Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

Υοtou ευτυχώς που δεν έπαθε κάτι ο άνθρωπος πάντως όντως πολύ καντεμιά βρε παιδί μου και εμείς και εσείς δεν ξέρω έλεγα ότι το 13 είναι γκαντέμικο αλλά και το 14 δεν πάει πίσω,εμείς πάντως κάναμε έναν αγιασμό και ένα ευχέλαιο που είχε έρθει ο πεθερός μου αλλά για να δούμε θα αλλάξει η ρότα;

.

νασια μου μας παει μην σου πω πως, εδω κ 2 χρονια.....

για το οικονομικο αστα να πανε....

α ψωνισα κ μια τσαντουλα το σαββατο:D, κοκκινοπορτοκαλι χρωμα, πολυ μου αρεσε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κορίτσια!

Γιώτα άλλο κακό να μην σας βρει...

Irene να χαίρεσαι το κορίτσι σου!

Αφροδίτη πάντα να τις καμαρώνεις!

Νάσια για τα οικονομικά άστα βράστα.....να μαστε γεροί να πληρώνουμε...

εγω σήμερα γιορτή, καλά ήταν....αυριο θα παω παρέλαση με τα ζουζούνια μου, καλή 28η να χουμε!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!

Τι κανετε???

Εγω προσπαθω να οργανωθω απ'ολες τις πλευρες...

Απο θεμα εγκυμοσυνης-γεννας,ωστε να κανω οτι αγορες χρειαζομαι και σιγα-σιγα να τελειωνω,αυριο μπαινω στον 7ο.

Απο θεμα σπιτιου,να το καθαρισω και να το οργανωσω ετσι ωστε να υποδεχθει τα υπαρχοντα του μπεμπη.Εχω τακτοποιησει τις ντουλαπες οσον αφορα τα ρουχα μας,αλλα μου εχουν μεινει καποια συρταρια και ραφια στα οποια εχω χαρτια κτλ.

Σημερα καθαρισα και οργανωσα τα επιπλα στο χωλ,και τωρα θα παω να κανω σιγα-σιγα το σαλονι,αλλα η μεση μου δεν με βοηθαει και πολυ αλλα θα τα καταφερω,που θα μου παει...

Βρε Γιωτα μου παλι καλα που δεν επαθε κατι ο ανθρωπος...

Ειρηνη μου να το χαιρεσαι το κοριτσακι σου!!!

Αφροδιτακι και εσυ να τα χαιρεσαι τα κοριτσια σου!!!

Νασια θα κανουμε και εμεις ευχελαιο μεσα στον αλλο μηνα.

Φιλια Πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες, χρονια πολλα, εύχομαι να περασετε όμορφα σήμερα με τις οικογένειες σας!

Εγω εχω ξυπνησει επιτηδες νωρις και πινω μονη μου το καφεδακι μου, εχουμε εκκλησια και παρελαση σημερα αλλα ηδη βρεχει πολυ!.. :evil:

Προσπαθω να οργανωθω με το σπιτι γιατι δεν παει αλλο η κατάσταση, εχω τοσα που με απασχολουνε + την παλιοακαταστασια που δεν συμμαζευεται, γενικα επικρατει ενα χαος , στην κουζινα δεν προλαβαινω να γεμισω τα ντουλαπια και ο νεροχυτης ειναι μονιμως γεμάτος, πρεπει να στρωσω χαλιά γιατι κανει κρύο και τα παιδιά όλο κατω παιζουνε δε χαμπαριαζουν, ΠΡΕΠΕΙ να βαφτεί το σαλονι και το γραφειο που είναι οι χωροι που καθόμαστε και οι τοιχοι δεν βλεπονται, σκεφτομαι να κανω και μια αλλαγη στην διαταξη των επιπλων επι τη ευκαιρία. . Το θεμα μου με οοοολα αυτα ειναι πως ενω ειμαι παρα πολυ καλη στην θεωρια, οργανωνομαι ,κανω τις λιστες μου κτλ, ποτε δεν προλαβαινω να τελειωσω οσα πρεπει, ολα μενουν στη μεση κυριολεκτικα! Προσπαθω δωματιο δωματιο αλλα κατι θα γινει και θα βγω για κατι αλλο και μένουν ολα στη μέση. Πχ θα τελειωσει το πλυντηριο και μεχρι να απλωσω θα εχει ερθει η ωρα να μαγειρεψω και μετα θα με ζητησει η μικρη και μετα θα πρεπει να παρω τον μεγάλο απο το σχολείο και μετα πρεπει να φάμε και καπως ετσι δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ με οτι ξεκινησα το πρωι!!!!

Βαριά η καλογερικη κοριτσιαααα!

