Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου!!Εμάς μας βοήθησαν πολύ οι profertil, είχαμε κατακερματισμο και ολιγοασθενοτερατοσπερμια και τελικά συλλάβαμε φυσιολογικα!Βέβαια είναι πανάκριβες αλλα θεωρώ ότι μας βοηθήσανε πολυ!!!Πως είναι η μπουμπου σου??Με το καλό εύχομαι το δευτερο όσο το δυνατόν συντομότερα και ανώδυνα!!!!!!

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μια χαρά είναι η μπέμπα,μεγάλωσε πολύ,18μηνων τώρα πια❤️ Να χαίρεσαι και εσύ το παιδάκι σου❤️

      Ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια και ο γιατρός μας είπε πως οι βιταμίνες θα βοηθήσουν,απλα έχω τρομάξει με τις τιμές,είναι πανάκριβες..Δεν το γλιτώνουμε το 200€

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Σας χαιρετησα;

Γεια σας φίλες μου

Με παρεσυρε το σχόλιο της αρχηγού για την ψωμιέρα,τα υπόλοιπα δεν πρόλαβα να τα διαβάσω με προσοχή

Πάντως κι εμένα το ενδεχόμενο να αδειασω τον παγκο από κάθε τι περιττό είναι πιο πιθανό από ποτε

Εχω από καιρό κάνει ενα ξεσκαρτάρισμα,αλλά μου φαίνεται ότι θα συνεχίσω δραστικότερα

Ειναι ενοχλητικό,είναι κόπος το καθαρισμα και κουραστηκε και το μάτι μου

Και ας μην εχω πολλά πράγματα πάνω

Η ψωμιερα θα φυγει πρωτη!!!!!

Μαζί σου, προχώρα σε θέλει όλη η χωρα!!!! :mrgreen::mrgreen:

Αν έχει αρχίσει και σ' εκνευρίζει, πάει να πει πως φτάνεις στα όρια σου και όπου να 'ναι θα κάνεις το άδειασμα. Πάρε τον χρόνο σου.. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ έχω μια ψωμιέρα της tupperware πλαστική σε μια άκρη...δεν πολυφαίνεται, αλλά την χρησιμοποιώ καθημερινά οπότε δνε μπορώ να την βγάλω

Αγαπητό τμήμα marketing, γιατί να την βγάλεις αφού σε βολεύει??

Επειδή εγώ έχω σκάλωμα με τις ψωμιέρες??? :mrgreen::mrgreen:

Εκ του Δ.Σ. :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητό τμήμα marketing, γιατί να την βγάλεις αφού σε βολεύει??

Επειδή εγώ έχω σκάλωμα με τις ψωμιέρες??? :mrgreen::mrgreen:

Εκ του Δ.Σ. :lol:

Είπα αφού βγάζετε όλες....να βγάλω και εγώ τίποτα χιχιχιιιχ (πλάκα κάνω)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που έγραψα νωρίτερα, πως μισώ τις ψωμιέρες. Ξέρεις πως δεν θέλω να φέρω σε περίεργη θέση κανέναν, το ξέρεις αδερφή ε? Είναι απλώς η γνώμη μου, ελπίζω να μη σε "στεναχωρήσω"! :P

Τις μισώ θανατερά ομως!!! :mrgreen::lol:

Χα,χα,χα!!!!Λοιπόν η ψωμιέρα εχει ιστορία στο σπίτι μου!

Όταν παντρευτήκαμε μια θεια μου εκανε δωρο ενα σετ της κουζίνας,ψωμιέρα,μπισκοτιέρα,βαζάκι του καφέ και της ζαχαρης κ.τ.λΤα εβαλα όλα εκτός από την ψωμιέρα.Το ψωμί το εβαζα σε ενα σακουλάκι στο ντουλάπι που εχω διάφορα,γλυκά του κουταλιού ,βουτήματα κ.τ.λ

Σιγά σιγά αρχισε να μου τη δίνει εκεί το ψωμί ,γιατί γεμιζε ο κοσμος ψύχουλα,οπότε η ψωμιέρα πήρε τη θέση της και εκεί εβαλα και τα βουτήματα(χρησιμοποιούμε καθημερινά καθ'οτι όλες τις ημέρες θα εχω το απόγευμα κάποιον στο σπίτι για καφέ και πολλές φορές και τα πρωινά).Στα 2 χρονια μου χαλασε όπότε ξανά η ιδια ιστορία και περισυ πήρα μια ωραιότατη και στο στ΄υλ της κουζίνας μου και είναι όλα οκ.

