Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα!:)

κορίτσια πέρασα ενα τέλειο ΣΚ!Πήγαμε στη Χαλκιδική στο αγαπημένο μας ξενοδοχείο με all inclusive....αχ ήταν όλα τέλεια...υπέροχος καιρός - κάναμε μπανάκι στη θάλασσα κανονικά, φαγητό τέλειο, δωμάτιο επίσης, τα παιδιά παίξαν στα πάρκα και στις παιδικές χαρές...αχχχχ ήταν πολύ καλά...

από χθες βέβαια έβαλα 5 πλυντήρια αλλά άλλο αυτό...

τώρα κανονικά στη δουλειά, εχω ακόμα μια ωρίτσα κ τέλος...

καλό απόγευμα!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κ απο μενα!

κ εδω λιγο ψυχρα εχει. τι κανετε?

εγω εχτες εκτος απο τα καθημερινα

  1. συμμαζεψα λιγο το πασο που ειχε "εκτος θεσης"
  2. επλυνα λαχανικα της λαικης , εκανα εκκαθαριση κ τακτοποιησα το ψυγειο
  3. επλυνα κατσαρολα-χυτρα κ 1 ταψι
  4. επλυνα δυο ζευγαρια πενταβρωμικα παπουτσια του αντρα μου που ειχε κανει οικοδοκιμες δουλειες στο πεζοδρομιο μας κ ηταν αστα να πανε
  5. μαζεψα απλωμενα
  6. απλωσα 2ο πλυντηριο
  7. περασα παγκους-εστιες
  8. τιναξα ριχταρια κ τα ξαναεστρωσα
  9. καθαρισα κ εβρασα χορτα

δεν μαγειρεψα, θα φαμε αυγα με πατατες κ κολοκυθακια τηγανιτα.

το μπαλετο δεν πηγε καλα, οση ωρα ημου εξω ηταν κ η μικρη. μπηκε λιγο στα τελευταια 15'. θα δουμε πως θα το χειριστουμε. μαλλον θα μπω μεσα κ οταν παει στο μαθημα θα βγω κρυφα.... ουφφφφφφφφφφφφφ!!!!

αν δεν της αρεσε τοσο πολυ δεν θα το συνεχιζα, θελει να κανει κ να καθομαι κ εγω μεσα στο μαθημα.... τι θα κανω??? πως θα ξεκολλησει απο πανω μου????:confused:

καλως την μαρια!!! χρονια κ ζαμανια!!! επισης εχω καιρο να "δω" την ελενα! που εισαι οεο???

μαριαννα μου οσο δεν γραφω εδω κ εγω εχω τη αισθηση οτι τεμπελιαζω....

μανα που εισαι καλε??? ετοιμαζεσαι πυρετωδως για το παρτυ??

μυρτουλα μπραβο!!! παντα τετοια!!!

σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!

κ εδω λιγο ψυχρα εχει. τι κανετε?

εγω εχτες εκτος απο τα καθημερινα

  1. συμμαζεψα λιγο το πασο που ειχε "εκτος θεσης"
  2. επλυνα λαχανικα της λαικης , εκανα εκκαθαριση κ τακτοποιησα το ψυγειο
  3. επλυνα κατσαρολα-χυτρα κ 1 ταψι
  4. επλυνα δυο ζευγαρια πενταβρωμικα παπουτσια του αντρα μου που ειχε κανει οικοδοκιμες δουλειες στο πεζοδρομιο μας κ ηταν αστα να πανε
  5. μαζεψα απλωμενα
  6. απλωσα 2ο πλυντηριο
  7. περασα παγκους-εστιες
  8. τιναξα ριχταρια κ τα ξαναεστρωσα
  9. καθαρισα κ εβρασα χορτα

δεν μαγειρεψα, θα φαμε αυγα με πατατες κ κολοκυθακια τηγανιτα.

το μπαλετο δεν πηγε καλα, οση ωρα ημου εξω ηταν κ η μικρη. μπηκε λιγο στα τελευταια 15'. θα δουμε πως θα το χειριστουμε. μαλλον θα μπω μεσα κ οταν παει στο μαθημα θα βγω κρυφα.... ουφφφφφφφφφφφφφ!!!!

αν δεν της αρεσε τοσο πολυ δεν θα το συνεχιζα, θελει να κανει κ να καθομαι κ εγω μεσα στο μαθημα.... τι θα κανω??? πως θα ξεκολλησει απο πανω μου????:confused:

καλως την μαρια!!! χρονια κ ζαμανια!!! επισης εχω καιρο να "δω" την ελενα! που εισαι οεο???

μαριαννα μου οσο δεν γραφω εδω κ εγω εχω τη αισθηση οτι τεμπελιαζω....

