Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Χαιρομαι που ειναι καλυτερα το αγοράκι μας...

Και εμένα πονάει ο λαιμος μου σήμερα!!!

Βασικά ειμαι πολύ στεναχωρημενη γιατι σήμερα μου ειπε το φροντιστηριο που κάνω μάθημα οτι τελικα δεν θα κάνω εγώ το 3ωρο ...και ειμαι πολύ down

Οχι τόσο για τα λεφτά αλλα στο ότι με κρεμασει στο παρα ενα

και το 2ο ότι ειναι τα παιδια μου που τα έχω 5 χρονια τουλάχιστον

Τα νευρα μου κροσια...δεν εχω όρεξη να μιλήσω καν....

Χτες μίλησα με το Ειρηνάκι μας το γλυκο ειναι λιγο καλυτερα το μικρο περιμένουν εξετάσεις και βλέπουμε

:) :)

Καθε Δευτέρα έγραψα τον μικρο pre-junior Αγγλικά

:) :) μου φαινεται τοσο περιεργο που το μικρο μου θα έχει βιβλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τα χτεσινοβραδινά νέα είναι ότι έχει παγκρεατίτιδα. Η εξέταση είχε παρα παρα πολυ ανεβασμένες τιμές! το πιο πιθανό είναι να συνέβει απο χτύπημα. Μεχριχτες συνέχιζαν με αφαγία και ορό μόνο έτσι θα το αντιμετωπίσουν και θα κανουν εξετασεις και θα μείνουν μέχρι να καλυτερευσουν τα αποτελέσματα!

Φαίνεται ότι η μεγάλη μπόρα πέρασε. Ουφφφφφ!!! Με το καλό να γυρίσουν σπιτάκι τους.

Εχω προχωρήσει παρα πολυ με το μάθημά μου... και εδωσα και το 1ο τεστ ;) εννοείτε 10/10 :)

Χτες το βραδυ διάβασα και τη μισή 2η εβδομάδα μαθημάτων δλδ είμαι μια εβδομάδα μπροστά... το επόμενο τεστ όμως θα είναι διαφορετικό με μπλα μπλα και όχι με επιλογες (α,β,γ κλπ) ...

Δεν σε φοβάμαι εσένα

είδατε για το swap? 13/10 - 12:00-19:00 see u there!

Βάσια πολύ όμορφη η αφίσα ;)

Ναι, ναι, τέλεια. Μακάρι να μπορέσω να έρθω

πριν απο λίγο άρχισε και ο δικός μου λαιμός να πονά ..... :rolleyes:

τραχανάς!!! μιαμ μιαμ θα τον φτιάξω σύντομα !

η καφετιέρα μεγάλος καημός! χαλασε η πολυκαφετιέρα πριν κανα μήνα, ίσως και παραπάνω. Πήγα και πήρα μια οικονομική για γαλλικό γιοατί χειμώνα - καλοκαίρι πινουμε γαλλικό το πρωί . Το μεσημερο-απόγευμα όμως μου είναι απαραίτητος τουλάχιστον ενας εσπρέσσο.... εψαχνα να βρώ κάτι καλό αλλά σε καλή τιμή εεεε νομιζω το βρήκα ;) Θα σας πω νεότερα μόλις παραλάβω και κάνω τα τεστ μου....

Περιμένω με ανυπομονησία γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ

Ντουλάπες τέλος !!!!!!

Εγώ πότε θα τις κάνω τελικά;;

πονάει όλο μου το κορμί αλλά δεν πρέπει να σταματησω τώρα..... Θα βάλω το φαγητό να γίνεται και θα φτιάξω και τα παπούτσια!

αύριο θα κανω ενα πολυ καλό καθαρισμα σε όλο το σπίτι και λέω να βάλω μερικά απο τα χαλιά ;)

Επίσης θέλω να κάνω κι όλα αυτά. Ουφφφφφφφ!!!!!!

Καλημέρα κοριτσάκια!

Έχω μέρες να σας γράψω...προσπαθώ να μαθαίνω τα νέα σας...είμαι αρκετά πεσμένη και δεν συμμετέχω στο θέμα γιατι δεν είμαι και η καλύτερη παρέα.Αλλά δεν μπορώ να μην αναφερθώ στα τελευταία γεγονότα έστω και τυπικά...

