Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

τί κάνετε;Οι γενικοί βλέπω έχουν την τιμητική τους αυτή την περίοδο. Έτσι λοιπόν ξεκίνησα και εγώ σιγά σιγά από την Πέμπτη έκανα μπαλκόνια-παντζούρια-πόρτες-ντουλάπες-τοίχους-φώτα-σήμερα έκανα και την κουζίνα με ότι αυτή συνεπάγεται δηλαδή ντουλάπια μέσα έξω,φούρνο,φούρνο μικροκυμάτων,ψωμιέρα,βραστήρα,απορροφητήρα-έχω πλύνει τις κουρτίνες μου και από αύριο θα αρχίσω να τις σιδερώνω και να τις κρεμάω και καλώς εχόντων των πραγμάτων την βδομάδα που μας έρχεται θα στρώσω έτσι ώστε να μπούμε σε χειμωνιάτικο μουντ.:D:D

Εχτές είχαμε συνάντησει με την δασκάλα του μεσαίου άκρη δεν βγάλαμε οπότε μάλλον άλλη μια χρονιά χαμένη αφού και η διευθύντρια δεν μπορεί να κάνει τίποτα.:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Επίσης εχτές πήγαμε για φαγητό με την κουμπάρα μου στο ΝΗΣΙ στην Πετρούπολη ωραίο φαγητό κυρίως θαλασσινά και πολύ και μόλις με 13? το άτομο.Φάγαμε και ήπιαμε του σκασμού.:tongue:

Σήμερα εκτός από την κουζίνα και τα πλυντήρια δεν έχω κάνει τίποτα άλλο και σε λίγο με μια φίλη μου θα πάμε Χειροτέχνικα αλήθεια Σοφάκι πήγες;

Να μην ξεχάσω να ευχηθώ και από εδώ στην Ειρήνη να τα εκατοστήσει το φιογκάκι να έχει πάντα Υγεία και καλή Προοδο.

Αυτά τα ολίγα πάω και στο χριστουγεννιάτικο μια βόλτα και τα λέμε.

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα στα γρήγορα γιατί περιμένω φίλους μετά τις 6.00 για φαγητό και ποτάκια και τρέχω όλη μέρα.....Έκανα ένα ολιγόλεπτο διάλειμμα η γυναίκα για να τελειώσω το καφεδάκι μου με την παρεούλα σας.

Εχθές Halloween party, περάσαμε τέλεια, ''τρομαχτικά'' και με πολύ γέλιο, αγκαλιές, φιλιά και όλα αυτά τα ωραία με αγαπημένους και φυσικά τα παιδάκια μας.

Αύριο θα έχω περισσότερο χρόνο για easy living και Χριστουγεννιάτικο (καλέ άνοιξε!!!!:P:p:p).

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη να ευχηθώ κι εδώ για το birthday boy!!!

Να ζήσεις Αντρεούλη και Χρόνια πολλά,

μεγάλος να γίνεις με άσπρα μαλλιά!

Παντού να σκορπίζεις της γνώσης το φως

και όλοι να λένε να ένας σοφός!

Πολύχρονος και Καλόχρονος πάντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι!

Υπενθύμιση!!! Από εχθές άλλαξε το ωράριο του νυχτερινού ρεύματος!!!

Σήμερα 02/11/2014 (εκτός των ανοιχτών μαγαζιών:mad::mad::mad::mad::mad:) υπάρχει και μια πολύ καλή εκδήλωση για παιδιά στην Πλάκα.Αααα είναι και δωρεάν ;);).

http://www.babyandme.gr/Events/agentType/View/PropertyID/170/----2-#.VFXbiRzjesQ

Ακολουθεί αναλυτικό πρόγραμμα όλων των μουσείων που συμμετέχουν στην δράση.

http://atenistas.org/owa4/

Αν δεν έχετε πάει στο παιδικό μουσείο στην Κυδαθηναίων, ευκαιρία να πάτε δωρεάν, θα το λατρέψουν τα παιδιά γιατί είναι υπέροχο και αυθεντικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααααα!!καλο μηνα σε ολους μας!!!

Ειρηνη μου να χαιρεσαι το φιογκακι να τα εκαταστησει και να τον καμαρωσεις οπως επιθυμει..

Irene να τα εκατοστησει το κοριτσακι σου και με το καλο να ερθει και η δευτερη κορακλα..

διαβασα περασατε τελεια στο παρτυ..μπραβο και του χρονου..