μανα που εισαι καλε??? ετοιμαζεσαι πυρετωδως για το παρτυ??

μυρτουλα μπραβο!!! παντα τετοια!!!

σας φιλω!

Γιωτα νομηζω οτι πολυ μικρουλα για να κατσει μονη

ειναι 3 χρονια μονο μαζι σου....λογικο το βρησκω δωσε χρονο να συνηθησει το περηβαλον τη δασκαλα τα παιδια...να τους δει πολες φορες και σιγα σιγα δεν θα σε ψαχνει...εμενα πρωτη φορα φετος παιδικο και ειχαμε τα ιδια σρη αρχη για 2 εβδομαδες ...που ειναι και 4 χρ

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσάκια!

Εγώ τεμπελιάζω λιγάκι γιαυτό δεν πολυγράφω...μαζεύω δυνάμεις για Χριστούγεννα!

Έχουμε γάμο το σκ και ετοιμαζόμαστε οικογενειακώς με ρούχα...οι κόρες παράνυμφες θα είναι και τρέχω για παπούτσια, καλσόν κλπ....καθώς και για τα δικά μου...!

Δουλειές βασικές στο σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Τι κάνετε βρε κορίτσια,εγώ περιμένω να κρυώσει ο καιρός λιγάκι αλλά αν μπορεί μετά από το Σκ για να περάσουμε καλά στο πάρτυ.Η μικρή κάθε μέρα με ρωτάει αν είναι η μέρα του πάρτυ,σήμερα μου δήλωσε ότι θέλει να κοιμηθεί και να ξυπνήσει τη μέρα του πάρτυ...:rolleyes:

Ευχαριστώ για τις ευχές κια τα σχόλια κι εγώ νομίζω ότι είναι οκ,θα φτιάξω και γλυκά και την τούρτα οπότε είμαστε οκ...

Σήμερα

1.Σηκώθηκα κι ετοίμασα τη μικρή για το σχολείο

2.έκανα ένα πρωινό μάθημα

3.έβαλα στο φούρνο κοτόπουλο με πατατούλες

4.έφτιαξα μαζί με τη μαμά μου την ντουλάπα τη δική μου

5.έφτιαξα το χώρο που έχω καλλυντικά και κρέμες,μου πήρε πολύ λίγο χρόνο γιατί πριν από το καλοκαίρι είχα κάνει μια καλή εκκαθάριση

6.έκανα μπάνιο(ω ναι χωρίς παρέα επιτέλους μετά από πολύ καιρό:tongue:)

7.έκοψα σαλάτα και φάγαμε

8.έκανα τα μαθηματάκια μου

9.ξεκουράζομαι

Αύριο θέλω να κάνω εξωτερικές δουλειές και να φτιάξω ζαχαρόπαστα για να προσπαθήσω να φτιάξω την πέππα τη γουρουνίτσα:cool:Αν προλάβω θα φτιάξω και τη ντουλάπα του άντρα μου,αλλιώς την άλλη βδομάδα.

Μαρία είχες ρίξει μαύρη πέτρα αλλά θασε συγχωρέσουμε:tongue:

Γιώτα είναι λογικό η μικρή να μην θέλει να σε αποχωριστεί.Αν σε βλέπει από το τζάμι δεν θα κάτσει μόνη της μέσα???Είναι πάντως και στο παιδί,εμείς έχουμε το αντίθετο,εγώ δυσκολεύομαι να την αποχωριστώ αυτή καθόλου...:shock:

Ραβτάκι άστα αυτά που γράφεις,κάνεις παραπάνω απ'όσα πρέπει και ειλικρινά απορώ.Είσαι άξια συγχαρητηρίων:D

Με φωνάζει η μικρή,πάω να διαβάσω παραμύθι...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αστέρι του βορρά χαίρομαι πολύ που σε ''ξαναβλέπω'', καλή ξεκούραση από τις νύφες :) :) :) και μου αρέσει κι εμένα πολύ το κολοκυθοπορτοκαλίχαλοουίν ;)

yotou θα σου πρότεινα να της μιλήσεις και να της εξηγήσεις πως θα είσαι έξω και δεν γίνεται να κάθεσαι μέσα. Επίσης απορώ που αφήνουν γονείς μέσα, είναι απαράβατος κανόνας στο μπαλέτο-ούτε καν να φαίνονται οι γονείς έξω από την πόρτα. Κι εγώ σαν την irene δεν είχα τέτοιο θέμα (εγώ δεν μπορώ ακόμη να συμβιβαστώ με το θέμα του αποχωρισμού :rolleyes: :rolleyes: λογικό όμως αφού λείπω πολύ από το σπίτι μου) και η μεγάλη μου ήταν 3 ετών και λίγων μηνών όταν ξεκίνησε......αλλά πρέπει να καταλάβει πως θα χρειαστεί να σε αποχωρίζεται από εδώ και εμπρός, είναι καλό για την κοινωνικοποίηση της.