Ειρηνάκι μου εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό και να γυρίσετε,αν δεν το έχετε κάνει ήδη,σπιτάκι σας γεροί και δυνατοί.Να δώσεις στο φιογκάκι ένα μεγάαααααλο και σβουρηχτό φιλί.Και σε 'σένα μια μεγάλη και σφιχτή αγκαλιά απο μένα.Περαστικά και πάλι!

Μπιλάκο μου καλά αποτελέσματα να έχετε με την βιοψία.Είναι δυνατή η μαμά σου και της αξίζει το καλύτερο αποτέλεσμα.Σε σκέφτομαι και προσεύχομαι για σας κορίτσι μου.

Γιατί πιτσάκι μου;; Πες τα να ξεσκάσεις.Είμαστε εδώ η μία για την άλλη. Μη νομίζεις καμία δεν είναι και στα πολύ καλύτερά της.

Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Χαιρομαι που ειναι καλυτερα το αγοράκι μας...

Και εμένα πονάει ο λαιμος μου σήμερα!!!

Βασικά ειμαι πολύ στεναχωρημενη γιατι σήμερα μου ειπε το φροντιστηριο που κάνω μάθημα οτι τελικα δεν θα κάνω εγώ το 3ωρο ...και ειμαι πολύ down

Οχι τόσο για τα λεφτά αλλα στο ότι με κρεμασει στο παρα ενα

και το 2ο ότι ειναι τα παιδια μου που τα έχω 5 χρονια τουλάχιστον

Τα νευρα μου κροσια...δεν εχω όρεξη να μιλήσω καν....

Χτες μίλησα με το Ειρηνάκι μας το γλυκο ειναι λιγο καλυτερα το μικρο περιμένουν εξετάσεις και βλέπουμε

:) :)

Καθε Δευτέρα έγραψα τον μικρο pre-junior Αγγλικά

:) :) μου φαινεται τοσο περιεργο που το μικρο μου θα έχει βιβλια

Αχ μωρέ Σοφάκι, δηλαδή δεν θα κάνεις καθόλου;; Τελικά δεν υπολογίζουν τίποτα.

Καλά έκανες κι έγραψες τον μικρούλη Αγγλικά. Μεγαλώνει σιγά-σιγά το αγοράκι σου.

Μπιλάκι δεν σε ξέχασα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη μανούλα και να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα.


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα & καλησπέρα.

4U ευχαριστούμε για την ενημέρωση,

Φιογκάκι περαστικά σου αγόρι μου και πάλι, γρήγορα στο σπιτάκι σου,

και εγώ πρέπει να ασχοληθώ με τις ντουλάπες, έλεγα το Σάβατο, αλλά θέλω να πάω και βόλτα, ίσως ξεκινήσω από σήμερα,

Λοιπόν χτες μαγείρεψα σουπίτσα του μικρού, κανελόνια με σπανάκι και τυριά(ζήλεψα από την Αρετή) , έπλυνα τις κουρτίνες του μεγάλου (τα ριντώ του είναι τα μόνα από όλο το σπίτι που θέλουν σίδερο γκρρρ) πήγα κομωτήριο για κούρεμα


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

Δεν σας διάβασα δυο μέρες σχεδόν γιατί έκανα γενική για να στρώσω σιγά σιγά (έτσι λέω ή είναι νωρίς?)και που χρόνος. Τράκαρε και μια φίλη μου και είχε μέσα τα παιδιά ... άλλα ευτυχώς όλα καλά (λόγω του ότι φορούσαν ζώνη απέφυγαν τα χειρότερα).

Ειρήνη περαστικά σας!!!! στην αρχή που το διάβασα συγκλονίστηκα , μπράβο που υπάρχουν ακόμη άνθρωποι!!!

Σας εύχομαι γρήγορα στο σπιτάκι σας!!

ΥΓ: έχω τρελό σίδερο λέμε.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έγώ σήμερα μαγείρεψα, ασχολήθηκα με την εκδήλωση και σκούπισα σπίτι!

Κρύωσε ο καιρός και ευτυχώς είχα βγάλει ήδη τα ρούχα μας και μας περίμεναν στις ντουλάπες....αν και μου λείπει το καλοκαίρι, μου άρεσε που έβαλα φόρμα σήμερα και λεπτό μακρυμάνικο :)

Link to comment
Share on other sites

το φιογκάκι έχει φρικάρει και με το δίκιο του ... 3η μέρα σήμερα και ακουνητος στο κρεβάτι γιατί έχει ορό ... έλεος δλδ πως να κάτσει ο καημένος??? επίσης πεινάει ... :( μετά απο πολλά ζόρια του έδωσαν λίγο κοτοπουλο βραστό. Είναι καλύτερα αλλά του εκαναν ξανα γενικές εξετάσεις το πρωί και παλι περιμένουν αποτελέσματα! Ευχομαι να βγουν παρα παρα πολυ καλά και να καταφέρουν να πανε σπιτι τους αύριο!

