Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 26 minutes ago, Angot said:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Όλα να πάνε καλα κοπέλα μου !!!! Σπυ ευχόμαστε τα καλύτερα !!!!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

YOTOU να σου ζήσει το παιδάκι σου :-P

Ειρήνη, τι κουλό ήταν αυτό το πρωινό; Έχει ξεφύγει ο κόσμος!

Αντιγόνη, μου στέλνεις λίγη διάθεση για νοικοκυριό γιατί από χθες περνάω φάση "καναπέ"; Ούτε φαί δεν έκανα...

Α, τέλος θα κάνω ένα ψευτοσκονισμα μπας και βγω από την νάρκη!


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

YOTOU να σου ζήσει το παιδάκι σου :-P

Ειρήνη, τι κουλό ήταν αυτό το πρωινό; Έχει ξεφύγει ο κόσμος!

Αντιγόνη, μου στέλνεις λίγη διάθεση για νοικοκυριό γιατί από χθες περνάω φάση "καναπέ"; Ούτε φαί δεν έκανα...

Α, τέλος θα κάνω ένα ψευτοσκονισμα μπας και βγω από την νάρκη!

και εγώ μια τέτοια φάση περνάω τις τελευταίες μέρες...θέλω να κάθομαι και να κοιτάω το ταβάνι...καθώς διανύω τις πρώτες μέρες μόνη στο σπίτι, αφού τα παιδιά πήγαν σχολείο

Ειρήνη το χαράτσι με δόσεις είναι?????

Link to comment
Share on other sites

Χρυσα για τις δραστηριοτητες εγω την μεγαλη την ξεκινησα στα προνηπια μουσικοκινητικη.Προσωπικα δεν πιστευω οτι τα παιδια κουραζονται με τις δραστηριοτητες, εννοειται οτι το παμε σε καποια που του αρεσει αν δεν του αρεσει δεν το παμε με το ζορι.Η δικη μου τουλαχιστον περνουσε πολυ ωραια εκανε και φιλες και σκεψου οτι την ειχα και σε ολοημερο προνηπιο.Προτιμω να πηγαινει σε δραστηριοτητα απο το να καθεται κλεισμενη μεσα στο διαμερισμα.Αν δεις οτι κουραζεται πατε και 2 φορες δεν ειναι αναγκη να πηγαινετε και τις 3 μερες.

hello girls,

Margio, θα διαφωνήσω μαζί σου... στο δεν του αρέσει δεν το πάμε... καθώς εγώ το έζησα έντονα με τον μεγάλο... αλλά σε μερικά πράγματα η μαμά είναι πολύ ξεροκέφαλη (Ειρήνη, δεν θέλω σχόλια :) )

Πέρυσι ξεκινήσαμε πισίνα, ο μικρός είχε κλείσει τα 3... κάναμε το δοκιμαστικό ΤΕΛΕΙΟΣ!

Κάνουμε εγγραφή.... ξεκινάμε... και 2 βδομάδες μετά μου λέει "δεν θέλω πισίνα" κλπ...

φωνές, κλάματα, κακό...

Τον πήρα με το καλό... τίποτα...

Τον πήρα με το καλό... τίποτα...

Οπότε του ξεκαθάρισα ότι Τρίτη & Πέμπτη πάμε πισίνα, βάζουμε μαγιώ, σκουφάκι και μπουρνούζι και αν δεν θέλει να κολυμπήσει μπορεί να κάτσει στον πάγκο.

Δεν υπήρξε περίπτωση να φτάσουμε εκεί και να μην κολυμπήσει... και μετά καμάρωνε και ήταν όλο χαρά... και "με είδες μαμά;"

Στις μικρές ηλικίες δεν μπορείς να βασίζεσαι πάντα στο παιδί.... μία γνωστή μου έχει πληρώσει μία περιουσία καθότι η κόρη της κάθε 3μηνο άλλαζε γνώμη στο τι ήθελε να κάνει... κολύμπι, μπαλέτο, μουσική, καράτε κλπ...

Εφόσον το έχουμε συμφωνήσει και έχουμε δοκιμάσει και το τι γίνεται... τέλος!


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να φτιαξω δειλα δειλα τα ρουχα της μικρης. δηλαδη να μαζεψω τα πολυ καλοκαιρινα, τα δω τι της κανει απτα περσινα χειμωνιατικα, να δοκιμασω τα καινουργια, ωστε να καταληξουμε τι αλλο χρειαζομαστε!!!τι λετε???ειναι νωρις?? καταλλα ησυχα!!!καλο σκ ναχουμε!!!

