pm? :-)

χεχεχεχε καυτό μπανιο έκανα και εγω όταν τελείωσα τα πάντα κατα τις 2. Μετά μαγείρεψα και στη συνέχεια έφτιαξα μαλλιά, βαφτηκα, ντυθηκα όμορφα και πήγα να παρω το μικρό αστέρι!

Μου τραγουδούσε στο αυτοκίνητο ένα καινουργιο τραγουδάκι που έμαθαν και το λέει ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ!!!!

Ήρθαμε σπίτι και ξετρελλάθηκε απο τη χαρά του που είχα στρώσει τα χαλιά! Τον έκανα μπάνιο, ντύθηκε, έφαγε και μετά αρχίσαμε τις τούμπες. Στις 6 φύγαμε και πήγαμε παιδότοπο με άλλα 2 φιλαράκια του και επιστρέψαμε στις 8:30 πτώμα και οι 2 :rolleyes:

Κοιμήθηκα λίγο μετά τη δουλειά και στάνιαρα, δεν την πάλευα με τόσο λίγο ύπνο. Μετά τα μάζεψα και τώρα σας γράφω από το τροχόσπιτο. Το αγόρι μου είναι στις κλωσσομηχανές και βρήκα ευκαιρία!

ravT τέλειες φωτογραφίες και ζήλεψα τις ετικέτες! το θέλω κι εγώ καιρό αλλά τώρα με τη μετακόμιση, όλα τα πρότζεκτ έχουν παγώσει! Σχετικά με το φούρνο μικροκυμάτων νομίζω δεν κάνει να βάζουμε τίποτα από πάνω, ιδίως μεταλλικό (για την κοπέλα που είχε ένα ταψί... η Χριστίνα ήταν;). Δεν είμαι σίγουρη, μπορεί να λέω βλακεία. Σίγουρα όμως δεν κάνει να μπλοκάρουμε εκεί που έχει κάτι σχισμές για να βγαίνει ο αέρας.

Γιωτάκι περαστικά για τη μικρή! Στο αεροδρόμιο δουλεύω, δεν είναι ανοιχτό όλο το 24ωρο, οπότε αν χρειαστεί αεροδιακομιδή ανοίγουμε εκτάκτως. Τι έγινε με τη γειτόνισσα; Ήθελα να σου προτείνω να το γράψεις και να το σβήσεις αλλά μάλλον το έγραψες ήδη και το έχασα! Να πάρει!

Βάσια σου εύχομαι τα καλύτερα για τη δουλειά! Σιγά μην έχουν ξεμπερδέψει με τα χαρτιά! Μην το σκέφτεσαι για να το χαρείς περισσότερο μετά! Επίσης, ζηλεύω για το σγουαπ! Καλά να περάσετε και μπράβο για τη διοργάνωση! Δεν έρχεστε και στο νησί να μας βάλετε σε σειρά;

4u, κουράστηκα μόνο που τα διάβασα! Μπράβο σου πάντως, με το καλό και το δέντρο, που λέει και η Χριστίνα!

Δήμητρα, κι εγώ κρύωσα σήμερα! Πόσο μάλλον εσείς κει πάνω!

Όποια έχει νεότερα από Ειρήνη ας μας πει... Εύχομαι σύντομα να κάνετε αγκαλίτσες στο φιογκόσπιτο και να αρχίσει επισήμως η προετοιμασία για τα Χριστούγεννα που τόσο αγαπάς!

και συ τεκνο Βρούτε??? :tongue:

Link to comment
Share on other sites

amelie, όχι δεν έχεις καθόλου άδικο για το μικροκυμάτων. ¨οσο είναι σε λειτουργία ειδικά οι αεραγωγοί που είναι επάνω και στο πίσω μέρος πρέπει οπωσδήποτε να είναι ελεύθεροι!

ravT, πμ για μαθήματα άμεσα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...