Εγω μπορω να πω οτι τελειωσα με το σπιτι..εκανα τζαμια παντζουρια,ντουλαπες μεσα εξω και αλλαγη στα χειμερινα,πλυσιμο κουρτινες,ντουλαπια κουζινας μεσα εξω, επλυνα τοιχους,σκουπισμα καλο τραβηξα κρεβατια καναπεδες,σφουγγαρισα,ξεσκονισα πολυ καλα τα παντα,επλυνα τα κρυσταλλινα,εβαλα τα αλλα ριχταρια μας και φυσικα στρωσαμε τα χαλακια μας..αχ ποσο το ευχαριστιεμαι..βεβαια πολυ κουραση,πολλα πλυντηρια πολυ σιδερο αλλα τελος..σημερα σηκωθηκα,εφτιαξα γαλατα στα κοριτσια,απλωσα ενα πλυντηριο,μαζεψα στεγνα ρουχα,εβαλα μοσχαρακι κοκκινιστο να γινεται,εστρωσα τα κρεβατια των κοριτσιων,ο αντρας μου κοιμοταν ακομη,εφτιαξα pancaces για πρωινο και εβαλα καφε στην καφετερια,ξυπνησε ο συζηξ φαγαμε ολοι μαζι,επλυνα λιγα πιατακια,αδειασα το πλυντηριο πιατων,καθαρισα τους παγκους και τον νεροχυτη και παω να βαλω μια σκουπα..

Καλη Κυριακη να εχουμε αγαπημενες μου!!!!


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπημένες κορούλες καλησπέρα!

Χθες, έγινε και το πάρτυ του φιογκακίου και... τελείωσε κι αυτό! :P

Πήρε αρκετό χρόνο αλλά το τι το ευχαριστήθηκε, δεν λέγεται και έτσι και εμείς μείναμε ευχαριστημένοι!

Το θέμα μας ήταν, όπως εχουμε πει, πειρατικό και σ αυτό το μοτίβο κινηθήκαμε.

Σας βάζω και μερικές φωτογραφίες, για να πάρετε ιδέες, αν κάποια στιγμή χρειαστείτε:

84d8715d-ef33-4e4e-be59-779ec9a75567_zps80d767d7.jpg

pirate1_zps39b9b5f2.jpg

pirate2_zpsb1901a4d.jpg

pirate3_zpsa7df6d1d.jpg

pirate4_zpscb15a68c.jpg

pirate5_zps6922b3a5.jpg

Παρά που έλειπα, μου ευχηθηκατε για το φιογκάκι. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ κοριτσια μου! ΠΟΛΥ! :P

Τώρα είμαι πίσω και ώρα να μπούμε στα θέματά μας! ;)

Καλό χειμώνα να έχουμε!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Να'μαι κι εγώ ξεκούραστη πλέον γιατί τα έφτυσα όλο το σκ με τις προετοιμασίες!!!Όλα πήγαν τέλεια,καλύτερα απ'ότι περίμενα,η μικρή μου ήταν πολύ χαρούμενη και περήφανη που έφτιαξα την τούρτα της:D

Είδατε στο fb,δεν έμοιαζε πλήρως με την Πέππα αλλά της άρεσε:tongue:

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας κι ευχομαι με τη σειρά μου σε όσες γιόρταζαν ή είχαν κάποιον που γιόρταζε χρόνια πολλά!

Βρε Γιώτα ευτυχώς που δεν χτύπησε αυτή τη φορά!!!

Βούλα μου καλά κάνεις και οργανώνεσαι,κι εγώ μπήκα στον 7ο,μας βλέπω να γεννάμε μαζί;)Θα σου στείλω στο φβ για λεπτομέρειες...

Μαριάννα δεν κρυώνετε καλέ???

Ρηνούλι μου, να σου ζήσει το μπουμπούκι σου! ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες,

Σήμερα στρώσαμε τα περισσότερα χαλιά.. βρήκαμε ευκαιρία {με τον αντρα μου}, που το σπίτι ήταν πεντακάθαρο και στρώσαμε το παιδικό και το 1 από τα 3 χαλιά του σαλονιού.. ευτυχως γιατί πετρέλαιο δεν βάζουμε, εδώ και 3 χρόνια, οπότε κάνουμε ότι μορούμε για να διατηρηθεί το σπίτι ζεστό. Επιασε το κρύο απότομα.. κρυώνω βρε κορίτσια! Ευτυχώς, δεν μπορώ να πω, το σπίτι μας είναι σχετικά πολύ ζεστό.

