Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αααα Ειρηνη βεβαιως σου οδειλω ενα ευχαριστω γιατι ειχα ηδη πεταξει οτι δεν χρειαζομουν και ετσι τα ντουλαπια ηταν χαλαρα αλλα κακα τα ψεματα πολλα πραγματα ρε παιδια σε καθε σπιτι...

Δεν μου οφείλεις τίποτα! Εγώ οφείλω να σου πω ένα μπράβο, που τα κατάφερες τόσο καλά.

Μόνη σου οργανώθηκες, μόνη σου τακτοποιήθηκες, μόνη σου ξεφορτώθηκες!

Σου εύχομαι έναν υπέροχο χειμώνα και να σας βρει στο νέο σας, πανέμορφο σπίτι σας!! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς χαλαρώνουμε..

Ετοίμασα ένα νυχτερινό πλυντήριο με κόκκινα, κάναμε τα μπάνια μας, έβαλα τις κρέμες μου, σήμερα για πρώτη μέρα έβγαλα το σορτσάκι που φοράω σπίτι μου και φόρεσα κοντό πυτζαμάκι {κάπρι}, πολυ μαλακό, βαμβακερό, γιατί έχει αέρα και όντως είναι φθινοπωρινό βράδυ.. Άναψα και τα κεράκια μου {καλό φθινόπωρο!!! ;) } και τώρα το μικρό τρώει λίγες χυλοπιτούλες και μετά θα αράξουμε για ταινία...

Σκέφτομαι αύριο να πάω το φιογκάκι στο Alegria... βλέπουμε!

Σας φιλώ όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Αντιγονη, που εσωσες κυριολεκτικα την κουμπαρα σου. Μακαρι να διατηρησει το σπιτι της σε καλα επιπεδα οργανωσης, γιατι απο τον καλο της μαλλον δεν θα εχει βοηθεια..

Nαι, Ειρηνη αυτο με τα 30 αντικειμενα το εκανα και παλιοτερα. Το ειχα διαβασει στη flylady!

Eιναι εκπληκτικο ποσο γρηγορα γεμιζει η σακουλα...

Καλα να περασετε το βραδακι σας. Ζηλεψα και αναψα και εγω κερακι στο σαλονι...χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Αντιγονη μπραβο σου και παλι! Αλλα ο κουμπαρος πολυ αναισθητος ρε παιδι μου...και αντε μπορει να βαριεται τις δουλειες και να μην καταλαβαινει τη γυναικα του σε τη φαση ειναι, αλλα εστω με το μωρο του δεν θελει να περναει λιγο χρονο, οχι τιποτα φοβερο αφου ειναι μωρο, αλλα οχι και 10 λεεπτα ελεος!

Κελλυ μου πολλα μπραβο επισης επρεπε να εχεις μετακομισει πριν ενα χρονο να μου δωσεις το παραδειγμα γιατι εγω ζοριστηκα...

Ειρηνη μου αυτο με την πλατη να το προσεξεις γιατι μπορει να γυρισει σε μεση και να ζοριστεις.

Εμεις αποψε θα βγουμε με τον αντρουλη και η μαμα μου θα κρατησει τη μπεμπα.

Καλο σας βραδυ.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

[quote name=miracle;

Nαι' date=' Ειρηνη αυτο με τα 30 αντικειμενα το εκανα και παλιοτερα. Το ειχα διαβασει στη flylady!

Eιναι εκπληκτικο ποσο γρηγορα γεμιζει η σακουλα...

Καλα να περασετε το βραδακι σας. Ζηλεψα και αναψα και εγω κερακι στο σαλονι...χιχιχι[/quote]

Ωραια ιδεα ακουγεται αυτη. Καθε ποτε το κανεις?