Εννοείται πως και εγώ δεν αφήνω 2η σακούλα με ψωμί και συχνά την αδειαζω από τα ψύχουλα!

Ελπίζω να μην βλέπεις εφιαλτες με ψωμιέρες!:P:p:p


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ξεχώρισα και αυτές τις δύο συνταγές για να κάνω για τα παιδιά

http://www.sintagespareas.gr/sintages/muffins-me-zampon-kai-tiri.html

http://www.sintagespareas.gr/sintages/aiga-me-tiri-kai-mpeikon-se-zimi.html

σε αυτή την συνταγή μπορείς να βάλεις ότι θέλεις για γέμιση αντί για αβγά κλπ

Εν καιρώ θα τις κάνω και αυτές και θα σας πω απόψεις....πάντως οι συνταγές της παρέας έχουν πολλές συνταγές για όλα τα γούστα....

Δοκίμασε και πες μας,φαινονται πολύ νόστιμα ,αν και το δευτερο μου παχυντικό:mrgreen::):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το απόγευμα πήρα το αγοράκι μου και κατεβήκαμε στον κήπο.Αρχίσαμε τις προετοιμασίες για να φυτέψουμε τα χειμωνιατικα λαχανικά μας και το ευχαριστηθήκαμε και οι δυο!

Μάζεψα την κουζίνα από τα μεσημεριανα,απλωσα το πλυντήριο το πρωινό,εβαλα χυλοπίτες του μικρού για βραδυνό,ξαναμάζεψα την κουζίνα,καναμε τα μπάνια μας και κοιμήθηκε ησυχός.Και τώρα που χαλάρωσα λιγάκι είμαι σε προβληματισμό να τον αρχίσω καποια εξωσχολική δραστηριότητα η όχι ακόμη?

Στην περιοχή που μένουμε εχει καρατε,ποδόσφαιρο και τεννις ,νομίζω και μουσική αλλα δεν είμαι σιγουρη,επίσης και χορό αλλά για μεγαλύτερα παιδάκια.

Ελεγα για καράτε που νομίζω πως θα του αρέσει,αλλα είναι 3 φορές την εβδομάδα και μου φαίνονται πολλές.Εννοείται πως όλα είναι στην εδρα του δήμου,οπότε εχουμε και ενα 10λεπτο δρόμο με το αυτοκίνητο.

Από την αλλη δεν θα ηθελα να ξεκινήσουμε του χρόνου γιατί θα του πέσει βαρύ το προγραμμα του δημοτικού με πρωινή μεταφορα και επιπλέον διαβασμα σε σχεση με φέτος που δεν εχει τίποτα από τα δυο.Να ξεκινήσουμε στην δευτέρα?Μήπως είναι όμως αργά?

ΕΣείς πότε ξεκινήσατε τα παιδάκια σας?Πείτε μου τη γνωμη σας...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χα,χα,χα!!!!Λοιπόν η ψωμιέρα εχει ιστορία στο σπίτι μου!

Σιγά σιγά αρχισε να μου τη δίνει εκεί το ψωμί ,γιατί γεμιζε ο κοσμος ψύχουλα,οπότε η ψωμιέρα πήρε τη θέση της και εκεί εβαλα και τα βουτήματα(χρησιμοποιούμε καθημερινά καθ'οτι όλες τις ημέρες θα εχω το απόγευμα κάποιον στο σπίτι για καφέ και πολλές φορές και τα πρωινά).Στα 2 χρονια μου χαλασε όπότε ξανά η ιδια ιστορία και περισυ πήρα μια ωραιότατη και στο στ΄υλ της κουζίνας μου και είναι όλα οκ.

και γω το ίδιο. Εχω την ψωμιέρα ουσιαστικά για όλα αυτά τα μπισκοτοψωμοηδή που είναι ανοιγμένα. Μπισκότα, κρουασάν μισοτελειωμένα, βουτήματα κλπ πού να τα βάλεις για να θυμηθείς να τα φας και να μην γεμίσει κ ο κόσμος ψίχουλα? Οπότε τα χώνω όλα στην μεγάλη ξύλινη σαν κουτί ψωμιέρα μου κ έχω το κεφάλι μου ήσυχο....

