Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      • Ευχή 2

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Οι σκέψεις μου, όπως μου ρχονται:

1) Εσύ φυσικά ξέρεις καλύτερα από τον καθένα. Τι λένε τα "σημάδια" που δίνει το φιογκάκι σου? Βαριέται? Εχει ανάγκη από κάποια εξωσχολική δραστηριότητα ή τον βλέπεις πως είναι μια χαρά όπως είναι τώρα τα πράγματα?

2) Αν αποφασίσεις να τον ξεκινήσεις στη 2α Δημοτικού, να ξέρεις πως δεν υπάρχει "αργά". Αν το παιδί έχει "ταλέντο" και είναι να ξεχωρίσει, θα το κάνει πίστεψε με και στο λέω επειδή έχω ασχοληθεί πολλά χρόνια με τον αθλητισμό.

3) Αν αποφασίσετε να τον πας κάπου, ειδικά για να διασκεδάζει το παιδάκι, αν του αρέσει, δεν είναι ανάγκη να τηρείς το πρόγραμμα της δραστηριότητας κατά γράμμα. Αν 3 φορές την εβδομάδα είναι πολλές, πήγαινέ τον 2 ή 1. Οπως σας βγει και όπως νομίζεις εσύ.

4) Το καλό είναι πως έχετε κήπο και όντας στην επαρχία το παιδάκι σου έχει περισσότερες πιθανότητες να νιώθει "καλά" και να μην χρειάζεται από τώρα εξωσχολική δραστηριότητα. Αντίθετα το δικό μου παιδάκι, που ζει στην Αθήνα και σε διαμέρισμα, θα το είχε περισσότερο "ανάγκη" για να ξεδίνει, γι αυτό στο νήπιο κάθε, μα κάθε εβδομάδα του είχα κάτι εξωσχολικό να κάνουμε. Δεν τον είχα γράψει κάπου αλλά παρακολουθούσα sites με ενδιαφέροντα πράγματα και πηγαίναμε κάπου πάντα ανάλογα την εποχή.

Και πάλι όμως, εσύ έχεις όλες τις ενδείξεις στα χέρια σου και ξέρεις. Εγώ απλά σου έγραψα τις σκέψεις μου.

Οταν αποφασίσεις, πες μου τελικά τι έκανες... :P

1) Οχι,δεν βαριέται ισα ισα ευχαριστιέται το σπίτι και νομίζω πως κουράζεται με τα επιπλέον.

2)Δεν με απασχολεί τοσο το να εκμεταλευτώ το ταλέντο στον αθλητισμό π.χ όσο το να του γίνει βίωμα η ασκηση,γιατί αυτό ξεκινά από νωρίς και δεν θέλω να τον βλέπω όταν μεγαλώσει να λιώνει στους καναπέδες!Θέλω να του δώσω όσα ερεθίσματα μπορώ και ότι,κρατήσει...

3)Δεν ξέρω αν γινεται αυτό γιατί ακολουθούν συγκεκριμένο προγραμμα και μαθαίνουν κινήσεις (ξερεις καλύτερα φαντάζομαι) και δεν μπορεί να συνεχιζει η ομαδα και αυτός να μένει πίσω:rolleyes:

4)Σίγουρα είναι αλλιώς τα πράγματα εδω αλλλα τους χειμωνιάτικους μήνες λόγω καιρού και αυτός κλεισμένος είναι...Όστώσω πάντα βρίσκουμε κατι να ασχοληθεί στο σπίτι και το απόγευμα ποτέ δεν βλέπει τηλεόραση.

Ευχαριστω...:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1) Φάγαμε με οτο φιογκάκι {μοσχαράκι κατσαρόλας λεμονάτο με ρυζάκι μπασμάτι}

2) Έπλυνα τα πιατικά αλλά όχι όλα, έχω λίγα ακόμα αλλά γέμισε το στραγγιστίρι.

3) Αποστήρωσα τα υλικά μου γιατί δουλευα το πρωί και τώρα κρυώνουν μέσα στον κλίβανο.

4) Ψευτο-τακτοποίησα τα παπούτσια μας λίγο, έξω στην αποθήκη

5) Άλλαξα σεντόνια στον φιόγκο..

Σήμερα πρέπει οπωσήποτε να κάνω ρίζα {βαριέμαι... :| } και να ξεκινήσω να φτιάχνω τα υλικά του φιόγκου {τετράδια, βιβλία κλπ.} ώστε τη Δευτέρα να τα πάμε όλα στη δασκάλα του..


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

1) Φάγαμε με οτο φιογκάκι {μοσχαράκι κατσαρόλας λεμονάτο με ρυζάκι μπασμάτι}

2) Έπλυνα τα πιατικά αλλά όχι όλα, έχω λίγα ακόμα αλλά γέμισε το στραγγιστίρι.

