Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

διαβασα και για το σουαπ τι κρημα που δεν θα ειμαι:( εγω θα κατεβω αθηνα αυτο το σαββατο ξαι θα θα φυγω τεταρτη θα χαρω πολυ να δω καποιες και απο κοντα οποια κοπελα θελει στελνει πμ να ανταλαξουμε τηλ ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επιτελους καλα νεα:P...αντε τελειωνει σιγα σιγα η ταλαιπωρια και να μη χρειαστει να ξαναμιλησουμε για νοσοκομεια και αρρωστιες.Αχ ρε κοριτσια ενα μαγικο ραβδακι θελω να εξαφανισω αυτες τις παλιοαρρωστιες ειδικα απο τα παιδακια ολου του κοσμου:-(

Ποσο σας ζηλευω γι'αυτο το σουαπ...

Εγω ντουλάπες εκανα μονο των παιδιων κι αυτες οχι ολες.Ολη την εβδομαδα γραφουμε επαναληπτικα και που χρονος για δουλειες ευτυχως ειχα κατω μερικα δικα μου και βολευομαι σημερα το πρωι ειχε πολυ κρυο.

Χαλια θα στρωσω τον αλλο μηνα ελπιζω οτι θα φτιαξει λιγο ο καιρος και δε θα μας παει ετσι ολος ο Οκτωβρης.

Σοφια κριμα για τη δουλεια δικαιολογημενα εχεις νευρα.

Μπιλακι τι νεα?


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για να ενημερωθείτε για τις ανταλλαγές μας μπείτε εδώ http://happyswap.blogspot.gr/2013/10/kids-stuff-swap-13.html ....Η εκδήλωση θα γίνει στις 13 Οκτωβρίου απο τις 12-7 στο Συνεργατικό καφενείο στην Ακαδημία Πλάτωνος!

Ετοιμάζετε σακουλίτσα με ότι δεν χρειάζεται πια το παιδί σας και έρχεστε να το ανταλλάξετε δωρεάν με ότι άλλο θέλετε χωρίς περιορισμό! Όποια έρθει και δεν μου μιλήσει θα την μπανάρω :tongue: :tongue:

:(:(:(Δεν το κάνατε λίγο πιο μετά που θα είμαι Αθήνα...Δεν νομίζω να τα καταφέρω μέσα σε 10 μέρες να έρθω 2 φορές.Αλήθεια Βάσια έχω κάποια πράγματα να στα στείλω αν δεν έρθω να μην πάνε χαμένα?

EΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΟΝ ΟΡΟ!!!

τσακίζομαι να παω να πάρω το μικρό αστέρι, ίσως μπω το βράδυ

Φιλιά στα μούτρα σας!

Άντε μπράβο το φιογκάκι μας να φάει επιτέλους...:D

Ax!! Να και ένα ευχάριστο μπραβο για τον ορό...

:) Ευχαριστω κορίτσια για την υποστήριξη !!!

Σας φιλω...

Αντε να γινει και το ανταλλακτικο bazzaar να σας ξαναδώ...

Σοφάκι κάθε εμπόδιο για καλό.Μην μου στεναχωριέσαι;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Καλύτερα, λοιπόν, τα νέα, έτσι; Ξέρουν ποιο είναι το θέμα, το αντιμετωπίζουν με "ήπια" μέσα, ε, και, αφού βγήκε κι ο ορός, αυτό μόνο καλό μπορεί να είναι :)!

Δεν το άφηναν καθόλου να σηκωθεί το παιδάκι, όσο είχε τον ορό; :-(

Αχ, ας βγουν το συντομότερο!

Μπιλάκι μου τα καλύτερα νέα εύχομαι να σας έρθουν!

Περαστικά στις κρυωμένες, γριπιασμένες, βήχουσες μαμάδες :tongue:!

Εχω προχωρήσει παρα πολυ με το μάθημά μου... και εδωσα και το 1ο τεστ ;) εννοείτε 10/10 :)

Χτες το βραδυ διάβασα και τη μισή 2η εβδομάδα μαθημάτων δλδ είμαι μια εβδομάδα μπροστά... το επόμενο τεστ όμως θα είναι διαφορετικό με μπλα μπλα και όχι με επιλογες (α,β,γ κλπ) ...

Σήμερα απο το πρωί στις 8 φτιάχνω ντουλάπες ... έχω προχωρήσει παρα πολύ αλλά ήδη το σώμα κουράστηκε......