Να γραφετε τετοια ωραια κολπα να μαθαινουμε κ εμεις :)


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια. Σημερα ημουν κομματια. Ξυπνησα με εναν τρομερο πονοκεφαλο. Πηγαμε στην πεθερα μου για φαγητο, οποτε δεν εκανα τιποτα στο σπιτι. Μονο επλυνα τα μπιμπερο του παιδιου οταν γυρισαμε, για να ειναι αυριο ετοιμα. Επισης επλυνα μια κατσαρολα απο τη μαρμελαδα που εκανα εχθες και την αποτελειωσα σημερα το πρωι. Το απογευμα που καθομασταν στα πεθερικα μου και μιλουσαμε περι ανεμων και υδατων, με ρωτησε ο αντρας μου τι εχει να κανει αυριο. Του απαντησα οτι πρεπει να ασχοληθουμε με τα παταρια και να τακτοποιησει την αποθηκη. Επειδη, ομως, καποια πραγματα απο τα παταρια πρεπει να πανε στην αποθηκη, αποφασισε να ασχοληθει με την αποθηκη. Γιουπι!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γεια σας!!!!!!! ποσο μου εχετε λειψει να ξερετε!!!!! στελνω σε ολες απο ενα φιλι! και καλη σχολικη χρονια σε ολες οσες πανε τα παιδακια τους σχολειο. εγω εμπαινα! οσο και οποτε μπορουσα ισα για να διαβασω κανα μην. και να παρω τα πανω μου! με τη βαπτιση τελικα δεν εχω προλαβει να ασχοληθω!!! αφηστε. ψυχολογια ηταν επισης τι να σας πω?! τελικα το να βρεις σπιτι με τις προυποθεσεις που θελεις ειναι μη χειροτερα! βεβαι ειχαμε και εμεις καποιες απαιτησεις αλλα τα ενοικια βρε παιδια τι να πω?! ο καθενας οτι ηθελε ζητουσε. μονο κανα δυο συνειδητοποιημενους βρηκαμε απλα δεν ταιριαζε στα σπιτια η κατασταση. τεσπα! σημερα κοριτσια κλεισαμε!!!!!!!! προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη γιατι σε σχεση μ αυτα που ειδαμε λεω δοξα τω θεο! ειναι ενα καλο σπιτακι σε καλη περιοχη σχετικα και καλο ενοικιο! το σημαντικο μειον ειναι οι μικροι χωροι! γενικως δηλ. ειναι ενα μικρο σπιτακι. οποτε εαν αρχισω να γκρινιαζω οταν θα προσπαθω να τακτοποιηθω παρακαλω να δειξετε κατανοηση!!!!!!!!!! οσες εχετε τη διαθεση μπορειτε να μου δωσετε ιδεες για χρωματα στο σπιτι!!!. οσο για τη βαπτιση τελικα δεν θα κανω προσκλητηρια και απο μπομπονιερες πηρα ενα ξυλινο αριθμητηριο και τις φτιαξω μονη μου. απλα πραγματα. αντιγονη πραγματι μπραβο σου για τη βοηθεια που προσεφερες, μπραβο. ξερεις ειναι πολυ διαφορετικο οταν ζητας βοηθεια απο το οταν σου τη δινουνε τοσο απλοχερα. λοιπον αυτα. χαρηκα που επανηλθα και ευχομαι να μην ξανα χαθω! τοσο πολυ. αληθεια μου λειψατε. α!!!!! καλο φθινοπωρο. αγαπημενη εποχη! πολυ μου αρεσει. φιλια σε ολες

καλή αρχή στο νέο σας σπιτάκι..κοίταξε να το φτιάξεις όπως σε βολεύει εσένα για να διευκολυνθείς...και στην μετακόμιση σε κάθε κούτα να γράφεις απο έξω τι έχει μέσα για να μπούν στο αντίστοιχο δωμάτιο......

Link to comment
Share on other sites

Κόρες, ήρθε η μάνα... ! :mrgreen:

Τι κάνουν το κορίτσια μου? Μου χετε γράψει βλέπω αρκετά και όμορφα πράγματα...

Εγώ γύρισα στις 4 και η αλήθεια είναι πως δε ήμουν τόσο πολύ κουρασμένη απλώς με πονούσε πολύ η πλάτη μου, από το σκύψιμο... :rolleyes: .