Και, αναφερω και τα υπέροχα νέα μας, πήρα νέα ριχτάρια! Θα σας τα βάλω φωτογραφία, μόλις τα τακτοποιήσω. Είναι πολύ "χλιδάτα" καμία σχέση με τα απλά και μονόχρωμα που είχα πριν... και άλλαξε όλο μας το σαλόνι.

Επειδή πέρασε η ώρα, θα σας γράψω αύριο διάφορα και αναλυτικά αν και έχω πολλά τρεξίματα.. λαϊκή και μετά ν αλλάξω διάφορα του φιογκακίου που δεν του έκαναν.

Σας φιλώ γλυκά όλες, καλό μας χειμώνα και να είσαι όλες καλά! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την μανούλα!!!

Όλα φαίνονται υπέροχα, ξαναεύχομαι υγεία και ευτυχία και του χρόνου να περάσετε ακόμη καλύτερα!!!

Εχθές πήγαμε βολτίτσα στην Πλάκα με τον ήλιο, ήταν τέλεια! Επιστροφή και καθαρίσματα ξανά, ξεσκόνισμα, σκούπισμα, σφουγγάρισμα, τίναγμα ριχτάρια, πλυντήρια, εργασίες, διαβάσματα και μαγείρεμα για την εβδομάδα. Έφτιαξα κολοκυθάκια με κιμά αυγολέμονο για σήμερα, στην ίδια κατσαρόλα γιουβαρλάκια με τον κιμά που περίσσεψε για άλλη μέρα και πρασσόρυζο για αύριο.

Στρώσαμε το παιδικό δωμάτιο μετά από μίνι γενική, ξεσκόνισμα ξανά, φώτα, μεσόπορτα, σκούπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσήκωσα πάλι στρώματα, αερίστηκαν, έπλυνα όλα τα καλύμματα....ευτυχώς βοήθησε και ο καιρός.

Τώρα έχει μείνει το υπνοδωμάτιο μας και το Panic Room για το άλλο Σ/Κ. Μέσα στην εβδομάδα θα κάνω συντήρηση και θα προσπαθήσω να αγνοήσω τις λεκάνες με τα ρούχα που αυξάνονται πάλι........

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

καλή εβδομάδα να έχουμε.Επιτέλους τελειώσα με την γενική δηλαδή τις βαριές δουλείες.Το Σάββατο πήγα Χειροτέχνικα το απόγευμα με μία φίλη μου και περάσαμε πολύ ωραία, είχε αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα και οι τιμές ήταν σχετικά καλές.Εχτές πήγα το πρωί τα παιδιά κατηχητικό και μετά γύρισα και έκανα τα μπάνια,έφτιαξα γλυκό κυδώνι και μαρμελάδα και έβαλα να γίνεται και λικεράκι κυδώνι.Μετά έπιασα από τις 3.30 μέχρι τις 6 να σιδερώνω ρούχα και αφού τα τακτοποιήσα στις θέσεις τους ξεκίνησα να σιδερώνω τις κουρτίνες.Ούτε και εγώ ξέρω πόσα μέτρα κουρτίνας σιδέρωσα εχτές το καλό βέβαια ήταν ότι κάτα τις 10 είχα τελειώσει και έπιασα να τις κρεμάσω οπότε έτοιμες και οι κουρτίνες μου.Βέβαια το βράδυ έπεσα κομμάτια για ύπνο.

Σήμερα σηκωθήκαμε έφτιαξα πρωινά και κολατσιό για τα παιδιά,τα ξύπνησα,ετοιμαστήκαμε και φύγαμε για τα σχολεία,ψηφίσαμε μιας και σήμερα είναι οι εκλογές για την ανάδειξη του νέου ΔΣ Γονέων και Κηδεμόνων και αφού γύρισα σπίτι έστρωσα κρεβάτια,έπλυνα κάτι βραδινά και πρωινά πιατικά,ξεσκόνισα,σκούπισα,σφουγγάρισα,άπλωσα τις καλοκαιρινές κουρτίνες που τις είχα βάλει το βράδυ για πλύσιμο και αφού ήπια καφεδάκι πάω να ξεκινήσω φαγητό.Σήμερα το μενού μας λέει σουτζουκάκια με πατατούλες.

