Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Νοικοκυρούλες μου μου λείψατε ......:(:(:( Καλημέρα .

Έχω να μπω μήνες . Εύχομαι να είστε όλες και όλοι καλά και να έχουμε μικροί , μεγάλοι μια καλή σχολική χρονιά .

Μαράκι μου και μας μας έλειψες!!!

Να περνάς και να είσαι καλά!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ... αυτο το αισθημα χαλαρωσης... ζηλευω λιγο.

Μπραβο ετσι φουλ όλες για ξεκαθαρισμα.

Και εγω αναφερω οτι ξεκαθαρισα 1 ντουλαπι κουζινας με παλια πλαστικα ποτηρακια του μικρου και διαφορα μπιχλιμπιδια

Έτσι! Μπράβο... έγινε η αρχή!!!

Καλή συνέχεια! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς ειρηνη... και όλες τις φαν του αδειου πάγκου

1) βραστηρας , τοστιερα πρωτα κρυωνουν και μετα στο ντουλαπι?? δεν δημιουργειται υγρασια??

2) γκαζακι?? χαρτι κουζινας?? ψωμι ?? όλα μεσα εεεε???

1) Βραστήρας / τοστιέρα, κυρώνουν και μετά μπαίνουν στις θέσεις του {μέσα στο ντουλάπι}. Καμία υγρασία δεν έχω μέχρι στιγμής πουθενά. ;)

2) Γκαζάκι δεν χρησιμοποιώ. Χαρτί κουζίνας στην τροφοθήκη {μέσα σε ντουλάπι δηλαδή} και ψωμί μέσα στην σακούλα του, στον φούρνο μικροκυμάτων. Δεν κρατάω ποτέ 2η σακούλα με μπαγιάτικο ψωμί. Με το που θα πάρω ψωμί, αν υπάρχει έστω και λίγο μέσα από την προηγούμενη το πετάω αμέσως. Μισώ με πάθος τις ψωμιέρες... :mrgreen::mrgreen: αλλά κυρίως τα.. ψίχουλα! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας!

Ειρηνη πολυ ωραια τα κηροπηγια,και ο παγκος επισης(εχουμε ακριβως τον ιδιο παγκο με παρομοιο πλακακι :P:p)

Και μενα μου αρεσει ο αδειος παγκος αλλα καφετιερα και φραπεδερια ειναι πανω,επισης το ρολο κουζινας και το καντηλακι μου στη γωνια αυτα, δεν με πειραζει ομως γιατι ειναι μεγαλος ο παγκος μου και δεν φαινεται μπουκωμενος.

Ευχαριστώ ματάκια μου, χαίρομαι που σου άρεσαν!!!

Αληθεια?? Ιδιο? :D

Φραπεδιέρα και γω, τρελό φαν του φραπέ και του νεσκαφέ το χειμώνα αλλά το βάζω μέσα μετά... μου τη δίνει! :tongue:

επισης να αναφερω οτι εκανα και το φυλλο της ντουλαπας που με ταλαιπωρουσε και τωρα ειναι ετοιμο να υποδεχτει τα χειμωνιατικα των κοριτσιων.

Ετσι!!! Να κατατροπώσουμε τις παλιοντουλάπες φέτος βρε κορίτσια!!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue: Μπράβο!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

καταρχην μην λετε για παγκους γιατι θα κλαψω..... εμεις νοικιαζουμε. ο παγκος που εχω ειναι 2*1 και ο μισος καταλαμβανεται απο ενα πλυντηριο πιατων παγκου το οποιο ειναι και χαλασμενο !!!!!!!!!!!!!! εδω και ενα χρονο παρακαλαω τον αντρα μου να το ξεμονταρει και να το παμε στην αποθηκη γιατι ειναι πολυ βαρυ και δεν μπορω μονη μου. εγω τα λεω εγω τα ακουω....