Eγώ τα ρούχα της μικρής τα έχω ήδη ξεκαθαρίσει καθώς τα περισσότερα είναι δανεικά και μερικά που έχουν μείνει είναι έτοιμα για δώσιμο.

Του Αλέξη, είχα ήδη δώσει την κουμπάρα μου... και χθες μας έστειλαν μήνυμα στην εταιρία για το ΚΥΑΔΑ που ζητάει παιδικά-βρεφικά ρούχα, παπούτσια, πάνες, μωρομάντηλα και παιδικές τροφές... οπότε ότι είχε μείνει σπίτι πήγε εκεί... και ευτυχώς βοήθησαν όλοι οι συνάδελφοι και μαζέψαμε 11 κούτες με πράγματα...

Ειλικρινά φέτος δεν ξέρω που να πρωτοδώσω... και ακόμα δεν έχουν πιάσει τα κρύα... εκεί σκέφτομαι να έχω παλιά μπουφάν στο αυτοκίνητο και να τα δίνω όπου βρω... δεν ξέρω, έχω προβληματιστεί πολύ φέτος...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω Χρύσα μου χωρίς να είμαι στο στάδιό σου - καθοτι τα παιδάκια μου μικρά - είμαι της γνώμης να μην πνίγουμε τα παιδάκια από μικρά με δραστηριότητες γιατί αργότερα που είναι υποχρεωτικές - αγγλικά, φροντιστήρια κλπ - έχουν ήδη κουραστεί...

Συμφωνώ απόλυτα... στην προσπάθειά μας να "εφοδιάσουμε" τα παιδιά και να τα ετοιμάσουμε για το μέλλον... έχουμε καταλήξει να τα "καίμε"...

Ξάδερφος του συζύγου με κόρη 4 ετών...η οποία πηγαίνει κολύμβηση, ρυθμική και μουσικοκινητική... και η μαμά της αναρωτιέται που αλλού μπορούν να πάνε το 1 απόγευμα που έχει ελεύθερο... τι λέμε τώρα...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα ο παγκος της κουζινας εχει καφετιερα, βραστηρα, τοστιερα. Τα χρησιμοποιουμε καθημερινα και δεν λεει να τα βαλω σε ντουλαπι. Καθισα ομως χτες και εκανα ενα γερο καθαρισμα στην κουζινα :P.

και τώρα που πήρα φόρα ποιος με σταματά;;;;

Εγώ δεν λέω για τον πάγκο μου γιατί η Ειρήνη θα πάθει 4 εγκεφαλικά και 3 καρδιακά απανωτά.... πάντως ψωμιέρα δεν έχω!!! χιχι


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια! τι κανετε? εμεις τρεχουμε κ δεν φτανουμε με τις ετοιμασιες της βαπτησης γιαυτο κ δεν εχω μπει καθολου ουτε για να σας διαβασω!

σημερα εχει το κοριτσακι μου τα πρωτα του γενεθλια! ειμαι πολυ συγκινημενη!!!

το κοριτσακι μου μεγαλωσε! εγινε παιδακι!!!

ας το εχει καλα ο Θεος!

Να χαίρεσαι τη μικρή σου νεράιδα!

Πάντα γερή και ευτυχισμένη και να την καμαρώνεις!


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

α) απίστευτη δουλειά στο γραφείο

β) ένα σπίτι που μην το περιγράψω καθώς η μικρή είναι ζαβλακωμένη και θέλει συνέχεια αγκαλίτσα

γ) τον μεγάλο που θέλει και αυτός φροντίδα και Προδέρμ

δ) τη μικρή χάλια... και χωρίς διάγνωση... πιθανολογούμε ότι δεν είναι μικρόβιο... άρα ή ίωση ή γαστρεντερίτιδα (περιμένουμε να δούμε αύριο την εξέλιξη) ή πάμε για περαιτέρω εξετάσεις

ε) έναν σύζυγο απών σε επαγγελματικό ταξίδι

στ) τα 2α γενέθλια της μικρής τέλος του μήνα και δεν έχω κάνει τίποτα απολύτως... μόνο ιδέες έχω...

ζ) άπλυτα και ασιδέρωτα ανέφερα ή το ξέχασα;;;;

Status update...

α) εξακολουθώ να έχω τρελό φόρτο.... ο οποίος αυξάνεται αργά αλλά σταθερά

β) το σπίτι τουλάχιστον είναι κάπως τακτοποιημένο

γ) ο μεγάλος θέλει πάντα αγκαλίτσες και φιλάκια... είναι πολύ γλυκό τέρας!