Τελείωσα και με τα παπούτσια και πριν απο λίγο έφαγα τον πιο νόστιμο σολωμό που έχω φάει ποτέ... βρήκα χτες μια συνταγή που δεν μπορώ να βρώ τώρα ...

Σε πυρέξ βαζουμε το σολωμό ( 4 κομμάτια είχα), κρεμμμύδι (1), σκόρδο (2) , μαγιονέζα (4 κουτ.), χυμό απο 1 λεμόνι, δεντρολίβανο, ελαιόλαδο και νεράκι να μισοσκεπάζει το ψάρι. Στους 180 με αέρα για 30'

(η συνταγή ήταν διαφορετική πχ. δεν είχε δεντρολίβανο αλλά μαιντανό και οι ποσότητες δικές μου )

έχω μια ώρα για να κάνω μπανιο και να βαφτώ, ντυθώ να παω να παρω το μικρό αστέρι!!!!

φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Για να ενημερωθείτε για τις ανταλλαγές μας μπείτε εδώ http://happyswap.blogspot.gr/2013/10/kids-stuff-swap-13.html ....Η εκδήλωση θα γίνει στις 13 Οκτωβρίου απο τις 12-7 στο Συνεργατικό καφενείο στην Ακαδημία Πλάτωνος!

Ετοιμάζετε σακουλίτσα με ότι δεν χρειάζεται πια το παιδί σας και έρχεστε να το ανταλλάξετε δωρεάν με ότι άλλο θέλετε χωρίς περιορισμό! Όποια έρθει και δεν μου μιλήσει θα την μπανάρω :tongue: :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Ελπίζω να σε δω εκεί!

Θα την βάλω και εδώ σε λίγο :)

το ξέρεις οτι θα είμαστε εκεί και οι 3! ασε που ανυπομονώ να πειράξω και την άλλη τρελή φιλενάδα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μπιλάκι, ξέχασα χθες να σου ευχηθώ τα καλύτερα για τη μαμά σου. Από όσα μας έχεις πει καταλαβαίνω ότι η ψυχολογία της είναι καλή και αυτό τελικά είναι το πιο σημαντικό. Να πάνε όλα καλά εύχομαι...

Ειρήνη μου, όλες σας έχουμε στο μυαλό μας και στέλνουμε τόνους θετικής ενέργειας. Όλα καλά θα πάνε. Παγκρεατίτιδα το φιογκάκι, ε; Το γκούγκλαρα προχθές και έλπιζα να μην είναι αυτό... στην ηλικία του η αιτία είναι μάλλον τραυματισμός αλλά διάβασα ότι χρειάζεται προσοχή στη διατροφή (κυρίως όχι λίπη, τηγανιτά κλπ.) Περαστικά κι αγύριστα... Με το καλό να γυρίσετε στο σπιτάκι σας.

Χριστίνα, είναι η εποχή της ντουλάπας όπως και να το κάνουμε! Καλή συνέχεια! Θέλω κι εγώ να κάνω τα σπανακοκανελλόνια... μιαμ!

Σοφάκι, κρίμα μωρέ... Πώς να μην είσαι στεναχωρημένη.. Θα διδάξεις κάπου αλλού; Ή ιδιαίτερα; Θα τη βρεις την άκρη σίγουρα!

4u, καλή πρόοδο! Μπράβο σου που είσαι της "δια βίου μάθησης". Ό,τι καλύτερο! Εγώ τώρα μετεκπαιδεύομαι: λαχανοκομία, δενδροκομία, κοτοπουλοσπουδές :) Καμία σχέση με το αρχικό μου αντικείμενο αλλά γουστάρω! Είχα αρχίσει coursera πέρσι αλλά δεν προκάμω... Καλή συνέχεια!

Μυρτούλι, κι εγώ καλοκαιρινα προς το παρόν! Άντε, και κανα κολάν. Κρατιέμαι με νύχια και με δόντια από το καλοκαίρι!

Πίτσα, Βασιλική, Καλαμαράκι, Γιώτα, Τίνα, Αρετή, Ειρήνη84, Βάσια και λοιπές φιλενάδες, σας φιλώ και σας εύχομαι μια καλή μερα!