Έτσι, με το που μπήκε και ο Νίκος από τη δουλειά, παραγγείλαμε και φάγαμε έτοιμο, ζεστό φαγάκι, χωρίς καμία ταλαιπωρία... .

Τώρα ξεκίνησα το σιδερωμα, το οποίο πλέον έχει ξεφύγει από τα όρια του φυσικού και έχει περάσει στη σφαίρα του υπερφυσικού... κοντεύει να γίνει το 4ο μέλος της οικογένειας!!!! :tongue::tongue: Αλλα φυσικά τι να κάνεις όταν δουλεύεις, έχεις οικογένεια και σπίτι..

Για να μην νομίζετε πως σας τα παραλέω, δείτε την φωτογραφία της καρέκλας που έβγαλα για τα μάτια σας μόνο :cool: και φρίξτε!

dsc00191wh.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/703/dsc00191wh.jpg/

Κατά τα λοιπά, μάζεψα το πλυντήριο που είχα απλώσει το πρωί, έβαλα ένα πλυντήριο πιάτων και έχω αρκετές δουλίτσες να κάνω αλλά βλέπουμε τι θα κάνω τελικά και τι θα έχω όρεξη... Μόλις πήραμε και το dvd club να μας κρατήσει το battleship γιατί σήμερα δεν έχει τίποτα να δούμε στην tv, οπότε αργότερα θα έχουμε "προβολή"..! :lol::lol:

Σας φιλώ!

Ειρηνάκι να σου πω ένα μυστικό για το σίδερο????

Επειδή όλη αυτή η στίβα που μας έβγαλες φωτογραφία αγχώνει και δημιουργεί νευρικότητα και μόνο που τη βλεπεις πρέπει καταρχήν να εξαφανιστεί απο μπροστά σου...εγώ τα ασιδέρωτα τα βάλω σε 3 στηλες στο ντουλάπι κάτω απο τα πουκάμισα που έχει κρεμασμένα ο άντρας μου...οπότε δνε τα βλέπω συνέχεια μπροστά μου....έχει εκεί λίγο χώρο και τα χώνω εκεί

επίσης εγώ πάντα ξεπετάω το σίδερο αμέσως...ποτέ δεν μου παίρνει χρόνο διότι....τα έχω ξεχωρισμένα...π.χ. έχω όλα τα πουκάμισα μαζί, τα παντελόνια μαζί, τα παιδικά μαζί, τα εσώρουχα μαζί κλπ...ξεκινάω εσώρουχα μετά μόλις τελειώσουν πιάνω πετσέτες μετά πιάνω παντελόνια και συνεχίζω όπως βολεύομαι....τα ρούχα τελειώνουν πιο γρήγορα έτσι απο το να σιδερώνεις μια μπλούζα, μετά ένα πουκάμισο, μετά παντελόνι κλπ....δοκίμασε το!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλόγουρο το σπιτάκι σας,με το καλό και η μετακόμιση αλλα και η βαπτιση.Αυτή την περίοδο ψάχνει και η αδερφη μου σπίτι και το ζω από κοντά το θέμα.Σίγουρα είναι δύσκολο και για οποιον νοικιάζει το σπίτι του αλλά φαίνεται πως η κρίση δεν εχει επηρεασει και πολύ τον κλάδο,παρά τα όσα λέγονται.

Προσπάθησε να κάνεις από τώρα ενα πλάνο για το πως θα οργανωθεις με τους χωρους ,ντουλάπες και κουζίνα για να μην πελαγώσεις και τα φτιάχνεις δυο φορές μετα.Για τα χρώματα πες μας και θα το δούμε...:)

Κορίτσια, με όλο το θάρρος, επειδή βλέπω πολλές νοικιάζετε και μετακομίζετε....να ρωτάτε και τους ιδιοκτήτες σας αν χρειάζονται ενεργειακά πιστοποιητικά....είναι ο σύζυγος μου ενεργειακός επιθεωρητής αν χρειαστεί ο ιδιοκτήτης σας χιχιχιχι (παινεύω την κολώνα του σπιτού μου)!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι να σου πω ένα μυστικό για το σίδερο????