Αύριο πιστεύω να στρώσουμε το σπίτι εκτός από το σαλόνι και την κουζίνα που θα μας φέρουν τα χαλιά την Δευτέρα.Πάντως όντως έβαλε κρύο και από Παρασκευή περιμένουν περισσότερο,ο Θεός να μας λυπηθεί γιατί δεν μας βλέπω να ανάβουμε καλοριφέρ.

Αυτά τα ολίγα

Φιλιάαααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπημένες κορούλες καλησπέρα και καλή εβδομάδα! :P

Πως είστε? Πως ειναι τα κέφια σας?

Εμένα ξεκίνησε περίεργα η μέρα, καθώς ένας περίεργος βηχας {λέω περίεργος γιατί δεν είμαι άρρωστη, ούτε έχω βήχα} με ξύπνησε στις 04.30 το πρωί! :| Ε, από εκείνη την ώρα είμαι ξύπνια...

Σηκώθηκα, πήγα το φιογκάκι σχολείο, επεστρεψα, βάφτηκα για να νιώσω όμορφα και πήγα να φτιάξω τα μαλλάκια μου. Εχω βρει μία προσφορά, κάθε Δευτέρα, λούσιμο και χτένισμα 5? οπότε πάω και κάνω ισιωματάκι. Βρε κορίτσια μου, το τι μου έχει φτιάξει αυτό το κέφι.. δεν μπορώ να σας περιγράψω.. οι φίλες μου, μου λένε "μα τι έχεις αλλάξει στα μαλλιά σου αλλά και γενικά και έχεις ανανεωθεί" και είναι μόνο, ένα απλό και "ταπενό" ισιωματάκι, που μου ανεβάζει τα κέφια. Το πιστεύετε?!

Κοριτσια μου, μην αμελείτε το καημένο το κουφαράκι σας! ;)

Στο άσχετο, με πήραν 2 φίλες μου και στο τσάκα τσάκα κανονίσαμε καφεδάκι στο σπίτι της μίας. Πήγα, ήπιαμε καφεδάκι, γελάσαμε και έφυγα για λαϊκη. Ψώνισα, επέστρεψα σπιτάκι μου, εβαλα τα καινούργια ριχτάρια να πλένονται και ξεκίνησα το μαζεμα... κουζίνα και γενικά τα διάφορα!

Σε λίγο θα πάρω το φιογκάκι απο το σχολείο.. τα λέμε αργότερα! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Χάθηκα λιγάκι αλλά έμπλεξα με τις δουλίτσες μου!Χτες ξεκουραστήκαμε δεν έκανα τίποτα και το ευχαριστήθηκα!!!Έχουν μείνει αρκετά να κάνω αλλά σιγά σιγά θα τα βάλω σε τάξη

Ειρηνάκι μου όλα πρέπει να ήταν τέλεια στο φιογκοπάρτυ!!!Να σας ζήσει ο φιόγκος σας!

Ελπίζω να τα καταφέρω να τα πούμε και μετά,γιατί θέλω να σχολιάσω.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!

Τι κανετε???

Ωραιο καιρο εχει και σημερα!

Απο το πρωι δεν εχω κανει τιποτα σχετικο με το σπιτι,μονο συμμαζεψα οτι περιφεροταν και κατα τ'αλλα εχω ασχοληθει με τον μικρο μου,παιξαμε,πηγαμε παιδ.χαρα,καναμε μια χειροτεχνια σχετικη με το φθινοπωρο και τωρα ξεκουραζομαστε!

Ειρηνακη μου πολυ ομορφες φωτο!Να τον χαιρεστε και παλι και με το καλο να τα γιορτασετε και του χρονου!

Αύριο πιστεύω να στρώσουμε το σπίτι εκτός από το σαλόνι και την κουζίνα που θα μας φέρουν τα χαλιά την Δευτέρα.Πάντως όντως έβαλε κρύο και από Παρασκευή περιμένουν περισσότερο,ο Θεός να μας λυπηθεί γιατί δεν μας βλέπω να ανάβουμε καλοριφέρ.

Αχ βρε κοριτσια...η θερμανση ειναι πολυ πονεμενο θεμα....εμεις εχουμε φυσικο αεριο,και καθε χρονο ειχαμε τοσο ζεστο σπιτι σε βαθμο που πολλες φορες ενιωθα ασχημα οταν σκεφτομουν πως αλλοι ανθρωποι δεν ειχαν,και ευχαριστουσα τον Θεο γιάυτο.