οποτε μου μενει 1*1 στο οποιο ειναι και ο φουρνος μικροκυματων οποτε καταλαβαινεται οτι ο παγκος μου ουσιστικα ειναι γυρω στα 30 με 40 εκατοστα. τι να βαλω και τι να αφησω :?:?:(:(

Οντως, αυτό είναι θέμα. Απλώς, κάνε το καλύτερο που μπορείς... ;)

ειρηνη σε προσθεσα στα αγαπημενα

εδω http://anaptyksi.blogspot.gr/ και εδω http://noikokyremata.blogspot.gr

Κορίτσι μου, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ;);)

με γεια και τα κηροπηγια, δεν σου ειχα γραψει.

Ευχαριστώ!!!!!!

μαμαβασια για τα στολιδια που ελεγες, εγω απο την αρχη ειχα παρει μια σειρα μπαλες μεγαλες μικρες και καθε χρονο εδινα 5 ευρω στα γνωστα τζαμπο και προσθετα μερικα καινουργια. τα τελευταια δυο χρονια με τον μικρο αγοραζω στολιδακια - παιχνιδακια. οποτε καθε χρονο υπαρχει και απο κατι καινουργιο επανω στο δεντρο. φετος βεβαια θελω δεντρο. εχω φτιαξει εναν μυστικο κουμπαρα :cool::cool: οπου μαζευω κερματα για να παρουμε τα χριστουγεννα δεντρο. επειδη ο συζυγος θα μου πει το κλασσικο "δεν εχουμε λεφτα για δεντρο" θα του πω "τζααααααααα εχουμε εχουμε" :lol::lol::lol::lol:

Ακριβώς έτσι και γω στόλισα το δέντρο μου. Ψώνιζα από το κατάστημα της γειτονιάς μου με τα χριστουγεννιάτικα, κάθε χρόνο και από λιγα γιατί είναι... γιγάντιο!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο μενα.

Σημερα εχωω τρελη ορεξη για δουλειες σκοπος ειναι να κανω μια γρηγορη το σπιτι ολο (χαρη σε σας ειναι σε σχετικα καλη κατασταση πλεον) και το βραδυ σιδερο (ειναι το χειροτερο μου).

Γενικα η κουβεντουλες σας εδω ειναι οντως ψυχοθεραπεια οπως το εγραψε μια κοπελα παραπανω :) Παντως το καλυτερο μου ειναι οταν τα βλεπω και σε φωτογραφιες παιρνω ιδεες και εμπνευση..Ειδικα το ντουλαπι με τις πετσετες στο μπανιο ηταν sos.

Παμε να φαμε τωρα πριν ξυπνησει η μπεμπα.

Βασια να βαζεις πιο συχνα συνταγουλες κ εγω το χαζευω το σαιτ αλλα προτιμω ν ξερω οτι ειναι δοκιμασμενες οντως απο καποιον γιατι εχει παρα πολλες...


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κοριτσάκια μας και μια μεγάλη καλημέρα στη "μάνα" μας.

Σας έχω χάσει τόσες ημέρες γιατί πνίγομαι στη δουλειά, ξεκίνησαν και τα παιδουλάκια μου σχολείο, άντε να τα βάλεις σε τάξη, έχω και δουλειές με φούντες στο σπίτι...

Δεν θα σας πω λοιπόν σήμερα για το πόσα πλυντήρια έβαλα αυτή την εβδομάδα, ούτε θα σας πω για τα άλλα τόσα που σιδέρωσα (ναι ναι ναι) ούτε για το σπίτι μου που προσπαθώ να το κρατάω σε μία σχετικά καλή κατάσταση, ούτε για το νεροχύτη μου που προσπαθώ πριν κοιμηθώ να τον έχω καθαρό....