η κουζίνα μου αυτή την στιγμή προέχει να ναι χρηστική πρώτα και μετά όμορφη....το σαλόνι αντίθετα προέχει να ναι όμορφο και ....minimal....στα υπνοδωμάτια πολλές φορές κάνω τα στραβά μάτια, ειδικά στα παιδικά, ας είναι όπως θέλουν τα παιδιά:D:D


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα πήρα το αγοράκι μου και κατεβήκαμε στον κήπο.Αρχίσαμε τις προετοιμασίες για να φυτέψουμε τα χειμωνιατικα λαχανικά μας και το ευχαριστηθήκαμε και οι δυο!

Μάζεψα την κουζίνα από τα μεσημεριανα,απλωσα το πλυντήριο το πρωινό,εβαλα χυλοπίτες του μικρού για βραδυνό,ξαναμάζεψα την κουζίνα,καναμε τα μπάνια μας και κοιμήθηκε ησυχός.Και τώρα που χαλάρωσα λιγάκι είμαι σε προβληματισμό να τον αρχίσω καποια εξωσχολική δραστηριότητα η όχι ακόμη?

Στην περιοχή που μένουμε εχει καρατε,ποδόσφαιρο και τεννις ,νομίζω και μουσική αλλα δεν είμαι σιγουρη,επίσης και χορό αλλά για μεγαλύτερα παιδάκια.

Ελεγα για καράτε που νομίζω πως θα του αρέσει,αλλα είναι 3 φορές την εβδομάδα και μου φαίνονται πολλές.Εννοείται πως όλα είναι στην εδρα του δήμου,οπότε εχουμε και ενα 10λεπτο δρόμο με το αυτοκίνητο.

Από την αλλη δεν θα ηθελα να ξεκινήσουμε του χρόνου γιατί θα του πέσει βαρύ το προγραμμα του δημοτικού με πρωινή μεταφορα και επιπλέον διαβασμα σε σχεση με φέτος που δεν εχει τίποτα από τα δυο.Να ξεκινήσουμε στην δευτέρα?Μήπως είναι όμως αργά?

ΕΣείς πότε ξεκινήσατε τα παιδάκια σας?Πείτε μου τη γνωμη σας...

Εγω Χρύσα μου χωρίς να είμαι στο στάδιό σου - καθοτι τα παιδάκια μου μικρά - είμαι της γνώμης να μην πνίγουμε τα παιδάκια από μικρά με δραστηριότητες γιατί αργότερα που είναι υποχρεωτικές - αγγλικά, φροντιστήρια κλπ - έχουν ήδη κουραστεί...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα πήρα το αγοράκι μου και κατεβήκαμε στον κήπο.Αρχίσαμε τις προετοιμασίες για να φυτέψουμε τα χειμωνιατικα λαχανικά μας και το ευχαριστηθήκαμε και οι δυο!

Μάζεψα την κουζίνα από τα μεσημεριανα,απλωσα το πλυντήριο το πρωινό,εβαλα χυλοπίτες του μικρού για βραδυνό,ξαναμάζεψα την κουζίνα,καναμε τα μπάνια μας και κοιμήθηκε ησυχός.Και τώρα που χαλάρωσα λιγάκι είμαι σε προβληματισμό να τον αρχίσω καποια εξωσχολική δραστηριότητα η όχι ακόμη?

Στην περιοχή που μένουμε εχει καρατε,ποδόσφαιρο και τεννις ,νομίζω και μουσική αλλα δεν είμαι σιγουρη,επίσης και χορό αλλά για μεγαλύτερα παιδάκια.

Ελεγα για καράτε που νομίζω πως θα του αρέσει,αλλα είναι 3 φορές την εβδομάδα και μου φαίνονται πολλές.Εννοείται πως όλα είναι στην εδρα του δήμου,οπότε εχουμε και ενα 10λεπτο δρόμο με το αυτοκίνητο.

Από την αλλη δεν θα ηθελα να ξεκινήσουμε του χρόνου γιατί θα του πέσει βαρύ το προγραμμα του δημοτικού με πρωινή μεταφορα και επιπλέον διαβασμα σε σχεση με φέτος που δεν εχει τίποτα από τα δυο.Να ξεκινήσουμε στην δευτέρα?Μήπως είναι όμως αργά?

ΕΣείς πότε ξεκινήσατε τα παιδάκια σας?Πείτε μου τη γνωμη σας...