Μπράβο, καμάρι μου! Θα ευχόμουν "και εις ανώτερα" αλλά, επί του προκειμένου, δεν φαίνεται να υπάρχουν ;)!

Εγώ ντουλάπες όλες μαζί το σ/κ απ' ό,τι φαίνεται τελικά. Βοήθειά μου!

(αν και, για να πω την αλήθεια, δεν είναι κι από τις πιο βαρετές μου δουλειές)

Έχω μέρες να σας γράψω...προσπαθώ να μαθαίνω τα νέα σας...είμαι αρκετά πεσμένη και δεν συμμετέχω στο θέμα γιατι δεν είμαι και η καλύτερη παρέα

Πιτσάκι μου, προσπάθησε να κάνεις πράγματα που σε κάνουν να νιώθεις καλά και δεν σε πιέζουν. Όσο γίνεται αυτό...

Το να "απέχεις" για τους όποιους λόγους, για όποιο διάστημα, δεν σε κάνει λιγότερο μέλος του παρεακίου :tongue: και είναι απολύτως σεβαστό και κατανοητό αλλά...

το να απέχεις επειδή "δεν θα είσαι καλή παρέα για μας", απλά δεν το δεχόμαστε ως λόγο, κιουρία μου :tongue:!

Σε φιλώ πολύ!

Σοφάκι, έχεις πολύ δίκιο για τη δουλειά :?! Καλή αρχή και στο μικρό μαθητή! Πώς πήγε το σεμινάριο; Μας είπες εντυπώσεις και το 'χασα;


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Για να ενημερωθείτε για τις ανταλλαγές μας μπείτε εδώ http://happyswap.blogspot.gr/2013/10/kids-stuff-swap-13.html ....Η εκδήλωση θα γίνει στις 13 Οκτωβρίου απο τις 12-7 στο Συνεργατικό καφενείο στην Ακαδημία Πλάτωνος!

Ετοιμάζετε σακουλίτσα με ότι δεν χρειάζεται πια το παιδί σας και έρχεστε να το ανταλλάξετε δωρεάν με ότι άλλο θέλετε χωρίς περιορισμό! Όποια έρθει και δεν μου μιλήσει θα την μπανάρω :tongue: :tongue:

Τέλεια! Τα λέμε εκεί, λοιπόν ;)!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ!! Ναι δικαιο έχετε ...

Modistroula ..ωραία ήταν έμαθα αρκετά πραγματάκια...εχω πάλι μάθημα την ερχόμενη Τρίτη πρέπει να πάρω και υλικα για να κάνω εξάσκηση

Η modistroula ειναι σουπερ γιατι δεν μασάει τα λόγια της...μου έδειξε πως να φτιαχνω και μαξιλαράκια χωρις λάθος !!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια νέα με το φιογκάκι.....τώρα που χαρήκαμε όλες αρχίσαμε πάλι να κελαηδάμε χαχαχαχ!!!!

Κορίτσια ανυπομονώ να σας συναντήσω όλες και πάλι :)

Irene θα σου στείλω πμ

Τίνα σου έστειλα πμ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι ο μικρούλης να επιστρέψει άμεσα σπίτι του γερός και δυνατός! Μάνα, βάστα γερά! Αυτή τη στιγμή είμαι τρομερά κουρασμένη χωρίς να χω κάνει τρελές δουλειές. Αέρισα, έστρωσα κρεβάτια, μαγείρεψα φασολάκια, φάγαμε, μάζεψα κουζίνα, ζύμωσα ζυμαράκι για τυροπιτάκια, κατεβάσαμε όλες τις κουρτίνες του κάτω ορόφου (αυτές είχαν μείνει ώστε να γίνει πρώτα ο καθαρισμός της καμινάδας του τζακιού ο οποίος έγινε χθες), τις έπλυνα, άλλες απλώθηκαν έξω άλλες απευθείας στο κουρτινόξυλο. Στο ενδιάμεσο άδειασα και τακτοποίησα την τροφοαποθήκη μου. Ανάσανε η ταλαίπωρη! Σιδέρωσα και κάποια ρούχα (περίπου 1,5 πλυντήριο).Τώρα μόλις τελείωσα τυρόπιτες και τυροπιτάκια και κάθισα να διαβάσω τα φιογκο-νέα! Χθες τακτοποίησα τη ντουλάπα της μικρής, ετοίμασα τα ρούχα και τα παπούτσια που είναι για αποθήκευση και επιτέλους άδειασε λίγο το 3ο δωμάτιο.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επιστρέψαμε και μόλις ξάπλωσε......

