Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλησπερα σας

για τα πρακτικα κι εγω εχω ψωμιερα και δεν την βγαζω απ οτην θεση της γιατι μ αρεσει που παει ο μικρος και χωνει τα δαχτυλακια του και ψαχουλευει για ψωμι :D:D

κατα τα αλλα σημερα εχει μαυριλες, ειναι και γιορτη και δεν κανω τιποτα απο δουλειες


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσακια! τι κανετε? εμεις τρεχουμε κ δεν φτανουμε με τις ετοιμασιες της βαπτησης γιαυτο κ δεν εχω μπει καθολου ουτε για να σας διαβασω!

σημερα εχει το κοριτσακι μου τα πρωτα του γενεθλια! ειμαι πολυ συγκινημενη!!!

το κοριτσακι μου μεγαλωσε! εγινε παιδακι!!!

ας το εχει καλα ο Θεος!

images?q=tbn:ANd9GcSyLxuaanzSMHALBFl2uJgv_xqUza2cTLW_sejvVf1hqzPkTQNJ

285830,xcitefun-happy-birthday-images-3.gif

hb2.gif

__________________

Link to comment
Share on other sites

Eεεπς!Τι κάνετε?

Καλημέρα και χρόνια πολλά!Σήμερα πήγα το παιδάκι μου σχολείο και μετα πήγα εκκλησια και για καφέ στη μαμά μου.Ούτε εγώ κάνω δουλίτσες σήμερα μόνο το φαγητό,εχουμε κανονίσει να κάνουμε και τρισάγιο στο μπαμπά μου και θα είμαι απασχολημένη και το απόγευμα.Ο μικρός μου πήγε στη δουλεία με το μπαμπά του ,μετάτο σχολείο και τρέχω να ετοιμάσω φαγητό γιατί θα ερθουν κουρασμένοι οι αντρες μου!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,με βοηθάτε πολύ!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου τι λαχταρα ηταν αυτη πρωι πρωι.

Σε καταλαβαινω γτ κ εμας καμια φορα μας περνουν κατα λαθος και πντα οταν ακουω ετσι το τηλεφωνο σε περιεργες ωρες αμεσως σκεφτομαι το χειροτερο...

Εδω εχουμε ζεστη !!! Απορω που λεγαν θα χαλασει ο καιρος. Σκαμε παλι...


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Yotou να χαιρεσαι το παιδακι σου παντα να ειναι υγιες και καλοτυχο! Πωπω τα πρωτα σας γενεθλια τι ωραια!

ευχαριστω πολυ ευα μου!!! να χαιρεσαι κ εσυ την οικογενεια σου!

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα yotoy να την χαιρεσαι, ναναι γερη και καλιτυχη στη ζωη της και με το καλο η βαπτιση σας!!!εμεις εχουμε βροχη, αερα κπλ...χινοπωλιασε που λεει και η κορη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα πήρα το αγοράκι μου και κατεβήκαμε στον κήπο.Αρχίσαμε τις προετοιμασίες για να φυτέψουμε τα χειμωνιατικα λαχανικά μας και το ευχαριστηθήκαμε και οι δυο!

Μάζεψα την κουζίνα από τα μεσημεριανα,απλωσα το πλυντήριο το πρωινό,εβαλα χυλοπίτες του μικρού για βραδυνό,ξαναμάζεψα την κουζίνα,καναμε τα μπάνια μας και κοιμήθηκε ησυχός.Και τώρα που χαλάρωσα λιγάκι είμαι σε προβληματισμό να τον αρχίσω καποια εξωσχολική δραστηριότητα η όχι ακόμη?

Στην περιοχή που μένουμε εχει καρατε,ποδόσφαιρο και τεννις ,νομίζω και μουσική αλλα δεν είμαι σιγουρη,επίσης και χορό αλλά για μεγαλύτερα παιδάκια.

