Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες! Έχω απ το πρωι που τρέχω (νταξ μη φανταστείτε, κάνω πολλά διαλείμματα :-P )

Ξύπνησα, έψησα δυο τυροπιτούλες για τη μικρή, ετοιμάστηκα, ετοίμασα τη μικρή, έβαλα πλυντήριο πιάτων να πλένει, αέρισα, έβαλα δυο πλυντήρια με τα ριχτάρια και τις μαξιλαροθήκες του καναπέ (μεγάλος καναπές, πολλά μέτρα ριχτάρι :-P ).

Ξεσκόνισα, έστρωσα κρεβάτια, τακτοποίησα τα σιδερωμένα, σκούπισα με τη σκούπα swiffer (δυο μέρες έχω που καθάρισα καλά), καθάρισα το μπάνιο στον πάνω όροφο και τώρα ξεκινάω να σαρώσω τον κάτω όροφο.

Τα φιλιά μου στη φιογκοοικογένεια!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σήμερα ασχολούμαι μόνο με το swap προς το παρόν....στέλνω μαιλ σε site...κοινόποιώ παντού για να αναρτηθεί...!!! Ωραίο πήξιμο :tongue: :tongue: :tongue:

Να το ποστάρω στο fb μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλαμάρι Χρόνια Πολλά! Υγεία και ευτυχία!!! Να σε χαίρονται οι αγαπημένοι σου!

μου άρεσαν πολυ τα πινακάκια σας στο ψυγείο!

Σήμερα έκανα τόσα πολλά που ούτε εγώ δεν το πιστεύω...

άρχισα στις 8 και εκανα τα εξής:

Ξεσκόνισα, σκουπισα και σφουγγάρισα

Εστρωσα χαλιά

Σφουγγάρισα μπαλκόνια

Αλλαξα σεντόνια και κατεβασα μια κουβέρτα για εμάς και μια του παιδιου και τις έστρωσα

Εβαλα 3 πλυντήρια και τα άπλωσα

Εβαλα ενα ακόμα με το καλοκαιρινο χαλί του παιδικού και το περιμένω να τελειώσει

αφού έστρωσα όλα τα χαλιά ξανα σκούπισα και ξανασφουγγάρισα

Επλυνα τη σκούπα και

Καθάρισα μπανια

(το κορμί πονάει και με έχει πιάσει το κεφάλι μου.... )

Θέλω να αλλάξω τις κουρτίνες μου σε χειμωνιάτικες σε κουζίνα και σαλόνι αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιές θα βάλω ... (έχω 2 εναλλακτικές για σαλόνι) θα το αφήσω για άλλη μέρα αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα Καλαμαρακι μας,να σε χαιρομαστε!!!!Περιμενουμε κερασμα διαδικτυακο:tongue:

images?q=tbn:ANd9GcT0X2kNkcfgN3umWviCPviuk4o7MAJNYxfoF3wAngCA_d_s3KXn

Μανα υπομονη....αντε μια και σημερα....εχουμε και δουλειες ντουλαπες,αναδιοργανωσεις τι θα κανουμε χωρις εσενα ε?:tongue:


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα.

Ειρήνη, τέλος καλό όλα καλά. Μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα για τη συνέχεια.

My billy εύχομαι τα ίδια και για σας.

Καλαμαράκι, χρόνια σου πολλά! Πληζ, θέλω να μου πεις πού βρήκες το "πρόγραμμα" (και τα 2) που έχεις αναρτήσει, όπως επίσης και τα μαγνητάκια (?) χέλοου κίτυ. Αν δεν είναι μαγνητάκια, τι είναι;

Φαίνεται τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Ξεσκόνισμα, σκούπισμα, σφουγγάρισμα, μπάνιο, καλό σκούπισμα καναπέ, σκαμπώ και καρέκλες, έστρωσα και το ένα απ τα δυο ριχτάρια και κάνω διάλειμμα εμφανώς χαρούμενη που τελείωσα και με τον κάτω όροφο.

Θέλω να τακτοποιήσω τα ντουλάπια της κουζίνας και του μπουφέ αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω σήμερα καθώς πρέπει να τους αλλάξω θέση με μόνο στόχο την εξοικονόμηση επιπλέον χώρου.

Ευχαριστώ τη φίλη για την ιδέα που μου έδωσε για τα κουτιά αλουμινόχαρτου κ.λπ.

Τα έβαλα κι εγώ πάνω απ το φουρνάκι μικροκυμμάτων, δίπλα στη ζυγαριά μου.

DSCN1597_640x480_zpsdd1a62f4.jpg

Προχθές τακτοποίησα και τον χαμό που επικρατούσε στο πάνω μέρος του φούρνου μικροκυμάτων, εκεί δηλαδή που καταλήγει όλο το χαρτομάνι της εβδομάδας. Προς το παρόν δεν ανέβασα καλαθάκι γιατί το να προσεγγίσεις το υπόγειο είναι από μόνο του μια περιπέτεια!

DSCN1598_640x480_zps3e44d26f.jpg

Και εδώ είναι το εσωτερικό του όμορφου φακέλου στο πίσω μέρος μέσα στο οποίο έχω οργανώσει τις κάρτες (γιατρών, υπηρεσιών, προνομίων) , τα κουπόνια, τα φακελάκια και τα λευκά καρτάκια που χρειάζομαι.

