Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

      Νομίζω ότι ξεκινάει την 31η, αν θυμάμαι καλά.Πως είσαι τώρα? Πέρασε ο πόνος?

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλα ασε το διαβασμα ειναι μια πονεμενη ιστορια.Την Παρασκευη πηγα στη δασκαλα της και χθες της μιλησε,ευχομαι να δω διαφορα.Αυριο εχουμε εκλογες οποτε διαβασμα γιοκ γι'αυτο θα γινει και η επιχειρηση μπουφες!!


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κοριτσάκια μου...καιρό έχω να μπω!

Ελπίζω να είστε καλά....εγώ δεν έχω και πολλά κέφια να γράψω....επειδή οι δουλειές τρέχουν, το διάβασμα είναι ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ και προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο μπορώ..!

Ανυπομονώ για τα Χριστούγεννα να χριστουγεννιάσω...να ακούω τραγουδάκια, να στολίσω και να νιώσω την θαλπωρή του σπιτιού!!!

Αύριο έρχονται και τα χαλιά μας...καθάρισα όλο το σπίτι μας εχτές και περιμένω να στρώσουμε!

Σας φιλώ...σας διαβάζω!

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω αρχισει θα παω τη μεγαλη αγγλικα και μετα.Με βασανιζει γιατι εχω πολλα διακοσμητικα,πιατελες κλπ διαφορετικου υλικου και μεγεθους και οπως και να τα βαλω δεν μου καθονται καλα στο ματι.Γι'αυτο πηρα κουτια και ελπιζω να τα βολεψω αν μου αρεσει το αποτελεσμα θα σας βαλω φωτο.Καθε ιδεα και βοηθεια ευπροσδεκτη!:)

Αν έχεις χρόνο και όρεξη, δώσε μου να καταλάβω, μήπως σου δώσω καμιά ιδέα.Είναι τα αντικείμενα που έχεις μέσα στο μπουφεδάκι το πρόβλημα? Εχεις δηλαδή πολλα αντικείμενα?

Αν έχω καταλάβει καλά, τα κουτιά δεν ξέρω αν θα βοηθήσουν αφου μπορεί να πιάσουν περισσότερο χώρο.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

τι κανετε?

εμεις πιθανη ουρολοιμωξη η μικρη:(, αυριο θα εχω τα αποτελεσματα της καλλιεργιας. κλαιει το παιδακι μου οταν κανει τσισα....:(:(:(:(:(

δεν εχω ορεξη να καω τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

τι κανετε?

εμεις πιθανη ουρολοιμωξη η μικρη:(, αυριο θα εχω τα αποτελεσματα της καλλιεργιας. κλαιει το παιδακι μου οταν κανει τσισα....:(:(:(:(:(

δεν εχω ορεξη να καω τιποτα!

Ωχ βρε Γιωτακι μου.. αυτο σας έλειπε!

Περαστικά του, μωρε! :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιώτα περαστικά σας,που να'χεις όρεξη βρε παρατά τα όλα.Κι εγώ τελικά δεν εκανα τιποτα το κουφαρακι μου μου'λεγε να ξεκουραστω.Ειρήνη είναι αρκετα αλλά χωράνε και τα θέλω για να αλλαζω τη διακόσμηση όταν βαριεμαι.Πιο πολύ μ'ενοχλει που δεν φαίνονται ωραία μεσά στο ντουλάπι(σαικο εντελώς το ξέρω)είναι στοιβαγμένα ψιλοατσαλα γιατί άλλα είναι πιατελες'βαζα,κεριά κλπ και αλλά είναι ξύλινα,άλλα γυάλινα .Γι αυτό έλεγα με τα κουτιά μήπως αποθηκευτούν καλυτερα και τα βγάζω και πιο εύκολα για να τον καθαρίζω.Δεν ξέρω αν σου έδωσα να καταλάβεις.


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα περαστικά σας,που να'χεις όρεξη βρε παρατά τα όλα.Κι εγώ τελικά δεν εκανα τιποτα το κουφαρακι μου μου'λεγε να ξεκουραστω.Ειρήνη είναι αρκετα αλλά χωράνε και τα θέλω για να αλλαζω τη διακόσμηση όταν βαριεμαι.Πιο πολύ μ'ενοχλει που δεν φαίνονται ωραία μεσά στο ντουλάπι(σαικο εντελώς το ξέρω)είναι στοιβαγμένα ψιλοατσαλα γιατί άλλα είναι πιατελες'βαζα,κεριά κλπ και αλλά είναι ξύλινα,άλλα γυάλινα .Γι αυτό έλεγα με τα κουτιά μήπως αποθηκευτούν καλυτερα και τα βγάζω και πιο εύκολα για να τον καθαρίζω.Δεν ξέρω αν σου έδωσα να καταλάβεις.