Θα σας πω για τη φιλεναδίτσα μου τη Φ. που την "έχει παρασύρει το ρέμα" και έχει χάσει τη μπάλα στο σπίτι της, γιατί της συμβαίνουν πολλά!!! Και προσπαθώ εδώ και αρκετό καιρό να της προσφέρω ότι μπορώ και να τη βοηθήσω επίσης όσο μπορώ αλλά δεν τα καταφέρνω γιατί είναι πολλά μαζεμένα στο κεφάλι της και "πνίγεται".

Σήμερα όμως σκέφτηκα εσάς!!! Την Ειρηνούλα και όλες εσάς και της είπα να αρχίζει να διαβάζει. Από το πρώτο θέμα στο parents για να δει πως είμαστε όλες το ίδιο και ότι όλες περνάμε τέτοια φάση και να πάρει κουράγιο. Και σίγουρα θα βρει το δρόμο και θα ξεκινήσει πάλι από την αρχή ίσως, αλλά θα ξεκινήσει.

Και συνειδητοποίησα πόσο πολύ καλό έχει κάνει η Ειρήνη και όλες εσείς σε εμένα και ήθελα να σας ευχαριστήσω. Γιατί έτσι πρέπει να γίνεται... να βοηθάμε η μία την άλλη με όποιο τρόπο μπορεί. Και η Ειρηνούλα η "μανούλα" μας εμένα προσωπικά με έχει βοηθήσει πολύ. Είναι η ψυχοθεραπεία μου και η παρότρυνσή μου.

Και γι' αυτό την ευχαριστώ!!!!!!

Εσένα τώρα, κόρη... πες μου... τι να σου γράψω? Τι να σου πω για να σου δώσω να καταλάβεις πόσο πολύ μου έφτιαξες την μέρα, για να σου δώσω να καταλάβεις πόσο σημαντικά για μένα, είναι αυτά που γράφεις???

Σ' ευχαριστώ τόσο πολύ, που σκέφτεσαι έτσι, σ ευχαριστώ που νιώθεις έτσι, σ ευχαριστώ που ξόδεψες χρόνο για να τα γράψεις, σ ευχαριστώ που είσαι τόσο γλυκός και ζεστός άνθρωπος και είσαι εδώ μαζί μας.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γκαζάκι υποχρεωτικά κάτω στο ντουλάπι,δεν μου αρέσει καθόλου να το βλέπω.Τον βραστηρα πάντα πάνω γιατί τον χρησιμοποιω συνέχεια,το ιδιο και το χαρτί κουζίνας.Επειδή δεν εχω κάπου βολικά να βαζω το ψωμί,εχω μια ωραιότατη ψωμιέρα και εκει βάζω και διαφορα βουτήματα.Επίσης πάνω εχω και τη φραπιέρα και μια φρουτιέρα και το χειμώνα βαζω και την καφετιέρα.Στραγκιστηρα εχω μεσα στο νεροχύτη...

Και εμένα π είναι η κουζίνα μου,δεν τη λες αδεια αλλα σιγουρα δεν είναι μπουκωμένη.

Συγνώμη που έγραψα νωρίτερα, πως μισώ τις ψωμιέρες. Ξέρεις πως δεν θέλω να φέρω σε περίεργη θέση κανέναν, το ξέρεις αδερφή ε? Είναι απλώς η γνώμη μου, ελπίζω να μη σε "στεναχωρήσω"! :P

Τις μισώ θανατερά ομως!!! :mrgreen::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.noikokyra.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=25:2010-12-24-18-37-24&catid=9:asfaleia&Itemid=23

Καντε και ενα τεστακι για να δειτε τις γνωσεις σας!

Τι λες βρε αγάπη???