4-5 επιστροφή σπίτι απο το σχολείο, μπάνιο, ντύσιμο, φαγητό και λίγο παιχνίδι

5-6.00 παιδική χαρά και μετά μεχρι τις 8 σε φιλενάδα για παιχνίδι...

Μετα τις σημερινές ντουλάπες και τα απογευματινά είμαι κομμάτια ....... πάω για μπάνιο και αραγμα καναπε να περιμένω το μεγάλο μου αστέρι που ακόμα δεν έχει επιστρέψει απο το γραφείο ... :(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ,τι κάνετε?Μπαινω σας διαβαζω κατα διαστηματα αλλα ούτε εχω τη διαθεση να γραψω ουτε και προλαβαινω,γιατι εμπλεψα δυο ημερες με εξωτερικές δουλειες.

Διαβασα τα καλά νεα για το φιογκάκι και μου εστειλε και η Ειρηνη μην. πριν λιγο.Θα μεινουν αλλες δυο μερες μεσα σιγουρα γιατί χρειαζεται παρακολούθηση ο μικρος,παει όμως πολύ καλύτερα.

Ντουλάπες δεν εχω φτιαξει,ευτυχως ομως εχω μονιμα κατω τα εποχιακά μας ρουχα και ημερα εβαλα φορμούλες.Πολύ το ευχαριστηθηκα που αλλαξε ο καιρός.Χαλια θα στρωσω οσο αργοτερα γινεται,συνηθως στρωνω την πρωτη εβδομάδα του Νοεμβρη,φετος θα δουμε.

Από την επόμενη εβδομάδα θελω να κατεβασω τις κουρτινες στα υπνοδωμάτια,του σαλονιου θα την αλλαξω μαζι με τα χαλιά,και να κανω και τις ντουλάπες.

Ουφ ,λοιπόν,γιατι πολύ στενοχωρηθηκαμε όλες.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικα στις αρρωστούλες,αρχισαν δυναμικά οι ιωσεις μου φαινεται!

Μπιλάκι ελπίζω να εχεις καλά νεα να μας πεις.

Βασια ,καλή επιτυχια στο swap,θα την εχετε σιγουρα και ζηλευω ηδη την παρεα σας!

Irene,βρηκες κρεμα τελικά?Αυτη του κορρε δεν σε ικανοποίησε?Εγω την χρησιμοποιούσα το προηγουμενο διαστημα,ηταν σχετικά καλή.Προτιμω την roc σαν υφη αλλα λογω χημικών αρκετες φορες επιλέγω τον κορρε.ΒΒ cream,χρησιμοποιω αντι για Make up,οχι ομως καθημερινα,οποτε τυχει κατι για τον απλό ακι μονο λογο πως δεν θελω ιδιαιτερη καλυψη και μου αρεσει που δεν ειναι βαρια.Αν δεν εχεις προβλήματα δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιείς καθημερινα,το δερμα κουράζεται


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για να ενημερωθείτε για τις ανταλλαγές μας μπείτε εδώ http://happyswap.blogspot.gr/2013/10/kids-stuff-swap-13.html ....Η εκδήλωση θα γίνει στις 13 Οκτωβρίου απο τις 12-7 στο Συνεργατικό καφενείο στην Ακαδημία Πλάτωνος!

Ετοιμάζετε σακουλίτσα με ότι δεν χρειάζεται πια το παιδί σας και έρχεστε να το ανταλλάξετε δωρεάν με ότι άλλο θέλετε χωρίς περιορισμό! Όποια έρθει και δεν μου μιλήσει θα την μπανάρω :tongue: :tongue:

Ελπίζω να τα καταφέρω και έχω και αρκετά πραγματάκια! Θα με γνωρίσεις από τα 2 σγουρομάλλικα κοριτσάκια που θα έχω μαζί μου!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να τα καταφέρω και έχω και αρκετά πραγματάκια! Θα με γνωρίσεις από τα 2 σγουρομάλλικα κοριτσάκια που θα έχω μαζί μου!

Να έρθεις να μου μιλήσεις.....χαρά μου είναι να γνωρίζω καινούργιες της παρέας :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...