Επειδή όλη αυτή η στίβα που μας έβγαλες φωτογραφία αγχώνει και δημιουργεί νευρικότητα και μόνο που τη βλεπεις πρέπει καταρχήν να εξαφανιστεί απο μπροστά σου...εγώ τα ασιδέρωτα τα βάλω σε 3 στηλες στο ντουλάπι κάτω απο τα πουκάμισα που έχει κρεμασμένα ο άντρας μου...οπότε δνε τα βλέπω συνέχεια μπροστά μου....έχει εκεί λίγο χώρο και τα χώνω εκεί

επίσης εγώ πάντα ξεπετάω το σίδερο αμέσως...ποτέ δεν μου παίρνει χρόνο διότι....τα έχω ξεχωρισμένα...π.χ. έχω όλα τα πουκάμισα μαζί, τα παντελόνια μαζί, τα παιδικά μαζί, τα εσώρουχα μαζί κλπ...ξεκινάω εσώρουχα μετά μόλις τελειώσουν πιάνω πετσέτες μετά πιάνω παντελόνια και συνεχίζω όπως βολεύομαι....τα ρούχα τελειώνουν πιο γρήγορα έτσι απο το να σιδερώνεις μια μπλούζα, μετά ένα πουκάμισο, μετά παντελόνι κλπ....δοκίμασε το!!!!!!

κ εσυ ξενυχτακι σαν κ εμενα εισαι?? αυτο με το σιδερο το κανω κ εγω ακριβως ετσι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κόρες μου!

Φθινοπωρινή, βροχερη, Κυριακάτικη, καλημέρα! :P

Πως είναι τα κορίτσια μου? Ελπίζω χαλαρές να ευχαριστιούνται το όμορφο, φθινοπωρινό πρωϊνό!

Εμείς σηκωθήκαμε χαλαρά και ευχαριστιόμαστε τις υπέροχες μυρωδιές της πρωτης βροχής.

Άπλωσα το νυχτερινό πλυντήριο, με τα κοκκινόρουχα, για πρώτη φορά φέτος στο μπροστινό μπαλκόνι, στην απλώστρα... :rolleyes: . Έβγαλα και από την αποθήκη μου την υφασμάτινη θήκη για τα μανταλάκια που έχω πάντα κρεμασμένα στην απλώστρα μου {την είχα στην αποθήκη για να μην σκονίζεται όλο το καλοκαίρι}....

Φάγαμε πρωϊνό, έπλυνα τα πιατικά, έβαλα μπριζολίτσες να μαριναρονται και τις άφησα στο ψυγείο, και σε λίγο θα φύγουμε για το ΟΑΚΑ. Θα πάμε τελικά στην Alegria, στην παράσταση των 12.00.... ;)

Σας φιλώ όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Nαι, Ειρηνη αυτο με τα 30 αντικειμενα το εκανα και παλιοτερα. Το ειχα διαβασει στη flylady!

Eιναι εκπληκτικο ποσο γρηγορα γεμιζει η σακουλα...

Ναι!! Το θυμάμαι!!! ;)

Καλα να περασετε το βραδακι σας. Ζηλεψα και αναψα και εγω κερακι στο σαλονι...χιχιχι

Και έκανες πολύ καλά! Ελπίζω να περάσατε ένα ευχάριστο, χαλαρό, βράδυ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου αυτο με την πλατη να το προσεξεις γιατι μπορει να γυρισει σε μεση και να ζοριστεις.

Εμεις αποψε θα βγουμε με τον αντρουλη και η μαμα μου θα κρατησει τη μπεμπα.

Καλο σας βραδυ.

Έχεις δίκιο παιδί μου. Η μέση ήδη με πονάει τα τελευταία χρόνια. Αλλά και τι να κάνουμε ε...? :? Ευχαριστώ που με σκέφτηκες.