Βάλτον καράτε...αρέσει στα αγόρια.....εγώ πήγαινα την κόρη μου στα προνήπια όταν ήταν για 3 ή 4 φορές την εβδομάδα και τρελαινόταν....το σταματήσαμε για οικονομικούς λόγους....δεν θα κουράζεται, μην φανταστείς ότι στα αρχάρια κάνει τρελό καράτε, προθέρμανση και κάποια βασικά μαθαίνουν!!!!

Εμείς φέτος θα την ξεκινήσουμε σε σύλλογο σκι....ξέρει και ο μπαμπάς της και τα είχε καταφέρει μια φορά.....ο σύλλογος προσφέρει μεταφορά και δωρεάν σκι για παιδιά απο 6-12.....τα πάει καλάβρυτα.......ε του αρέσει και του άντρα μου οπότε θα πηγαίνουν μαζί :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα.

Εγω εχθες ειχα μια πολυ κουραστικη μερα γιατι ο γαμπρος μου εκανε μια επεμβαση και ετρεχα απο την κλινικη στο σπιτι και στο σπιτι της πεθερας για να διαβασω και τα ανιψια μου, ευτυχως πρωτες μερες και δεν ειχαν πολλα η δικη μου ομως μες στη γκρινια:evil:.Ευτυχως ολα πηγαν καλα:D

Καταρχην να πω για την ψωμιερα οτι εγω την εβαλα ψηλα σε ενα ντουλαπι και εβαλα μεσα ολα εκεινα τα ενοχλητικα που δεν ηξερα που αλλου να βαλω και δεν τα χρησιμοποιω συχνα πχ κουπ-πατ χριστουγεννιατικα,κατι στολιδια για τουρτες, κορνε κλπ.Το ψωμι το εχω μεσα σε ντουλαπι στην σακουλα του και μεσα σ'αυτα τα καλαθακια-ψωμιερες που ειναι για πανω στο τραπεζι ετσι δεν πιανει πολυ χωρο και δεν γεμιζει και το ντουλαπι ψιχουλα;).

Το τζαμπο τα επωνυμα δεν τα εχει φθηνοτερα ιδιες τιμες με τα βιβλιοπωλεια.Για Θεσσαλονικη τωρα για Αθηνα δεν ξερω.

Χρυσα για τις δραστηριοτητες εγω την μεγαλη την ξεκινησα στα προνηπια μουσικοκινητικη.Προσωπικα δεν πιστευω οτι τα παιδια κουραζονται με τις δραστηριοτητες, εννοειται οτι το παμε σε καποια που του αρεσει αν δεν του αρεσει δεν το παμε με το ζορι.Η δικη μου τουλαχιστον περνουσε πολυ ωραια εκανε και φιλες και σκεψου οτι την ειχα και σε ολοημερο προνηπιο.Προτιμω να πηγαινει σε δραστηριοτητα απο το να καθεται κλεισμενη μεσα στο διαμερισμα.Αν δεις οτι κουραζεται πατε και 2 φορες δεν ειναι αναγκη να πηγαινετε και τις 3 μερες.

Υ.Γ Ποσο σε ζηλευω που εχεις κηπο.


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα, καλημερα!!!τι κανετε??βροχερη παρασκευη!!!το σπιτι μου ειναι συμμαζεμενο αλλα οχι πολυ καθαρο. θελει καθαρισμα αλλα δεν εχω ορεξη!!!χθες δεν εκανα τιποτα..μονο μια φακη για σημερα!!!αρνουμαι!!η αληθεια ειναι οτι εκανα μια καλη γενικη πριν 2 βδομαδες, οποτε αρκουμαι στα απλα!!!

σκεφτομαι να φτιαξω δειλα δειλα τα ρουχα της μικρης. δηλαδη να μαζεψω τα πολυ καλοκαιρινα, τα δω τι της κανει απτα περσινα χειμωνιατικα, να δοκιμασω τα καινουργια, ωστε να καταληξουμε τι αλλο χρειαζομαστε!!!τι λετε???ειναι νωρις?? καταλλα ησυχα!!!καλο σκ ναχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

Περασε και αυτη η βδομαδα και ουτε την καταλαβα.

Εμενα ο παγκος της κουζινας εχει καφετιερα, βραστηρα, τοστιερα. Τα χρησιμοποιουμε καθημερινα και δεν λεει να τα βαλω σε ντουλαπι. Καθισα ομως χτες και εκανα ενα γερο καθαρισμα στην κουζινα :P.

Τωρα χλαρωνω λιγακι και μετα εχει μαγειρεμα και παιχνιδι με τη μπεμπα.