Ελεγα για καράτε που νομίζω πως θα του αρέσει,αλλα είναι 3 φορές την εβδομάδα και μου φαίνονται πολλές.Εννοείται πως όλα είναι στην εδρα του δήμου,οπότε εχουμε και ενα 10λεπτο δρόμο με το αυτοκίνητο.

Από την αλλη δεν θα ηθελα να ξεκινήσουμε του χρόνου γιατί θα του πέσει βαρύ το προγραμμα του δημοτικού με πρωινή μεταφορα και επιπλέον διαβασμα σε σχεση με φέτος που δεν εχει τίποτα από τα δυο.Να ξεκινήσουμε στην δευτέρα?Μήπως είναι όμως αργά?

ΕΣείς πότε ξεκινήσατε τα παιδάκια σας?Πείτε μου τη γνωμη σας...

Οι σκέψεις μου, όπως μου ρχονται:

1) Εσύ φυσικά ξέρεις καλύτερα από τον καθένα. Τι λένε τα "σημάδια" που δίνει το φιογκάκι σου? Βαριέται? Εχει ανάγκη από κάποια εξωσχολική δραστηριότητα ή τον βλέπεις πως είναι μια χαρά όπως είναι τώρα τα πράγματα?

2) Αν αποφασίσεις να τον ξεκινήσεις στη 2α Δημοτικού, να ξέρεις πως δεν υπάρχει "αργά". Αν το παιδί έχει "ταλέντο" και είναι να ξεχωρίσει, θα το κάνει πίστεψε με και στο λέω επειδή έχω ασχοληθεί πολλά χρόνια με τον αθλητισμό. Αν το παιδί δεν έχει "ταλέντο" σ' αυτό που θα επιλέξετε, δεν του αρέσει κλπ., το σταματάτε και διαλέγετε κάτι άλλο. Σημασία έχει να αθλείται, να κοινωνικοποιείται και να μαθαίνει την έννοια της ομάδας με τους κανόνες της.

3) Αν αποφασίσετε να τον πας κάπου, ειδικά για να διασκεδάζει το παιδάκι, αν του αρέσει, δεν είναι ανάγκη να τηρείς το πρόγραμμα της δραστηριότητας κατά γράμμα. Αν 3 φορές την εβδομάδα είναι πολλές, πήγαινέ τον 2 ή 1. Οπως σας βγει και όπως νομίζεις εσύ.

4) Το καλό είναι πως έχετε κήπο και όντας στην επαρχία το παιδάκι σου έχει περισσότερες πιθανότητες να νιώθει "καλά" και να μην χρειάζεται από τώρα εξωσχολική δραστηριότητα. Αντίθετα το δικό μου παιδάκι, που ζει στην Αθήνα και σε διαμέρισμα, θα το είχε περισσότερο "ανάγκη" για να ξεδίνει, γι αυτό στο νήπιο κάθε, μα κάθε εβδομάδα του είχα κάτι εξωσχολικό να κάνουμε. Δεν τον είχα γράψει κάπου αλλά παρακολουθούσα sites με ενδιαφέροντα πράγματα και πηγαίναμε κάπου πάντα ανάλογα την εποχή.

Και πάλι όμως, εσύ έχεις όλες τις ενδείξεις στα χέρια σου και ξέρεις. Εγώ απλά σου έγραψα τις σκέψεις μου.

Οταν αποφασίσεις, πες μου τελικά τι έκανες... :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα!!!τι κανετε??βροχερη παρασκευη!!!το σπιτι μου ειναι συμμαζεμενο αλλα οχι πολυ καθαρο. θελει καθαρισμα αλλα δεν εχω ορεξη!!!χθες δεν εκανα τιποτα..μονο μια φακη για σημερα!!!αρνουμαι!!η αληθεια ειναι οτι εκανα μια καλη γενικη πριν 2 βδομαδες, οποτε αρκουμαι στα απλα!!!