DSCN1599_640x480_zpsd7c5319c.jpg

Τελείωσε και το στεγνωτήριο με το 2ο ριχτάρι οπότε πάω να το στρώσω!

Υ.Γ. Ειρήνη, μόλις μάθαμε ότι το παιδί είναι καλύτερα ΤΣΟΥΠ οι πολυλογούδες! :-P


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτιτσια,

Καλαμαράκι χρόνια πολλά, γερή και ευτυχισμένη να είσαι πάντα.

Yotou περαστικά στην μικρή σου, μου είχε διαφύγει ότι αρρώστησε.

τελικά το φιογκάκι θα μείνει και άλλες 2 μέρες? δεν είναι και λίγο τελικά αυτό που πέρασε, σχεδόν μια βδομάδα στο νοσοκομείο. Φαντάζεστε τι έχει να τραβήξει από την Ειρήνη μόλις γυρίσουν(ζουπήγματα, ρουφήγματα, αγκαλιές κλπ), χαχαχα θα το σκάσει το παιδί.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτιτσια,

Καλαμαράκι χρόνια πολλά, γερή και ευτυχισμένη να είσαι πάντα.

Yotou περαστικά στην μικρή σου, μου είχε διαφύγει ότι αρρώστησε.

τελικά το φιογκάκι θα μείνει και άλλες 2 μέρες? δεν είναι και λίγο τελικά αυτό που πέρασε, σχεδόν μια βδομάδα στο νοσοκομείο. Φαντάζεστε τι έχει να τραβήξει από την Ειρήνη μόλις γυρίσουν(ζουπήγματα, ρουφήγματα, αγκαλιές κλπ), χαχαχα θα το σκάσει το παιδί.

ευχαριστω!

νομιζω οτι χειροτερεψε ρε κοριτσια, πολυ βραχνη την ακουω, θα παρω τηλ την παιδιατρο το απογευμα.

σαββατο βγαινουν? ε ρε δεν θα ξεκολαει απο πανω του!!!! χαχαχαχα!!! κ με το δικιο της ε????????? αντε βρε ειρηνακι! τελος καλο ολα καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Ναι ναι έχω γμτ....κλείνω τα 36 φουφφφφφφφφφφφφφφ κ με έχει πάρει από κάτω που πλησιάζω στα 40 κ νιώθω σαν 15χρονο χαχαχαχα

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας {καλέ που το είδατε ότι έχω γενέθλια??? :rolleyes:}

Να σας χαίρονται κ εσάς οι οικογένειες σας :D:D:D

στην κεντικη σελιδα του καφε κατω κατω!:D:D:D:D:D:D 36 μια χαρα νεοτατη εισαι καλε,τι χαζα ειναι αυτα που λες!!! εγω τον δεκεμβρη τα 37!!!:D

η καλυτερη ηλικια για τις γυναικες ειναι απο 35-45 νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

Ξεσκόνισμα, σκούπισμα, σφουγγάρισμα, μπάνιο, καλό σκούπισμα καναπέ, σκαμπώ και καρέκλες, έστρωσα και το ένα απ τα δυο ριχτάρια και κάνω διάλειμμα εμφανώς χαρούμενη που τελείωσα και με τον κάτω όροφο.

Θέλω να τακτοποιήσω τα ντουλάπια της κουζίνας και του μπουφέ αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω σήμερα καθώς πρέπει να τους αλλάξω θέση με μόνο στόχο την εξοικονόμηση επιπλέον χώρου.

Ευχαριστώ τη φίλη για την ιδέα που μου έδωσε για τα κουτιά αλουμινόχαρτου κ.λπ.

Τα έβαλα κι εγώ πάνω απ το φουρνάκι μικροκυμμάτων, δίπλα στη ζυγαριά μου.

Προχθές τακτοποίησα και τον χαμό που επικρατούσε στο πάνω μέρος του φούρνου μικροκυμάτων, εκεί δηλαδή που καταλήγει όλο το χαρτομάνι της εβδομάδας. Προς το παρόν δεν ανέβασα καλαθάκι γιατί το να προσεγγίσεις το υπόγειο είναι από μόνο του μια περιπέτεια!

Και εδώ είναι το εσωτερικό του όμορφου φακέλου στο πίσω μέρος μέσα στο οποίο έχω οργανώσει τις κάρτες (γιατρών, υπηρεσιών, προνομίων) , τα κουπόνια, τα φακελάκια και τα λευκά καρτάκια που χρειάζομαι.

Τελείωσε και το στεγνωτήριο με το 2ο ριχτάρι οπότε πάω να το στρώσω!

Υ.Γ. Ειρήνη, μόλις μάθαμε ότι το παιδί είναι καλύτερα ΤΣΟΥΠ οι πολυλογούδες! :-P

ευγε ευγε!!!

αντε ετοιμαστητε ολες σκουπιστε σφουγγαριστε να ειμαστε ετοιμες οταν ερθει η μανα!!!!:D:D:D:D:D

η 4u ετοιμαστηκε κιολας!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασια λεω στον Τ. το πρωι.

"Την αλλη Κυριακη θα παμε σε ενα swap".

"Σε ενα τι?? Που? Ποτε?"

"Swap Παιδι μου!" του εξηγω τι ειναι.

"Και τι με θες εμενα?"

"Μα, να κουβαλας τις σακουλες προφανως" :shock::D


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...