Α οκ, τώρα κατάλαβα!

Κάπως έτσι τα χω και γω... ειδικά στον μπουφεδάκο μου έχω τα διακοσμητικά μου, τα οποία αλλάζω ανάλογα με τα κέφια μου στη διακόσμηση! ;)

Πιατέλες, δεν έχω. Τις έχω σ ένα από τα ντουλάπια της κουζίνας μου, την μία πάνω στην άλλη ανάλογα με το μέγεθός τους. Εχω και γω, τα ίδια με σένα... βάζα, κηροπήγια, κεριά, διακοσμητικά...

Να σου πω την αλήθεια, εμενα, δεν με πειράζει που υπάρχουν εκεί τόσα διαφορετικά πράγματα γιατί σκέφτομαι πως το μπουφεδάκι μου, εξυπηρετεί ακριβώς αυτόν το σκοπό.

Αν όμως τα φτιάξεις, εννοείται, θέλω φωτογραφία!!! :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

τι κανετε?

εμεις πιθανη ουρολοιμωξη η μικρη:(, αυριο θα εχω τα αποτελεσματα της καλλιεργιας. κλαιει το παιδακι μου οταν κανει τσισα....:(:(:(:(:(

δεν εχω ορεξη να καω τιποτα!

Αχ βρε Γιωτα μου περαστικα σας...Μηπως να της δωσεις να πιει αρκετο νερακι?Το δεχεται?Γιατι με αυτο τον τροπο μειωνεται ο πονος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!

Τι κανετε?

Εγω σημερα καθαρισα τους παγκους τις κουζινας,τους σαπουνισα και καθαρισα τα αντικειμενα που εχω πανω, επλυνα τα πλακακια και αλλαξα θεση στο τραπεζι.Το απογευμα πηγαμε και και καναμε ψωνια για το μπεμπακο μας,φορμακια,πιπιλες,μπιμπερο(που ευχομαι να μεινουν αχρησιμοποιητα...),επιθεματα στηθους για μενα και πηραμε και ενα παιχνιδι για τον μεγαλο μου(μεγαλος χαχα!!!)για να μην ζηλευει και ξετρελαθηκε απο την χαρα του!

Γυρισαμε σπιτι παιξαμε ολοι μαζι,στρωσαμε τραπεζι,φαγαμε και καναμε ολοι μαζι ενα περασμα σε ολο το σπιτι,οποτε τωρα ειναι ολα τακτοποιημενα,εκτος απο το νεροχυτη,αλλα ευτυχως ειναι κατι λιγα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σχετικα με τα κοινοχρηστα που λεγαμε ευχομαι να μην καταληξουμε σε γραφειο,γιατι θα μας παει ο κουκος αηδονι...οχι οτι δεν τους αξιζει αλλα θα πληρωνουμε και εμεις οποτε ευχομαι να μην...

Να σας πω το αστειο της υποθεσης,πριν εβγαινα εξω και ελεγα 10 χαμογελαστες καλημερες,τωρα μολις με βλεπουν αρχιζουν τα παραπονα,κατι πρεπει να κανουμε με την καθαριοτητα,κατι πρεπει να κανουμε με την θερμανση κτλ.και ειναι ψιλοξινισμενοι...στον αντρα μου δεν τολμανε να πουν κουβεντα γιατι τους εχει χε@@ει...Κοπινως εκει που μας χρωσταγανε μας πηραν και το βοδι...Τεσπα...

Margio και εσυ μια απο τα ιδια,ε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γλυκές μου κορούλες καλημέρα.

Σήμερα θα είμαι σπιτάκι μου και σκοπεύω να το ευχαριστηθώ αλλά και να κάνω δουλίτσες. Ηδη ακούω τα πρώτα μου χριστουγεννιάτικα! :tongue:

Το φιογκακι, δεν έχει σχολείο και μια φίλη μου, είχε προβλημα με το που θ αφησει τη μικρή της γιατί εργάζεται, οπότε έχω και την μικρή της. Δύο φιογκάκια! :mrgreen:

Ηδη ξεκίνησα, χαλαρά, τις δουλίτσες μου.