Φετος ομως δεν υπαρχει διαχειρηστης και ετσι δεν υπαρχει καποιος να τα ανοιξει...Μεχρι περισυ ειμασταν εμεις,κρατησαμε την διαχειρηση τρια χρονια,περισυ τους ειπε ο αντρας μου να τα αναλαβει καποιος αλλος,εκανε 3 συνελευσεις και δεν ηρθε ΚΑΝΕΙΣ,παρα μονο ενας....κανονικο γραψιμο δηλαδη...ετσι τους ειπε πως τα αφηνει και δεν θα ξανασχοληθει,αυτο το εκανε το Μαιο γιατι ξεραμε οτι δεν θα ειχαμε ανταποκριση αλλα πιστευαμε οτι μεχρι τωρα καποιος θα ειχε το φιλοτιμο να τα παρει αλλα δεν....

Και δεν ξερω βρε κοριτσια τι να κανω,για μας δεν με νοιαζει,τον Κωνσταντινουλη θα τον ντυνω πολυ-πολυ καλα και ελπιζω να μην εχει θεμα,αλλα οταν γεννησω τι θα κανω με το μωρο???Απο θερμανση εχω μονο ενα air contision στο δωματιο μου και μια σομπα που περιφερεται απο δωματιο σε δωματιο...

Να εχουμε θερμανση και να μην μπορουμε να την αναψουμε...:(

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο καιρο εχει και σημερα!

Απο το πρωι δεν εχω κανει τιποτα σχετικο με το σπιτι,μονο συμμαζεψα οτι περιφεροταν και κατα τ'αλλα εχω ασχοληθει με τον μικρο μου,παιξαμε,πηγαμε παιδ.χαρα,καναμε μια χειροτεχνια σχετικη με το φθινοπωρο και τωρα ξεκουραζομαστε!

Και πολύ καλά κάνεις! Χρειάζονται και αυτές οι μέρες! ;)

Ειρηνακη μου πολυ ομορφες φωτο!Να τον χαιρεστε και παλι και με το καλο να τα γιορτασετε και του χρονου!

Σ ευχαριστώ πολύ-πολύ Βουλιτσα μου!!!!

Αχ βρε κοριτσια...η θερμανση ειναι πολυ πονεμενο θεμα....εμεις εχουμε φυσικο αεριο,και καθε χρονο ειχαμε τοσο ζεστο σπιτι σε βαθμο που πολλες φορες ενιωθα ασχημα οταν σκεφτομουν πως αλλοι ανθρωποι δεν ειχαν,και ευχαριστουσα τον Θεο γιάυτο.

Φετος ομως δεν υπαρχει διαχειρηστης και ετσι δεν υπαρχει καποιος να τα ανοιξει...Μεχρι περισυ ειμασταν εμεις,κρατησαμε την διαχειρηση τρια χρονια,περισυ τους ειπε ο αντρας μου να τα αναλαβει καποιος αλλος,εκανε 3 συνελευσεις και δεν ηρθε ΚΑΝΕΙΣ,παρα μονο ενας....κανονικο γραψιμο δηλαδη...ετσι τους ειπε πως τα αφηνει και δεν θα ξανασχοληθει,αυτο το εκανε το Μαιο γιατι ξεραμε οτι δεν θα ειχαμε ανταποκριση αλλα πιστευαμε οτι μεχρι τωρα καποιος θα ειχε το φιλοτιμο να τα παρει αλλα δεν....

Και δεν ξερω βρε κοριτσια τι να κανω,για μας δεν με νοιαζει,τον Κωνσταντινουλη θα τον ντυνω πολυ-πολυ καλα και ελπιζω να μην εχει θεμα,αλλα οταν γεννησω τι θα κανω με το μωρο???Απο θερμανση εχω μονο ενα air contision στο δωματιο μου και μια σομπα που περιφερεται απο δωματιο σε δωματιο...

Να εχουμε θερμανση και να μην μπορουμε να την αναψουμε...:(

Πράγματι είναι να τρελαίνεσαι.. να έχεις δηλαδή και να μην μπορείς.. εμείς δεν έχουμε πετρέλαιο τα τελευταία 3 χρόνια, λόγω οικονομικών... αλλά εσύ να έχεις, μάτια μου και να μην... ε τι να πω! :?

Μπορείτε να τα πάρετε εσείς? Ξέρω πόσο δύσκολο θα είναι με το μωρό αλλά το λέω για να λυθεί το θέμα της θέρμανσης τώρα που θα έχεις το μπουμπουκάκι.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...