Εγώ τώρα είμαι στη δουλειά, το πρωί πρόλαβα και μάζεψα ακόμα μερικά κιβώτια. Έχω χρόνια τενοντίτιδα και αυτό τον καιρό είναι σε έξαρση. Προτιμώ λοιπόν να τα μαζεύω λίγα λίγα για να μη μείνω τελείως κουλή και φοράω νάρθηκα όσο μπορώ για να τα ξεκουράζω. Το σύστημα με την αρίθμηση των κιβωτίων, την αναλυτική περιγραφή των περιεχομένων και του συστήματος χρώμα-δωμάτιο είναι σούπερ! Μου φτιάχνει τη διάθεση και το κάνω με χαρά (δεν το περίμενα). Βλέπω για άλλη μια φορά πόσο μου φτιάχνει το κέφι η οργάνωση!

Μετά το σχόλασμα, πακετάρισμα, όταν νυχτώσει θα περάσω από κάτι φίλους που κάνουν τσιπουροαπόσταξη και θα τους πάω αυγά. Μετά αν έχω κουράγια θα πάω για ένα ποτάκι με συναδέλφους στην πρωτεύουσα (μένω εκτός).

Αύριο, δουλίτσα το πρωί και μετά πάω στο αγόρι μου, στο τροχόσπιτο, στο σκυλάκι, στα κοτόπουλα :) Ανυπομονώ...

Είναι ζόρικα που μένουμε χώρια το μισό καιρό αλλά προσπαθώ να το βλέπω θετικά... Σπάνια περνάμε πάνω από 4-5 μέρες χωριστά και ευτυχώς η δουλειά μου μου επιτρέπει να μαζεύω τα ρεπό και να οργανώνω το μήνα. Επίσης, έχω οργανωθεί κάπως καλύτερα στα δυο νοικοκυριά μου σε σχέση με ένα χρόνο πριν (αν και υπάρχουν μεγάλα περιθώρια βελτίωσης!). Και τέλος, αν και οδηγώ μεγάλη απόσταση με στροφές τόσο συχνά, προσπαθώ να μην πτοούμαι, βλέπω τη φοβερή θέα, ακούω τη μουσικούλα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τα χτεσινοβραδινά νέα είναι ότι έχει παγκρεατίτιδα. Η εξέταση είχε παρα παρα πολυ ανεβασμένες τιμές! το πιο πιθανό είναι να συνέβει απο χτύπημα. Μεχριχτες συνέχιζαν με αφαγία και ορό μόνο έτσι θα το αντιμετωπίσουν και θα κανουν εξετασεις και θα μείνουν μέχρι να καλυτερευσουν τα αποτελέσματα!
το φιογκάκι έχει φρικάρει και με το δίκιο του ... 3η μέρα σήμερα και ακουνητος στο κρεβάτι γιατί έχει ορό ... έλεος δλδ πως να κάτσει ο καημένος??? επίσης πεινάει ... :( μετά απο πολλά ζόρια του έδωσαν λίγο κοτοπουλο βραστό. Είναι καλύτερα αλλά του εκαναν ξανα γενικές εξετάσεις το πρωί και παλι περιμένουν αποτελέσματα! Ευχομαι να βγουν παρα παρα πολυ καλά και να καταφέρουν να πανε σπιτι τους αύριο!

αχ μακαρι να καλυτερεψουν γρηγορα οι εξετασεις κ να βγουν αυριο!!!

ε φυσικα θα φρικαρε, τοσες μερες το παιδακι....

αντε γρηγορα σπιτακι σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε μπραβο Φιογκακι! Αρα θα φαει κιολας!!! Αντε σπιτακι σας και σιδερενιος!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλες ...διαβασα για παγκρεατητιδα :( ας ελπισουμε οτι θα ειναι κατι π περαστικο....με το καλο να παει στο σπιτακι του το παιδι γιατι το νοσοκομειο ειναι μεγαλη ταλεπορια:?

εγω σημερα ειχα λαικη μετα ενα κουρεμα και μετα ηρθαν οι νονοι του μικρου και πηγαμε ολοι μαζι στο χωραφακι,μετα λιγο παιδ.χαρα στην πλαζ αρετσους και επιστρεψαμε σπιτι στις 2...εκανα σωμομο με πατατες και καροτα στο γκριλ και για το μικρο ψαροσουπα,φαγαμε και τωρα χαλαρααααα

:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...