Το σκ ελπιζω να εχει δροσερο καιρο να κανουμε καμια βολτιτσα.

Χρυσα μου εχω διαβασει οτι γενικα τα μικρα παιδια εχουν αντοχες που δεν φανταζομαστε και μερικα μαλιστα χρειαζονται δρασστηριοτητες για να εκτονονουν την ενεργεια τους. Επισης οσο πιο μικρα τοσο καλυτερα λειτουργει ο εγκεεφαλος και μαθαινουν πιο ευκολα πραγματα οπως μουσικη και ξενες γλωσσες (μεγαλυτερα βεβαια παιδακια απο το δικο σου).


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φεύγει το καλοκαίρι και μελαγχολώ!όμως δεν με πτοεί να κάνω δουλειές!

Απο το πρωί έκανα τα εξής

-Κήπος καθάρισμα-φύτεμα-κλάδεμα

-Ντουλάπες εκκαθάριση και τακτοποίηση εκ νέου

-Σκάλες καθάρισμα

-Αλλαγή διακόσμησης δωματίου (ας μου πει κάποιος πως ανεβάζω φωτογραφίες να δείτε τι έκανα!!)

-Μπάνιο σαπούνισμα απο πάνω μέχρι κάτω

Τώρα κάθομαι με το φραπεδάκι που μόλις έφτιαξα και ψάχνω στο ίντερνετ μια εταιρία κέτερινγκ για να κάνει η μητέρα μου ένα τραπέζι που θέλει για 70 περίπου άτομα και μαζεύω προσφορές-στο τέλος μου φαίνεται θα κάτσω να μαγειρέψω εγώ! καθώς και μια εταιρία κούριερ για να μην πηγαίνω στα ταχυδρομεία.

Μόλις τα κλείσω αυτά τα θέματα θα συνεχίσω με

-Γενική στο σπιτάκι -ξενώνα που έχουμε,όπου θέλω να καθαρίσω τα πάντα μια και είχα φιλοξενούμενο προχτές

-Καθάρισμα στο σπιτάκι του σκύλου και μπάνιο στο σκύλο

-Να τελειώσω 70 γούρια που έχω να παραδώσω αύριο το πρωί

Νομίζω οτι είναι αρκετά για σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Κόρες, καλημέρα. Γύρισε η μάνα. Εσείς που είστε? :mrgreen:

Σήμερα, άμα σας πω πως ξύπνησα... θα σας τρελάνω! :mad:

Στις 7 παρά 5 {5 λεπτά πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι} χτυπάει το τηλέφωνο. Επειδή κοιμόμουν και μάλιστα βαθιά, τρόμαξα και πετάχτηκα πάνω! Το σηκώνω και ακούω έναν ανώμαλο, να μου λέει

"Παρακαλώ ακούστε. Στην Αγροτική Τράπεζα Περιστερίου, έχει βόμβα!"

και το κλείνει!!!!

Πετάχτηκα πάνω, η καρδιά μου πήγαινε να σπάσει... έπαθα καρδιακό....τρελάθηκα.. ήμουν και από τον ύπνο... :?.

Πλύθηκα και αφού συνήλθα λίγο κατάλαβα πως ήταν πλάκα. Τρομοκρατικές επιθέσεις δεν αναγγέλονται κατ' αυτό τον τρόπο και μάλιστα σε ιδιώτες... :?

Επαθα λαλα.... μ' έπιασε το στομάχι μου από το άγχος και την τρομάρα που πήρα...! :mad::?:?

Αφού συνήλθα, ξύπνησα το φιογκάκι και το πήγα σχολείο.

Μετά στην αποθήκη που ψωνίζω χαρτικά και βιβλιοπωλείο για να πάρω και τα τελευταία του μικρούλη. Μετά απευθείας δουλίτσα.

Τώρα μπήκα και κουζίνα / σαλόνι είναι ψιλο-κάπως... Πάω να μαζέψω και να ανεβάσω και νέα χρώματα, φθινοπωρινά, στο facebook. Ελπίζω να σας αρέσουν.

Σας φιλώ και θα επανέλθω σε λιγάκι..


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Είπα αφού βγάζετε όλες....να βγάλω και εγώ τίποτα χιχιχιιιχ (πλάκα κάνω)

Ε εντάξει παιδί μου και συ... βγάλε μία μπλούζα, ένα φουλάρι κάτι... αμέσως να την πέσεις στην ψωμιέρα!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...