Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

ευχαριστω!

νομιζω οτι χειροτερεψε ρε κοριτσια, πολυ βραχνη την ακουω, θα παρω τηλ την παιδιατρο το απογευμα.

σαββατο βγαινουν? ε ρε δεν θα ξεκολαει απο πανω του!!!! χαχαχαχα!!! κ με το δικιο της ε????????? αντε βρε ειρηνακι! τελος καλο ολα καλα!!!!

δεν την πας καλύτερα από εκεί να την ακροαστεί?


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευγε ευγε!!!

αντε ετοιμαστητε ολες σκουπιστε σφουγγαριστε να ειμαστε ετοιμες οταν ερθει η μανα!!!!:D:D:D:D:D

η 4u ετοιμαστηκε κιολας!!!

η 4U έστρωσε και χαλιά, έκανε και τις ντουλάπες, μόνο το δέντρο δεν στόλισε ακόμα ;)

εγώ χθες κατάφερα να κάνω και το μεγαλύτερο μέρος από την ντουλάπα μου αλλά έχω δουλειά ακόμα, προχώρησα και με το project του υπογείου(εκεί κατεβαίνω αφού κοιμηθούν τα παιδιά), πρέπει να πάω να πάρω και μερικά κουτιά

για χαλιά δεν θυμάμαι ποια ρωτούσε εγώ έχω στρώσει μόνο το μεγάλο στο σαλόνι για θέμα ασφάλειας πιο πολύ και φυσικά στα παιδικά (που δεν ξέστρωσα)


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασια λεω στον Τ. το πρωι.

"Την αλλη Κυριακη θα παμε σε ενα swap".

"Σε ενα τι?? Που? Ποτε?"

"Swap Παιδι μου!" του εξηγω τι ειναι.

"Και τι με θες εμενα?"

"Μα, να κουβαλας τις σακουλες προφανως" :shock::D

μπουχαχαχαχχα!!!! Ε μα έγκυος γυναίκα.....θα σε αφήσει μόνη!!! πολύ γέλασα!

Εμένα ο δικός μου θα εκτελεί χρέη φωτογράφου.....πάντα έρχεται το καμάρι μου :)

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι πως το σκέφτομαι κι εγώ να στρώσω χαλιά μιας και πλέον έχουμε 19-20 βαθμούς μέσα στο σπίτι και το πάτωμα είναι παγωμένο. Ίσως στις αρχές της επόμενης εβδομάδας τα καταφέρουμε.

Εγώ είμαι απ τις τυχερές. Τα δικά μας ρούχα χωράνε όλα στη ντουλάπα οπότε δεν ανεβοκατεβάζω κάθε σεζόν. Την είχα καθαρίσει κιόλας την άνοιξη οπότε είμαι οκ. Μόνο της μικρής έφτιαξα που έχει ρούχα που δεν της κάνουν και καινούργια ρούχα-παπούτσια.

Προ ολίγου έκανα κάτι που ήθελα πολύ καιρό να κάνω. Τύπωσα ετικέτες και τις κόλλησα στα βάζα μου ώστε να θυμάμαι πότε έφτιαξα/αγόρασα/λήγει κάποιο τρόφιμο.

DSCN1605_640x480_zps574bc601.jpg

Μου αρέσει τοοοοσο μα τοοοοοοοοσο πολύ το αποτέλεσμα! Μου έδωσε ώθηση να συνεχίσω με τα ντουλάπια μου (αφού ήρθε η μικρή, την έκανα μπάνιο, έφαγα, άδειασα το πλυντήριο πιάτων και έβαλα μέσα τα άπλυτα).

Καλό απόγευμα!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Το σ/κ άρχισε, το φιογκάκι μετράει αντίστροφα για επιστροφή στο σπίτι γερό και σιδερένιο (αλήθεια, μίλησε καμία σήμερα; ), το Καλαμάρι γενεθλιάζει, οι καθαριότητες καλά κρατούν, το swap ε-ε-έρχεται, άρα έχουμε λόγους να χαμογελάμε ως topic :D!

Ναι ναι έχω γμτ....κλείνω τα 36 φουφφφφφφφφφφφφφφ κ με έχει πάρει από κάτω που πλησιάζω στα 40 κ νιώθω σαν 15χρονο χαχαχαχα

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, γλυκό Καλαμάρι!

Καλέ, από πότε το 36 πλησιάζει στο 40; 4 χρόνια είν' αυτά! Άλλο και τούτο! Και τι έχει, δλδ, το 40; Ειδικά άμα νιώθεις 15 ;); Άντε, το πολύ πολύ να προστεθεί καμιά BB cream στα καλλυντικά σου, κάνα serum παραπάνω και that's all :tongue:!

Τέλεια τα πινακάκια!

Σήμερα έκανα τόσα πολλά που ούτε εγώ δεν το πιστεύω...