Αύριο η μικρή μου θα πάει για πρώτη φορά σε παιδοδοντίατρο γιατί ο δικός μας γιατρός δεν μπορεί να την αναλάβει, δεν κάθεται μαζί του...με το ζόρι την εξέτασε και μάλλον χρειάζεται σφραγισματάκι. Δυστυχώς θα την πάει ο μπαμπάς της μόνος του, γιατί έχω ένα ραντεβού στις 6.00 μ.μ. που δεν ξέρω πόσο θα τραβήξει και έχω σκάσει επειδή ήθελα να είμαι κι εγώ μαζί της :(:(:(.

Λοιπόν, ετοιμάζω φαγητάκι για αύριο μακαρόνια με μοσχάρι κοκκινιστό και πρέπει να πλύνω και μαρούλια για την σαλάτα της δουλειάς. Το κρέας θα είναι έτοιμο σε 5' και τα μακαρόνια θα τα βράσω λίγο πριν κοιμηθώ. Σε λίγο έχουμε γάλατα, δόντια και παραμύθι...και μετά θέλω ένα ζεστό ντους και λίγο χαλάρωση στον καναπέ.

Τίποτα άλλο από δουλειές, θα καθαρίσω νεροχύτη και θα ετοιμάσω νυχτερινό πλυντήριο πιάτων and that's it :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα:D

Irene με το καλό το πάρτυ σας!Ειρήνη επίσης το πάρτυ του γιόκα σου!

Γιώτα πιστευω θα συνηθίσει η κόρη σου, οι πρώτες φορές είναι δύσκολες σε όλα τα παιδιά, μετά στρώνουν...δεν την πήγαινες ποτέ σε παιδότοπο που να μπάινει μόνη της μέσα?

εγω σχολείο....δεν έκανα τίποτα από δουλίτσες το πρωι, δεν πρόλαβα, μόνο πλυντήριο...το απόγευμα θα βάλω μια σκούπα, είναι η μέρα της σήμερα


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα:D

Irene με το καλό το πάρτυ σας!Ειρήνη επίσης το πάρτυ του γιόκα σου!

Γιώτα πιστευω θα συνηθίσει η κόρη σου, οι πρώτες φορές είναι δύσκολες σε όλα τα παιδιά, μετά στρώνουν...δεν την πήγαινες ποτέ σε παιδότοπο που να μπάινει μόνη της μέσα?

εγω σχολείο....δεν έκανα τίποτα από δουλίτσες το πρωι, δεν πρόλαβα, μόνο πλυντήριο...το απόγευμα θα βάλω μια σκούπα, είναι η μέρα της σήμερα

καλημερα!!! τι κανετε??? εγω εκανα αρκετες δουλειες εχτες, αλλα θα αναφερθω σε αυτα αργοτερα.

μυρτουλα ναι σε παιδοτοπο μπαινει μεσα μονη της, που κ που με αναζητα, παω με βλεπει κ ολα καλα, ξαναπαιζει μονη της. θα δουμε παλι σημερα τι θα γινει.

μου ειπε η βουλα (κ σε ευχαριστω παρα πολυ!!!:P) ενα κολπακι, που θα το κανω σημερα κ αν εχει αποτελεσμα κερναω καφε!!!!!:D:D:D

σας φιλω! ειμαι στην δουλεια θα τα πουμε αργοτερα!

Link to comment
Share on other sites

αστέρι του βορρά χαίρομαι πολύ που σε ''ξαναβλέπω'', καλή ξεκούραση από τις νύφες :) :) :) και μου αρέσει κι εμένα πολύ το κολοκυθοπορτοκαλίχαλοουίν ;)

yotou θα σου πρότεινα να της μιλήσεις και να της εξηγήσεις πως θα είσαι έξω και δεν γίνεται να κάθεσαι μέσα. Επίσης απορώ που αφήνουν γονείς μέσα, είναι απαράβατος κανόνας στο μπαλέτο-ούτε καν να φαίνονται οι γονείς έξω από την πόρτα. Κι εγώ σαν την irene δεν είχα τέτοιο θέμα (εγώ δεν μπορώ ακόμη να συμβιβαστώ με το θέμα του αποχωρισμού :rolleyes: :rolleyes: λογικό όμως αφού λείπω πολύ από το σπίτι μου) και η μεγάλη μου ήταν 3 ετών και λίγων μηνών όταν ξεκίνησε......αλλά πρέπει να καταλάβει πως θα χρειαστεί να σε αποχωρίζεται από εδώ και εμπρός, είναι καλό για την κοινωνικοποίηση της.

εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να εξηγω κ να μιλαω, ολα καλα, συμφωνει κ τα λεει κ μονη της. μεχρι να βγω εξω απο την αιθουσα, οπου βαζουμε τα κλαματα!!!

εξαιρεση κανουν γιατι ειναι το μονο 3χρονο και ειπαν να την παρουμε με το μαλακο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Γιώτα είναι λογικό η μικρή να μην θέλει να σε αποχωριστεί.Αν σε βλέπει από το τζάμι δεν θα κάτσει μόνη της μέσα???Είναι πάντως και στο παιδί,εμείς έχουμε το αντίθετο,εγώ δυσκολεύομαι να την αποχωριστώ αυτή καθόλου...:shock:

Ραβτάκι άστα αυτά που γράφεις,κάνεις παραπάνω απ'όσα πρέπει και ειλικρινά απορώ.Είσαι άξια συγχαρητηρίων:D

Με φωνάζει η μικρή,πάω να διαβάσω παραμύθι...

δεν της φτανει αυτο, "αγκαλιτσα!!!" λεει, θελει να εχει ευκολη προσβαση σε μενα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιωτα νομηζω οτι πολυ μικρουλα για να κατσει μονη

ειναι 3 χρονια μονο μαζι σου....λογικο το βρησκω δωσε χρονο να συνηθησει το περηβαλον τη δασκαλα τα παιδια...να τους δει πολες φορες και σιγα σιγα δεν θα σε ψαχνει...εμενα πρωτη φορα φετος παιδικο και ειχαμε τα ιδια σρη αρχη για 2 εβδομαδες ...που ειναι και 4 χρ

ΜΑΚΑΡΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχτες απο το μεσημερι κ μετα:

  1. ανεβηκα με την μικρη, της εβαλα να φαει κ την εβαλα για υπνο
  2. αδειασα πλυντηριο πιατων, μαζεψα διαφορα τζατζαλα
  3. μαζεψα νεροχυτη, απο τα βραδυνα
  4. καθαρισα κ εκοψα πατατες κ κολοκυθακια για τηγανι, με αυγα κ χορτα
  5. σκουπισα κ σφουγγαρισα τις σκαλες
  6. σκουπισα κ σφουγγαρισα το γραφειο
  7. ανεβηκα επανω, τηγανισα, ηρθε ο αντρας μου κ φαγαμε
  8. μαζεψα, ξαναμαζεψα νεροχυτη
  9. ξυπνησε η μικρη, της εδωσα φρουτα κ της εστιψα πορτοκαλαδα
  10. καθαρισα κ μαγειρεψα φασολακια
  11. εκοψα τυρι φετες του τοστ κ μπηκαν στην καταψυξη
  12. καθαρισα παγκους εστιες
  13. εφτιαξα κρεμα σοκολατα με ακτινιδιο λιωμενο, για την μικρη
  14. ξανα μαζεψα νεροχυτη
  15. ταισα την μικρη κ την ετοιμασα για υπνο
  16. εφτιαξα σαλατα για βραδυνο
  17. εκανα μπανιο κ λουστηκα
  18. κ επιτελους αραξα λιγακι με κρασακι κ σαλατα

τα σημερινα το βραδακι

σας φιλω

για τις ντουλαπες ουτε λογος........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Μπαίνω τώρα που προλαβαίνω γιατί μάλλον θα σας χάσω για κάποιες μέρες με τις προετοιμασίες και τις γιορτές.

Σήμερα

1.σηκώθηκα κι ετοίμασα τη μικρή για το σχολείο

2.πήγα για εξωτερικές δουλειές

3.έφτιαξα ζαχαρόπαστα για την τούρτα

4.έφτιαξα φακές και τυροπιτάκια

5.μάζεψα τον χαμό που είχα κάνει

6.πήγα και πήρα την μικρή από τον παιδικό

7.φάγαμε και μάζεψε η μαμά μου

8.έκανα μάθημα

9.τώρα ξεκουράζομαι

όταν κοιμηθεί η μικρή θέλω να φτιάξω την Πέππα από ζαχαρόπαστα ή τουλάχιστον να προσπαθήσω...

Γιώτα τι να κάνεις!!!Μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις και πολλή συζήτηση όπως έχεις ήδη κάνει.Κάποια στιγμή θα της περάσει,μικρούλι είναι.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

αχ πολλή βροχή σήμερα...το πρωι που ξύπνησα βρήκα την απλώστρα στο μπαλκόνι πεταμένη κάτω απ τον αέρα και τα ρούχα χάλια:|

τεσπα, αντε τουλάχιστον είναι προπαρασκευή:D


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...