δ) η μικρή είναι καλύτερα... τελικά ήταν ίωση και τώρα έχει βγάλει εξάνθημα και έχει άσπρο-κόκκινο δέρμα... αλλά η διάθεσή της είναι όπως πριν.. όλο ΟΧΙ και ΟΧΙ... και να μην στέκεται στιγμή

ε) ε, γύρισε και ο σύζυγος σπίτι...

στ) ξεκίνησα προετοιμασίες για τα γενέθλια... βρήκα τις ιδέες που ήθελα και ξεκινάω ψώνια και υλοποίηση

ζ) αυξάνονται και πληθύνονται...

φιλάκια σε όλες


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα...ετρεχα όλο το απόγευμα και τώρα καταφερα να ησυχάσω!

Ο μικρός μου κάθησε το απόγευμα με το μπαμπά του ,εγώ πήγα για το τρισάγιο του μπαμπά μου και μετα σούπερ μαρκετ και στο κατάστημα που ψωνίζω ρούχα για το πιτσιρίκι και πήρα 2 φόρμες και ενα τζιν ,και ετσι σιγά σιγά κλείνουμε τα βασικά ρούχα για το χειμώνα.

Γυρισα ,τους εβαλα πατάτες να φανε ,καναμε τα μπάνια μας,και αφού μαζεψα και νεροχύτη και κοιμήθηκε ο γιόκας μου καθησα λίγο να χαζέψω.

Τον ρώτησα για το καρατε ή το ποδόσφαιρο και μου λέει "δεν νομίζω ότι θέλω νασ κάνω κάτι το απόγευμα,μαμά!":rolleyes:Ακόμη το σκέφτομαι και το ψάχνω ,είδομεν!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

GeorginaT, κι εμένα μόνο η ψωμιέρα λείπει από τον πάγκο μου! Τα έχω βολέψει όμως και δεν με ενοχλούν. Σιγά σιγά μπήκαν και οι δουλίτσες σου σε μια σειρά. Το πιο ευχάριστο είναι που η μικρή νιώθει καλύτερα. Όσο για τα ασιδέρωτα...δεν τελειώνουν ποτέ!

Τελικά είμαι πιο κουρασμένη από ότι νόμιζα. Είχα βάλει πλυντήριο, είχε τελειώσει και δεν το θυμόμουν καν :oops:. Πότε σηκώθηκα από τον καναπέ;;;:confused:

Πήρα μπρος όμως:

Ξεσκόνισα το σαλόνι, καθάρισα λεκάνη-νυπτήρα-μπανιέρα, ετοίμασα πλυντήριο πιάτων για το βράδυ, έβαλα τα πλυμένα ρούχα στο στεγνωτήριο και έβαλα άλλο ένα πλυντήριο να παίζει.

Υ.Γ. 1 Εγώ χάρηκα που ήρθε η ΔΕΗ... γιατί είμαι με νοίκι. Επικοινώνησα λοιπόν με την ιδιοκτήτρια για να την ενημερώσω για το χαράτσι, και τι έμαθα; Η παρέλαση των υποψήφιων ενοίκων στέφθηκε με επιτυχία. Σε λιγότερο από βδομάδα κατάφερε και το έκλεισε το διαμέρισμα σε ένα ζευγάρι! Πάει κι αυτός ο βραχνάς.

Υ.Γ. 2 Όταν έρθει το δικό μου χαράτσι σας επιτρέπω να μου τρίψετε στην μούρη την τωρινή μου χαρά :tongue:


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Status update...

α) εξακολουθώ να έχω τρελό φόρτο.... ο οποίος αυξάνεται αργά αλλά σταθερά

β) το σπίτι τουλάχιστον είναι κάπως τακτοποιημένο

γ) ο μεγάλος θέλει πάντα αγκαλίτσες και φιλάκια... είναι πολύ γλυκό τέρας!

δ) η μικρή είναι καλύτερα... τελικά ήταν ίωση και τώρα έχει βγάλει εξάνθημα και έχει άσπρο-κόκκινο δέρμα... αλλά η διάθεσή της είναι όπως πριν.. όλο ΟΧΙ και ΟΧΙ... και να μην στέκεται στιγμή

ε) ε, γύρισε και ο σύζυγος σπίτι...

στ) ξεκίνησα προετοιμασίες για τα γενέθλια... βρήκα τις ιδέες που ήθελα και ξεκινάω ψώνια και υλοποίηση

ζ) αυξάνονται και πληθύνονται...