Ελπίζω να περάσατε πολύ όμορφα!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. Σημερα ημουν κομματια. Ξυπνησα με εναν τρομερο πονοκεφαλο. Πηγαμε στην πεθερα μου για φαγητο, οποτε δεν εκανα τιποτα στο σπιτι. Μονο επλυνα τα μπιμπερο του παιδιου οταν γυρισαμε, για να ειναι αυριο ετοιμα. Επισης επλυνα μια κατσαρολα απο τη μαρμελαδα που εκανα εχθες και την αποτελειωσα σημερα το πρωι. Το απογευμα που καθομασταν στα πεθερικα μου και μιλουσαμε περι ανεμων και υδατων, με ρωτησε ο αντρας μου τι εχει να κανει αυριο. Του απαντησα οτι πρεπει να ασχοληθουμε με τα παταρια και να τακτοποιησει την αποθηκη. Επειδη, ομως, καποια πραγματα απο τα παταρια πρεπει να πανε στην αποθηκη, αποφασισε να ασχοληθει με την αποθηκη. Γιουπι!!!

Άντε μπράβο παιδί μου. Καλά κουράγια!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι να σου πω ένα μυστικό για το σίδερο????

Επειδή όλη αυτή η στίβα που μας έβγαλες φωτογραφία αγχώνει και δημιουργεί νευρικότητα και μόνο που τη βλεπεις πρέπει καταρχήν να εξαφανιστεί απο μπροστά σου...εγώ τα ασιδέρωτα τα βάλω σε 3 στηλες στο ντουλάπι κάτω απο τα πουκάμισα που έχει κρεμασμένα ο άντρας μου...οπότε δνε τα βλέπω συνέχεια μπροστά μου....έχει εκεί λίγο χώρο και τα χώνω εκεί

επίσης εγώ πάντα ξεπετάω το σίδερο αμέσως...ποτέ δεν μου παίρνει χρόνο διότι....τα έχω ξεχωρισμένα...π.χ. έχω όλα τα πουκάμισα μαζί, τα παντελόνια μαζί, τα παιδικά μαζί, τα εσώρουχα μαζί κλπ...ξεκινάω εσώρουχα μετά μόλις τελειώσουν πιάνω πετσέτες μετά πιάνω παντελόνια και συνεχίζω όπως βολεύομαι....τα ρούχα τελειώνουν πιο γρήγορα έτσι απο το να σιδερώνεις μια μπλούζα, μετά ένα πουκάμισο, μετά παντελόνι κλπ....δοκίμασε το!!!!!!

Εννοείται να μου πεις! Γιατί να μην μου πεις? Εγω τι είμαι? :mrgreen:

1) Το χω δοκιμάσει και μάλιστα και γω τα έβαζα στην ντουλάπα του άντρα μου, στο κάτω μέρος που το είχα άδειο για το σκοπό αυτό {αν δεις παλιά μου ποστ, θα το δεις που το ανέφερα}. Αλλά πλέον δεν με βολεύει βρε Βάσια μου γιατί τα άφηνα να.. "χρονίσουν"!!! :mrgreen::mrgreen: Οπότε εκεί μπήκαν τα σεντόνια και οι μαξιλαροθήκες {με βόλεψε τρελά αυτό!} και πλέον τα έχω πάνω στη σιδερώστρα ώστε να τα βλέπω και να τα ξεπετάω... Μην κοιτάς που τώρα με πήρε η μπάλα της τρελής δουλειάς και του καλοκαιριού και τα 'χω... "γειώσει"... :lol:

2) Εδώ πιθανόν να έχεις πολύ δίκιο γιατί σίγουρα τα ρούχα θα "φεύγουν" πιο γρήγορα έτσι. Ομως, που έχω το κόλλημα εγώ και δεν το κάνω έτσι... θα σε κουφάνω τώρα... :mrgreen: . Βαριέμαι να τα σιδερώνω έτσι!!! :mrgreen::mrgreen: Θέλω να υπάρχει εναλλαγή σ' αυτά που σιδερώνω γιατί βαριέμαι και τα παρατάω...! :lol:

Είμαι τρελή καλή μου, γυναίκα!!! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...