σκεφτομαι να φτιαξω δειλα δειλα τα ρουχα της μικρης. δηλαδη να μαζεψω τα πολυ καλοκαιρινα, τα δω τι της κανει απτα περσινα χειμωνιατικα, να δοκιμασω τα καινουργια, ωστε να καταληξουμε τι αλλο χρειαζομαστε!!!τι λετε???ειναι νωρις?? καταλλα ησυχα!!!καλο σκ ναχουμε!!!

Και μένα δεν είναι καθαρό... :? πρέπει να γίνουν πράγματα... :?

Να τα φτιάξεις. Μπορείς, όπως πολύ σωστά λες, να μαζέψεις τα πολύ καλοκαιρινά και να τσεκάρεις τι γίνεται!

Το ίδιο κάνω και γω στη δική μου... θα σας πω! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσακια! τι κανετε? εμεις τρεχουμε κ δεν φτανουμε με τις ετοιμασιες της βαπτησης γιαυτο κ δεν εχω μπει καθολου ουτε για να σας διαβασω!

σημερα εχει το κοριτσακι μου τα πρωτα του γενεθλια! ειμαι πολυ συγκινημενη!!!

το κοριτσακι μου μεγαλωσε! εγινε παιδακι!!!

ας το εχει καλα ο Θεος!

__________________

Να την χαιρεσαι γερή και ευτυχισμένη!:D


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

για τα πρακτικα κι εγω εχω ψωμιερα και δεν την βγαζω απ οτην θεση της γιατι μ αρεσει που παει ο μικρος και χωνει τα δαχτυλακια του και ψαχουλευει για ψωμι :D:D

κατα τα αλλα σημερα εχει μαυριλες, ειναι και γιορτη και δεν κανω τιποτα απο δουλειες

Και γω... ούτε πλυντήρια, ούτε ηλεκτρική... γενικά καμία "βαριά" δουλειά. Είναι του Σταυρού και για μένα είναι μεγάλη γιορτή.. :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια! τι κανετε? εμεις τρεχουμε κ δεν φτανουμε με τις ετοιμασιες της βαπτησης γιαυτο κ δεν εχω μπει καθολου ουτε για να σας διαβασω!

σημερα εχει το κοριτσακι μου τα πρωτα του γενεθλια! ειμαι πολυ συγκινημενη!!!

το κοριτσακι μου μεγαλωσε! εγινε παιδακι!!!

ας το εχει καλα ο Θεος!

__________________

Καλότυχη, γερή και πάντα ευτυχισμένη!!! :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου τι λαχταρα ηταν αυτη πρωι πρωι.

Σε καταλαβαινω γτ κ εμας καμια φορα μας περνουν κατα λαθος και πντα οταν ακουω ετσι το τηλεφωνο σε περιεργες ωρες αμεσως σκεφτομαι το χειροτερο...

Εδω εχουμε ζεστη !!! Απορω που λεγαν θα χαλασει ο καιρος. Σκαμε παλι...

Τι τρέλα κυκλοφορεί βρε παιδί μου... :?:?:?

Εμάς σήμερα είναι περίεργα. Ξεκίνησε με δροσιά και απίστευτη μουντίλα και τώρα έχει ζέστη, υγρασία και ήλιο... :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

yotou να χαιρεσαι το κοριτσακι σου.

χρυσα δεν ξερω που θα καταληξετε αλλά απο ολα τα αθληματα προτιμω το καρατε. και ακινδυνο για τραυματισμους ειναι σε αυτην την ηλικια και το κυριοτερο για μενα ειναι η βασικη εννοια του ταε κβο ντο: δεν χτυπαμε ποτε πρωτοι. ετσι τα παιδια μαθαινουν και να μην γινονται τσαμπουκαδες αλλά ειναι και ετοιμοι αν κινδυνευσουν να απαντησουν οπως πρεπει !!!!!!

χαιρετω και τα υπολοιπα κοριτσια


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...