άρχισα στις 8 και εκανα τα εξής:

Ξεσκόνισα, σκουπισα και σφουγγάρισα

Εστρωσα χαλιά

Σφουγγάρισα μπαλκόνια

Αλλαξα σεντόνια και κατεβασα μια κουβέρτα για εμάς και μια του παιδιου και τις έστρωσα

Εβαλα 3 πλυντήρια και τα άπλωσα

Εβαλα ενα ακόμα με το καλοκαιρινο χαλί του παιδικού και το περιμένω να τελειώσει

αφού έστρωσα όλα τα χαλιά ξανα σκούπισα και ξανασφουγγάρισα

Επλυνα τη σκούπα και

Καθάρισα μπανια

(το κορμί πονάει και με έχει πιάσει το κεφάλι μου.... )

Γιατί άραγε :rolleyes:;

Γιωτάκι, γρήγορα περαστικά και στις δυο σας!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θέλω:

να πάω τη μικρή για κούρεμα,

να πάμε σ/μ εβδομαδιαίο (αφού κάνω πρόγραμμα φαγητού και γράψω λίστα)

να κάνω ένα καλό πέρασμα το μπάνιο, να ξεσκονίσω όσα βλέπει η πεθερά (εμένα δεν βλέπει καλά :mrgreen:), να κάνω ένα καλό σκούπισμα-σφουγγάρισμα

ή

να σιδερώσω, να σιδερώσω, να σιδερώσω.

Στην περίπτωση που το πάρω απόφαση για το σίδερο, το πρώτο πακετάκι θα πάει για αύριο το πρωί.

Το υπόλοιπο σ/κ ντουλάπες και καλοπέραση :cool:

Για χαλιά μου φαίνεται νωρίς εμένα. Προς τα τέλη του μήνα προσανατολίζομαι.

(στα κρυφά σχέδια μου είναι κι ένα ικεα το Σάββατο το απογευματάκι)

Πολλά φιλιά σε όλες και λίγα περισσότερα στην Ειρήνη μας :D!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

:PΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΛΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕΣ!!!!!

ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ ΣΗΜΕΡΑ!!

ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ ΜΕ 10'C !! ΧΘΕΣ ΜΕ 14΄C !

:DTo ΣΚ θα βγαλω Χειμωνιατικα!!πανικος θα γινεται εδω .....

:PΗταν να παμε Σαλονικα αλλά η κορη μου εχει να παει σε παρτυ κ εχει τρελλαθει απο την χαρα!!

:DΘα στρωσω λιγες μερες πριν του Αγ.Δημητριου! Ναμαστε ετοιμοι γιατι γιορταζουμε εγω κ το παλικαρακι μου!! Κ η μανα μου τοτε στρωνει καθε χρονο!! θελει 80ε για τα χαλια....

ειρηνη γρηγορα να τελειωσει η περιπετεια του φιογκακιου κ να γυρισετε υγιεις σπιτι!!!!!!

μαμαβασια τι εγινε με την δουλεια?? μην γραφεις μονο για το σουαπ κ εκνευριζομαι...γκρ...αφου δεν μπορουμε να ερθουμε γμτ

καλαμαρακι κοπελια χρονια πολλα κ καλα!!!!!!! μα εισαι νεοτατη!!! η καταλληλη ηλικια να κανεις κ ενα 2ο παιδακι!!!!!!! να πιουμε κι εμεις στην Σαλονικα ενα καφε να γνωριστουμε βρε...Την Μυρτω ,την Μαργιο ,ποια αλλη εχουμε επανω???


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

Hello!!!Παρασκευη σημερα γιουπιιιιιιι..

Αχ τι εχει να παθει ο μικρουλης μολις γυρισουν σπιτι..δεν θα τον αφησει σε χλωρο κλαρι..και πολυ καλα θα κανει βεβαιως βεβαιως..με το καλο κια σιδερενιος..

Καλαμαρακι μου να τα εκατοστησεις χρονια πολλα και καλα με την οικογενεια σου..

4U εισαι ετοιμη για τον χειμωνα..μαρεσει η αισθηση του στρωμενου σπιτιου..

Rav ευγε..πολυ ωραιες οι ετικετες..θα το κανω και εγω..ζηλεψα..

Γιωτα περαστκα στην μικρουλα σου ελπιζω να μην χρειαστει κατι αλλο..

Κικη και εγω προς το τελος του μηνα σχεδιαζω να στρωσω..ετσι κανω καθε χρονο..

ντουλαπες πρεπει και εγω να κανω το Σ/κ,τις δικες μας.των κοριτσιων ειναι ετοιμες..