Σας αφηνω, παω να ξυπνησω σιγα σιγα το παιδι, φιλακια σε όλες!

Υγ. Ιρενε μου χρονια πολλα κι απο δω για τη μικρη σου, να την χαιρεσαι, και με το καλο το νέο μελος! :D


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

εμείς σήμερα χαλαρώνουμε.Το πρωί αφού σηκωθήκαμε,φτιάξαμε γάλατα,άλλαξα σεντόνια,γυρίσαμε στρώματα και κατέβασα επιτέλους τα παπλώματά μας μιας και είμασταν ακόμα με τα λεπτά αλλά δεν παλευόταν άλλο,έφτιαξα παστίτσιο και φύγαμε για Πειραιά στον ΟΛΠ που είχαν αγκυρωβολήσει η τορπιλάκατος ΤΠΚ ΔΑΝΙΟΛΟΣ και το υποβρύχιο ΠΟΝΤΟΣ.Μας ξεναγήσανε στην τορπιλάκατο και όταν πήγαμε στο υποβρύχιο φάγαμε μια ήττα που ήταν όλη δική μας.Στις 12.30 πήραμε νούμερο 143 και μέχρι τις 1.30 που φύγαμε είχαν μπεί νούμερα μέχρι το 57 οπότε είδαμε μόνο την τορπιλάκατο ευελπιστούμε ότι του Αγ.Νικολάου θα μπορέσουμε να μπούμε και στο υποβρύχιο.Γυρίσαμε,φάγαμε και τώρα κοιμούνται όλοι εκτός από μένα.

Οπότε παρεούλα μου εδώ θα είμαι και θα σας διαβάζω.

Φιλιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!Να'μαι κι εγώ ξεκούραστη πλέον γιατί τα έφτυσα όλο το σκ με τις προετοιμασίες!!!Όλα πήγαν τέλεια,καλύτερα απ'ότι περίμενα,η μικρή μου ήταν πολύ χαρούμενη και περήφανη που έφτιαξα την τούρτα της:D

Είδατε στο fb,δεν έμοιαζε πλήρως με την Πέππα αλλά της άρεσε:tongue:

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας κι ευχομαι με τη σειρά μου σε όσες γιόρταζαν ή είχαν κάποιον που γιόρταζε χρόνια πολλά!

Βρε Γιώτα ευτυχώς που δεν χτύπησε αυτή τη φορά!!!

Βούλα μου καλά κάνεις και οργανώνεσαι,κι εγώ μπήκα στον 7ο,μας βλέπω να γεννάμε μαζί;)Θα σου στείλω στο φβ για λεπτομέρειες...

Μαριάννα δεν κρυώνετε καλέ???


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να την χαίρεσαι Irene, να είναι πολύχρονη και καλόχρονη!

Στα δικά μας.......

μ' έχει πιάσει μια τεμπελιά άλλο πράγμα αυτή την εβδομάδα.....μόνο μαγείρεμα και μάζεμα νεροχύτη και άπλυτων.....

Αύριο κανόνισα να πάμε σε halloween party night στην νονά της μεγάλης, δεν ξέρουν τίποτα τα κορίτσια, θα τους κάνουμε έκπληξη :P:p:p:p:p:p.

Σήμερα πρέπει να αγοράσω μεγάλες κολοκύθες από τον μανάβη και να φτιάξω τον Jack o Lantern....να δούμε τι θα καταφέρω ή θα γελάσουμε ή θα κλάψουμε :tongue::tongue::tongue::tongue:.

Με το εσωτερικό τους θα φτιάξω γλυκιά κολοκυθόπιτα ;).