φιλάκια σε όλες

Kαλά κουράγια και με το καλό τα γενέθλια !:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαι πιο κουρασμένη από ότι νόμιζα. Είχα βάλει πλυντήριο, είχε τελειώσει και δεν το θυμόμουν καν :oops:. Πότε σηκώθηκα από τον καναπέ;;;:confused:

Υ.Γ. 2 Όταν έρθει το δικό μου χαράτσι σας επιτρέπω να μου τρίψετε στην μούρη την τωρινή μου χαρά :tongue:

Εγώ τελευταία πέρα από την κούραση... ξεχνάω... έχω τα τερατάκια που φωνάζουν συνέχεια και διαπίστωσα ότι 2 φορές έβαλα στο πλυντήριο, ταμπλέτα για τα άλατα, μαλακτικό και έβαλα πλύση... είπατε τίποτα;

Το δικό σου χαράτσι... είναι δικό σου... να χαρείς το σπιτάκι σου και να μην αφήσεις τα χαράτσια να παίρνουν μέρος της χαράς!


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

GeorginaT, κι εμένα μόνο η ψωμιέρα λείπει από τον πάγκο μου! Τα έχω βολέψει όμως και δεν με ενοχλούν. Σιγά σιγά μπήκαν και οι δουλίτσες σου σε μια σειρά. Το πιο ευχάριστο είναι που η μικρή νιώθει καλύτερα. Όσο για τα ασιδέρωτα...δεν τελειώνουν ποτέ!

Τελικά είμαι πιο κουρασμένη από ότι νόμιζα. Είχα βάλει πλυντήριο, είχε τελειώσει και δεν το θυμόμουν καν :oops:. Πότε σηκώθηκα από τον καναπέ;;;:confused:

Πήρα μπρος όμως:

Ξεσκόνισα το σαλόνι, καθάρισα λεκάνη-νυπτήρα-μπανιέρα, ετοίμασα πλυντήριο πιάτων για το βράδυ, έβαλα τα πλυμένα ρούχα στο στεγνωτήριο και έβαλα άλλο ένα πλυντήριο να παίζει.

Υ.Γ. 1 Εγώ χάρηκα που ήρθε η ΔΕΗ... γιατί είμαι με νοίκι. Επικοινώνησα λοιπόν με την ιδιοκτήτρια για να την ενημερώσω για το χαράτσι, και τι έμαθα; Η παρέλαση των υποψήφιων ενοίκων στέφθηκε με επιτυχία. Σε λιγότερο από βδομάδα κατάφερε και το έκλεισε το διαμέρισμα σε ένα ζευγάρι! Πάει κι αυτός ο βραχνάς.

Υ.Γ. 2 Όταν έρθει το δικό μου χαράτσι σας επιτρέπω να μου τρίψετε στην μούρη την τωρινή μου χαρά :tongue:

Αφού εχεις τέτοια ώρα κουράγιο για δουλειες,τι να πω!Εγώ τώρα είναι που δεν κουνιέμαι!Εβαλα πλυντήριο αλλα το προγραμμάτισα να ξεκινήσει ντα ξημερώματα και να το απλώσω το πρωί!

Εμάς δεν εχει ερθει ακόμη το ρευμα,αλλα συντομα θα την πάρουμε και αυτή τη χαρα!:mrgreen:

Με το καλό και στο νεο:) σπιτάκι σας!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελευταία πέρα από την κούραση... ξεχνάω... έχω τα τερατάκια που φωνάζουν συνέχεια και διαπίστωσα ότι 2 φορές έβαλα στο πλυντήριο, ταμπλέτα για τα άλατα, μαλακτικό και έβαλα πλύση... είπατε τίποτα;

Το δικό σου χαράτσι... είναι δικό σου... να χαρείς το σπιτάκι σου και να μην αφήσεις τα χαράτσια να παίρνουν μέρος της χαράς!

ΌΣο και να θες ,μπορείς?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Της νύχτας τα καμώματα... τα βλέπει η μέρα και γελά!

Έβαλα λινό παντελόνι στο στεγνωτήριο :mad:.

Ξέχασα να βάλω γάντια όταν καθάριζα και χάλασα τα νυχάκια μου :cry: (τα λούσα με μαράνανε!)

Και μυαλό δεν βάζω... τέλειωσε και το επόμενο πλυντήριο και τώρα έβαλα τις καλοκαιρινές μου τσάντες. Δεν το χω ξανακάνει, θα σας ενημερώσω για τις καταστροφές που θα ακολουθήσουν.

Ευχαριστώ για τις ευχές για το σπίτι :) Με την μνήμη που έχω μπορώ κάλλιστα να ... ξεχάσω το χαράτσι!;)


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...