Γυρισα φαγαμε τα ρεβυθακια μας(μουρλια)μαζεψα την κουζινα,επλυνα και αλλαξα την μικρη και την κοιμισα..κοιμηθηκε και η μεγαλη και πολυ φλερταρω με την ιδεα να ξαπλωσω και εγω..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Irene,βρηκες κρεμα τελικά?Αυτη του κορρε δεν σε ικανοποίησε?Εγω την χρησιμοποιούσα το προηγουμενο διαστημα,ηταν σχετικά καλή.Προτιμω την roc σαν υφη αλλα λογω χημικών αρκετες φορες επιλέγω τον κορρε.ΒΒ cream,χρησιμοποιω αντι για Make up,οχι ομως καθημερινα,οποτε τυχει κατι για τον απλό ακι μονο λογο πως δεν θελω ιδιαιτερη καλυψη και μου αρεσει που δεν ειναι βαρια.Αν δεν εχεις προβλήματα δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιείς καθημερινα,το δερμα κουράζεται

όχι δεν αποφάσισα ακόμη.Της Armand χρησιμοποιώ εδώ και καιρό αλλά είπα να κάνω μια αλλαγή για να μην συνηθίζει το δέρμα μου...:D

Δεν βάφομαι καθημερινά και δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος να βάζω make up απλά θέλω να έχω έτσι μήπως την χρησιμοποιήσω:D(Μην γελάτε,σας ακούω:tongue::tongue::tongue:)

ευχαριστω!

νομιζω οτι χειροτερεψε ρε κοριτσια, πολυ βραχνη την ακουω, θα παρω τηλ την παιδιατρο το απογευμα.

σαββατο βγαινουν? ε ρε δεν θα ξεκολαει απο πανω του!!!! χαχαχαχα!!! κ με το δικιο της ε????????? αντε βρε ειρηνακι! τελος καλο ολα καλα!!!!

Γιωτάκι τι έγινε με την κόρη σου τελικά?Μίλησες με την παιδίατρο?Περαστικά σας μωρέ;)

Κανένα νέο από το μικρό φιογκάκι μας???

Καλαμαρίδιο χρόνια σου πολλά και καλά...!Πότε θα με στείλεις τάπερ με γλυκά???


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, γλυκό Καλαμάρι!

Καλέ, από πότε το 36 πλησιάζει στο 40; 4 χρόνια είν' αυτά! Άλλο και τούτο! Και τι έχει, δλδ, το 40; Ειδικά άμα νιώθεις 15 ;); Άντε, το πολύ πολύ να προστεθεί καμιά BB cream στα καλλυντικά σου, κάνα serum παραπάνω και that's all :tongue:!

!

Καλά μαρή δεν ντρέπεσαι καθόλου???Με εμπαίζεις ή μου φαίνεται:tongue::tongue::tongue:

Χρωστάς χάρη που μάλλον δεν θα μπορέσω να έρθω στο swap για να σου φέρω και σένα μια BB...xixixi:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ ο καιρός χάλια,χτες είχε αρκετό κρύο και σήμερα περισσότερο.

Και ψιχαλίζει συνέχεια και μου τη σπάει αφάνταστα...

Πάω για μάθημα κορίτσια,τα λέμε το βραδάκι


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά μαρή δεν ντρέπεσαι καθόλου???Με εμπαίζεις ή μου φαίνεται:tongue::tongue::tongue:

Χρωστάς χάρη που μάλλον δεν θα μπορέσω να έρθω στο swap για να σου φέρω και σένα μια BB...xixixi:D

Όχι, ρε! Θα σου πω αλλά μη γελάσεις. Όταν μαθαίνω καινούρια πράγματα (πληροφορία, λέξη κλπ.), μετά, για ένα διάστημα, τα "κοτσάρω" παντού :cool:. Το' χει πρόχειρο, μάλλον, ο ταλαίπωρος ο εγκέφαλος (που θα θέλει, φαίνεται, κι ένα σεβαστό χρόνο για να το αφομοιώσει :rolleyes:) και το "φτύνει" με την πρώτη ευκαιρία.

Αν έρθεις στο swap, η δική μου ΒΒ, παρακαλώ να είναι για εγκεφαλική χρήση (ενυδάτωση, αντιγήρανση, κάλυψη) :mrgreen:!

Και ψιχαλίζει συνέχεια και μου τη σπάει αφάνταστα...

Αχ, εμένα θα μου άρεσε πολύ να ήμουν εκεί που είσαι εσύ και να 'κανε κρύο και να ψιχάλιζε συνέχεια!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Γιωτάκι τι έγινε με την κόρη σου τελικά?Μίλησες με την παιδίατρο?Περαστικά σας μωρέ;)

στα ιδια ειμαστε αλλα δεν εχει ορεξη, εφαγε 5 κουταλιες φαγητο κ μετα της εδωσα 1 φετα του τοστ με τυρακι. θα περιμενω να την ταισω στις 6,30 κ μετα θα την παρω τηλ.

γκρινια πολυ γκρινια!!!!

φιογκο νεα εχουμε?

ευχαριστω κοριτσια ολες για τα περαστηκα!

απο δουλειες τιποτα το ιδιαιτερο, φαγαμε, μαζεψα, εβαλα πιατα στο πλυντηριο, χλωρινιασα νεροχυτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...