3) Αποστήρωσα τα υλικά μου γιατί δουλευα το πρωί και τώρα κρυώνουν μέσα στον κλίβανο.

4) Ψευτο-τακτοποίησα τα παπούτσια μας λίγο, έξω στην αποθήκη

5) Άλλαξα σεντόνια στον φιόγκο..

6) Ετοίμασα ένα πλυντηριο με σκούρα για την νύχτα

7) Ψευτο-τακτοποίησα το γραφείο του φιόγκου

8 ) Μάζεψα και τακτοποίησα / πέταξα οτιδήποτε ήταν εκτός θέσης ή για πέταμα {2 ενημερωτικά του lidle που μου έστειλαν, γυαλιά ηλίου κλπ.}

9) Έριξα viakal στον νιπτήρα του μπάνιο. Θα το αφήσω 5 λεπτάκια να δράσει και ίσα-ίσα θα το πλύνω... το χρειάζεται.. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εκανα ενα συμμαζεμα, επλυνα και κατι λιγα πιατακια που ηταν απο το πρωινο, εφτιαξα και εναν τραχανα για τον μικρο και παω να τον ταισω

ενδιαμεσα ασχολουμαι και με τα "ψηφιακα παιδια μου" περνωντας ενημερωσεις...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έκανα και τον νεροχύτη του μπάνιου... έλαμψε αμέσως και ανανέωσε το μπάνιο βρε κορίτσια... με 3 λεπτά δουλίτσα... :P

Ανανέωσα τη λίστα μου με τα χριστουγεννιάτικα τραγούδια στο you tube {έσβησα όσα είχαν διαγραφεί, προσέθεσα μερικά καινούργια} και τώρα είναι έτοιμη να την βάζω στο αυτόματο και να την ακούω.. {είμαι τρελή καλές μου γυναίκες...! :lol::lol: }.

Τέλος τώρα, θα περιμένω τον άντρα μου να φάει και θα ξαπλώσουμε λίγο. Το απόγευμα θέλω να βάψω ρίζα και να προχωρήσω τα βιβλία του φιόγκου γιατί αύριο δουλεύω και πάλι οπότε....

Καλή ξεκούραση τα λέμε το απογευματάκι! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Φαγαμε με τους αντρες μου ,(καλαμαρι πιλάφι σήμερα),μαζεψα και εβαλα πλυντήριο τα πιάτα μας,και βέβαια κοιμηθήκαμε ,εκτός από τον μικρό που εχει σηκώσει επανάσταση και δεν κοιμάται τα μεσημέρια.Περιμένω και τον αντρα μου να σηκωθεί και να πιούμε καφεδάκι.

Το σπίτι εχω καταφέρει να το διατηρήσω σε καλή κατασταση όλη την εβδομάδα μιας και ελειπε και το πιτσιρίκι μου στο σχολείο και δεν θα ασχοληθώ πολύ ούτε αυριο...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα!!!τι κανετε??βροχερη παρασκευη!!!το σπιτι μου ειναι συμμαζεμενο αλλα οχι πολυ καθαρο. θελει καθαρισμα αλλα δεν εχω ορεξη!!!χθες δεν εκανα τιποτα..μονο μια φακη για σημερα!!!αρνουμαι!!η αληθεια ειναι οτι εκανα μια καλη γενικη πριν 2 βδομαδες, οποτε αρκουμαι στα απλα!!!

σκεφτομαι να φτιαξω δειλα δειλα τα ρουχα της μικρης. δηλαδη να μαζεψω τα πολυ καλοκαιρινα, τα δω τι της κανει απτα περσινα χειμωνιατικα, να δοκιμασω τα καινουργια, ωστε να καταληξουμε τι αλλο χρειαζομαστε!!!τι λετε???ειναι νωρις?? καταλλα ησυχα!!!καλο σκ ναχουμε!!!

Για εμένα είναι νωρίς,από δευτέρα εχει πάλι ανοδο θερμοκρασιάς ,αλλα αν νομίζεις πως σε βολευει να τα μαζεψεις λίγα λίγα ,τότε ξεκίνα!

Βεβαια τα χειμωνιάτικα τα εχουμε ηδη δοκιμάσει και εχω πάρει και κάποια για το χειμώνα καινούρια,γιατί εδώ αν το αφήσω για τον αλλο μήνα δεν θα βρω τίποτα!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κόρες τι νέα?

Εγώ τελικά δεν πρόλαβα να ξεκουραστώ.. ήρθε ο Νίκος, να φάει, να μαζέψω, κάνω λίγο επανάλειψη με το φιογκάκι και μόλις πέρασα τη ρίζα!!!! {επιτέλους... :? }.