Μάζεψα κάποια απλωμένα από χθες,

Επλυνα τα πιατικά, που γινόταν χαμός... :|

Εστρωσα κρεβάτια

Αερισα το σπίτι και τακτοποίησα τα ριχτάρια

Ψευτομάζεψα το σαλόνι

Εβαλα στις θέσεις τους, σιδερωμένα ρουχαλάκια

Πάω να ετοιμάσω 2 τοστάκια για τα μικρά και τα ξαναλέμε..

Εδώ γύρω είμαι. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου,

Εδώ.. στο σπιτάκι μου...

Σιδέρωσα και θα σιδερώσω κι άλλο σε λίγο, διαβάσαμε με το φιογκάκι ιστορία, τους έφτιαξα πρωινό τοστάκι με χυμο και έφαγαν, ετοίμασα ένα πλυντήριο με σκουρόχρωμα για το βράδυ και έβαλα κεμπάπ στο φούρνο με πατατούλες φούρνου.

Σας φιλώ για την ώρα ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!τι κανετε?

Ειρηνη μου πολυ χαρηκα που σε ξαναδιαβασα..μας ελειψες...πολυ ομορφα ολα στο παρτυ απο το φιογκακι..και του χρονου να ειστε καλα..

Γιωτακι μου περαστικα στην μικρουλα σου..ελπιζω να ειναι καλυτερα..

Και εγω σημερα σπιτακι..αφενος η μεγαλη δεν εχει σχολειο και αφετερου η μικρη εκανε ενα 38αρι προχθες το απογευμα και δεν την κρατησα σπιτι και χθες και σημερα..δεν εχει ξανακανει βεβαια απο προχθες και αυτο ειναι καλο..σημερα ξυπνησαμε χαλαρα, καναμε αγκαλιτσες και οι τρεις στο κρεβατι

εφτιαξα γαλατακια και καφε για μενα

απλωσα ενα πλυντηριο

εστρωσα κρεβατια

σκουπισα και σφουγγαρισα το μπαλκονι

εβαλα το φαγητο να γινεται ρεβυθακια για σημερα

επλυνα λιγα πιατακια

καθαρισα παγκους εστιες και νεροχυτη

επλυνα το μπανιο

τιναξα και εστρωσα ξανα τα ριχταρια και τωρα καθομαι λιγακι..το απογευμα θα παω την μεγαλη χορο και πρεπει να σιδερωσω οπωσδηποτε..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!τι κανετε?

Ειρηνη μου πολυ χαρηκα που σε ξαναδιαβασα..μας ελειψες...πολυ ομορφα ολα στο παρτυ απο το φιογκακι..και του χρονου να ειστε καλα..

Γιωτακι μου περαστικα στην μικρουλα σου..ελπιζω να ειναι καλυτερα..

Και εγω σημερα σπιτακι..αφενος η μεγαλη δεν εχει σχολειο και αφετερου η μικρη εκανε ενα 38αρι προχθες το απογευμα και δεν την κρατησα σπιτι και χθες και σημερα..δεν εχει ξανακανει βεβαια απο προχθες και αυτο ειναι καλο..σημερα ξυπνησαμε χαλαρα, καναμε αγκαλιτσες και οι τρεις στο κρεβατι

εφτιαξα γαλατακια και καφε για μενα

απλωσα ενα πλυντηριο

εστρωσα κρεβατια

σκουπισα και σφουγγαρισα το μπαλκονι

εβαλα το φαγητο να γινεται ρεβυθακια για σημερα

επλυνα λιγα πιατακια

καθαρισα παγκους εστιες και νεροχυτη

επλυνα το μπανιο

τιναξα και εστρωσα ξανα τα ριχταρια και τωρα καθομαι λιγακι..το απογευμα θα παω την μεγαλη χορο και πρεπει να σιδερωσω οπωσδηποτε..

Περαστικά σας, Αρετούλα μου, εύχομαι να μην είναι απολύτως τίποτα.

Σ' ευχαριστώ.. πάντα είσαι πολύ-πολύ ευγενική και γλυκιά μαζί μου! :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Χθες και σήμερα ασχολούμαι κυρίως με πλυντήρια/ απλώματα/ μαζέματα/ σιδερώματα ρούχων του μωρού.

Το σπίτι είναι μαζεμένο και σε καλή κατάσταση καθαριότητας αφού δεν αμελώ τα καθημερινά. Αύριο θα βοηθήσει ο σύζυγος για τα εβδομαδιαία οπότε θα μοσχομυρίζουμε!

Χθες έκανα ρεβύθια και για σήμερα θα βάλω μοσχαράκι λεμονάτο με πιλαφάκι!

Σας αφήνω, βάζω το φαγητό και πάω να σιδερώσω!

Καλό μεσημέρι!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...