Χριστιάνα μου, για πάρτους τηλέφωνο και πες τους πως κάτι τέτοια τεστάκια τα έχουμε για πρωϊνό εδώ στο θέμα μας!!! :mrgreen::mrgreen:

Εμείς τα γράφουμε!!! :lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που έγραψα νωρίτερα, πως μισώ τις ψωμιέρες. Ξέρεις πως δεν θέλω να φέρω σε περίεργη θέση κανέναν, το ξέρεις αδερφή ε? Είναι απλώς η γνώμη μου, ελπίζω να μη σε "στεναχωρήσω"! :P

Τις μισώ θανατερά ομως!!! :mrgreen::lol:

Εχω ψωμιέρα και αν την εχω χρησιμοποιήσει λίγο είναι ζήτημα

Την ειχα πάρει γιατι ηταν γουστόζικη

Και τωρα δεν ξερω τι να την κάνω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας χαιρετησα;

Γεια σας φίλες μου

Με παρεσυρε το σχόλιο της αρχηγού για την ψωμιέρα,τα υπόλοιπα δεν πρόλαβα να τα διαβάσω με προσοχή

Πάντως κι εμένα το ενδεχόμενο να αδειασω τον παγκο από κάθε τι περιττό είναι πιο πιθανό από ποτε

Εχω από καιρό κάνει ενα ξεσκαρτάρισμα,αλλά μου φαίνεται ότι θα συνεχίσω δραστικότερα

Ειναι ενοχλητικό,είναι κόπος το καθαρισμα και κουραστηκε και το μάτι μου

Και ας μην εχω πολλά πράγματα πάνω

Η ψωμιερα θα φυγει πρωτη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κόρες, καλησπέρα.

Ήρθα στις 9, έκανα ένα μπανάκι και έβαλα το φιογκάκι με χάδια και φιλιά για ύπνο.

Έβαλα σπανακοπιτάκια να φάω εγώ και ο Νϊκος και για το πρωϊνό του φιόγκου...

... και έπιασα έναν καναπέ, έπεσα και δεν ξανασηκώνομαι λέμε!! :tongue::tongue:

Το πρωί δουλεύω από νωρίς.. θα αργήσω να σας μιλήσω..

Φιλιά πολλά, κόρες μου! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

Σημερα εχωω τρελη ορεξη για δουλειες σκοπος ειναι να κανω μια γρηγορη το σπιτι ολο (χαρη σε σας ειναι σε σχετικα καλη κατασταση πλεον) και το βραδυ σιδερο (ειναι το χειροτερο μου).

Γενικα η κουβεντουλες σας εδω ειναι οντως ψυχοθεραπεια οπως το εγραψε μια κοπελα παραπανω :) Παντως το καλυτερο μου ειναι οταν τα βλεπω και σε φωτογραφιες παιρνω ιδεες και εμπνευση..Ειδικα το ντουλαπι με τις πετσετες στο μπανιο ηταν sos.

Εύα μου, είναι μεταδοτικό!!! ;);)

Εχεις δίκιο.. και γω αυτό νομίζω και αυτό προσπαθώ. Είναι ένα είδος "ψυχοθεραπείας" όπως λες, συμβουλευόμαστε η μία την άλλη, παίρνουμε κουράγιο η μία από την άλλη και βλέπουμε πως όλες λίγο πολύ έχουμε τα ίδια θέματα. Γι αυτό και δεν μένω μόνο στο να γράφω tips κλπ., αλλά προσπαθώ πάντα να μιλάω προσωπικά με την κάθε μία. Για να νιώθει πως υπάρχει κάποιος που την καταλαβαίνει... ;)

Καλή συνέχεια!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ψωμιέρα και αν την εχω χρησιμοποιήσει λίγο είναι ζήτημα

Την ειχα πάρει γιατι ηταν γουστόζικη

Και τωρα δεν ξερω τι να την κάνω...

Μήπως να τη δώσεις σε καμία μανούλα / κολλητή / γνωστή και να την ξεφορτωθείς εσύ, αφού δεν σου είναι χρήσιμη? :mrgreen::mrgreen:

Και γω είχα πάρει κάποτε αλλά την έφαγε η ... μαρμάγκα!!! :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...