Μάκια


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1) Οχι,δεν βαριέται ισα ισα ευχαριστιέται το σπίτι και νομίζω πως κουράζεται με τα επιπλέον.

2)Δεν με απασχολεί τοσο το να εκμεταλευτώ το ταλέντο στον αθλητισμό π.χ όσο το να του γίνει βίωμα η ασκηση,γιατί αυτό ξεκινά από νωρίς και δεν θέλω να τον βλέπω όταν μεγαλώσει να λιώνει στους καναπέδες!Θέλω να του δώσω όσα ερεθίσματα μπορώ και ότι,κρατήσει...

3)Δεν ξέρω αν γινεται αυτό γιατί ακολουθούν συγκεκριμένο προγραμμα και μαθαίνουν κινήσεις (ξερεις καλύτερα φαντάζομαι) και δεν μπορεί να συνεχιζει η ομαδα και αυτός να μένει πίσω:rolleyes:

4)Σίγουρα είναι αλλιώς τα πράγματα εδω αλλλα τους χειμωνιάτικους μήνες λόγω καιρού και αυτός κλεισμένος είναι...Όστώσω πάντα βρίσκουμε κατι να ασχοληθεί στο σπίτι και το απόγευμα ποτέ δεν βλέπει τηλεόραση.

Ευχαριστω...:):)

1) Τότε μήπως να το ξανασκεφτείς για αργότερα? Γιατί τώρα θα έχει και το σχολείο του... :rolleyes:

2) Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!

3) Σ' αυτές τις ηλικίες γίνεται. Το πρόγραμμα είναι πολύ χαλαρό και αυτό μπορείς και εσύ να το αναφέρεις στον κάθε γυμναστή. Συνήθως εκτιμούν χαλαρούς γονείς που δεν γίνονται καταπιεστικοί στα παιδιά τους και σ' εκείνους. Και δες το και θέμα της ηλικίας. Σε κάποια αθλήματα, δέχονται φιογκάκια κάποιας ηλικίας και πάνω... ;)

4) Σε νιώθω. Ολοι οι γονείς το αντιμετωπίζουμε αυτό, κάθε χειμωνα... :|

Μακια-μακια..

Υ.Γ. Τι ευχαριστεις? Απλως συζητάμε ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι νωρίς,από δευτέρα εχει πάλι ανοδο θερμοκρασιάς ,αλλα αν νομίζεις πως σε βολευει να τα μαζεψεις λίγα λίγα ,τότε ξεκίνα!

Βεβαια τα χειμωνιάτικα τα εχουμε ηδη δοκιμάσει και εχω πάρει και κάποια για το χειμώνα καινούρια,γιατί εδώ αν το αφήσω για τον αλλο μήνα δεν θα βρω τίποτα!:)

Εγώ έκανα μια πρώτη, πολύ χαλαρή βόλτα από την ντουλάπα μου.

Του στυλ, την άνοιξα, πήρα μία κρεμάστρα που έχω πολύ λεπτά, καλοκαιρινά φορεματάκια με ραντάκι και τα ανέβασα στην πάνω ντουλάπα {έτσι κάνω την μετάβαση, για να μην κουράζομαι και μου φαίνεται βουνό}. Έβγαλα επίσης ένα τζιν φουστανάκι, το οποίο ενώ είναι καινουργιο (μου το έκανε δώρο η αδερφή του άντρα μου 2 χρόνια πριν, αλλά το έχω βάλει 2 φορές) θα το δώσω στην κόρη μιας φίλης μου και μία όμορφη, λευκή παντελόνα που δεν την θέλω πια και πάει για δόσιμο...

Πολύ χαλαρά.. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς χαλαρώνουμε...

Ετοιμάσαμε τα υλικά της λίστας που μας έδωσε η δασκάλα του φιόγκου, ντύσαμε τα βιβλία του με πλαστικό, βάλαμε και γράψαμε τις ετικέτες στα τετράδια του και σε όλα του τα υλικά, ετοιμάσαμε τα υλικά ζωγραφικής, τα οποία μπήκαν σε ειδικό κουτάκι και σε τσάντα για να τα πάμε όλα τη Δευτέρα στο σχολείο και ξενοιάσαμε... :P

Τελείωσα με τη ρίζα και έκανα τα μπάνια μου, τα λουσίματα μου, το ίδιο και το φιογκάκι και ο Νίκος... τώρα παραγγείλαμε σουβλάκια και θα δούμε κάτι να γελάσουμε στην τηλεόραση... αχ, να ηρεμίσουμε και να χαλαρώσουμε λίγο.

Αύριο δουλεύω, όχι από νωρίς, θα προσπαθήσω να σας ξαναγράψω το πρωί γιατί θα αργήσω αρκετά να γυρίσω...

Σας γλυκοφιλώ, κόρες μου! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...