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!τι κανετε κοριτσια??? Ειρηνη να χαιρεσε την κορη σου !!! χρονια της πολλα με υγεια!! τα ποσα εκλεισε?? Αφροδιτη καλημερα εαν θυμαμαι καλα ειναι συνομιληκες οι κορες μας!!! Και εγω οταν την πηγα πριν 3μηνο στην οδοντιατρο της εκανε φθοριωση και μου ειπε να κανει μια πανοραμικη και να την δει ορθοδοντικος.Πηγαμε λοιπον πριν μια βδομαδα αλλα η κορη μου κλεινει τα 8 τον αλλο μηνα και μου ειπε οτι προς το παρον δεν εχει κατι περα απο το οτι ειναι αρκετα κοντα τα δοντια μεταξυ τους αλλα αυτο πρεπει να το δουμε οταν κλεισει τα 9 παλι.Σε ενα χρονο παλι θα την δει οταν θα εχει αλαξει περισσοτερα δοντια γιατι τωρα ακομη αλαζει τους πανω πλαινους κοπτηρες .Οποτε μαλλον γιαυτο θελει να κανεις πανοραμικη για να ελεγξει καλυτερα τα δοντια και εαν συντρεχει καποιος λογος να ξεκινησει διορθωση.Επισης οποια παιδακια εχουν προβλημα με τα νεογιλα δοντια θα πρεπει να διορθωθουν αμεσα γιατι τα νεογιλα επηρεαζουν και τα μονιμα δοντια.Εγω στον μικρο που δεν ειναι ακομη 2 και το ιδιο εκανα και στην μεγαλη τους τα καθαριζω με το βουρτσακι της σιλικονης απο 6 μηνων κα ετσι συνηθιζουν στον καθαρισμο των δοντιων απο μικρα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι!!!α οκ λαθος καταλαβα,αλλα, εαν πρεπει να κανει σφραγισματα μηπως γιαυτο θελει να δει εαν εχουν θεμα και τα μονιμα δοντια.Εχεις και δευτερη κορη η κανω λαθος???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα και παλι!!!α οκ λαθος καταλαβα,αλλα, εαν πρεπει να κανει σφραγισματα μηπως γιαυτο θελει να δει εαν εχουν θεμα και τα μονιμα δοντια.Εχεις και δευτερη κορη η κανω λαθος???

Ναι έχω 2 κόρες. Περιμένουμε τηλέφωνο από την οδοντίατρο για να μας πει αν μπορεί να προχωρήσει σε θεραπεία άνευ πανοραμικής αλλιώς θα πρέπει να βρούμε άλλη οδοντίατρο.

Πάντως πανοραμική δεν θα της κάνουμε ακόμη, το θεωρώ μη απαραίτητο και θα κάνω αυτό που μου λέει το ένστικτο μου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! μπηκα στα γρηγορα να σας καλημερισω! μα τι πηξιμο ειναι αυτο που τραβαω.... ολη μερα στο ποδι κ τελικως τιποτα δεν κανω... δυσκολα τα πραγματα....

εχω φτιαξει 2 ντουλαπες κ μου μενουν αλλες 2!

σας φιλω κοριτσια μου

Link to comment
Share on other sites

Μας ψεκάσανε με εξαφανιζόλ;

Καλό σαββατοκύριακο να έχετε!

Το σπιτάκι μου είναι καθαρό και στρωμένο (χάρη στη μαμά και τον σύζυγο) οπότε έχω μόνο τη συντήρησή του και τα καθημερινά μας! Ξεκινάω και πλυσίματα για τα πράγματα του μπέμπη οπότε όλο και κάτι θα κάνω επιπλέον!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!

Καλο μηνα!!!

Τι κανετε????

Εμας ξεκινησε πολυ ομορφα ο μηνας μας!!!!!Ξυπνησαμε ολοι μαζι και καναμε τα χουζουρια μας αγκαλιτσα,σηκωθηκαμε,εφτιαξα τοστακια για πρωινο,ντυθηκαμε και φυγαμε για παιδοτοπο.Ο μικρος ξεφαντωσε και εμεις ηπιαμε χαλαρα το καφεδακι μας!!!Εγω ηπια τον πρωτο μου nes για φετος!Φυγαμε καναμε μια σταση στα goody's γιατι βαριομουν τρελα να μαγειρεψω....

Ειχαμε πολυ καιρο να τον παμε τον μικρο,απο πριν το καλοκαιρι,τον παρακολουθουσα και συνειδητοποιουσα ποσο πολυ εχει μεγαλωσει...καμια σχεση το παιχνιδι του περισυ με φετος...

Στα δικα μας τωρα:

Καθε μερα κανω κι απο μια βαρια δουλεια ωστε να τελειωνει ο γενικος,που τελειωμο δεν εχει φετος....

Εχω τελειωσει τις ντουλαπες

Εχω τελειωσει με τα επιπλα του σαλονιου και χωλ,τα καθαρισα και τα οργανωσα διαφορετικα

Εχθες εκανα γενικο στα ντουλαπια της κουζινας αλλα μου εμεινα 2,δεν αντεχα αλλο,ειχα κουραστει αρκετα και τα αφησα για καποια αλλη στιγμη

Εχθες στρωσαμε και τα χαλια μας,δεν εχω τελειωσει με τον γενικο,αλλα το σπιτι ειναι καθαρο και τακτοποιημενο,μου εχουν μεινει λιγα πραγματα και δεν μπορουσα να περιμενω αλλο για τα χαλια γιατι το κρυο εχει γινει τσουχτερο και μικρο θελει να καθεται κατω για να παιζει.

Αυτα τα δικα μας τα νεα,εσεις που ειστε καλε ολες????????????

Φιλια πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...